Skocz do zawartości

Polskie Radio


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@1982misiek

I tutaj się z tobą zgadzam. Obecna kadencja pana Dąbrowy spowodowała, że w Pierwszym Programie Polskiego Radia zniknęło wiele wartościowych audycji jak m.in. ''Mijają lata, zostają piosenki'' czy ''Salon literacki'', a audycję ''Słodkie Radio Retro'' przeniesiono na godzinę 3:00 i skrócono ją z trzech godzin do 15 minut. Tak samo audycja ''Tak to było'' została przeniesiona z godziny 20 na godz. 3:00 w nocy!. Największym dla mnie ciosem było skrócenie Hejnału z Wieży Mariackiej z czterech do jednej zwrotki hejnału. Jedyna audycja która nie została tknięta przez pana Dąbrowę to nocna audycja pana Kazimierza Kowalskiego, którą słucham w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Pan Dąbrowa zabrał jeszcze jedną tradycję - transmisje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, który niemal od zawsze był transmitowany przez Pierwszy Program Polskiego Radia.

 

Ja bardzo doceniam panią Magdę Jethon, która jest dyrektorem radiowej ''Trójki'' i dba o te radio jak własne dziecko. Gdyby pan Dąbrowa zostałby dyrektorem ''Trójki'', to na pewno by m.in. audycje pana Piotra Kaczkowskiego by przeniósł na godzinę trzecią i trwałyby 15 minut.

 

Ja mam dwóch kandydatów na dyrektora radiowej ''Jedynki'': Władysław Bogdanowski i Max Cegielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman Czejarek został odsunięty od prowadzenia tegorocznych koncertów Lata z Radiem http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/45488,Sluchacze-Jedynki-sla-e-maile-do-Janusza-Weissa-w-sprawie-Romana-Czejarka Pytam się ile jeszcze protestów musi wpłynąć do prezesa A.Siezieniewskiego aby w końcu zrobił porządek z niezwykle kontrowersyjnym dyr.radiowej jedynki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, że pan Kamil Dąbrowa odsunął pana Romana Czejarka od prowadzenia tegorocznych koncertów ''Lata z Radiem''. Pan Dąbrowa jest jak Jacek Sobala - niszczy radiową ''Jedynkę'' i zamienia ją w publicystyczną rozgłośnie.

 

Dzisiaj radiowa ''Trójka'' z okazji 25-lecia wolności gra tylko i wyłącznie polskie piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, że pan Kamil Dąbrowa odsunął pana Romana Czejarka od prowadzenia tegorocznych koncertów ''Lata z Radiem''. Pan Dąbrowa jest jak Jacek Sobala - niszczy radiową ''Jedynkę'' i zamienia ją w publicystyczną rozgłośnie.

A czego się spodziewałeś ? W końcu pan Dąbrowa przyszedł do Jedynki z radia TOK FM. Także w moim odczuciu to co robi ten pan woła o pomstę do nieba bo w zasadzie cofnął on PR1 do poziomu lat osiemdziesiątych a szkoda bo dobrze tej stacji się słuchało z jinglami chociażby "Wiadomości" używanymi jeszcze w 2011 roku a teraz no cóż, stacja robi się gorsza od PR2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dobrze tej stacji się słuchało z jinglami chociażby "Wiadomości" używanymi jeszcze w 2011 roku

Masz rację, stare jingle PR1 były bardzo dobre i charakterystyczne dla Jedynki. Kiedy zmienili całkowicie jingle nie mogłem długo się do nich przyzwyczaić. Jedynym jinglem, który nie zmienił się jest melodia Polki Dziadek z "Lata z radiem", mam nadzieję, że szanowny pan Dąbrowa nie zmieni tego jingla, gdyby to się stało to Jedynka w ogóle przestałaby dla mnie istnieć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pan Piotr Kaczkowski najwyraźniej choruje, ponieważ ostatnio ''MiniMax'' prowadzi pan Leszek Adamczyk, a ''W tonacji Trójki'' prowadzone przez pana Kaczkowskiego to najprawdopodobniej audycje powtórkowe, ponieważ nie rozpoczynają się od powitania pana Kaczkowskiego. Życzę panu Kaczkowskiemu dużo zdrowia, oraz żeby dalej prowadził swoje audycje w radiowej ''Trójce''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc widać gołym okiem a właściwie to słychać,że postawiono na absolutną komercjalizację programu pierwszego o czym świadczy właśnie zatrudnianie "odpadów" ze stacji komercyjnych.Celem jest oczywiście jak największe wyciągnięcie kasy z rynku reklam a słuchacze co tam niech idą do diabła.Tym którzy nie pamiętają przypomnę iż to samo zrobił z trójką w 2001 ówczesny nieszczęsny dyr.Witold Laskowski,który stwierdził wtedy i tu cytat "Trójka się zestarzała i trzeba ją odmłodzić". No i tak ją odmłodził,że wyniki słuchalności spadły do 3%. Dopiero po zmianie szefostwa w 2006roku program trzeci zaczął się odbudowywać. Dzisiaj to samo dzieje się z jedynką i co ciekawe i wtedy i dzisiaj mamy tego samego prezesa PR.

A z innej beczki od lipca zmiany w Polskim radiu dla zagranicy http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/45600,Polskie-Radio-dla-Zagranicy-likwiduje-czesc-redakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...