Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, że poziom piosenek już wybranych słaby. Żadna nie jest jakaś świetna na zwycięstwo. W półfinale w którym jest Polska uważam że Cypr i Szwajcaria wybrali słabe propozycję, a Malta raczej wejdzie. W tym tygodniu wybiera tylko Dania, ale w następnym tygodniu aż 4 kraje (chyba, że ktoś z Nienacka coś poda jak np. Francja w tym roku). Jestem ciekaw też tej wielkiej (jak zapowiadają w armeńskiej tv) niespodzianki Armenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na 2 lutego 2015

 

Nie zgodzę się koledzy z Wami, tak się składa, że rok temu trafiłem 15 utworów w konkursie, które zajęły wysokie lokaty. Austrię już w półfinale stawiałem jako zwycięzce. Myślę, że dobrze typuje. Powiem wprost, że poziom jest taki eurowizyjny jak na ten festiwal przystało. Od kliku lat widzę, że sukces przynoszą Eurowizji ballady i moim skromnym zdaniem wydaję mi się, nie chce Was odzierać z marzeń, lecz moim faworytem już jest ALBANIA. Albania jest moim typem piosenki Europy 2015!

 

Wysoko będzie też Białoruś w ciemno daje miejsce od 8-3 w konkursie. Malta w tym roku będzie też faworytem (za efekty), być może 5-2 miejsce, ale Albania to piosenka dla Europy 2015 - zdecydowanie. Holandia dla mnie 10-6 miejsce w konkursie, kojarzy mi się z coverem jakiś - nie pamiętam jakim. Macedonia 18-8 miejsce. Kompletny nie wypał Gruzji.

 

A co do Polski, będziecie się śmiać, ale tyłek może nam uratować Doda, pod warunkiem, że będzie to zbliżone do Katharsis, w innym wypadku nie zaprezentujemy się dobrze.

 

Mój typ to Albania!!!

 

Przesłuchana: Albania, Białoruś, Gruzja, Holandia, Macedonia, Malta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódmego lutego poza tym jeszcze Dansk Melodii Grand Prix czyli narodowy finał preselekcji zeszłorocznego gospodarza Eurowizji czyli Danii.

Co do Polski to mam nadzieje że wizyta Ani Wyszkoni w "Świat się kręci" podczas wiadomej daty (o czym wiadomo stąd: http://www.aniawyszkoni.pl/terminarz/2015-03-09 ) będzie zbiegiem okoliczności. Nie chce jej na Eurowizji...

Tak przy okazji z konferencją prasową mnie zaskoczyli - w TVP jeszcze tego nie grali więc gruba ryba wisi w powietrzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wszystkim przekonamy się 9 marca gdy TVP ogłosi konkursowego reprezentanta zarówno jego jak i Polski.

-----------------------------

60th_in_gold_Black.jpg

Europejska Unia Nadawców poza przygotowaniami do 60-tej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji świętuje także jubileusz wspomnianego wydarzenia co oczywiście widać po powyższym logotypie. Dodatkowo na 31 marca organizator najważniejszego muzycznego widowiska planuje wraz stacją BBC (z Wielkiej Brytani) organizacje w Eventim Apollo Hammersmith (zlokalizowaną w Londynie) widowiska o nazwie:

Eurovision-Greatest-Hits-2015.jpg&w=720&h=350&zc=1&q=80

Show poprowadzą Graham Norton (popularny brytyjski komik, komentator eurowizyjny oraz gospodarz obydwóch edycji Konkursu Tańca Eurowizji) oraz Petra Mede która nam jest znana z prowadzenia edycji ESC w 2013 roku. Obaj państwo są widoczni na plakacie promocyjnym który to znajduje się poniżej:

Eurovision-60th-Anniversary-Petra-Mede-Graham-Norton-e1422965898749.jpg

Podczas show który ma być takim muzycznym podsumowaniem 60 lat Eurowizji wystąpią między innymi Conchita Wurst, Natasha St. Pier, The Herreys, Nicole czy grupa Lordi.

Do tej pory mimo ciągłej otwartości listy udział zapowiedziało jedynie kilkunastu nadawców. Niestety nie ma pośród nich jak na razie NDR, RAI no i niestety TVP choć w przypadku naszego nadawcy publicznego jeszcze nic nie jest przesądzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że reprezentantką zostanie Edyta Górniak :) Jest duże prawdopodobieństwo. :)

 

Edyta Górniak zrezygnowała z THE VOICE OF POLAND oraz na fb napisała, że siedzi aktualnie w Dubaju i przygotowuje się do maratonu (czyżby chodziło jej o ESC)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem wraca nasza irytująca Telewizja Polska - nadawca zapowiedział że nie wyemituje gali 60 lecia konkursu ale na swój sposób będzie obchodził wspomniany jubileusz. Jeżeli to zrobią poprzez cykl "Gwiazdy Eurowizji" to im można śmiało podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że nie prezenuję ponieważ format show jest bezsensowny. Niemcy też nie pokazują tej gali. Po pierwsze jak można emitować konkurs z okazji 60 lecia przed 60 konkursem ESC (konkurs w maju gala w marcu). Show nie będzie pokazywane na żywo i w ogóle cała jego formuła jest bezsensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony pewnie EBU chce zrobić obchody tak by sfinalizować je podczas 60 edycji samego konkursu - stąd ich ruch mnie nie dziwi. Poza tym lepsza taka gala "z puszki" niż 10 minutowa beznadzieja w postaci cyklu "Gwiazdy Eurowizji" który to prawdopodobnie Jedynka pokaże w maju na swojej antenie.

Poza tym... od czego mają TVP Rozrywkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie w ten sposób nieco zgapimy od Macedonii ponieważ tamtejszy nadawca MRT nie pokaże jubileuszu z powodu skierowania środków na Eurowizję 2015. Moim zdaniem TVP do czasu konkursu mogłaby sobie odpuścić galę wracając do niej jak nie w okresie "tygodnia eurowizyjnego" to w okresie pomiędzy finałem konkursu a listopadem tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na 2 lutego 2015

 

Nie zgodzę się koledzy z Wami, tak się składa, że rok temu trafiłem 15 utworów w konkursie, które zajęły wysokie lokaty. Austrię już w półfinale stawiałem jako zwycięzce. Myślę, że dobrze typuje. Powiem wprost, że poziom jest taki eurowizyjny jak na ten festiwal przystało. Od kliku lat widzę, że sukces przynoszą Eurowizji ballady i moim skromnym zdaniem wydaję mi się, nie chce Was odzierać z marzeń, lecz moim faworytem już jest ALBANIA. Albania jest moim typem piosenki Europy 2015!

Ja mam wrażenie, że piosenkę Albanii już kiedyś słyszałem, coś mi przypomina, ale nie wiem co. Mnie akurat niczym nie zachwyca, już lepszy poziom prezentuje Malta, Szwajcaria, Holandia, czy Białoruś. Wyboru dokonała Dania i komentarze są głównie negatywne, z czym się muszę zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania potwierdza, piosenka zostanie wyśpiewana po angielsku :) Wczoraj w Danii zakończyły się preselekcje wygrał zespół ANTI SOCIAL MEDIA :)

 

A teraz uwaga! 9 marca będzie transmisja internetowa konferencji prasowej, zaprezentowany zostanie oficjalny teledysk do piosenki z Polski. To już za 29 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ezequiel93 Z informacji, które posiadam TVP zależy na utrzymaniu w tajemnicy do 9 marca. :)

 

Telewizja Polska nie pokaże 60 lecia Eurowizji, specjalnego koncertu z UK, ponieważ nie chce Polakom mieszać w głowie, bo pomyślą, że to ta właściwa Eurowizja. Jednak TVP przygotuje szereg programów o 60leciu Eurowizji i na pewno pokaże w swoich kanałach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kontakt z ludźmi z TVP to przekaż im by jednak z koncertu jubileuszowego nie rezygnowali ale zostawili jego emisje (jak i na przykład dokumentu "Nieznana Historia Eurowizji") na czas albo w czasie tygodnia eurowizyjnego lub na czas będący pomiędzy finałem a wrześniem. Wtedy ich argument nie będzie miał już zwyczajnie mówiąc racji bytu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co mu zależy na tym koncercie z okazji 60-lecia. Jak ma satelitę to obejrzy go na wielu kanałach, a sam koncert prawdopodobnie będzie nudny (znając stan obecnej formuły). Mam nadzieję, że ten cykl koncertów z okazji 60-lecia ESC to nie tylko program Gwiazdy Eurowizji i skrót piosenek. Teraz w każdy weekend ktoś będzie wybierał piosenkę i do 9 marca zleci nie wiadomo kiedy.

PS. Po wczorajszym wyborze Danii zauważyłem pewną tendencję, że kraj który rok wcześniej organizował Eurowizję wysyła słabe piosenki (np.Serbia 2009, Rosja 2010, Norwegia 2011).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland proszę Ciebie zejdź na ziemię, nic nie wskórasz. Nie będzie koncertu 60lecia Eurowizji w TVP i to jest ostateczna ich decyzja ;)

 

Nie mam kontaktu z ludźmi z TVP. Po prostu dowiedziałem się od zaufanych ludzi, którzy wiedzą to od ludzi z TVP. :)

Moim zdaniem lepszy jest świeży koncert (mimo że byłby z puszki) od ględzenia polskich znawców muzycznych co miało miejsce w cyklu "Gwiazdy Eurowizji" który to i w tym roku będzie obecny na antenie TVP1 i TVP Rozrywki.

Kontakt z zaufanymi ludźmi rozumiem tylko w jeden sposób - najwidoczniej kolega ma wtyki w OGAE Polska :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland ale to tylko TWOIM zdaniem. Nie jesteś prezesem TVP, ani nie siedzisz w zarządzie, pisz do TVP apele, spamuj im wszędzie, że chcesz konkurs 60lecia Eurowizji. I tak TVP tego nie pokaże.

 

A w Walentynkowy wieczór 14 lutego finał na Islandii :) 12stego w czwartek finał w Rumunii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...