Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Darek z Ozimka To się nie stanie od razu. Wymusi to nowe pokolenie. Mając 30 lat i więcej jeszcze jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych metod odbioru telewizji. Ale pokolenie nastolatków i dwudziestolatków będzie już ten trend szybciej zmieniać.

Starsi na pewno mogą być spokojni telewizja satelitarna nie zniknie, ale będą postawieni pod ścianą, gdyż wraz z migracją użytkowników, będą też migrować bardziej ekskluzywne treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tradycyjna telewizja jest wygodniejsza w użytkowaniu, niż różnego rodzaju serwisy streamingowe. Aplikacje które często są niedopracowane albo niekompatybilne z częścią sprzętu, tu się przytnie tam zawiesi. Narazie to tylko dodatek do standardowej telewizji dla ludzi o mocnych nerwach.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybciej się podłączyć do internetu ;) Brak anten, brak dodatkowego okablowania, Zależy kto jak to na to spojrzy.

A dodatkowym autem jest korzystanie na dowolnym urządzeniu, zazwyczaj do 4 jednocześnie może w ramach opłaty działać. Na rodzinę spokojnie wystarcza.

W usługach satelitarnych trzeba wykupić multiroom, co mnie osobiście bardzo irytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michael112 napisał:

Tak, tylko wadą telewizji satelitarnej są umowy. Oczywiście, dałoby to się obejść, ale rynek usług pre-paid jest ubogi. Czego nie można powiedzieć o serwisach streamingowych.

Też nie do końca. Zawsze możesz przejść na umowę bezterminową i wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Po drugie zobacz ile osób dzieli konto Netflixa, wtedy nie tak łatwo zrezygnować. HBO Max już daje abonentom duże zniżki przy umowie na rok, podobnie Amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arkon napisał:

Też nie do końca. Zawsze możesz przejść na umowę bezterminową i wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Po drugie zobacz ile osób dzieli konto Netflixa, wtedy nie tak łatwo zrezygnować. HBO Max już daje abonentom duże zniżki przy umowie na rok, podobnie Amazon.

 

Ale to tak nie działa. Chyba jest jakiś okres wypowiedzenia przy takich umowach? Nie możesz powiedzieć: od dzisiaj nie płacę?

Subskrypcja (bo to nie umowa!) na rok to płatność z góry. Już zapłaciłeś za rok i jeśli dzisiaj straciłeś źródło dochodu to więcej nie musisz dawać ani złotówki.

Jak wypowiesz umowę, do do końca okresu wypowiedzenia musisz płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mp107 napisał:

@Darek z OzimkaJuż akurat sam fakt, że musisz zamontować na zewnątrz (a wcześniej - kupić) antenę jest argumentem przeciw telewizji satelitarnej. I to niezależnie od tego, ile trwa jej montaż, bo to jest element zbędny przy strumieniowaniu przez Internet.

No tak a żeby mieć dobry internet nie trzeba kombinować z antenami zewnętrznymi chyba tylko w duzych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

@Darek z Ozimka no tak, ale oferta jest uboga zdaje się? TNK po przejściu na HEVC, w zasadzie będzie słabą ofertą. Owszem jest kilka kanałów więcej, ale umówmy się to nie nie szał. Więcej zyskasz gdy zostaniesz przy naziemnej i wykupisz streaming.

 

W streamingu - w zależności od operatora - są już dostępne prawie wszystkie kanały dostępne płatnie na satelicie. Oczywiście mam na myśli kanały przeznaczone na polski rynek, o zagranicznych nie myślałem.

W ogóle chodzi mi po głowie zrobienie zestawienia kanałów z uwzględnieniem, który kanał jest na której platformie streamingowej - na wzór https://forum.satkurier.pl/topic/5197-wykaz-i-opis-ogólnopolskich-kanałów-ftaci/.

 

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michael112 napisał:

 

Ale to tak nie działa. Chyba jest jakiś okres wypowiedzenia przy takich umowach? Nie możesz powiedzieć: od dzisiaj nie płacę?

Subskrypcja (bo to nie umowa!) na rok to płatność z góry. Już zapłaciłeś za rok i jeśli dzisiaj straciłeś źródło dochodu to więcej nie musisz dawać ani złotówki.

Jak wypowiesz umowę, do do końca okresu wypowiedzenia musisz płacić.

Dokładnie tak samo to działa jak przy umowie z dajmy na to Netflixem. Wypowiadasz umowę powiedzmy 20 marca i od maja nie płacisz. Ja jestem na takiej umowie obecnie, bo czekam na rozwój sytuacji z Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie może być trudne. Oferty się zmieniają, kanałów przybywa.

Mnie osobiście aż tyle kanałów nie jest potrzebne. Moda na nie była, ale pomału się kończy. Po co mi 20 kanałów z różnymi serialami i filmami powtarzanymi w kółko, gdy mogę na życzenie obejrzeć z serwisu VOD większość.

8 minut temu, czerstwy napisał:

No tak a żeby mieć dobry internet nie trzeba kombinować z antenami zewnętrznymi chyba tylko w duzych miastach.

I dla takich osób pozostanie satelita. Nie mają wyjścia.

Ale kto będzie miał wybór, łatwiej mu jest podłączyć się do sieci niż kombinować z antenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arkon napisał:

Dokładnie tak samo to działa jak przy umowie z dajmy na to Netflixem. Wypowiadasz umowę powiedzmy 20 marca i od maja nie płacisz. Ja jestem na takiej umowie obecnie, bo czekam na rozwój sytuacji z Viaplay.

 

A za kwiecień nie zapłacisz?

W Netflixie wyłączasz 20 marca, skończy się któregoś tam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo to działa jak przy umowie z dajmy na to Netflixem. Wypowiadasz umowę powiedzmy 20 marca i od maja nie płacisz. Ja jestem na takiej umowie obecnie, bo czekam na rozwój sytuacji z Viaplay.
Nie działa tak samo. W przypadku operatora płacisz miesiąc dłużej.
Przede wszystkim tradycyjna telewizja jest wygodniejsza w użytkowaniu, niż różnego rodzaju serwisy streamingowe. Aplikacje które często są niedopracowane albo niekompatybilne z częścią sprzętu, tu się przytnie tam zawiesi. Narazie to tylko dodatek do standardowej telewizji dla ludzi o mocnych nerwach.
W czym jest niby TV wygodniejsza? W streamingu odpalasz interesujące pozycję kiedy chcesz, nie jesteś uzależnony od ramówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby platformy sat chciały wdrożyć system 'a la carte' to by to zrobiły, lecz woli brak.

Przykład: https://satkurier.pl/news/198996/platforma-la-carte-ppv-nie-tylko-melodia-przyszlosci.html

Poza tym, niestety ale obecnie sporo osób z tematu montażu anteny robi problem logistyczny niczym lot na Księżyc albo na Marsa.

Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...