Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Bałkanica" Piersi na antenie Trójki? To byłaby pewnie plama na ich honorze! Tak samo jak nigdy nie zagrali "Ona tańczy dla mnie" Weekendu. W piątkowej "elpetrójce" prze południem mają kącik piosenek wstydliwych i tam czasem puszczają coś co dawno temu było na liście nawet na pierwszym miejscu (np. Papa Dance, Universe, Ich Troje, "Night in Bangkok").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wkurzające są autopromocje zapowiadające audycje Janusza Weissa na antenie radiowej Jedynki pn. "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" –które te zapowiedzi budują odpowiednie napięcie, emocje i w końcu nadzieje. A gdy do tej audycji już dojdzie, to temat ten się rozmywa. Płonne nadzieje zostają z nadzieją, że kiedyś tam... - innym razem.

I to jest siła marketingu. Szkoda, że to tylko marketing. Sam marketing.

Pozostaje tylko żal, że już nie jest tak śmiesznie, jak kiedyś w Radiu Zet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

30 listopada 1954 roku po raz pierwszy zabrzmiał na antenie Programu Pierwszego charakterystyczny sygnał "Kroniki Sportowej". Audycję zapowiadał, nieżyjący już, wieloletni kierownik redakcji sportowej - Tadeusz Pyszkowski. Sygnałem audycji jest fragment relacji Tadeusza Pyszkowskiego z meczu piłkarskiego Legia Warszawa - Slovan Bratysława w chwili, gdy gola strzela Lucjan Brychczy. Do dziś stanowi on czołówkę "Kroniki Sportowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy usłyszałem audycję ''Muzyka nocą'' w radiowej ''Jedynce'', którą prowadził pan Kazimierz Kowalski. Muszę powiedzieć, że audycja w jego wykonaniu jest bardzo ciekawa, gdzie do programu dzwonią ludzie (głównie osoby starsze), no i do tego puszczana w audycji zapomniana muzyka nostalgiczna (w tym operowa), gdzie utwory śpiewają znani polscy śpiewacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za mną druga, niewyspana noc dzięki panu Kazimierzowi Kowalskiemu w radiowej ''Jedynce''. Audycja rozpoczyna się zawsze piosenką ''Moja Mansarada'', którą śpiewa sam pan Kowalski, gdzie po tym w pierwszej godzinie jest przedstawiana muzyka operowa. W drugiej godzinie do pana Kazimierza Kowalskiego dołącza pan Krzysztof Kaczmarczyk (redaktor nocnych wydań ''Aktualności'' radiowej ''Jedynki''), gdzie pan Kazimierz zawsze się śmieje z jego ''kitki'' oraz rozmawiają o różnych śmiesznych sprawach, gdzie także zaprezentowano fragmenty utworów śpiewanych przez pana Kaczmarczyka. Trzecia godzina to już prezentacja znanych oper, gdzie w dzisiejszej audycji była ''Halka'' Stanisława Moniuszki.

 

Program prawdopodobnie ma małą słuchalność, ponieważ do programu dzwonią głównie emeryci (co ciekawe pan Kazimierz sam rozpoznaje kto to dzwoni). Wiele dzwoniących dzisiaj chwalili wyemitowany w TVP Polonia program pana Kazimierza (który nawet nie wiedział, że będzie w najbliższy wtorek o 17:55 powtórka), oraz składali panu Kazimierzowi oraz śpiewakowi Mirosławowi Niewiadomskiemu życzenia imieninowe.

 

W nocy z 2 na 3 marca od północy będzie transmitowana ''Oscarowa noc w Jedynce'', którą poprowadzi pan Paweł Sztompke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj w ''Sygnałach dnia'' pojawił się żart Prima Aprilisowy, w którym telefonował agent zespołu ''The Rolling Stones'', który potwierdził że koncert będzie 4 czerwca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie i organizatorem będzie prezydent Bronisław Komorowski. Także podano, że ''The Rolling Stones'' zaśpiewa utwór ''Niech żyje bal'' Maryli Rodowicz.

 

Dzisiaj ''Trójka'' obchodzi 52 lata, gdzie życzę im wszystkiego najlepszego!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W ogóle Polskie Radio wydaje się być prawdziwym radiem. Jednak jest skierowane raczej do trochę starszych odbiorców (np. mój dziadek słucha ciągle PR1). Ja w wieku 19 lat wolę raczej Zetkę czy Eskę. Nie lubię po prostu jak się w radiu dużo gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Radio ma w swoim portfolio stacje skierowane do różnych grup odbiorców. Program Czwarty jest skierowany do młodych ludzi. Ale nie ma się co oszukiwać. Robiony jest nieudolnie. Program Pierwszy to stacja bardziej uniwersalna, choć ze wskazaniem na nieco starszych odbiorców (Boże, 30 lat i już stary człowiek...). Program Drugi jest tylko dla wymagających i trzymających poziom. Najbardziej uniwersalny jest Program Trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moją opinię w sprawie kanałów Polskiego Radia:

A) Jedynka - chyba najbardziej uniwersalna. Mimo przewagi programów dla nieco starszych odbiorców, istnieją także programy dla dzieci. Najsłabiej jest tam reprezentowana grupa wiekowa 15-25 lat (do której wciąż należę, ale i tak lubię słuchać Jedynki ze względu na bardzo dobrą publicystykę czy też starszą muzykę)

B) Dwójka - stacja z tradycjami kulturalnymi. Jednak od kiedy powstał RMF Clasic (stacja bezpośrednio konkurencyjna ze względu na tematykę), Dwójka wydaje się być trochę nudnawa i monotonna.

C) Trójka - w moim mieście obok Radia EL radio kultowe (jeżeli chodzi o 1. połowę lat 90. XX wieku, to Elbląg dzielił się na słuchaczy Radia EL i Trójki). Wciąż pozycja obowiązkowa u słuchaczy z segmentu wiekowego 30-55 lat.

D) Czwórka - dawne Radio Bis (czyli dawne radio dla bardziej wymagającej młodzieży), od 2006 niszczone i budowane na nowo po to, by później zostało znów zniszczone. To już 4. postać tego radia w historii (i 3. po 2005). Obecnie próbuje konkurować z Eską czy RMF MAXXX, jednakże w stosunku do nich jest dość nieudolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@emirates

Potwierdzam twoje słowa jeśli chodzi o abonament. Ja natomiast słucham jak co w każdy tydzień ''Muzyki nocą'' pana Kazimierza Kowalskiego w radiowej ''Jedynce'', gdzie w ramach ciekawostki mogę powiedzieć iż dzisiaj udało mi się do audycji dodzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...