Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wiesz, że akurat 29 lutego powiedzą kto pojedzie na ESC? Świat się kręci trzeba oglądać, ale tam już wiele piosenek od września zaśpiewano i być może któraś zabrzmi w maju w Sztokholmie.

TVP w swoim komunikacie wyraźnie wskazała koniec lutego jako czas prezentacji propozycji na Eurowizję - w tym czasie ostatnie wydanie ŚSK wypada 29 lutego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komunikacie jest napisane  ,,Pod koniec lutego przyszłego roku TVP poinformuje, który wykonawca i z jaką piosenką będzie reprezentował Polskę w tym prestiżowym konkursie." Czyli zatem może być informacja w dniach 23-27 luty. Myślę, że TVP poda dokładną datę w późniejszym terminie. 

Edytowane przez Sentorio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po emocjonującym głosowaniu Malta wygrywa Eurowizję dla Dzieci. Przez jakąś część prowadziła Armenia, a sprawa zwycięstwa została rozstrzygnięta dopiero po ostatnim głosowaniu. Szczerze powiedziawszy na dorosłej Eurowizji brakuję mi ostatnimi czasy emocji w głosowaniu do końca show. Ostatni raz emocje do końca głosowania były w 2003 roku na Eurowizji dla dorosłych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem mocno zawiewedziony zwycięstwem Malty ponieważ były znacznie lepsze piosenki. Pierwsza z nich (Słowenia) była na pozycji trzeciej. Najbardziej żal jest mi dobrych piosenek San Marino, Irlandii, Australii, Albanii i Ukrainy które to powinny być wyżej. Ostatnia zaś powinna być nie Macedonia a Gruzja która to była beznadziejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisałem ironicznie. Bo skoro jest obca Australia, a przecież zaraz setki tysięcy Syryjczyków stanie się Europejczykami, to w takim razie według tej logiki też powinna być Syria na Eurowizji, bo ją będzie łączyć z Europą więcej niż odległą Australię. To oczywiście gorzki żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No w sumie tak choć bardziej od Syrii przydałby się Kazachstan.

Tymczasem znamy gospodarzy Eurowizji 2016 - powitalną formułkę "Good evening Europe.... and Good Morning Australia" za rok powiedzą tegoroczny zwycięzca Mans Zelmerlöw i prowadząca Eurowizji 2013 w Malmö - Petra Mede.

W dalszym ciągu czekamy na hasło i motyw graficzny edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Największe internetowe radio eurowizyjne ESCRadio jak co roku (już po raz ósmy) podczas sylwestrowego dnia podsumowała w 12 godzinnym programie (trwającym od 11:00) ranking najlepszych piosenek eurowizyjnych według swoich słuchaczy i internautów z całego świata. Całość miała formę listy przebojów (lub jak kto woli topu wszechczasów) z najlepszymi piosenkami z całego okresu istnienia Eurowizji. Tegoroczne zestawienie dostępne jest pod tym linkiem: http://www.escradio.com/2016/01/euphoria-remains-at-no-1-of-the-eurovision-top-250-chart/ zaś poniżej dostępne są zestawienia z poprzednich lat:

2011: http://www.escradio.com/2012/01/eurovision-top-250-congratulations-zeljko-joksimovic/

2012: http://www.escradio.com/2013/01/eurovision-top-250-congratulations-loreen/

2013: www.escradio.com/2014/01/loreen-wins-eurovision-top-250-voting-for-second-year-in-a-row/

2014: http://www.escradio.com/2015/01/esc-top-250-loreen-did-it-again/

Liczba w nawiasie to pozycja w poprzednim zestawieniu.

W tym roku na liście znalazły się 4 piosenki z Polski - w jednym przypadku był debiut a w reszcie spadki:

50 (33) Edyta Górniak - To nie ja (1994)

79 (debiut) Monika Kuszyńska - In the name of Love (2015 - piosenka zastąpiła w notowaniu przez długie lata wysoko plasujące się "Ale Jestem" Anny Marii Jopek z 1997 roku)

84 (51) Donatan i Cleo - My Słowianie - We are Slavic (2014)

248 (202) Kasia Kowalska - Chce znać swój grzech (1996)

Co ciekawe w czasie naszych rezygnacji z Eurowizji w plebiscycie wybuchnął prawdziwy boom na polskie piosenki - w samym plebiscycie potrafiliśmy bowiem zgromadzić aż 6 utworów - tak było w 2012 roku zaś rok wcześniej w 2011 roku piosenka Edyty Górniak wskoczyła do TOP10 zajmując wysokie szóste miejsce.

W tym roku plebiscyt wygrała po raz trzeci zrzędu "Euphoria" od Loreen ze Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#dobrazmiana hehehe
 

 

 

Europejska Unia Nadawców (EBU) jest zaniepokojona kierunkiem zmian w mediach publicznych w Polsce. Organizacja nie wyklucza usunięcia naszego kraju z konkursu Eurowizja. - Jeśli dojdzie do złamania statutu Unii będziemy mieli z Polską problem - zapowiada Jean-Paul Philippot, prezydent EBU.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/europejska-unia-nadawcow-grozi-polsce-wyrzuceniem-z-konkursu-piosenki-eurowizja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie sądzę, że wykluczą Polskę z konkursu. Co do reprezentanta Polski na Eurowizji to raczej nie będzie Michał Szpak, gdyż wczoraj wyleciał do RPA kręcić program ,,Agent - Gwiazdy" dla TVN. Więc ja bym go raczej już wykluczył. Chociaż do lutego może wróci, ale mimo wszystko wątpię by on reprezentował Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...