Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Termin odbycia się jubileuszowej edycji Eurowizji pozostaje bez zmian - 19, 21 i 23 maja.

Tak natomiast wygląda grafika w postaci belek na tegorocznej Eurowizji:

c9ecb5aa8ba4.jpg

a4ade17d0953.jpg

Jak widać zastosowali nieco inny szablon niż w ostatnich kilku latach - numer kraju i nazwa państwa chyba już od razu jest w wielkości "stałej" więc graficy chyba nie będą musieli tego napisu zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to wygląda, ja zwolennikiem naszej reprezentantki nie byłem. Sam obiektywnie bym w życiu nie zagłosował na tę piosenkę, ale szanse na finał są.

 

Po przejrzeniu nagrań z prób zaskoczył mnie na minus Macedończyk - choreografia z tańczącymi, przypakowanymi murzynami. Trochę to śmiesznie wygląda moim zdaniem.

 

Co do faworytów, u Szweda praktycznie to samo co w preselekcjach, duet z Estonii też niczym nowym nie zaskoczył. Klimat występu Włochów może się podobać. Wygrali głosowanie OGAE, więc jak ktoś ma wygrać ze Szwedem, to najpewniej zespół Il Volo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj I półfinał Eurowizji. Eurowizji, na którą czekałem od 12 lat i myślałem, że już się nie doczekam ;) Od 2003 r. moim wielkim marzeniem było, żeby na ESC pojechała Monika Kuszyńska - wtedy z Varius Manx. Jestem bardzo wzruszony, bo jak widać marzenia się spełniają :) Mam jeszcze jedno eurowizyjne marzenie - oby się spełniło właśnie w tym roku ;)

Tymczasem chcę zaprezentować swój TOP 10 na oba półfinały. Było mi bardzo ciężko coś wybrać, bo po próbach podobają mi się w zasadzie wszystkie utwory - w każdym jest coś niezwykłego.

 

Top 10 - I półfinał (wg kolejności wykonania)

Armenia

Belgia

Holandia

Grecja

Estonia

Białoruś

Rosja

Albania

Rumunia

Gruzja

 

Top 10 - II półfinał

Irlandia

San Marino

Malta

Norwegia

Portugalia

Azerbejdżan

Islandia

Szwajcaria

Słowenia

Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też był w 4:2:2, po prostu był w MPEG2 a nie w AVC tak jak na 7E, stąd odbierałem go niczym 4:2:0, czyli bezproblemowo (dziś jest tak samo).

 

Powiem Wam, że pier dzielę te dosyły, drugi rok z rzędu myślałem, że oglądam półfinał a to była próba generalna:) (tak to jest jak się człowiek bierze za coś czym się nie interesuje)

 

Eurowizyjne MUXy są dziś na 7E, 10985 V 9875, dwa kanały Wien HD SD 4 (SD) i 5 (HD) i 10964 V 14400 Wien HD SD 1(HD) ,2(HD) ,3 (SD). Jest to podgląd na poszczególne kamery.

 

A tak wyglądali zwycięzcy próby wczorajszej:

 

2nshtj.jpg

 

Tak więc dziś oglądać już nie muszę, cyknę tylko zrzut z flagą Belgii bo wczoraj przegapiłem i po robocie na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki bez niespodzianek w zasadzie. Nie żal mi żadnego z krajów, który odpadł. Mołdawia odpada już po raz 2 z rzędu (z reguły ostatnio byli w finale), potwierdza się, że jak Finlandia nie śpiewa po angielsku to odpada, a Danii zabraknie w finale po raz pierwszy od 2007 roku (mogli wybrać Anne Gadegaard to by finał mieli pewny). Mnie po półfinałach zawsze ciekawi nie to kto go wygrał tylko kto był 10,11 i ostatni i według mnie 10 były Węgry 11 Dania, a ostatnia Mołdawia. A wy jak uważacie kto był na miejscach 10,11 i ostatnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że na 10. były Węgry, na 11. Białoruś albo Holandia a na ostatnim Mołdawia.

 

Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest brak awansu Białorusi - wg mnie najlepsza piosenka tego kraju w historii Eurowizji. Węgry miały dobry występ, najlepszy wg mnie był występ Niny Sublatti z Gruzji - nie myślałem, że będzie tak rewelacyjnie. Trochę gorzej Albania ale dobrze że Elhaida przeszła bo piosenka super. Przewidziałem 8/10 piosenek - to mój rekord :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że Białoruś jest tuż pod kreską a Holandia zaraz za nią no i tak jak myślałem Finlandia zgniła w półfinale. Co do Macedonii to podobieństwo pewne jest (także nie wiem do jakiej piosenki) ale nieznaczne by zdyskwalifikować piosenkę. Jeżeli chodzi o wczorajszy półfinał to podobała mi się wczorajsza defilada a z prowadzących ta blondyna i rzecz jasna Conchita. W kwestii pocztówek to pomysł fajny ale wykończenie z reklamą fatalne. Fajne są za to belki choć chyba nie potrzebnie zwiększali napisy po jej zdjęciu.

Na minus niestety za szybkie odczytywanie półfinalistów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Macedonii to podobieństwo pewne jest (także nie wiem do jakiej piosenki) ale nieznaczne by zdyskwalifikować piosenkę.

Ja nie mówię żeby dyskwalifikować po podobieństwo nie jest takie duże, ale są pewne fragmenty, które nurtują mnie z jaką piosenką się mi kojarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://teksty.org/boggie,wars-for-nothi ... t-piosenki :shock:

Węgry mnie zaskoczyły! Taki świetny tekst wśród tej rzeki oddawania czci demonom! W końcu ktoś poszedł na przekór! Na prawdę, trzymam kciuki za Węgry. :D

 

A do znośnych zaliczam Zelmerowa: http://www.tekstowo.pl/piosenka,mans_ze ... eroes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...