Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oscary 2021: aż 7 Oscarów dla Netflixa. Wielki sukces platformy podczas gali

 

Podczas 93. rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, Netflix zgarnął siedem statuetek za filmy:

"Mank": za zdjęcia i scenografię
"Ma Rainey: Matka bluesa": za charakteryzację i kostiumy
"Czego nauczyła mnie ośmiornica": za najlepszy film dokumentalny
"Dwóch nieznajomych": za najlepszy krótki metraż
"Jakby coś, kocham was": za najlepszy film animowany
 
https://www.radiozet.pl/Filmy/Oscary-2021-az-7-Oscarow-dla-Netflixa-Wielki-sukces-platformy-podczas-gali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentatorzy w większości uważają, że całkiem spory. Co powiedzą niektórzy forumowi, co twierdzą, że znajdują w HBO emitującym Rocky'ego więcej ciekawego kontentu niż przez rok na Netflixie trudno powiedzieć :).

Przy okazji dopiero teraz zauważyłrm, że w zacytowanym wyżej newsie jest błąd, bo nagroda za animację poszła do "Co w duszy gra",  a "Jakby coś, kocham was" to najlepsza krótka animacja.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że HBO nie ma praw do tej produkcji, więc raczej zostanie po staremu. W USA serial jest w serwisie peacock

A co jeszcze może odpłynąć?  Zapewne seriale WB takie jak Flesh czy Arrow, ale jeszcze potrwa.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na HBO Max, ale od września 2020 przeszlo na Peacocka. I tak te produkcje krążą. Z tym, że Netflix jednak swoich exclusive raczej nie oddaje, a tu mamy ciekawy przykład produkcji dla HBO, która u nas od razu była na Netflixie, a w Stanach w "drugim rzucie" poszła do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze nie oglądał to "Over the moon" to naprawdę niezła animacja (nominowana do Oscara).
Poziom Pixara jeśli chodzi o animację, do tego chwytliwe piosenki i dobry polski dubbing + domieszka klimatu w stylu Studia Ghibli - spodoba się młodszym i starszym.
7/10.
Potwierdzam. Dzieciakom (i nie tylko) się podobało.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju w Netflixie między innymi drugi sezon "Miłość, śmierć i roboty", trzeci sezon "Kominsky Method" oraz trzeci "Master of none" (to chyba pierwszy serial, który na Netflixie obejrzałem).

Będzie też wspomniany wyżej nowy sezon "Homeland", "Supergirl" oraz "The Sinner". Z filmów oryginalnych nieźle zapowiada się "Kobieta w oknie" z Amy Adams oraz "Armia umarłych" Zacka Snydera.

Ciekawie zapowiada się koncert "Sam Smith: Love Goes - Live At Abbey Road Studios".

Oprócz tego sporo nowszych i starszych klasyków np. "Terminator 2" czy "Ucieczka z Nowego Jorku".

 

Pełna lista: https://antyweb.pl/netflix-maj-2021-lista-premier-co-nowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 20:46, czerstwy napisał:

Oglądał ktoś "White Lines"? Skusił mnie opis, że ten film jest chyba twórcy "Domu z Papieru", czy jakoś tak. Oglądam drugi odcinek, a tu jakaś kiszka. Rozkręci się, czy można sobie odpuścić?

Ponoć badziewie i chyba nawet nie będzie 2 sezonu. Zresztą te Sky Rojo też tylnej części ciała nie urywa.

 

W dniu 25.04.2021 o 17:47, Pawop napisał:

A nie masz wrażenia, że trochę rozciągnięty? Tzn. nie mam na myśli, że kontynuacje nie potrzebne, ale że dwa pierwsze sezony to można by zamknąć w 8-10 odcinkach.

W Hiszpanii nawet było mniej odcinków tylko były dłuższe. Netflix to inaczej pociął, na krótsze ok. 45 minutowe odcinki ale jest ich więcej. W sumie wychodzi na jedno. Ale i tak w porównaniu z tymi kontynuacjami Netflixa to te dwa oryginalne sezony z hiszpańskiej tv o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czego nauczyła mnie ośmiornica".

Coś pięknego. Piękna i wzruszająca historia przyjaźni człowieka i ośmiornicy. Kapitalne podwodne zdjęcia. To najlepszy film dokumentalny jaki kiedykolwiek widziałem, a widziałem ich sporo. Z własnego doświadczenia wiem, że kontakt z dzikimi zwierzętami, ich obserwacje z niczym nie da się porównać. Tak jak mówi autor tego dokumentu, zapomina się o całym świecie, nie myśli się o problemach, jesteś tylko ty i dzika natura. 

Netflix góruje nad innymi platformami znakomitym dokumentami, ja właśnie dla nich mam cały czas wykupionego Netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam polski film "Jak najdalej stąd" opowiadający o wyprawie 17-latki po zwłoki ojca do Irlandii. Niesamowicie poruszający obraz rozpadu rodziny, poszukiwania samej siebie i jakichkolwiek informacji o tacie, którego w zasadzie nie znała.

Drugi film to "Chrzest ogniem" opowiadający historię walki o uniewinnienie skazanego na śmierć. Kolejny obraz pokazujący bezsens wymierzania kary śmierci.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...