Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Biała_vanna napisał(a):

Aczkolwiek moderator @Sentence posty przenosi, a nie kasuje pochopnie, moich kilka przeniósł. Tak powinno to wyglądać, bo nie każdy jest zorientowany w układzie forum, że są podobne lub bardziej adekwatne tematy czasem dawno nieodświeżane i przez to mało widoczne.

@Biała_vanna i chwała za to moderatorowi @Sentence, ponieważ tak to właśnie powinno wyglądać 🙂

Szkoda tylko, że jest w tym działaniu osamotniony, ale tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że jest tutaj moderator, który zna się na moderowaniu i potrafi wszystko w odpowiedni sposób wyważyć.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, white snake napisał(a):

Tutaj należy stopować takie zapędy.

Nie przesadzajmy, co innego gdy ktoś znaki interpunkcyjne zastępuje emotkami, w pozostałych przypadkach mogą być. Zresztą regulamin forum nie odnosi się jasno do tego tematu bo go tam nie ma, więc każdy korzysta wedle własnego uznania. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arne Slot napisał(a):

@Kiler Pisaliśmy w odpowiednim temacie, ale sam jesteś forumowiczem i dobrze wiesz, że dyskusja jest rzeczą płynną i czasami jest taki moment, w którym następuje odbicie od tematu - w tym momencie zaczyna się rola moderatora. Może, albo napisać post z pouczeniem, żeby pisać na temat, albo po prostu przekierować tę dyskusję do odpowiedniego wątku, w którym będzie kontynuowana.

 

Tymczasem, z czym mamy do czynienia tutaj? Z udawaniem, że się "moderuje", czyli z wystrzelaniem całej dyskusji do Kosza i tym samym jej zamknięciem. Po takim czymś, to aż się odechciewa dalej pisać, bo moderatorzy wykazują w ten sposób kompletny brak szacunku do forumowiczów, prowadzonej dyskusji, a także do czasu forumowiczów, którzy, jednak musieli te posty napisać. @Kiler to jest naprawdę absurd i rzecz nie do obrony, bo do Kosza wyrzuca się spam lub posty łamiące Regulamin. Tymczasem, tu na forum do Kosza jest wyrzucana cała dyskusja, która jest zgodna z Regulaminem, a wynika to tylko z lenistwa forumowicza "z blaszką", któremu się nie chce tych postów jednym kliknięciem przenieść w odpowiednie miejsce. To jest tak słabe, że brak mi słów... Jak się komuś nie chce przenosić postów, to niech ich chociaż nie usuwa, bo to co się dzieje w tej chwili, to jest działanie na szkodę dyskusji. Dyskusja zgodna z tematyką forum i cała wyrzucona do Kosza tylko dlatego, że w pewnym momencie zjechała "z toru" konkretnego wątku.

 

Powtórzę raz jeszcze... Jeśli komuś się nie chce moderować, albo nie umie tego robić, to przecież nie musi być na siłę moderatorem, tylko może oddać "blaszkę" komuś innemu, kto to zrobi lepiej 🙂

Przecież po coś stworzono moderatorom funkcjonalność przenoszenia postów, więc zrobiono to po to, żeby z niej korzystali, a nie udawali, że "moderują", wyrzucając wszystkie posty do Kosza. @Kiler, ja wiem, że tak jest najwygodniej i najprościej, no ale jednak po coś ta "blaszka" jest i czemuś ma służyć. Jeśli ma być tylko dla lansu i pokazywania, że "ja mogę więcej", to każdy by taką "blaszkę" chciał, ale myślę, że ona jednak do czegoś zobowiązuje.

 

Konkluzja naszych wypowiedzi nie jest taka, że "my możemy łamać Regulamin", tylko taka, żeby Regulamin dotyczył też moderatorów i żeby moderatorzy w końcu wzięli się do roboty, zamiast wyrzucać wszystko do Kosza. Napisałeś, że "może po prostu trzeba umieć przenieść dyskusję do odpowiedniego wątku i żaden okropny moderator tego nie wyrzuci", a ja w takim razie zadam pytanie: to po jest tu moderator, który zamiast moderować merytoryczną dyskusję, wysadza ją w powietrze? 😉

Rozumie przesłanie. My mamy przenosić każdy jeden post, bo jesteśmy moderatorami i do kosza to możemy tylko wrzucić post z linkami do lewych treści. Według Ciebie post jest merytoryczny, ale napisany w złym temacie to musi zostać, a regulamin wtedy nie obowiązuje. Sam przeniosłem masę postów, ale są tacy co potrafią zgłosić swój post i poprosić o przeniesienie, bo dyskusja poszła w kierunku offtopicu. Niczym się nie lansuje tylko nie mam obowiązku jak każdy inny moderator przenosić każdego postu. Jak Ci się moja praca nie podoba to zgłoś to do administracji, a nie piszesz posty zarzucając mi lenistwo i niewłaściwą pracę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał kasowanie niektórych tematów jako całość. W szczególności mam na myśli wątek sprzed paru tygodni "Republika vs TVN24 vs PN vs TVP Info". Miało to być zbiorcze miejsce na porównywanie wszystkich stacji informacyjnych w Polsce. Często tak się zdarza że dyskusja w wątku którejś stacji schodzi na porównywanie między sobą "a TVN coś pokazał a Republika nie" bądź na odwrót i potem łatwo odbiec od tematu. Moim zdaniem taki zbiorczy temat bardzo by się przydał. Bardziej zdyscyplinowani użytkownicy od razu by pisali w tym temacie, a gdyby dyskusja w tematach "stacyjnych" zeszła na porównywanie, no to moderatorzy by mogli zwyczajnie przenieść taką dyskusję do wątku porównawczego. Pamiętam że ja w pierwszym komentarzu po założeniu tamtego wątku pisałem "wnioskuję żeby nie kasować tego tematu". Ale nie, poleciał. W dodatku jeszcze doszło sporo głosów że "nie, temat niepotrzebny, bo będziemy dyskutować w wątkach poświęconych poszczególnym stacjom". To się dyskutuje, a potem dyskusja spada do kosza, bo gdzieś tam odbiegła od tematu dajmy na to TVN i zeszła na Republikę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arne Slot napisał(a):

@Biała_vanna i chwała za to moderatorowi @Sentence, ponieważ tak to właśnie powinno wyglądać 🙂

Szkoda tylko, że jest w tym działaniu osamotniony, ale tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że jest tutaj moderator, który zna się na moderowaniu i potrafi wszystko w odpowiedni sposób wyważyć.

Nie jest osamotniony.

Nie wypowiadam się w sprawie innych, piszę za siebie.

Przykład postu który miał prawo polecieć do kosza, bo był już linkowany w innym wątku.

Moderator uprzejmie poinformował że dyskusję można kontynuować w wątku w którym się zaczęła

 

 

Na marginesie mnie się także nie podobają takie lekceważące wypowiedzi typu

4 godziny temu, Arne Slot napisał(a):

tylko z lenistwa forumowicza "z blaszką"

 

tylko dlatego że jedna dyskusja poleciała do kosza, bo czytam już o niej trzeci raz. 

A można jak się jak chce napisać raz jeszcze to samo w odpowiednim wątku, jeśli ktoś czuje się urażony.

 

Szanujmy się nawzajem. Można pewne rzeczy wypowiadać bardziej kulturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Twoich postów akurat jest dużo w koszu, dziwne, że użytkownik z dużym stażem nie wie co i gdzie pisać skoro jego posty cały czas tam lądują. Odnoszę wrażenie, że trochę jakbyś chciał zapunktować, a @Arne Slot podobnie jak ja jest stosunkowo świeżym użytkownikiem i wydaje mi się, że jakby trochę zluzować moderację, to tutaj nie byłoby w ogóle dyskusji. I nie piszemy tu o kasacji postów politycznych (te powinny lecieć) lecz o merytorycznej dyskusji w tematyce będącej przedmiotem tego forum.

 

Podałem przykład @Sentence ponieważ dla mnie jego moderacja jest jasna, czytelna, zrozumiała. Kasuje, ale podaje powód więc nie musi się człowiek głowić o co chodzi i kto to zrobił, do kogo w ogóle pisać PW, aby coś wyjaśnić. I przede wszystkim przenosi, co uważam za uprzejme i dydaktyczne, bo gdyby tylko skasował post merytoryczny, to by zniechęciło, a tak człowiek już wie, że jest temat bardziej właściwy i będzie uważał na przyszłość.

Edytowane przez Biała_vanna
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko moich. Więc nie personalizuj. W koszu ląduje dyskusja która odbiega od tematu. Jeśli w niej uczestniczę ma prawo lecieć do kosza i nie mam o to pretensji. 

Napisałem fakt. Wrzutki z zapunktowaniem są kolejnym przykladem na obrone przez atak. Jak się nie ma innego argumentu, trzeba uderzyć w dyskutanta.  Logika Twojego rozumowania jest następująca, krytykujesz więc nic co burzy tą  krytykę nie wolno napisać. Odnieś się do tego konkretu. Nie wylądowało w koszu? Czyli nie ma tak że wszystko w czambuł leci do kosza.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni tutaj nie udzielają się w temacie poruszonym przez @Arne Slot tak aktywnie więc podałem Twój przykład. Nikt nie uderza w Ciebie po prostu zwykła dyskusja, jeśli użytkownik, który jest długo na forum, zna doskonale zwyczaje i specyfikę miejsca, a ma tyle ciągle w koszu znaczy, nie przestrzega on zasad, które zna i aktywnie broni. Albo moderacja jest zbyt ostra. Jedno z dwojga. 

 

@dvbtowiec dlaczego edytujesz posty po tym jak ktoś już udzieli odpowiedzi? Nie pierwszy raz zresztą. Dziękuję za taką dyskusję, bo nie można sensownie się odnieść.

Edytowane przez Biała_vanna
Post edytowany.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z rego że inni się nie udzielają? Napisaleś to jako pochwalę i krytykę mnie? 

Wielu użytkowników z dużym stażem ma szereg postów w koszu. To jest forum, żywa dyskusja. Nie robię z tego żadnych pretencji ani nikomu tego nie wytykam. Robisz to bo zburzyłem wg Twojego mnienamia tą narrację ktorą z kolegą budujecie. 

Powtórze to fakt który przytoczylem. Wasz przyklad to nie jedyny przypadek. Na przestrzeni lat są ich setki. Jedne wątki idą do kosza, inne są przenoszone. 

W regulamienie jest także mowa że nie krytykuje się moderacji publicznie. Jak widać robicie to i nikt Wam teraz tego nie usuwa. Odrobinę luzu może z waszej strony. 

23 minuty temu, Biała_vanna napisał(a):

@Arne Slot

 

@dvbtowiec dlaczego edytujesz posty po tym jak ktoś już udzieli odpowiedzi? Nie pierwszy raz zresztą. 

Dlaczego Ty to zrobiłeś wlaśnie tym wpisem? 

Każdy ma 30 minut na poprawe literówek. I jeśli ma cheć może także uzupełnić. Widzę że ciągle mnie atakujesz. Tak wlaśnie wygląda dyskusja z niektórymi. Podł konkretny przykład innego postępowiania moderacji, zamiasg odnieść się merytorycznie do tego, dyskutuje o mnie :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Biała_vanna napisał(a):Przy nicku jest podane, że ktoś jest moderatorem, np. @tyrla, @k05, @Bingo TV. Ilu jest moderatorów na tym forum naprawdę, czy wspomniani użytkownicy mają jakieś funkcje moderujące? 

Lista moderatorów jest dostępna w jakiejś zakładce. I tak, mamy funkcje moderujące niektóre działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Edycja wsteczna po tym jak ktoś odpowie i dodawanie całych zdań do wypowiedzi jest nie fair w stosunku do innych uczestników dyskusji i ja tak nie robię, a Ty owszem już któryś raz z rzędu to u Ciebie widzę. Dlatego opowiadam po 30 minutach, abym nie musiał zadzierać głowy do góry i sprawdzać co tam dopisałeś i uaktualniać swojej wypowiedzi pod Twoje edycje.

27 minutes ago, dvbtowiec said:

W regulamienie jest także mowa że nie krytykuje się moderacji publicznie. Jak widać robicie to i nikt Wam teraz tego nie usuwa.

Przeoczyłem, nie wiedziałem, ale teraz zajrzałem i tam jest zakaz komentowania w ogóle. 

Quote

Decyzje i działania Administratorów oraz Moderatorów nie mogą być w żadnej formie komentowane na Forum.

Czyli wiedziałeś o tym i premedytacją sam komentowałeś. Odnoszę się merytorycznie do wpisów, nic nie poradzę, że jest w Twoim działaniu taka niekonsekwencja.

 

11 minutes ago, Bingo TV said:

Lista moderatorów jest dostępna w jakiejś zakładce. I tak, mamy funkcje moderujące niektóre działy.

Rozumiem, zmylił mnie ten opis jak się najedzie na tę mała tarczę przy Waszych nickach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odniesienia sie @Biała_vanna do przykladu który podalem ciągle nie ma. Zamiast tego znalazleś sobie nową osobę do ataku.

Na marginesie gdy edytowalem post, Twojej wypowiedzi nie było, a trakcie edycji także jej nie widzialem, nie zminilem sensu wypowiedzi. Wiec wrzuć człowieku nanluz z tym formalizmem. 

Zapoznaleś się już z fragmentem regulaminu dotyczącego krytyki moderacji? 

Ja gdy mam pretensję do moderatora, piszę do niego na priv. 

A jeśli to nie skutkuje to @Anita Kaźmierska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, dvbtowiec said:

Podając inny przykład dzialania moderacji chcialem pokazać że nie jest tak że konkretna osoba wszystko kasuje jak sugerujecie.

Da się i na to odpowiedzieć, ale... Wyciągnąłeś punkt regulaminu i nadal sam go łamiesz i jeszcze zachęcasz do łamania przez innych. Jak nie można w żadnej formie komentować działań moderacji, to nie można, tak jest napisane, trudno. Kolejna Twoja niekonsekwencja, nawet coś jakby prowokacja. 

Powiadomka z maila dla postu. 

Quote

Nie tylko moich. Więc nie personalizuj. W koszu ląduje dyskusja która odbiega od tematu. 

Napisałem fakt. Wrzutki z zapunktowaniem są kolejnym przykladem na obrone przez atak. Jak się nie ma innego argumentu, trzeba uderzyć w dyskutanta. Slabe. 

Odpowiadam. Wracam za jakiś czas, a tam post, na który odpowiadałem jest już w innej formie.

1 hour ago, dvbtowiec said:

Nie tylko moich. Więc nie personalizuj. W koszu ląduje dyskusja która odbiega od tematu. Jeśli w niej uczestniczę ma prawo lecieć do kosza i nie mam o to pretensji. 

Napisałem fakt. Wrzutki z zapunktowaniem są kolejnym przykladem na obrone przez atak. Jak się nie ma innego argumentu, trzeba uderzyć w dyskutanta.  Logika Twojego rozumowania jest następująca, krytykujesz więc nic co burzy tą  krytykę nie wolno napisać. Odnieś się do tego konkretu. Nie wylądowało w koszu? Czyli nie ma tak że wszystko w czambuł leci do kosza.

Po co tak robić? Na forum nie ma limitu postów i można po ludzku opowiedzieć zamiast edycji wstecznych. Dyskusja z kimś kto tak robi nie ma sensu, bo ta z założenia powinna iść do przodu, a nie do tyłu. Chyba powinien być krótszy limit na edycję dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Biała_vanna napisał(a):

Da się i na to odpowiedzieć, ale... Wyciągnąłeś punkt regulaminu i nadal sam go łamiesz i jeszcze zachęcasz do łamania przez innych. Jak nie można w żadnej formie komentować działań moderacji, to nie można, tak jest napisane, trudno. Kolejna Twoja niekonsekwencja, nawet coś jakby prowokacja. 

Proszę Cię. Wystarczy napisać, masz rację są i takie przypadki. Skończylibyśmy dyskusję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiler napisał(a):

Niczym się nie lansuje tylko nie mam obowiązku jak każdy inny moderator przenosić każdego postu. Jak Ci się moja praca nie podoba to zgłoś to do administracji, a nie piszesz posty zarzucając mi lenistwo i niewłaściwą pracę.

@Kiler, jeśli Cię uraziłem osobiście, to przepraszam, bo nie taki był mój zamiar. Bardziej mi tu chodzi o uwypuklenie tego co mi się nie podoba w pracy moderacji.

 

Wiesz, wyrzucanie do Kosza merytorycznych postów tylko dlatego, że dyskusja zmieniła nieco trajektorię względem tematu, nie jest fair w stosunku do forumowiczów, bo oni też poświęcają swój czas na to, by te posty pisać. Z kolei, posty nas wszystkich wpływają na ruch na stronie i forum, a co za tym idzie, na wpływy z reklam. Ja dlatego się oburzyłem, bo jak sam dobrze wiesz, bez nas wszystkich forum nie miałoby racji bytu - zresztą nie tylko to forum, ale w ogóle fora internetowe.

 

Ja nie mam nic osobiście do Ciebie czy innego moderatora, bo ja mam świadomość, że Wy poświęcacie też na to swój prywatny czas. Ja tylko proszę o jedno, a mianowicie o szacunek do dyskusji jako takiej, bo jeśli poświęcam sporo czasu na polemikę, która jest zbieżna z tematyką forum, po czym jest ona nagle ucięta, bo wylądowała w Koszu, to coś tu jest nie tak - chyba się ze mną zgodzisz? Tylko o to mi chodzi, więc jeśli odebrałeś moje uwagi personalnie do siebie, to raz jeszcze przepraszam, bo nie taki był mój zamiar. Ja lubię forum z żywą dyskusją, ale oczywiście bez zbędnych "dymów" 😉

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze po prostu dajcie ludziom dyskutowac skoro JESZCZE im sie dyskutowac chce? Fora od dobrych juz kilku lat sa w odwrocie i "umieraja" na naszych oczach. To forum jeszcze sie trzyma, ale dla kogos, kto jest bywalcem od prawie 15 lat, nie sztuka jest zauwazyc, ze to juz nie to samo. Jakis temat ma 100 stron, albo i wiecej, i naprawde jesli dyskusja na chwile zejdzie na "poboczny" temat to nic mu sie nie stanie. A przynajmniej czlowiek bedzie widzial, ze cenzura panujaca tu od dobrych kilku lat nie rozszerza sie do granic absurdu. Albo forum jest dla ludzi, albo mowcie wprost, ze TO forum sie zmienilo i obecnie jest dla... [beep]a wie kogo. 
 

Wiele kultowych for wyzionelo ducha. Niestety, ale moim zdaniem idziecie dokladnie w tym samym kierunku. Dajcie ludziom wolnosc wypowiedzi, wolnosc wyrazania swojego zdania! Poki jeszcze chce im wie tutaj zagladac. Jesli nie, to za niedlugo nie bedzie nikogo do dyskusji i nie bedzie nawet do niej miejsca. Bo co? Bo jeden z drugim napisal 10 postow odbiegajacych troche od tematu w temacie, ktory ma 100 stron? Ludzie... albo jestesmy w internecie, albo przyklejcie symbol komunizmu na gorze strony, aby kazdy wiedzial, gdzie sie znajduje. I aby wiedzial, ze przykladscie reke do niszczenia internetu takiego, jaki znamy z pierwszej dekady XXI wieku. 
 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TimesSquare napisał(a):

jeden z drugim napisal 10 postow odbiegajacych troche od tematu w temacie, ktory ma 100 stron

Tylko potem jest problem, bo ktoś wejdzie na wątek o Netflixie i chce postów o Netflixie, a nie offtopiców o Amazonie. Po coś są osobne wątki, żeby można było łatwiej znaleźć daną informację czy opinię, a jak będziemy pozwalać na to żeby się pisało po kilkanaście postów odbiegających od tematu, to zrobi się bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk W porządku, ale należy oddzielić kwestię spamowania czy umyślnego pisania nie na temat, od sytuacji, w której dyskusja toczy się na temat, po czym lekko z tego tematu "zjechała". Czasami to są naprawdę niuanse, na które należałoby przymknąć oko, a nie wyrzucać całą dyskusję do Kosza.

 

Ewentualnie faktycznie przenieść te posty zbiorczo do odpowiedniego wątku na forum - dla moderatora to jest kwestia zaznaczenia wybranych postów i za pomocą jednego kliknięcia, przeniesienia ich we właściwe miejsce. W ten sposób moderator pokazałby, że pilnuje porządku, ale jednocześnie szanuje zasady dyskusji, a także cenny czas forumowiczów, którzy się tu udzielają.

 

Z kolei, wyrzucanie całej dyskusji do Kosza skutkuje tylko frustracją forumowiczów, a także niechęcią do udzielania się, bo na logikę... "Po co mam pisać, skoro i tak to usuną?" - tak na to patrzą userzy i powtórzę raz jeszcze... Forum jest dla ludzi, a nie ludzie dla forum, a my dyskutujemy teraz w 2024 roku, a nie w latach 2000. Jeśli tu się polityka moderowania nie zmieni, to ludzie pójdą na Facebooka, a nawet na Discorda, gdzie nikt nie będzie nikomu robił pod górkę. Weźcie to pod uwagę, bo jak w porę tego nie zmienicie, to za jakiś czas nie będziecie już wyrzucać postów do Kosza, bo zwyczajnie nie będzie czego kasować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...