Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedzie na Eurowizję, ktoś kogo uwielbiasz i zmienisz zdanie ;)

 

 

 

Nie sądzę, aby Kari Amirian, Pati Yang, Artur Rojek, Kayah, Bokka, Monika Brodka, HEY, Kult, Edyta Bartosiewicz, Kasia Stankiewicz, Sorry Boys, Gaba Kulka, Mela Koteluk, Skubas, Renata Przemyk,Dr Misio czy Curly Heads zgodzili się wziąć udział w Eurowizji. Tym bardziej, że ci polscy artyści nie tworzą typowo radiowych hitów (czytaj komercyjnych) pod publikę. Na Eurowizji króluje typowo komercyjna papka w stylu Eweliny Lisowskiej, Sylwii Grzeszczak itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jakoś wątpiłem, że Mela Koteluk pojedzie na Eurowizję. To nie miejsce dla takiej artystki, choć wiem, że by nas godnie reprezentowała. Mamy tyle tandetnych piosenek promowanych przez komercyjne stacje radiowe, więc raczej nie powinno by problemu, aby kogoś znaleźć. Do Eurowizji pasują mi.in. takie gwiazdki jak: Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Rafał Brzozowski, Kombii, Agnieszka Chylińska (szczególnie jakby nagrała singla w stylu nagrań z beznadziejnej ever w swojej karierze płyty "Modern Rocking").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, zespół Enej, który bym chętnie zobaczył na ESC wcześniej informował, że nie jest zainteresowany. Może Mrozu, Lemon, Farna, Lisowska. Trudno powiedzieć jakiego asa w rękawie ma tvp.

 

Na scenie może wystąpić max 6 osób ich jest więcej więc to jest główny powód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na oficjalną decyzję ;)

 

Doda wyraziła chęć i oznajmiła, że dostała propozycję, ale chciałaby zrobić wielkie boom (show), tylko powiedziała, że potrzeba na to budżet. A wiadome jest jedno, TVP chyba pieniążków dużo nie ma na taki cel ;)

 

A dziś pojawiły się kolejne plotki :) Edyta Górniak może być niespodzianką wszystko okaże się w marcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polska wystawi to:

To obawiam się że Eurowizja znowu będzie wyśmiewana - piosenka w sam raz niestety pod klimaty konkursowe no i z poparciem części fanów Eurowizji :/

Ja mam do niej mieszane uczucia bo jeżeli pojedzie to konkurs będzie dalej wyśmiewany.

Swoją drogą Wirtualnemedia wykluczyły nam Dodę: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/do ... -pod-uwage

Dlatego też mam nadzieje że do Wiednia pojedzie nie to co wymieniłem powyżej ale na przykład Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Ewa Farna czy ewentualnie jednak Margaret albo Stashka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niesłusznie bo większe bezguście jest na KFPP w Opolu oraz festiwalach sopockich

Tymczasem już w najbliższy poniedziałek (tj. 26.stycznia 2015 r.) dowiemy sie w ktorym polfinale (wtorek - 19.05. albo czwartek - 21.05.) i w którrej połowie (pierwsza/druga) wystapi nasz kraj. Tego dnia ok. godziny 13:20 odbedzie sie Semi-Final Allocation Draw czyli pisząc po polsku losowanie składów półfinałów. 33. polfinalistów zostanie podzielonych na dwa koncerty - 19.05 (16 państw) i 21.05 (17 panstw) które to w naszym kraju po raz drugi w całości pokaże kilka kanałów Telewizji Polskiej. Także kraje BIG5 jak również Austria (będąca w tym roku gospodarzem konkursu) dowiedzą się w którym półfinale bedą mogli glosowac.

Ja bym chciał generalnie Polskę gdzieś w tym samym miejscu co rok temu lub w drugiej połowie koncertu - gdzieś pod koniec stawki.

W półfinale życzę sobie Białoruś, Czarnogórę, Czechy, Estonię, Holandię, Irlandię, Litwę, Łotwę, Macedonię, Maltę, Norwegię, Słowenię i Szwajcarię natomiast nie życze sobie takie kraje jak: Armenia, Azerbejdżan, Grecja, Gruzja, Rumunia, Szwecja i Węgry.

Z finalistów przydadzą się Niemcy, Wielka Brytania oraz prawdopodobnie Austria zaś reszta już nie szczególnie.

Szkoda że to losowanie jest tak wcześnie bo uszczególniłbym swoje życzenia również pod kątem piosenek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale już jutro o 13:25 w Wiedniu odbędzie się losowanie składów półfinałów do najbliższej Eurowizji. W pierwszym półfinale (19 maja) będzie 16 państw a w drugim (21 maja) będzie ich o jedno więcej. Dzisiaj opublikowano skład koszyków z których dane kraje będą losowane. Oto zatem ich zestawienie:

Koszyk nr. 1:

Albania

Była Jugosławiańska Republika Macedonii

Czarnogóra

Malta

Serbia

Słowenia

Szwajcaria

 

Koszyk nr. 2

Dania

Estonia

Finlandia

Islandia

Łotwa

Norwegia

Szwecja

 

Koszyk nr. 3

Armenia

Azerbejdżan

Białoruś

Gruzja

Izrael

Litwa

Rosja

 

Koszyk nr. 4

Belgia

Cypr

Grecja

Holandia

Irlandia

San Marino

 

Koszyk nr. 5

Mołdawia

POLSKA

Portugalia

Rumunia

Republika Czeska

Węgry

 

Patrząc na skład koszyków myślę że gdyby Ukraina startowała w konkursie to na bank trafiłaby do koszyka trzeciego w zamian za Izrael który trafiłby do naszej grupy.

Przydzielanie państw do koszyków przed losowaniem jest ważne bo dzięki temu wiemy jaką siłę mają w tym roku dane strefy geopolityczne które w danych zestawach są skuteczne rozkładane na części. Ważne to jest chociażby w przypadku Polski która zazwyczaj ląduje w śmieciach krajów nie mających swojego wymiennika punktowego. W tym roku co prawda oddzielona będzie poprzez nasz koszyk Mołdawia i Rumunia ale reszta krajów jest chyba całkowicie przypadkowa w odróżnieniu od koszyków 1 - 3 gdzie mamy jasno wyklarowane strefy geograficzne. W koszyku nr. 4 jest ten sam przypadek co u nas tyle że tam są dwa duety: Belgia - Holandia oraz Cypr - Grecja. Poza tym w zestawie jest kilka losowych państw.

Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko jutro się rozstrzygnie.

 

Edit: Losowanie mamy już za sobą - można zatem już podzielić się jego rezultatami:

Skład koszyków i stworzonych z nich półfinałów:

9ca7ac78929f.jpg

Przydział państw finałowych do półfinałów:

cc2936176cfa.jpg

Patrząc na powyższe zestawienia w naszym półfinale pewne awansu mogą być co najwyżej Azerbejdżan i Szwecja natomiast o kolejne miejsca może toczyć się wojna pomiędzy 15 państwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półfinał 2 (21 maja)

 

Obowiązek głosowania: Włochy, Wielka Brytania, Niemcy

 

Pierwsza połowa

 

Irlandia

Norwegia

Czechy

Litwa

San Marino

Malta

Portugalia

Czarnogóra

Druga połowa

 

Szwajcaria

Azerbejdżan

Słowenia

Łotwa

Polska

Islandia

Izrael

Cypr

Szwecja

 

Niezłe losowanie dla Polski, mamy między innymi Wielką Brytanię i Irlandię wśród głosujących. :) Na ocenę szans jednak przyjdzie czas jak poznamy wszystkie utwory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu jest całkiem dobrze bo nie trafiliśmy na ten drugi zestaw który jest tzw. półfinałem śmierci ze względu na gromadzenie w nich finalistów.

Typuje że od nas do finału trafią:

- Norwegia

- POLSKA (o ile się z piosenką postaramy)

- Szwecja

- Azerbejdżan

- Islandia

- Cypr

- Słowenia

- Czarnogóra

- Irlandia

- Szwajcaria

Reszta niestety przepadnie z kretesem a już napewno dwa takie państwa mogę znaleźć - to Litwa i Łotwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerbejdżan taki osamotniony haha :) Bez krajów z b. ZSRR :P

 

Awansy zależą od piosenek :) Więc ja wróżyć nie będę:)

 

A Ty Poland uspokój się ze spamowaniem do TVP nt. Eurowizji. Nie rozumiesz, że wszyscy się z Ciebie śmieją na forach o Eurowizji? Robisz siarę wysyłając taki spam do TVP jak wysyłasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...