Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jak jest ze studiem w przerwie i przed/po meczu? Bo do tej pory wszystko oglądałem w TVP SPort. A teraz w przerwie meczu, w TVP Sport weszli w studio w połowie zdania i okazało się ze na TVP1 jest studio cały czas a na TVP Sport leciały reklamy. To tylko w trakcie tego meczu tak jest czy od początku mundialu?

Jest tak od początku Mundialu, tłumaczę to sobie kosztem reklam (drogie na kanałach otwartych = mniej wykupionego czasu reklamowego = dłuższe studio; w TVP Sport reklamy były tanie to i więcej firm wykupiło i wychodzi krótsze studio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości meczu z Belo Horizonte. Warto jutro obejrzeć mecz Szwajcaria-Ekwador, który zrealizuje ta sama ekipa i na tym samym sprzęcie ( kamery, obiektywy- bo reszta dla każdego stadionu jest osobna). Będziemy mogli ocenić, czy to nie jest jakaś przypadłość tej ekipy.

No i deja vu. Mydelko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę jakiś dobry stream właśnie do transmisji bez komentarza, ale nie TVP? Bo w Anglii mi noe działa sport.tvp.pl a chciałbym oglądać sobie bez komentarza :/

Oba streamy TVP są z komentarzem. On jest jak transmisje heinekena, po prostu jest przekaz cały czas ze stadionu,a jak wchodzi komentarz to jest on i w opcji stadion non-stop. Tym różnią się przekazy,że w jednej nie ma po prostu studia i planszy- przerwa w transmisji jak lecą reklamy w TV. Natomiast komentarz jest TVP meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bitrate jest bardzo zmienny i zależny od ujęcia kamery więc ciężko porównać nie mając dokładnie tych samych scen a przełączając kanały ale wskazania szczytowe były u mnie wyższe w na TVP 1 HD (nawet do 13 500 Mbit/s) niż na TVP Sport HD (do 11500 Mbit/s). Generalnie jest cały czas jakiś problem z tym polskim przekazem - przycięcia obrazu na dole ekranu, nieostra, "pływająca" trawa.

Znacznie lepsza jakość jest na ZDF HD i Das Erste HD nawet powyżej 20 Mbit/s tam wszystko idzie jak żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu meczu Ekwador-Szwajcaria taka sama jak podczas wczorajszego meczu Kolumbia-Grecja. Obraz nieostry, murawa "pływa", dodatkowo jakieś drgania, zakłócenia czy jak to nazwać podczas trochę szybszej akcji. Przecież to jest fatalne SD, a nie HD. Dramat, tego nawet nie chce się oglądać. A dodatkow jeszcze wkur...jący Iwański i Żewłakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle TVP się kompromituje na tym mundialu:

- brak ceremonii otwarcia na żywo

- Częste No Synchro audio/video

- Jakość niektórych meczów (np Kolumbia - Grecja, Ekwador - Szwajcaria)

- aplikacja TVP Stream w której podobno można ogladać wszystkie mecze na żywo (nikt w studiu nie wspomina że trzeba mieć telefon w Tmobile i nie wszystkie mecze są tam pokazywane, np wczorajszego Anglia - Włochy nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna mać, znowu mydło. Kompromitacja FIFY, bo to oni odpowiadają za jakość i realizację...

Wkur....y przełączyłem za ZDF HD - przekaz idealnej jakości HD zero mydła, przycięć itp.

Niestety nie mam zeza na Astrę... Szkoda, bo nie dość, że miałbym prawdziwe HD to i niemiecki bym podszkolił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na internecie też widać znaczącą róźnicę między tym co było podczas igrzysk w Soczi,a teraz. Być może to kwestia światłowodu i ilości przekaźników po drodze jak ktoś pisał. Być może Niemcy mają bezpośredni przekaz. Naprawdę ciekawa kwestia, którą chciałbym aby dziennikarze wyjaśnili osobom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W takich sytuacjach trochę żałuję, że nie posiadam anteny satelitarnej. Nie lubię oglądać też niczego w obcym języku, ale z chęcią wybrałbym niemieckie stacje patrząc na to co nam serwuje TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem. Jakość naprawde niska. Drugi raz mecz robiony przez ekipe Studio Berlin Adlershof. Nie wiem, czy to po prostu przypadek, ale TVP powinno już na to zareagować. Bo dziś jeszcze gorzej niż wczoraj. Nie mam dostępu do innych krajów, ale już pisałem. Niemcy, Anglia, Francja, Włochy na 100 % dostają unilateralkę. Reszta nie wiem. Ale to nie zmienia faktu, że jest źle.

@habuzja, to bez znaczenia. Obraz wygląda jakby był robiony przez samych Brazyliczyków, i szedł przez dwie satelity. A tak nie jest. Więc coś skopcili przy wysyłce feedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno, że na niemal żadne z problemów nie zareagowała TVP oprócz tego z ceremonią otwarcia, gdzie wysłała kilka wyjaśnień także od EBU. Czy oni oglądają inne spotkania, czy nie widzą tego goście w studiu, czy tona ekspertów? Kurde, cały twitter, facebook zadawał pytania o ceremonię(mimo, iż większość pewnie nawet by tego nie oglądała), a teraz brak. To nikt tego mundialu oprócz forumowiczów nie ogląda, czy tylko my mamy takie problemy?

 

Jedyne za co mogę pochwalić TVP to wybór komentatorów do spotkania WKS - Japonia. Kwiatkowski i Magiera nie usypiali komentarzem, widać, że bardzo chcieli dobrze wypaść i dawali radę bez przynudzania. Niestety spotkań z tym duetem jak na lekarstwo mimo 64 spotkań do skomentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna mać, znowu mydło. Kompromitacja FIFY, bo to oni odpowiadają za jakość i realizację...

Wkur....y przełączyłem za ZDF HD - przekaz idealnej jakości HD zero mydła, przycięć itp.

Niestety nie mam zeza na Astrę... Szkoda, bo nie dość, że miałbym prawdziwe HD to i niemiecki bym podszkolił.

Patrząc na popisy TVP chyba warto zainwestować 50 zł - do końca mistrzostw daleko a komentarz niemiecki mimo że go nie rozumiem jakoś bardziej strawny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...