Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie wkurzył tym, że nie potrafi poprawnie po polsku przeczytać nazwy danego państwa - tak było z Mołdawią, gdzie przez cały wczorajszy półfinał mówił Moldova :evil:

Nie Moldova a Mołdowa a to już jest poprawna ale mniej znana i rzadziej forma wymowy Mołdawii.. Więcej o tym tutaj: http://moldawia.blog.pl/2014/02/06/mold ... y-moldowa/

Co do Orzecha to skoro ma on swoje typy i chce się nimi podzielić to niech się dzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzył tym, że nie potrafi poprawnie po polsku przeczytać nazwy danego państwa - tak było z Mołdawią, gdzie przez cały wczorajszy półfinał mówił Moldova :evil:

Nie Moldova a Mołdowa a to już jest poprawna ale mniej znana i rzadziej forma wymowy Mołdawii..

A to ciekawe, bo na tym blogu pisze, że nie ma takiego czegoś jak Mołdowa i poprawną wymową jest Mołdawia! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo flag LGBT publiczność wyciągnęła na występie Rosji. ;)

 

No bo nie ma chyba bardziej gejowskiego festiwalu od Eurowizji. Mnie kompletnie nie zdziwiło jak przeczytałem gdzieś że w Kanadzie od paru lat Eurowizję transmituje tylko gejowska telewizja (chyba nawet oba półfinały też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy po dzisiejszej próbie jutrzejszego półfinału (przedłużyła się ze względu na problemy techniczne i ponowny występ Portugalii). Nie chcę za dużo zdradzać, ale przyjmijmy za dobrą monetę to że na tej próbie w wyniku losowania weszliśmy do finału. ;) Powtórka jutro mile widziana. :)

2z72800.png

29wkg3d.png30styiq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym półfinale w rankingu bukmacherów poszybowała wyżej Rosja. Polityka polityką, ale występ robi wrażenie.

Ciekawe zestawienie typowań bukmacherów pod tym linkiem: http://eurovisionworld.com/?odds=eurovision_2015

 

Jeśli chodzi o dzisiejszy półfinał, będzie trudno awansować Monice, ale numer startowy ma świetny, więc może się uda. Dzisiejszy półfinał wygląda na mocniejszy. Sam liczę na awans Czarnogóry i Izraela. Czarnogóra mnie ujęła muzyką - chociaż w rankingach wypada średnio, a Izrael ze swoją skoczną piosenką musi wreszcie się dostać do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego komentator namawia na głosowanie na Polskę, skoro i tak to nic nie dam bo jury zdecyduje inaczej?

 

Z resztą o co walczymy. Chcemy brać Europę na litość? Wózek nie robi na nikim wrażenia.

No może w Polsce robi, ale uwierzcie mi, że za granicą osoba na wózki to nie dziwactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak głosy widzów nie mają sensu skoro kilku jurorów ma taką samą siłę głosu co kilkadziesiąt tysięcy głosujących widzów. I takie zachęcanie przez tłumacza do głosowania i wciskanie kitu o sporej sile głosu widzów jest moim zdaniem nieetyczne i bardziej nastawione na zysk z smsów.

 

Szkoda, że Szwajcaria nie weszła do finału, ja jak oglądam jurowiżyn to ze względu na oprawę (głównie graficzną) i inne wrażenia estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z jedną dość dużą niespodzianką (awans Cypru). Cieszy bardzo awans Polski (drugi raz z rzędu to jak dla nas sukces, gdyż przez wiele lat mówili, że się nie da). Łotwa (finał po 7 latach) i Izrael (finał po 5 latach) przełamują fatalne passy. Trochę żal mi jednak Czechów, gdyż znowu mogą strzelić focha na kilka lat na Eurowizję. Islandia po raz pierwszy odpada w półfinale, odkąd wprowadzono 2 półfinały (ostatni raz po za finałem w 2007 roku). Mnie po półfinałach zawsze ciekawi nie to kto go wygrał tylko kto był 10,11 i ostatni i według mnie 10 był Cypr 11 Malta, a ostatnia Portugalia. A wy jak uważacie kto był na miejscach 10,11 i ostatnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoook.gif

Co tu robi Israel? Ta Eurowizja chyba powinna zmienić nazwę na WWWizja - jeśli ktoś łapie co oznacza WorldWide.

 

Gratuluję spostrzegawczości, Izrael ma dłuższą historię w ESC niż Polska. Delikatnie mówiąc (dla kogoś kto nie zna historii) Izrael ma kose z właściwie wszystkimi sąsiadami a nawet państwami w regionie, więc nie jest najlepszym pomysłem żeby bawił się z nimi w takie konkursy, bo mogłoby się stać coś takiego jak na Olimpiadzie w Monachium. Mentalnie czy gospodarczo ten kraj jest bardziej europejski niż całe bałkany czy Polska.

 

Wszedłem żeby wrzucić tą fotkę, jak ktoś napisał w komentarzu, chyba najlepsze zdjecie z konkursu :D

 

https://www.facebook.com/monikakuszynsk ... 43/?type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...