Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poland gdybyś oglądał wczorajsze ŚSK to byś się dowiedział, że m.in. Cleo będzie gościem w poniedziałek. Tak właśnie zapowiedzieli.

No niestety nie oglądałem. Szukam teraz zapowiedzi w archiwalnym odcinku programu (na aplikacji tvp.pl na urządzenia z Androidem) z wczoraj ale chyba go niestety nie ma - przynajmniej nie wiem gdzie ono się znajdowało.

Oglądałem końcówkę wczorajszego programu i tam było lekkie nawiązanie do Eurowizji gdyż w dyskusji o kontratenorach wspomniano o Cezarze reprezentującym Rumunię w 2013 roku.

Tymczasem ciekawe rewelacje są na polskim ESCForum (jest też zagraniczne z końcówką .net zamiast .pl w adresie) gdzie udziela się osoba która będąc stażystą pracowała przy projekcie eurowizyjnym.

Opisywane tam informacje ograniczają nam pole manewru do: Sylwii Grzeszczak, Rafała Brzozowskiego, Nataszy Urbańskiej, Gosi Andrzejewicz, Juli i Eweliny Lisowskiej. Z tej grupy najbardziej prawdopodobne wydają mi się Sylwia Grzeszczak i Ewelina Lisowska ponieważ o takiej Gosi Andrzejewicz chyba już wszyscy zapomnieli.

Źródło powyższej informacji: http://escforum.pl/viewtopic.php?f=410& ... start=1980 ( i kilka poprzednich stron wątku)

 

Edit: Już mam tą zapowiedź - poza Cleo (i prawdopodobnie też Donatanem) gośćmi będą:

- Halina Frąckowiak

- Marek Sierocki

- Artur Orzech

- Ryszard Rembiszewski

Co ciekawe ten ostatni pan poza prowadzeniem "Studia Lotto" ma na swoim koncie także komentowanie Eurowizji jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych. To prawdopodobnie on komentował pierwszą Eurowizję transmitowaną na żywo przez Telewizję Polską choć sam konkurs gościł na jej antenie w formie retransmisji już od 1983 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może było tak jak twierdzisz ale są dokumenty (skany z gazet) potwierdzające napewno retransmisje konkursu od 1983 roku i to na nich bazowałem wcześniejszy post choć w zasadzie dzięki skanom takim jak chociażby ten:

1619113_795686960459149_1359313770_n.png?efg=eyJpIjoiYiJ9&oh=ef4ab8a4e1401b634d48bf06d4655124&oe=55BE3033&__gda__=1434959831_87efe1969f1232e1cff631d76deb1c02

Wiem o retransmisji konkursu już dnia 24 kwietnia 1982 roku.

Tutaj natomiast program TVP1 z ostatnim konkursem nadanym z poślizgiem:

https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/h ... 5e5b671551

Został on nadany 19 maja 1990 roku czyli dwa tygodnie po konkursie.

Po więcej materiałów odsyłam tutaj: https://facebook.com/ArchiwumEurowizjiT ... /?refid=13 (dla komputerów) oraz https://m.facebook.com/ArchiwumEurowizj ... /?refid=13 (dla urządzeń mobilnych)

Tam jest między innymi program Jedynki z dnia nadania historycznego dla nas konkursu w 1994 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu raczej bym na spoilerki nie liczył i się tak na to nakręcał drogi przedmówco. Telewizja Polska tak zaciekle trzyma tej tajemnicy że nie pozwoli nikomu jej wyjawnić przed programem "Świat się kręci" zwłaszcza osobom z publiczności wspomnianej audycji.

 

PS: To już dzisiaj ! Do wyjawnienia najpilniej strzeżonej tajemnicy ostatnich miesięcy zostało jeszcze 10 godzin i 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że za czasów komunistycznych polska telewizja dostawała ten program za darmo, a jedynym warunkiem był fakt, że musiała go pokazać w całości. Sam kiedyś widziałem głosowanie z Eurowizji 1978 lub 1977 z polskim komentarzem (jakaś kobieta) na YT, obecnie nie mogę tego znaleźć. Ciekaw też jestem jaki najstarszy konkurs z polskim komentarzem zachował się w TVP. Zaryzykuję stwierdzenie, że być może nie zachował się konkurs z 1997 roku, ponieważ w zeszłym roku w programie Gwiazdy Eurowizji jak pokazywali Polskę na ESC 1997 to był zamazany znaczek holenderskiej tv https://www.youtube.com/watch?v=wjzrhP5CiEI (okolica 4 minuty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał wyboru pod kątem niepełnosprawności. Po wysłuchaniu kilka razy piosenki muszę napisać, że jest średnio i nie jestem zadowolony z wyboru, chociaż lepsze to niż ,,Riotka,, Dody. :) W propozycjach wiele się pisało o niemal wszystkich, którzy są popularni na polskim rynku, a TVP wyciągnęła kogoś kogo się nikt nie spodziewał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większym problemem jest jednak styl tej piosenkarki. Mało optymistyczne smuty, bez pazura czy odrobiny seksu. Nie porusza nawet żadnych ważnych, czy kontrowersyjnych tematów. Zero zaczepienia, śpiewa nie wiadomo dla kogo? Oryginalności też nie za wiele, poza niepełnosprawnością. Dla mnie to będzie klapa i dół tabeli (i nie mówię tu o finale). Wymieńcie jej jakiekolwiej plusy, poza chęcią do śpiewania mimo przeciwności losu?

 

TVP bije w nutę niepełnosprawności... Ale moim zdaniem, to za mało. Powinna też śpiewać po polsku. To by przykryło słabość tego tekstu. :P

 

EDIT:

Cieszmy się z poprawności politycznej. Bo na oficjalnej stronie ESC ludzie wypowiadają się pozytwnie o niepełnosprawnej. Negatywy to głównie głosy z Polski. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Daleko mi do dyskryminacji kogokolwiek, ale tutaj mamy do czynienia z próba wyróżnienia się za pomocą jej niepełnosprawności, piosenka jest bezbarwna i letnia, niczym sie nie wyroznia, nie zwrocilbym na nia uwagi gdybym gdzies ja uslyszal. I tutaj pojawai się pytanie czy jej niepenosprawnosc da jej awans do finału :)

Gdyby była zdrowa szanse ocenialbym bardzo nisko a tak są mocno średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy każdy widzi tylko wózek inwalidzki? Ona jest piosenkarką, to nie jej wina, że porusza się na wózku.

 

Jestem za tym by na scenie w Wiedniu nie miała wózka, a leżała na podeście i śpiewała bo większość i tak napiszę, że TVP tonie i chwytała się czego popadnie by tylko odnieść sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy każdy widzi tylko wózek inwalidzki? Ona jest piosenkarką, to nie jej wina, że porusza się na wózku.

 

J

 

Właśnie na tym polega problem, że tutaj nie ma właściwie nic poza tym wózkiem, bardzo słaba piosenka, średni głos, wizerunek sceniczny żaden. Tylko ten wózek jest zauważalny.

 

 

Tak i bez charakteru, coś jak Magdalena Tul. Doda chyba jednak się starała bo nagrała Riotkę po angielsku i piosenka jest dobra jak na pop :D chociaż masakruje angielski,Kuszyńska też okropnie kaleczy angielski w tym teledysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co roi się w głowach Europejczyków. Poza tym potrzebna jest promocja. O kobiecie z brodą dużo mówiło się jeszcze przed samym konkursem, Sarah mayer Landrut (czy jakoś tak) też była promowana przez Niemców i w serwisach informacyjnych przewijała się jako faworyt. A to powoduje osłuchanie się z piosenką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy każdy widzi tylko wózek inwalidzki? Ona jest piosenkarką, to nie jej wina, że porusza się na wózku.

 

Jestem za tym by na scenie w Wiedniu nie miała wózka, a leżała na podeście i śpiewała bo większość i tak napiszę, że TVP tonie i chwytała się czego popadnie by tylko odnieść sukces.

A wiesz, że jej niepełnosprawność to był największy atut podczas wyboru?

TVP powoli łapie o co chodzi w obecnej eurowizji.

Po prostu kto pokaże osobę bardziej poszkodowaną lub większe dziewictwo to wygrywa.

 

Jednakże myśle że wózek inwalidzki nie zrobi jakiejś zawrotnej kariery na eurowizji, zwłaszcza, że piosenka jest bardzo słaba i nie eurowizyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeczytałem artykuł o wyborze naszego reprezentanta na Eurowizję i odsłuchałem ten teledysk. Szału nie ma, według mnie to ona może dostać się do finału, ale nie wygra go, bo prawdopodobnie zrobią to Finowie. Dlaczego? Bo ich reprezentacja składa się jedynie z osób niepełnosprawnych i wszyscy widzowie poślą na nich SMS-y w geście "solidarności" i tolerancji z nimi jak to było w przypadku Conchity Wurst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...