Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Władze TVP wydały w tej sprawie oświadczenie w którym jest napisane m.in.

Cytat

Strony wspólnie ustaliły, że fundamentalną regułą obiektywizmu i etyki dziennikarskiej jest oddzielenie informacji od subiektywnego komentarza. Obowiązuje to każdego reportera, prezentera czy komentatora.

Czyli Babiarz przyjął do wiadomości i zgodził się z tym że własne komentarze wykraczają poza standardy dziennikarza sportowego.

Dobrze że doszli do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest korpo oświadczenie. Prawda jest taka, ze Babiarz chciał wykonywać swój zawód, TVP chciała zakończyć kryzys wizerunkowy.  Zawarto klasyczny kompromis, bo Babiarz jeszcze niedawno trzymając się słów Kwiatkowskiego mial się kajać, przepraszać, zabierać głos. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tyrla napisał(a):

No to w takim wypadku kto by komentował lekkoatletyke ? Idzi sesje poranną i wieczorną ?


Powinni to przemyśleć zanim go zawiesili..... mimo że lubię jego sposób komentowania lekkiej to i tak w ramach protestu przełączę na MAX bez reklam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem @fanbonda jakie masz doświadczenia w tego typu sprawach, ale jeśli ktoś by się powoływał na mnie pisząc "strony" z czym się nie zgadzam, zarządałbym usuniecia takiego komunikatu. 

To nie są bezwartościowe komunikaty nie mające wpływu na Babiarza. Gdyby po tym oświadczeniu przytrafiła mu się kolejna tego typu sytuacja TVP miałaby prawo go zwolnić. 

Rozumiem że takie oświadczenie nie pasuje do tez i poglądów jakie wygłaszasz, ale deprecjonowanie komukatu który mówi wyraźnie o Babiarzu niewiele tu zmienia. 

Nie jest też wykluczone że pod oświadczenie są podpisy w tym także Babiarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie wiem @fanbonda jakie masz doświadczenia w tego typu sprawach, ale jeśli ktoś by się powoływał na mnie pisząc "strony" z czym się nie zgadzam, zarządałbym usuniecia takiego komunikatu. 

To nie są bezwartościowe komunikaty nie mające wpływu na Babiarza. Gdyby po tym oświadczeniu przytrafiła mu się kolejna tego typu sytuacja TVP miałaby prawo go zwolnić. 

Rozumiem że takie oświadczenie nie pasuje do tez i poglądów jakie wygłaszasz, ale deprecjonowanie komukatu który mówi wyraźnie o Babiarzu niewiele tu zmienia. 

Nie jest też wykluczone że pod oświadczenie są podpisy w tym także Babiarza. 

Niby do czego nie pasuje? Zawarto kompromis,  jeśli wiesz co to slowo oznacza. Treść oświadczenia wynikiem kompromisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Strony wspólnie ustaliły, że fundamentalną regułą obiektywizmu i etyki dziennikarskiej jest oddzielenie informacji od subiektywnego komentarza. Obowiązuje to każdego reportera, prezentera czy komentatora.

 

Przed słynnym "niestety" doda "moim zdaniem" i tym sposobem odzieli informację od własnego komentarza :P Szkoda strzępić sobie klawiaturę na domysły: co tam dokładnie ustalili i jak to w praktyce będzie wyglądać, dopiero się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili to tylko dlatego, że (moim zdaniem🙂) nie mieli w rezerwie komentatora (wiem, że kogoś mieli, ale ten "ktoś" nie może za bardzo odbiegać klasowo od Babiarza). Nie zrobili tego z powodów wizerunkowych (a przynajmniej powody te nie były wielkie), bo przeciętny widz nie zwraca uwagi na komentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fanbonda napisał(a):

Niby do czego nie pasuje? Zawarto kompromis,  jeśli wiesz co to slowo oznacza. Treść oświadczenia wynikiem kompromisu. 

I po Ci takie wrzutki "jeśli wiesz co to słowo oznacza". Nie rób ze mnie idioty.  

Skoro zawarli porozumienie jak sam zauważasz, to Babiarz zgodził się na warunki wynikające z komunikatu i tyle. Po co to ubarwiać sformułowaniami typu język korporacyjny itp. 

18 minut temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

 

Przed słynnym "niestety" doda "moim zdaniem" 

I to będzie ok, podkreśli ż to jego prywatny pogląd a nie prawda objawiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kuba na pewno wielokrotnie się ze mną wstawiał. Na chwilę mnie opuścił w jednym czy drugim tweecie, bo stwierdził, że dalej nie może. Ale nie mam o to do niego żalu. I mam wielką prośbę do wszystkich, którzy chociaż trochę mnie cenią. Nie atakujecie Kuby.

Na temat Kwiatkowskiego padło i u nas na forum wiele oskarżeń. Będzie zmiana zdania? 

 

Co do utworu niczego nie zrozumiał z tej lekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Project_ALF napisał(a):

Pokazując walkę z odtworzenia czy w ramach retransmisji mogliby łaskawie usunąć ten napis "na żywo" żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.

A to jest niestety coś, z czym telewizja ma problem już podczas kolejnych Igrzysk z rzędu, pamiętam że w Tokio czy Pekinie '22 też był z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Sport przypomnieli bieg polskich kajakarzy którzy zdobyli brązowy medal. Czy Szpakowski pomylił tam Włochów z Brytyjczykami? Polacy szli łeb w łeb z Włochami i walczyli o srebrny medal. A Szpakowski się darł i obawiał czy Polacy zdobędą brązowy medal bo Brytyjczycy atakują. Tymczasem Brytyjczycy płynęli daleko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...