Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Genialne podsumowanie tej akcji z Maradoną i chyba całego komentowania po 60-tce: "Człowiek nawet nie zwraca na to uwagi przy tempie akcji." Cieszę się, że wpadli na to, choć to nic nie dało im do zrozumienia. Jak już pisałem, problem nie leży tylko w nazwiskach, bo takie błędy popełnia też Borek, Twarowski, Laskowski i inni, ale Pan Darek już dawno zatracił się w swoim sposobie komentowania. Szkoda tylko, że będąc na tylu światowych imprezach nie spytał się kogoś po 60-tce z Globo, ESPN, BBC, Sky jak coś zmienić. Skoro oni to potrafią, to czemu nie uczyć się od najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto krytykuje Szpaka- jakiś no name z PS. Czyli Mielcarski i Szpakowski mają rację, zobaczymy jak oni będą wszyscy po 60. Zresztą żżera ich zazdrość,że Szpaku tyle imprez obsłużył,a oni siedzą sobie za biurkiem redakcji w Polsce. Nikt tego nie przyzna,ale tak jest, bo oni myślą- to ja jestem taki świetny( ma o sobie znakomite mniemanie),a wszędzie tylko ten Szpaku. Inna sprawa,że u Szpaka wysłu[beep]e się wszystkich ,żeby tylko coś znaleźć i wbijać szpilkę- typowe dla ludzi, którzy zapewne niewiele w życiu osiągnęli i satysfakcję sprawia im pisanie pełnych nienawiści tekstów , bo nie mają żywcem nic lepszego do roboty. Dla mnie wpadka z Maradoną- po prostu zabawna, dla innych po prostu to jest powód by napisać 10-100 komentarzy okraszonych wulgaryzmami.

Szpakowski nie jest najlepszym komentatorem, są lepsi,ale są i gorsi. Jest nr 1 w TVP- bo tak jest ustalona hierarchia, dla mnie Borek nie jest najlepszym komentantorem Polsatu. Żeby być komentatorem jako nawet ekspert trzeba mieć znakomitą wymowę, Orłowski ma potężną wadę wymowy, mówi szybko, niewyraźnie,ale to Wam nie przeszkadza. To kwestia waszej głębokiej antypatii,zazdrości i nienawiści. Po prostu mi Was żal. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia priorytetów. W Canal+ pracuje np. Edward Durda, który dykcję i głos ma rewelacyjne, a mimo to ja - i wielu innych kibiców - wyżej ceni Twarowskiego, który właściwie nie powinien mieć prawa wstępu do kabiny z jego wysokim głosem i chrypką.

 

Wśród błędów komentatorskich należy odróżnić wpadki-lapsusy (zgadzam się z @wislokiem, że takie wpadki jak Szpak z Maradoną ma każdy, pamiętam jak Twarowski przez 90 minut zmieniał nazwisko sędziemu Taylorowi na "Gardner") od wpadek wynikających z nieprzygotowania do transmisji. Dla mnie Szpakowski ma za dużo tych drugich, dlatego irytuje mnie jego komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Szpakiem, ale ostatnio miałem możliwość(a właściwie konieczność), oglądania Mundialu z komentarzem hiszpańskim. Masakra- gadulstwo, brak podsumowań w przerwie meczu i krzyk goooooool przez minutę :). Teraz lubię nawet komentarz Szpakowskiego i doceniam studio w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę słuchać wszystkich i nie jestem wybredny, choć parę rzeczy mnie irytuje.

-zbytnie podkręcanie się - zwłaszcza ci starzy wyjadacze przesadzają

- zero emocji - oglądałem kiedyś mecz niemiecki i tamtejsi komentatorzy robili to na zimno, porażka

-komentarz szybszy od obrazu - baaaardzo wkurzające

- niepatrzenie na boisko - nie wiem co czasem robią eksperci i komentatorzy, ale przy ewidentnym spalonym "sędzia był bliżej" wiec pewnie ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,żeby nie było, błąd polegający na czymś takim,że mówi się,że jakiś zawodnika ma za konkurenta zawodnika Y w klubie i dlatego nie gra, podczas gdy tego zawodnika Y od roku nie ma w tym klubie, w którym gra Polak jest nie do przyjęcia. Lub twierdzenie,że Polak był bliski zdobycia korony króla strzelców ligi(chyba chodziło wtedy o Grosickiego) gdy zawodnik zdobył 7 bramek w sezonie,a król strzelców trzy razy tyle ( wtedy Polakowi lepiej szło w Pucharze krajowym i mógł w nim być najskuteczniejszy- to znacząca różnica) to takie błędy źle świadczą o przygotowaniu merytorycznym i raczej jeśli krytykujemy komentatora skupił bym się na tej warstwie . Podobnie jak mowienie o 30-młody perspektywiczny gracz. No cóż jak się nie komenrtuje na co dzień piłki to jest trudniej, mówił o tym Babbiarz,że to ciężkie gdy nie robi się jakieś dyscypliny regularnie,a raz na 4 lata. Jednak Szpakowski musi oglądać Canal+- orientować się co to za gracz itd. Jeśli przygotowuje się przed meczami,albo kilka tygodni przed imprezą to nie jest zapewne w stanie przyswoić wiedzy i robi te błędy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial Mundialem,ale widzę,że już całkiem postawili lagę na tenisie. Z Bastad 3 transmisje, ze Stenford 7, z Montrealu 6... Nawet już wszystkich 1/4 im się pokazywać nie chce.. Już nie mówię o szczątkowych transmisjach turniejów ATP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrali prawa z eurosportu i nic nie pokazują

Ale to wg mnie jest chore

Czyżby powtórki po raz setny miały mniejszą oglądalność niż turnieje tenisowe na żywo?

 

Nie ma komentatorów- jak nie ma to niech w ramach pensji dyrektor Szaranowicz sam komentuje, przecież jest taki chętny

Oczywiście wiecie, kto za to odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się na to nie zanosi, ale to jest profesjonalista!

Skoro pracuje i dostaje za to pieniądze to powinien być przygotowany!

 

Jakbym miał prowadzić studio no ta pewno bym się przygotował, tak należy robić.

E:

Już nawet goście w studio proszą by przejść do omawiania finału, a Szaranowicz dalej wspomina prehistorię i omawia mecz Argentyna - Holandia sprzed 40 lat! No ludzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connor po co to oglądaasz, by się denerwować ?? Nie oglądam studia TVP i mam święty spokój, Zawsze możesz pomyśleć o alternatywnym oglądaniu Mundialu - ZDF?ARD , streamy lub transmisja w internecie na stronie TVP bez studia,ale ze Szpakiem, zawsze można wyłączyć głos. Szkoda zdrowia i nerwów twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Connor, przestań człowieku ciągle tylko narzekać na wszystko. Mi jeśli chodzi o studio wszystko odpowiada, a pan Włodek świetnie się spełnia w roli gospodarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connor po co to oglądaasz, by się denerwować ?? Nie oglądam studia TVP i mam święty spokój, Zawsze możesz pomyśleć o alternatywnym oglądaniu Mundialu - ZDF?ARD , streamy lub transmisja w internecie na stronie TVP bez studia,ale ze Szpakiem, zawsze można wyłączyć głos. Szkoda zdrowia i nerwów twoich.

 

 

Z polskich stron to wybieraj Polskie radio/www.taksiegratv.com.pl. Fajne komentarze, materiały w studio. Polecam.

 

Ale faktycznie, trochę narzekasz. Idź do TVP czy gdziekolwiek indziej i prowadź lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie miałem zastrzeżeń do transmisji finału. Komentarz był ok. Bez sensu jedynie studio w przerwie które trwało może minute. Mecz jak na finał bardzo ciekawy. Trochę szpak czasami nie dał dokończyć zdania koledze, ale było naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Ja nie narzekam, raczej kolega Connor. TSG TV nie jest alternatywą do oglądania meczu.

 

 

Tak, nie ten post zacytowałem. Piłem do connora, który ma dziwne poglądy. Nie lubi TVP, a kiedyś strasznie był przeciw ludziom z nc+, ale tych z byłej Cyfry+.

TSG polecam do streamow, podłączyć komentarz po d obraz i działa ok. Mecz o 3.miejsce znajomj słuchali, a teraz jeszcze lepiej gdy nadają na serwerach, gdzie jakość jest sto razy lepsza.

 

A co do finału w TVP - komentarz nie jest zły, studio też spoko. Generalnie wydaje mi się, że jak na TVP to poziom tego wszystkiego dobry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już całkiem nie rozumiem.

Zapłacili za prawa 10 mln euro, 150 mln zł zysków z reklam i strata?

No pewnie, było trzeba wysyłać bezproduktywnych ludzi na wycieczkę do Brazylii

Nie mam wręcz pojęcia co aż tak wielkie koszty mogło spowodować?

Część pochłonął dosył, ale to było robione w ramach ebu więc znów ten koszt nie powinien być tak wysoki. Paranoja

Takie rzeczy tylko w TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...