Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, spotify said:

W jakim celu te wycieczki osobiste?

Po prostu powtarzam to co napisałeś.

 

2 minutes ago, spotify said:

Jeśli już mowa o wycieczkach osobistych, to nabiłes sobie setki postów o marnej jakości HBO GO. A jak obecnie NF z jakością w streamingu jest z tylu to nic piszesz, tylko potrafisz jak zwykle uderzyć osobowo. Po co? Zacznij oglądać w FHD NF to zobaczysz ze narzekania userow nie są z nieba 

Po co miałbym oglądać w FHD skoro jest opcja 4K i mam od kilku lat mam sprzęty 4K? Żeby zaoszczedzić 20 zl?

To prędzej z upadającego HBO Max zrezygnuje :).

 

2 minutes ago, spotify said:

Nie zrezygnowałem tylko się przymierzam, bo muszę moja liste wyczyścić. Wiec parafrazując Twoja wypowiedz to sie będę „męczył” jeszcze ok 3 miesiące 

Współczuje.

 

2 minutes ago, spotify said:

12Mb/s albo niżej? Już nie przeginaj znowu w druga stronę. Było min 14-15 a najczęściej powyżej ok 16 lub więcej. 

Temat był poruszany kilkunastokrotnie. Od dawna nie ma już jednego stałego bitrate dla 4K. Jeśli są filmy, które wg ich algortymu potrzebują 18 albo 20 mega to tyle dostają. Jeśli potrzebują wg ich algorytmu 10 to mają tyle.

A że algortymy to tylko alogrytmy to też wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A plan HD to co na smartfony przewidziany? HD też powinno jakoś wyglądać. Są serwisy tylko z HD np. nadchodzące SkyShowtime i HD rewelacyjne nie jest, ale dość przyzwoite.

 

"Pewnego razu na krajowej jedynce" w HD ma ~7 Mbps przy H264 to nie jest źle. Nie wiem ile na pozostałych kodekach. Ale są pozycje co słabe mają bitrate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czerstwy napisał(a):

A masz np ten film w 4K? Jak i większość oferty?😂 W innych serwisach i FHD wygląda naprawdę dobrze. Edit  Ja opłacam wszystko sam i z nikim nie dziele opłat jak większość innych😂

Wydałeś kopę kasy na dobry telewizor, opłacasz szybki internet i wybierasz najsłabsze ogniwo czyli profil FHD. Bez sensu.

Co do opłat to też Twój wybór. Chcesz płac sam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale duzo nie wydałem na tv bo kupiłem go w promocji za ok 5,4 koła w 2020 roku. Mam inne serwisy z 4K a Netflixa nie opłacam bo 60 zeta to troche za dużo jak na moje oglądanie tego serwisu. Bywa że kilka pozycji przez miesiąc a nikt inny nie ma dostępu do mojego konta. Już wole dodatkowy serwis dokupić  to i oferta będzie lepsza. Było jeszcze niedawno w rodzinie jedno wolne konto tego planu ale juz opłacałem swoje i tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też mi sie wydawało że to sporo.Teraz za te pieniądze jak dla mnie nic uczciwego nie ma. Tym bardziej że sie zastanawiałem juz nad zmiana tv na cos nowszego i lepszego. Ja na innych serwisach oglądam więcej niz na Netflixie więc dla mnie wydatek na plan 4K nie jest uzasadniony. Gdybym głównie tu oglądał to nawet bym sie nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... jak ktoś ma dobry i duży TV 4K... i ogląda to marne FHD na Netflix zamiast 4K... to szczerze współczuje. Trzeba było sobie zamiast 4K kupić jakiś TLC FHD za 2tys i efekt ten sam... :)

Ja nie tykam już FHD na Netflix chyba że jakaś animacja i bitrate powyżej 5 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 15:49, bgmnt napisał(a):

Po prostu powtarzam to co napisałeś.

Tak? Gdzie napisałem w tym wątku?

 

W dniu 13.12.2022 o 15:49, bgmnt napisał(a):

Współczuje.

Po co miałbym oglądać w FHD skoro jest opcja 4K i mam od kilku lat mam sprzęty 4K? Żeby zaoszczedzić 20 zl?

To prędzej z upadającego HBO Max zrezygnuje :).

Nie musisz. 

Normalnie Carrington z Dynastii się znalazł, bo ma sprzęt 4K i płaci 60zł za NF :D 

NF zatem też upada, bo kolejny serial skasowali :) Tym razem padło na Warrior Nun

21 godzin temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Powiem tak... jak ktoś ma dobry i duży TV 4K... i ogląda to marne FHD na Netflix zamiast 4K... to szczerze współczuje. Trzeba było sobie zamiast 4K kupić jakiś TLC FHD za 2tys i efekt ten sam... :)

Powiem tak. Żeby tam jeszcze było co oglądać ciekawego w 4K, jak napisał @czerstwy to rozumiem. Nie kupuje się garnituru za tysiące po to żeby ładnie wyglądał ale taki, który dobrze leży i człowiek się w nim dobrze czuje.  Więc dopłata kolejnych złociszy, jeśli nie ma wolnego slota od znajomych lub/i kupowanie specjalnie sprzętu w tym przypadku nie ma sensu.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spotify napisał(a):

....Powiem tak. Żeby tam jeszcze było co oglądać ciekawego w 4K, jak napisał @czerstwy to rozumiem. ...

Dla Ciebie nie ma nic ciekawego a dla kogo innego jest. Jesteśmy różni w sensie ludzie. Każdy ma inny gust. Dla mnie nie ma nic ciekawego w Disney + czy Apple TV. ale rozumiem, że ktoś inny może w tych serwisach znaleźć coś dla siebie i nic mi do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spotify napisał(a):

Lepiej współczuj sobie , że dostajesz od swojej ukochanej platformy sieczkę Originals, którą nie tylko wychwalasz ale reklamujesz z wielkim bananem na ustach.

(...) Żeby tam jeszcze było co oglądać ciekawego w 4K

 

Jak ja lubię takie przechwałki. Owszem. Każdy ma swój gust. Ale Netflix (Disney+ czy HBO) to platforma rozrywkowa dla mas, dlatego też produkcje nie są wysokiego szczebla, bo mają trafić do szerszego kręgu, bawić, zaciekawiać. Na nudnych ale może wielkich arcydziełach kinematografii mało się zarabia.

 

Nie ma nic ciekawego w 4K? Nie wiem, nie mam fetyszu 4K, ale w HD też kilka fajnych (dla siebie!) pozycji znalazłem. Tym bardziej, że to jednak treśic oglądam dla ich zawartości, a nie HD czy 4K. Polecam :D

Edytowane przez muza_tv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spotify napisał(a):

 Lepiej współczuj sobie , że dostajesz od swojej ukochanej platformy sieczkę Originals, którą nie tylko wychwalasz ale reklamujesz z wielkim bananem na ustach.

ł @czerstwy 

Na Netflixie  zawsze coś znajduję dla siebie. Większość ich produkcji ma tłumaczenie- lektora lub napisy.

Naprzykład Apple TV, którego bardzo lubisz wymaga skupienia się na czytaniu napisów. Jest bardzo mało propozycji.

Nie wiem co Ty chcesz od Netflixa, ale jest on serwisem 1 wyboru wśród domowników.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...