Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, spotify napisał(a):

Tak? Gdzie napisałem w tym wątku?

Napisałes o tym w wątku o ofercie programowej platformy. No ale jakbym pisał w polowie internetu o tym jak nie lubię Netflixa to też bym nie pamiętał.

 

18 godzin temu, spotify napisał(a):

Nie musisz. Lepiej współczuj sobie , że dostajesz od swojej ukochanej platformy sieczkę Originals, którą nie tylko wychwalasz ale reklamujesz z wielkim bananem na ustach.

Sieczkę to ty zapodajesz na forum i pod kolejnymi nickami na różnych serwisach tematycznych.

 

18 godzin temu, spotify napisał(a):

Normalnie Carrington z Dynastii się znalazł, bo ma sprzęt 4K i płaci 60zł za NF :D Pochwal się jeszcze czymś, chętnie poczytamy ;]

Zapytałeś dlaczego nie narzekam na jakość HD to odpowiedziałem.

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spotify napisał(a):

Powiem tak. Żeby tam jeszcze było co oglądać ciekawego w 4K


Ostatnie dobre pozycje w 4K: Krzywe Linie Boga, Wednesday, 1899, Enola Holmes 2, Na zachodzie bez zmian - to tak na szybko. Jest tego więcej bo wybieram tylko te premierowe bo Disney+, AppleTV+, Amazon i HBO Max też trzeba ogarnąć. Netflix bez 4K nie da się oglądać wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Napisałes o tym w wątku o ofercie programowej platformy. No ale jakbym pisał w polowie internetu o tym jak nie lubię Netflixa to też bym nie pamiętał.

Ale czy my piszemy o ofercie programowej czy o jakości obrazu w rodziałce FHD? Nie piszesz w temacie w ogóle na temat poruszanego wątku

Już pisałem kilka razy i powtórzę po raz ostatni. Udowodnij albo zamilcz w końcu z tymi kłamstwami!!!

Nie mam i nie miałem nigdy konta na disqus. Insynuujesz jakieś bzdury jak zwykle, gdy się argumenty kończą. 

Cytat

Od dziś w ofercie "Blockbuster" - serial komediowy o ostatniej działającej wypożyczalni kaset video od twórców "Superstore".

Na Twoim ulubionym RT 22% od krytyków i 45% od widzów i jest uznane ze jedno z największych badziewi od lat.

Jeszcze mam przykłady podawać? :) Tylko jeden z pierwszych. Albo Wednesday gdzie jesteś zachwycony ale serial dla inteligentnych Biały Lotos to "meh" ;] Wednesday od krytyków 72% a Biały Lotos 89% (1 sezon) i 93% (2 sezon)

To po co korzystasz w  takim razie z innych platform, skoro to dla Ciebie sieczka? Na innych platformach co podałem tytuły lub wkleiłem trailer, to nic nie było sieczką. Ba - nawet na NF się staram coś ciekawego wkleić.

9 godzin temu, bgmnt napisał(a):

 

 

11 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Tym bardziej, że to jednak treśic oglądam dla ich zawartości, a nie HD czy 4K.

Jeden z pierwszych pisałem, że nie liczy się HD czy 4K, tylko to co oglądasz. A na sieci ludzie się skupiają na jakości 4K a nie treści. Nie musisz mi polecać, tylko możesz poczytać moje wypowiedzi na forum ;)

Tylko, że granica w jakości jest i  pikseloza na ekranie to juz przesada.

  

11 godzin temu, lakiman napisał(a):

Na Netflixie  zawsze coś znajduję dla siebie. Większość ich produkcji ma tłumaczenie- lektora lub napisy.

Originals to może jest lektor. Ale pod tym względem nie wyróżnia się na tle innych platform poza Apple i Amazon.

Ale jak pisałem ostatnio, ma i tak NF ogromne braki w lektorze. Ostatnio co oglądałem - serial Colony, dokument Azzurrii, Pamiętnik mojego syna, większość koreańskich seriali czy filmów, duński Chińczyk z Wyboru oraz wiele innych.  Im częściej oglądam nie Originals, tym więcej takich kwiatków.

9 godzin temu, bgmnt napisał(a):

 jak i parę dni temu nominacje do Złotych Globów. A zaraz jeszcze Oskary.

Tam dostają też nominacje tytuły, które mają oglądalność czyli są popularne :D  Nie tylko produkcje bardzo dobre i dobre.

Taki  Dahmer na Twoim ulubionym RT ma 57% od krytyków. Ale żeby nie było, że coś sobie wymyślam

"Po cztery nominacje mają "Biały Lotos", "Zbrodnie po sąsiedzku", "Pam i Tommy" oraz – co może być zaskoczeniem, bo serial został zmieszany z błotem przez krytyków – "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

https://www.serialowa.pl/377980/zlote-globy-2023-nominacje-lista-seriale/

Poza tym nominacje to jedno a nagrody to drugie.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepki.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cinemaniac4K napisał(a):

A dziś w cały świat od 9 do 18 Mb/s... a są pozycje w 4K z bitrate 5 Mb/s.

 

Są pozycje 4K z najwyższym profilem 2Mbps, ale to przy SDR.

Przy 4K HDR nie widziałem pozycji zakodowanych <11Mbps.

 

Treści SDR nie mogę przesadnie bronić, bo jakość jest dopasowana do oczu przeciętnego widza, jednak te w HDR zawsze trzymają wysoki poziom.

Zazwyczaj bitrate jest większy, niż przed zmianami (17-18Mbps vs. 15.25Mbps), ponadto dodano też wiele profili pośrednich, więc osoby ze słabszymi łączami (<8Mbps) mogą teraz odbierać treści w 4K HDR. Wizualnie nie zawsze wygląda to najlepiej, ale przynajmniej klient dostaje za co płaci :)

Podsumowując - tym razem Netflixowi wyszła zmiana prokonsumencka.

 

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spotify napisał(a):

 

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

Już pisałem kilka razy i powtórzę po raz ostatni. Udowodnij albo zamilcz w końcu z tymi kłamstwami!!!

Nie mam i nie miałem nigdy konta na disqus. Insynuujesz jakieś bzdury jak zwykle, gdy się argumenty kończą. Zresztą nie tylko w stosunku do mnie na tym forum.

Oczywiście, że miałeś i przykłady są na forum. Potem dziwnym trafem zacząłeś kasować posty z  disqusa. Przypadek oczywiscie. Ale w necie nic nie ginie...

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

Na Twoim ulubionym RT 22% od krytyków i 45% od widzów i jest uznane ze jedno z największych badziewi od lat.

No i gdzieś napisałem, że to dobry serial? Wkleiłem zapowiedź bo mnie zainteresował jeszcze przed premierą i nawet go jeszcze nie oglądałem. Niestety nie mam szklanej kuli, żeby widzieć jak to ocenią krytycy, albo tak jak ty bez oglądania być pewnym, że "guano" bo Netflix :D.

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

Jeszcze mam przykłady podawać? :) Tylko jeden z pierwszych. Albo Wednesday gdzie jesteś zachwycony ale serial dla inteligentnych Biały Lotos to "meh" ;]

Oczywiście. Defekowanie do walizki i wysypka na jądrach to jest właśnie ten serial dla inteligentnych :). Nie to co Tim Burton.

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

Wednesday od krytyków 72% a Biały Lotos 89% (1 sezon) i 93% (2 sezon)

A od widzów już 86% dla Wednesday i 68% dla Białego Lotosa. I taka jest dyskusja z fanbojem :D.

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

Na innych platformach co podałem tytuły lub wkleiłem trailer, to nic nie było sieczką. Ba - nawet na NF się staram coś ciekawego wkleić.

Dziękuje bardzo za to poświęcenie, kolejny raz.

4 godziny temu, spotify napisał(a):

O Złotych Globów widać masz pojęcie :D Tam dostają też nominacje tytuły, które mają oglądalność czyli są popularne :D  Nie tylko produkcje bardzo dobre i dobre.

Ojej, popularność. No straszne zło. Wiadomo. Najlepsze są seriale z ATV z 20 ocenami na Filmwebie.

4 godziny temu, spotify napisał(a):

 

4 godziny temu, spotify napisał(a):

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2022 o 16:35, bgmnt napisał(a):

No i gdzieś napisałem, że to dobry serial? Wkleiłem zapowiedź bo mnie zainteresował jeszcze przed premierą i nawet go jeszcze nie oglądałem.

Znowu odwracasz kota ogonem? Norma nie? Napisałeś wyżej że zapodaje sieczkę. A nie robię nic więcej jak Ty, poza podawaniem tytułów w zapowiedziach, gdzie wiem tylko opis tytułu i trailer.

Cytat

Niestety nie mam szklanej kuli, żeby widzieć jak to ocenią krytycy, albo tak jak ty bez oglądania być pewnym, że "guano" bo Netflix :D.

A to moja wina, że takie produkcje wypuszczają w świat? Kolejna nowość - Wiedźmin Blood Origin. Zjechane jak walec przez krytyków, bo dalej kopią markę.Już w sumie chyba zakopali na amen.

Skoro tak wszystko pamiętasz co ja wypisuje na forum, to sobie przypomnij albo zobacz do notatek :) , że gdy jest coś co najmniej solidnego od NF, to otwarcie o tym pisze. Rzadko bo rzadko, bo taka platforma od produkcji seryjnie sieczki ale czasami coś im wyjdzie (w uproszczeniu sarkastycznie 5 filmów i 5 seriali na rok). Dlatego tez, więcej wklejam zapowiedzi na innych platformach, bo są po prostu lepsze w ciekawych i dobrych produkcjach, co widać w ilościach. To takie proste.

Była Wielka woda, pochwaliłem. Był Dahmer - pochwaliłem. Był film Rzut życia to pochwaliłem. Był w zeszłym roku Maid - również pochwaliłem. I wiele innych. Nie mam z tym problemu, jeśli naprawdę coś fajnego na Netflix wyjdzie. Nie mam problemu w przeciwieństwie do Ciebie, gdzie głownie tylko sie kręcisz wokół tytułów jednej platformy- polecanie czy oglądanie a każda inna to "meh" (może poza D+)

W dobie, gdzie mamy konkurencję, to w danym roku NF ma tego najmniej j a i tak najlepsze seriale to mogą jedynie ze średniakami na Apple czy HBO rywalizować. Filmy też  tylko w miarę dobre, to te które wykupią na festiwalach prawa + jakiś Originals im wypali.

Apple da Ci 2-3 seriale w miesiącu (nowe/kolejne sezony), dorzuci Amazon, HBO czy D+ i masz min około 10 (dobrych i bardzo dobrych) seriali w miesiącu. Plus filmy - na licencjach, własne. To i tak za dużo żeby to ogarnąć a jeszcze leci do nas SkyShowtime z Paramout+ i Showtime. 

Jeśli ktoś lubi masowkę i odpowiadają mu te Originalse niech ogląda NF. Jeśli ktoś zaczyna zabawę z NF, to ma co nadrabiać. Jest wolność, co cały czas powtarzam. Natomiast jeśli ktoś chce oglądać dobre tytuły a te najciekawsze na NF ma już za sobą, to robiąc  rachunek zysków i strat, NF omija bo na przeciętniaki nie ma czasu, gdy na innych platformach nawet nie jest w stanie dobrych ogarnąć,  Kusi go jedynie Netflixa agresywny marketing, bo wszędzie o NF cokolwiek nie odpalisz, włączysz czy wyjdziesz na miasto. A teraz Wednesday to nawet z  lodówki wypada, wspomagany przez wszelkie portale, bo dzięki temu sobie clickbajty nabijają.

Lubisz oglądać "guano" to sobie oglądaj i trzymaj się NF. Nikt Ci tego nie broni.

W dniu 14.12.2022 o 16:35, bgmnt napisał(a):

Oczywiście. Defekowanie do walizki i wysypka na jądrach to jest właśnie ten serial dla inteligentnych :). Nie to co Tim Burton.

 

W dniu 14.12.2022 o 16:35, bgmnt napisał(a):

A od widzów już 86% dla Wednesday i 68% dla Białego Lotosa. I taka jest dyskusja z fanbojem :D.

 

Biały Lotos to ironia i sarkazm na ludzi przy kasie. W sposób inteligentny, ze świetnymi dialogami i obrazami pokazuje, jak zepsuta jest ta społeczność. Często używa metafor. Jest to w wielu przypadkach skrajnie uwypuklenie złych zachować i cech ludzi bogatych.  To jest serial inteligentny, którego nawet nie skumałeś. Tak jak większość widzów przy tym odpada i jest dla nich "za ciężki" "nuda" itd

W zeszłym roku również pisałem o tym.  Większość masowego widza zajarała się filmem Nie Patrz z górę. Film też sarkastyczny ale nie miał tego smaku, inteligencji, ukrytych metafor, świetnych dialogów jak Biały Lotos. Ale masówka uznała Don't Look Up za super film (co widać na RT) bo był prosty i przedstawione było wszystko na talerzu. Do typowego masowego widza z popcornem. Po seansie Białego Lotosu, gdy oba są ironicznym przedstawieniem pewnych grup społecznych, Nie patrz w góre jest przeciętniakiem do bólu. Ale jak większość widzów NF nie posiada nic innego jak NF, to nie mają żadnego porównania i jakiegokolwiek kontrastu.

Wednesday fanboju jest serialem dla nastolatków z całym tym bagażem typowego teen drama. Produkcja solidna ale bez żadnych rewelacji. Typowa masówka do widza NF, wyróżniająca się i tak pozytywnie w setkach rocznie bladych tytułów, stąd taka średnia na RT.

Tylko, że ja w przeciwieństwie do Ciebie to oglądam a nie opieram sie tylko na średnich IMDB czy RT.

Zresztą Dahmer też jest średni (pomimo, że został zjechany przez krytyków), czy Squid Game czy też Dom z papieru. Hitami na tej platformie są przeciętne produkcje  i tak to z reguły ich najlepsze Originalse w danym roku, gdy mówimy o nowościach. Mieli wyjątki jak Gambit, Dark, pierwsze sezony Stranger Things itd ale to już historia. Jedynie jeszcze The Crown się broni,  choć też dużo więcej negatywnych recenzji czy też niezadowolenia widza po ostatnim sezonie.

Jak już pisałem 100 razy - jaki widz, taka platforma. Więc takie produkcje mają takie uznanie wśród widzów na tej platformie, bo mają niskie wymagania. Po to też NF stosuje algorytm i nawet tego nie ukrywa. Im więcej przeciętniaków będzie hitami, tym więcej ich dostaniemy albo coś podobnego w 100 kopiach (jak Dom z papieru, gdzie już napadów na bank to co najmniej kilkanaście seriali czy kopia 1:1 koreańskie Dom z papieru) bo algorytm da wynik, iż tego oczekuje ich widz. I później taki widz NF w milionach wali na ślepo 10/10 na produkcje, gdzie typowy widz Apple, gdyby to było na platformie Tima Cooka dałbym maks 6.

 

W dniu 14.12.2022 o 16:35, bgmnt napisał(a):

Ojej, popularność. No straszne zło. Wiadomo. Najlepsze są seriale z ATV z 20 ocenami na Filmwebie.

Ojej, bo ATV ma 20 ocen na FILMWEB :D Black Bird np ma na RT od krytyków 97%. Dahmer wielki hit NF przy tym nawet nie stało.

Tylko Ty się tym jarasz ile kto ma ile głosów, bo cytuje "poza NF i Disney+ nic się nie liczy". Nie! Się liczą. Ludzie nadal jedzą jedzenie w restauracjach a nie tylko milionami w McDonaldzie.

Skoro piszesz o Złotych Globach i się chwalisz nominacjami NF, to Ci pisze. Nominacje nie dostaje się tylko za jakość tytułu ale również za popularność/oglądalność. I stąd dzięki tej kategorii masz tyle nominacji.

Edytowane przez Kiler
Usunięto zaczepkę.
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo rozczarowany usługą Netflixa.

W październiku, po bardzo długiej rozmowie na czacie obiecano poprawę działania apki na Android TV 7.

Tymczasem po wczorajszej aktualizacji dostaję film " Na zachodzie bez zmian"  z 2, 45 Mb/s I 1080p. Pewnie jest więcej takich kwiatków. Niektóre pozycje mają 4K i HDR. Ale to nie jest normalna sytuacja. W ultraboxie+ nie da się oglądać treści 4K z HDR- jakieś takie poklatkowanie obrazu.

Na czacie odpisali, że znają problem i nad nim pracują. 3 krotne próby połączenia tel.- nikt nie odbiera- sygnał jest rozłączany.

Jedynym urządzeniem na którym dobrze działa usługa jest (na razie) Apple TV 4K.

*Prime Video, HBO Max, Disney+-żadnych problemów z jakością obrazu w przypadku treści 4K z HDR.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawel napisał(a):

Nieprawda. Na webOS czy miboxie nie ma problemów z Netflixem.

Na webOS mi działa bardzo dobrze, jeśli chodzi o jakość filmów.  Sama apka zamula, po dłuższym skakaniu w aplikacji nie ładują się kafelki. 

 

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

W ultraboxie+ nie da się oglądać treści 4K z HDR- jakieś takie poklatkowanie obrazu.

Od dawna pisze, że dekoder nie nadaje się do takich rzeczy. Ten sprzęt dobrze sobie radzi tylko z sat. Reszta ma wiele  do życzenia. Oczywiście wielu tu obecnych 

nie przemówisz do rozumu. Klapki na oczach.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ircios napisał(a):

 

 

Od dawna pisze, że dekoder nie nadaje się do takich rzeczy. Ten sprzęt dobrze sobie radzi tylko z sat. Reszta ma wiele  do życzenia. Oczywiście wielu tu obecnych 

nie przemówisz do rozumu. Klapki na oczach.

Czyli masz pod tym względem lepsze informacje niż dział techniczny Canal+.

Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niszowym systemie Foxxum na Hitachi OLED jak i Android TV 11 też bez problemów. Ostatnio na Hitachi zauważyłem swoją drogą nowy ekran wyboru profilu z czerwonymi elementami.

Sam Android 7 to system z 2016 roku, więc i tak patrząc na to jak wszystko jest szybko wygaszane i celowo "postarzane" trzeba się cieszyć, że jeszcze cokolwiek tam działa ;).

Klatkowanie na Ultraboxie wynika z tego, że większość filmów jest w 24 fps, a sprzęt ustawiony na 50 Hz i porządnie tego przeskalować nie potrafi.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt prawie 2 godziny spędziłem pisząc z osobą z działu pomocy pomocy Netflixa.

Dane, które sprawdzaliśmy były szczegółowe- bardzo dużo informacji. Sprawa poszła do znalezienia rozwiązania.

Odpisano mi, że na pewno znajdą rozwiązanie i kolejna aktualizacja rozwiąże problem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

Czyli masz pod tym względem lepsze informacje niż dział techniczny Canal+.

Ciekawe.

Tu nie trzeba informacji. To widać. Włącz sobie z dekodera film w 4k DV 😄

Kiedyś raz miałem problem ze sprzętem i zwróciłem się z prośbą o pomoc do tego właśnie działu. Po uzyskanej odpowiedzi, stwierdziłem,  że czas zmarnowałem pisząc do nich. 

Ale jak są dla Ciebie tak wiarygodni, to niech pomagają dalej🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie będę się upierał.

Do czynienia z nimi miałem może 1-2 od kiedy abonuję Canal+.

W każdym razie dobrze, że na Apple mogę korzystać z przyjemnością z-apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 18:25, ircios napisał(a):

@czerstwy Zawsze możesz zwiększyć plan bez dodatkowej opłaty. Np na 2 dni i wrócić do FHD po sprawdzeniu 4k. Wyedy tylko płatność za nastrpny okres bedzie przyspieszona. 

A jak to technicznie wygląda ? Np zmieniam sobie na plan 4K i kiedy jest od razu? Następnie mam kaprys i zminiam na FHD lub nawet SD bo wiem że przez kilka dni na 100% nie będe oglądał. Noralnie to o ile oglądam to w dni wole od pracy o ile i w te dni ogladam. Bo mam kilka serwisów i nie zawsze padnie na  Netflix. Bywa że 1-5 pozycji zobacze w miesiacu bo na więcej nie ma czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czerstwy napisał(a):

A jak to technicznie wygląda ? Np zmieniam sobie na plan 4K i kiedy jest od razu? Następnie mam kaprys i zminiam na FHD lub nawet SD bo wiem że przez kilka dni na 100% nie będe oglądał.

Działa odrazu, ale włączenie pakietu 4k skraca okres subskrypcji, bo jest droższy. Robią przelicznik. Powiedzmy, że plan na 2 urządzenia włączyłeś pierwszego. Odnowienie masz za miesiąc. Włączając 4k na 1 dzień czy 2 i powrót do tego co miałeś powoduje,  że odnowienie będziesz miał Powiedzmy za 25 dni. To jest przykład. Robiłem tak, ale nie pamiętam już ich przelicznika. Spróbuj na 1 dzień lub 2 łączyć 4k,  i wrócić. Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że skraca to jest oczywiste bo wiadomo że droższy pakiet. Ja od razu przechodzi w pakiet 4K i zmniejsza to nie głupie by to było. Bo gdy wiem na 100% że nie będe oglądał np 5czy wiecej dni można by zmniejszać plan do minimum czyli SD. A przy moim korzystaniu oglądał bym w 4K a czasowo dostęp by był dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że przy zminie na niższy to aktualna dobę pewnie zaliczy po planie wyższym. Przy zmianie na wyższy to od raz zaliczy płatność wyższa. ale dla mnie było by to ne głupie rozwiązanie bo bywa że i blisko 2 tygodnie nie oglądam serwisu to wtedy plan SD. A oglądam plan 4K i mam bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...