Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na YouTube pojawiły się rozmowy Magdy Mołek z twórcami i ze świadkami powodzi. Magda Mołek wybrana nieprzypadkowo. W czasie powodzi 1997 prowadziła specjalne wydania regionalnych "Faktów" w TVP Wrocław. Marta Nieradkiewicz w serialu jest wyraźnie wzorowana na Mołek.

 

A tu możecie obejrzeć jedno z wydań "Faktów" prowadzone przez Magdę Mołek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobała mi się konfrontacja rodzinna Agnieszki Żulewskiej z Anną Dymną oraz obrona wałów przez mieszkańców Kęt/Łanów. Najbardziej emocjonujące momenty dramatu. Piotr Rogucki (wokalista zespołu Coma) coraz lepiej radzi sobie jako aktor. 

1. ocinek jest faktycznie słaby i dopiero w kolejnych jak jest większe zagrożenie chce się oglądać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawop napisał:

Są pewne priorytety i nic dziwnego, że duże miasto ratuje się kosztem mniejszych miejscowości.


Bzdura, serial jest uniwesalny i dobrze się go ogląda, bez względu na to czy pamięta się wydarzenie, czy nie.
 

Widać że nie znasz całego tła zalania Wrocławia.

 

Podpowiem ci że nawet nie rozmawiamy o jednej rzece.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że nie znasz całego tła zalania Wrocławia.
 
Podpowiem ci że nawet nie rozmawiamy o jednej rzece.
Mi opowiadali rodzice, że w tamtych czasach rzeka, która była za wsią w jednej gminie i jest tam zjazd z górki dość duży wylała w takim stopniu, że obawiano się, żeby ich nie zalało. A od tej górki do rzeki jeszcze trochę było. Ponad 100 km od Wrocławia. Co prawda trochę później, ale jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tamtej powodzi pracowałem w Lokomotywowni w Czerwieńsku. 500 metrów od szopy była już woda,a my w tym lejącym deszczu przez pare dni po 12 godzin dziennie przygotowywaliśmy worki z piaskiem i traktory z przyczepami przyjeżdżały po nie by rozwozić je na pobliskie wały. W oczach tych ludzi było widać przerażenie i łzy. Na szczęście mieszkałem 50 km od tej powodzi i po tygodniu by ratować Czerwieńsk wysadzili wał w Pomorsku więc nie miałem dojazdu do pracy.
Przepraszam za post nie na temat,śle ten serial przypomina mi tamtą tragedię bo brałem w tym udział osobiście i widziałem te szkody na żywo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie komentuję filmów ale tu dodam zdanie. Wskutek kilku wypowiedzi powyżej.

Z filmami inspirowanymi (opartymi, nawiązujacymi, na kanwie  itd) do prawdziwych osób i zdarzeń zawsze jest problem na ile fabuła dramatyczna (fikcja) da miejsce faktom czystej wody.

Bzdurę, którą pokazuje N  na pewno z przyjemnością obejrzą uwazni czytelnicy klauzuli z poczatku serialu, obejrzą ci, którzy widzieć chcą film katastroficzny o jakiejś powodzi.

I tu nie mam zastrzezeń. Przeciętny, niezły warsztatowo serial.

Ci , którzy spodziewali się serialu o powodzi we Wrocławiu z 1997 są zniesmaczeni bo wtłoczono tam mnóstwo bzdur okraszonych dla zmyłki paroma prawdziwymi wydarzeniami.

Ciekawe, ze w dyskusji ludzie, którzy tam byli piszą w zupełnie innym tonie....a poprawiają ich osoby, które przypominają sobie temat z tv, Youtuba czy wspomnień watpliwych bohaterów tamtego wydarzenia.

Ci drudzy uwierzą we wszystko.

Jeden z poprzedników w dyskusji (świadek wydarzeń) opisuje jak ładował worki piaskiem do ostatnich chwil (i worki były) ...i inny (co siedział w tym czasie 500 km od Wrocławia) i mu się "dobrze ogladało"  karci świadków zdarzeń. W serialu  worków brak (jak i wojska).

Ci co z lenistwa powtarzają bzdury o zasługach TVP3 z Wrocka żałośnie łamią pamięć tamtych dni . Wrocław w lipcu 1997 był rozzalony na władzę za zaniechania, brak koordynacji i brak informacji i olewał ciepłym moczem tv państwową.

Bohaterem medialnym tego czasu była lokalna stacja TeDe, która zawiesiła ramówkę i przeszła na całodobowe relacje i interakcję z widzami. I to wspomni wrocławianin. TVP3 oprócz "nadzwyczajnych" wydań informacyjnych i promowania informacji wg władz  nadawał też telenowele i inny szrot.

Moze komuś "dobrze" się ogladało bzdety z p. hydrolog, która odkrywa wodę w piwnicy w Kętach (czy Łanach) i robi z tego zapowiedź katastrofy na Komitecie ppowodziowym. Tego nie przełknie nawet mało rozgarniety.  Przeczytajcie sobie co było powodem powodzi. Nie przesiąknięte i zniszczone wały tylko wielodniowe opady w górnych odcinkach rzek i opróżnienie zbiornika retencyjnego.

Piszcie zatem Państwo, ze Wielka woda to uniwersalny ( co za tym idzie żerżnięty w kazdym calu z klasyki gatunku , mało oryginalny i poprawny politycznie (heroiczna rola kobiety, głupota systemu lesnych dziadków, przewaga kultury z zewnatrz nad zapyziałym grajodłem) . Nie naciagajcie, ze to film o powodzi stulecia na Dolnym Ślasku.

 

Tak się składa, ze mamy teraz kilka propozycji "historycznych", które warto przyjąć z zaznajomieniem się o róznych punktach widzenia i dopiero ocenić film.

Myślę tu o filmach o M. Monroe, Elvisie czy Sisi.

 

Jak ktoś ma nerwy i przeczytał to powyżej dodam  zgrzyt ideowy w serialu.

Pani hydrolog majaca być wybawieniem i alfą-omega ws. wody krytykuje jakość wałów, drzewa na wałach , odkrywa wode w piwnicy....a tu wychodzi na to, ze jej profesjonalizm to bzdura.Myliła się kompletnie. 

Poniekad za mocne ( a nie przesiąkajace i słabe)  spowodowały zalanie miasta.  A taka nadymana znawstwem tematu.

Pomijam drobiazg, że takiej pani Jaśminy (lub podobnej) nie zidentyfikowano w obszarach decyzyjnych tego czasu. Postać zupełnie fikcyjna.

Edytowane przez zygaj
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telewizją zrobili misz-masz. Prezenterka ucharakteryzowana na Magdę Mołek. Ale telewizja ukazana w serialu jest wzorowana na TeDe (Telewizji Dolnośląskiej), która wtedy jako spadkobierca PTV Echo nadawała w Poltegorze. Telewizja w serialu nazywa się Merkury i zupełnie nie odnosi się do TVP. Biurowiec nieco przypomina właśnie ciasne pomieszczenia Poltegora z nieśmiertelnymi żaluzjami.

Jeśli chodzi o stacje radiowe, w tamtym czasie nadawało 5 rozgłośni lokalnych. Z prywatnych królowała u większości Eska Wrocław, wtedy nadająca 100% programu lokalnego również z ostatnich pięter Poltegoru. Większość reporterów na żywo przez telefon starała się relacjonwać co widzi, jak i również korzystano z interakcji ze słuchaczami. Oprócz tego było jeszcze Klakson i Kolor Wrocław.

Z serialu wynika, że we Wrocławiu słuchano radia państwowego z Warszawy. Marek Niedźwiecki (Trójka) mówi w tle, że minęła 9:00. Oprócz tego słychać polkę Lata z Radiem (Jedynka). Pewnie celowy zabieg, bo po za Wrocławiem nikt nie kojarzyłby, np. głosów Tomka Wołodźko, Tomka Zuterka czy Roberta Błaszczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minuta ciszy to wielkie pozytywne zaskoczenie i to nie tylko wyjeżdża za najlepszy polski serial tego roku ale również jeden z lepszych ostatnich lat. 
Nie ujmując oczywiście Wielkiej Wodzie od NF, który jest dobry jak na Netflix i taka jaskółka tej platformy, której polskie produkcje dotychczas to praktycznie były miernotą. Oby nie ostatni taki wyskok 

I nie ujmując Tobie, gdzie w temacie Apple widać mniej więcej co Ci się może spodobać a co Ci gatunkowo nie podchodzi, bo głośno i wyraźnie napisałeś co Ci się podobało a co nie ;) 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy może mieć swoją opinię. Mnie "Minuta ciszy" im dalej tym podobała się mniej. Pierwsze dwa odcinki rewelacyjne, potem jakby zabrakło pomysłu, ale też widziałem pozytywne recenzje. "Wielka woda" podoba mi się w całości, aczkolwiek dziwi mnie że niektórzy oczekują niemal dokumentu. Nie oczekujmy ścisłego trzymania się faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Choć Netflix kiedyś zarzekał się, że reklamy nie wchodzą w grę, dziś oficjalnie potwierdzono wcześniejsze zapowiedzi i spekulacje — od 3 listopada na pierwszych wybranych rynkach pojawi się pakiet Basic with Ads. A w nim :

cena 6,99 $ (w przeliczeniu ok. 35 zł)

jakość 720p/HD

średnio 4–5 minut reklam na godzinę materiału

brak możliwości pobierania tytułów

wycofanie dostępu do niektórych tytułów z powodu problemów licencyjnych

oferta na początku zadebiutuje w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei Południowej, Meksyku, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA.

https://www.ppe.pl/news/306832/netflix-z-tanszym-abonamentem-na-pierwszych-rynkach-firma-potwierdza-duze-ograniczenia.html

 

https://variety.com/2022/digital/news/netflix-ad-supported-plan-launch-date-pricing-1235402196/

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pakiet Basic with Ads. A w nim :

cena 6,99 $ (w przeliczeniu ok. 35 zł)

jakość 720p/HD

średnio 4–5 minut reklam na godzinę materiału

To tyle co ma Peacock. Te kilka minut wydaje się niezbyt wielką wartością, ale jest to uciążliwe. Jakość 720p/HD to już krok w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to podstawowy z obecnym SD zyska 720p. 
Tylko pytanie co dalej. Obecnie walczył z Disney+ kto pierwszy wprowadzi reklamy i długo walczył, ponieważ z miesiąc temu amerykańska prasa pisała, ze stawki jakie NF zaproponował spowodowały smiech. 
Disney+ wprowadzając tańszy abo z reklamami, jednocześnie chce podwyższyć (jeśli już nie zrobił na niektórych rynkach) ceny obecnych bez reklam. Ciekawe czy wg plotek NF tez tak zrobi i albo będziesz płacił jeszcze więcej (z blokada/dopłata do dzielenia) albo weźmiesz ograniczoną opcje z reklamami 

To było i tak do przewidzenia bo zaraz ruszy lawina u wszystkich, gdzie zatoczymy koło - uciekaliśmy z kablówki z reklamami i wracamy do punktu wyjścia 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Nikt nie zmusza do abonamentu z reklamami. Jest to dobra opcja dla ludzi, którzy chcą płacić mniej.

No pewnie ze tak. Chyba ze podwyższą ceny bez reklam i zablokują dzielenie kont. Wtedy będziesz miał wyjście albo powiedzieć papa albo mieć opcje tylko z reklamami i ograniczeniami.

1 godzinę temu, k05 napisał:

Czy ta zmiana będzie dotyczyła wszystkich rynków czy tylko tych, gdzie zostanie wprowadzony pakiet z reklamami? 

Trudno powiedzieć. U nas nie ma jeszcze tej opcji i nie ma podwyżek. Ale raczej tam gdzie będą reklamy to powinna być ta opcja. Dowiemy się jak zawitają jakiekolwiek zmiany w Polsce 

 

Edit 

Poprawka - SD w najtanszym zostaje. Po prostu ten z reklamami będzie z opcjami jak podstawowy, tyle ze przeciwieństwie do nie niego nie będzie 480p a 720p

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do serialu Wielka Woda.

Dziwi mnie że niektórzy narzekają na udźwiekowienie, że jak w wielu polskich produkcjach dialogi sa słabo słyszalne. Ja mam odwrotne wrazenie. Moim zdaniem to jedna z lepiej udźwiękowionych polskich produkcji ostatnich lat. W końcu w polskim serialu/filmie/dubbingu nie musiałem podgłasniać przy dialogach a przyciszać przy innych efektach dźwiękowych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...