Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem do końca czy to kryzys wizerunkowy. Powiedział parę głupot na antenie, został zawieszony. Pracodawca ma do tego prawo. Czy postąpił słusznie, to już inna sprawa, mogło także skończyć się na upomnieniu. Ale jeśli prawdziwe są informacje że taka rozmowa w której zapewniał że będzie się trzymał z dala od polityki w swoich komentarzach się odbyła i nie dotrzymał obietnicy, to reakcja nie wydaje się aż tak nieadekwatna. Ale jak mówię tego nie oceniam. Można to krytykować, ale nigdzie tu nie widzę wizerunkowego problemu. Jest to tak przedstawiane, ale to są wyłącznie opinie tych którzy je wygłaszają.

Babiarz korzysta wyłącznie z tego że ma nazwisko i pewną markę, ale czy słusznie się go broni, to także jest ocenne. Ja jego wypowiedzi oceniam negatywnie, a seria wpadek także powoduje że zdanie o jednym z najlepszych dziennikarzy jest dla mnie wątpliwe.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to problem wizerunkowy skoro 90% pracowników czy nawet sportowcy chcą zmiany decyzji.

Wiadomo było, że Babiarzowi raczej bliżej do poprzedniej władzy niż obecnej. Wiadomo było, że każda decyzja w jego stronę będzie wykorzystana przez środowiska powiązane z PiS. Dlatego moim zdaniem zbyt pochopnie podjęto decyzję, nie zdając sobie sprawę jakie to wywoła poruszenie. 

 

Moim (głupim, bo nie jestem żadnym fachowcem) zdaniem można było w sobotę dać oświadczenie, że to była prywatna opinia komentatora i telewizja jej nie popiera. Już w niedzielę byśmy zapomnieli o całej sprawie. A jak już ktoś chciał wyciągać konsekwencje wobec Babiarza to można to było zrobić po igrzyskach albo po kolejnych jego przemyśleniach na antenie. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli to zrobić były ku temu okazje.

https://sportowefakty.wp.pl/inne/1098668/byli-pracownicy-tvp-sport-kontratakuja-slowa-o-apolitycznosci-szkolnikowskiego-t

Cytat

- Gdy nie chciano mi przedłużyć kontraktu, ktoś próbował się za mną ująć i sprawa trafiła do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Ten wykręcił numer do Szkolnikowskiego i w czasie rozmowy w trybie głośnomówiącym spytał go wprost, dlaczego nie chce ze mną przedłużyć kontraktu. Nie było mnie przy tej rozmowie, ale osoba, która była wtedy obecna w gabinecie prezesa przekazała mi, że dyrektor TVP Sport zwolnienie tłumaczył tym, że jestem... kodowcem. Chodziło oczywiście o to, że rzekomo miałam być zwolenniczką Komitetu Obrony Demokracji. W drugim zdaniu dodał, że nie pasuję do dobrej zmiany - relacjonuje Szubert-Kotomska.

 

Listów poparcia wówczas nie było.

TVP nie jest upolitycznione dziś, było od zawsze. Każdy kto idzie do pracy w TVP ma tego świadomość.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec A to ciekawe, bo z wypowiedzi dla WP Sportowe Fakty były dyrektor TVP Sport mówi co innego

https://sportowefakty.wp.pl/inne/1098668/byli-pracownicy-tvp-sport-kontratakuja-slowa-o-apolitycznosci-szkolnikowskiego-t

 

Cytat

- Co do zarzutów o rzekome zakończenie współpracy z jednym z pracowników za wspieranie KOD-u, to mogę się domyślać, że chodzi o Justynę Szubert-Kotomską, bo takie zarzuty już wcześniej słyszałem. Prawda jest taka, że bardzo niewiele osób z redakcji chciało z nią współpracować. Obrażała mojego zastępcę, nie stosowała się do żadnych sugestii, czy próśb, z którymi zwracałem się do niej jako redaktor naczelny. Jacek Kurski faktycznie zapytał mnie o powody rozstania z nią i podałem wtedy dokładnie takie same argumenty, jak te wspomniane przed chwilą. Szybko okazało się jednak, że Justyna Szubert-Kotomska dostała pracę w "Alarmie", programie emitowanym tuż po "Wiadomościach" i pracowała tam przez kolejnych pięć lat. W TVP Sport nikt z powodów politycznych nie został zwolniony, a może się pan domyślać, że nie wszyscy byli zwolennikami ówczesnej władzy - dodaje Szkolnikowski.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mingo napisał(a):

Jest to problem wizerunkowy skoro 90% pracowników czy nawet sportowcy chcą zmiany decyzji.

Wiadomo było, że Babiarzowi raczej bliżej do poprzedniej władzy niż obecnej. Wiadomo było, że każda decyzja w jego stronę będzie wykorzystana przez środowiska powiązane z PiS. Dlatego moim zdaniem zbyt pochopnie podjęto decyzję, nie zdając sobie sprawę jakie to wywoła poruszenie. 

 

Moim (głupim, bo nie jestem żadnym fachowcem) zdaniem można było w sobotę dać oświadczenie, że to była prywatna opinia komentatora i telewizja jej nie popiera. Już w niedzielę byśmy zapomnieli o całej sprawie. A jak już ktoś chciał wyciągać konsekwencje wobec Babiarza to można to było zrobić po igrzyskach albo po kolejnych jego przemyśleniach na antenie. 

W moim odczuciu ktoś po prostu o Babiarzu zapomniał przy okazji czystek na przełomie roku przez co są teraz tego konsekwencje.

Według mnie sytuacje można było rozwiązać jeszcze w weekend w sposób podany przez @mingo czyli wydanym w sobotę oświadczeniem. Teraz sytuacja jednak urosła do tego stopnia że konieczne może być bezterminowe zawieszenie albo nawet zwolnienie dziennikarza z racji wywołania negatywnych działań wizerunkowych na szkodę firmy. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bez żartów. Kwiatkowski pisze tak wielokrotnie stawałem w obronie Przemka Babiarza. Przypomnę gość jest 7 miesięcy na stanowisku przez co znaczną część tego czasu Babiarz był chory w szpitalu. Tak naprawdę nowe władze od początku chciały pozbyć się Babiarza, nie zdecydowali się na to, ze względu na ogrom wsparcia kiedy to spekulowano chociażby w sprawie "Va banque ". 

Czekano na pretekst, bo nie chcieli go tak po prostu zwolnić, bo by wyszło, ze sa tacy jak poprzednicy, no to znaleźli w swoim mniemaniu. Nie wiem jak się sytuacja ostatecznie skończy, bo opcje są w moim odczuciu dwie- TVP zignoruje glos sportowców i dziennikarzy i podtrzyma zawieszenie najprawdopodobniej do końca roku kiedy wygasa kontrakt i go po prostu nie przedłużą( wtedy będą mówić nie zwolniliśmy tylko umowa sie skończyła) . Druga opcja Babiarz zostanie odwieszony, ale TVP nie przedłuży z nim umowy. Trudno po tym wszystkim wyobrazić sobie dalszą współpracę zwłaszcza widząc stosunek samego przełożonego, którym jest Kwiatkowski. Swoją drogą w tej chwili to większość zespołu jest przeciwko niemu co też nie najlepiej wróży mu na tym stanowisku . 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdyby mieli to zrobić były ku temu okazje.

https://sportowefakty.wp.pl/inne/1098668/byli-pracownicy-tvp-sport-kontratakuja-slowa-o-apolitycznosci-szkolnikowskiego-t

 

Listów poparcia wówczas nie było.

TVP nie jest upolitycznione dziś, było od zawsze. Każdy kto idzie do pracy w TVP ma tego świadomość.

Patrząc na to, co Szubert-Kotomska wypisuje na X w kierunku Szkolnikowskiego to brałbym jej wypowiedzi z dość dużym dystansem. Nie twierdzę że kłamie ale mamy słowo przeciwko słowu i ciężko rozstrzygnąć kto mówi prawdę. 

Inny kto atakował Szkolnikowskiego to Jońca, ale o tym Panie i jego "profesjonalnym" podejściu pisano nawet tu na forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba sondy/ankiety w popularnych mediach internetowych w której ludzie pozytywnie odebraliby zawieszenie Babiarza. Gdzie nie wejdę tam użytkownicy wspierają poszkodowanego przez TVP Przemka Babiarza. Zwykle jest to duża różnica głosów na korzyść wieloletniego komentatora sportowego Telewizji Polskiej.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się @fanbonda przyszłość Babiarza jest w TVP po tych wydarzeniach przesądzona. W atmosferze braku zaufania nie da się współpracować i jego konteakt prawdopodobnie nie zostanie przedłużony.

 

Osobiście po tych wypowiedziach także dla mnie mocno spadł w rankingu. Pierwszą dla mnie osobiście wtopą było zdjęcie z Kurskim które za nim będzie się ciągło w całej karierze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Project_ALF said:

Nie ma chyba sondy/ankiety w popularnych mediach internetowych w której ludzie pozytywnie odebraliby zawieszenie Babiarza. Gdzie nie wejdę tam użytkownicy wspierają poszkodowanego przez TVP Przemka Babiarza. Zwykle jest to duża różnica głosów na korzyść wieloletniego komentatora sportowego Telewizji Polskiej.

Ale jakich sond, na jakich stronach, na jakiej próbce ludzi?

Powazne instytuty statystyczne wskazują ze połowa Polaków przyznaje ze nie płaci VAT, a mają być jakakolwiek miarodajną opinią w trudniejszym temacie? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://weszlo.com/2024/07/29/jakub-kwiatkowski/

 

Niesamowite, ale nawet Paczul myśli w 100% tak jak ja :shock: Zazwyczaj mam odmienne zdanie z tym człowiekiem.

 

@utede normalnych sond/ankiet internetowych. Proporcje mniej więcej takie jak u nas w tym temacie. Garstka ma jakieś obiekcje, a większość nie popiera działań TVP względem Babiarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdyby mieli to zrobić były ku temu okazje.

https://sportowefakty.wp.pl/inne/1098668/byli-pracownicy-tvp-sport-kontratakuja-slowa-o-apolitycznosci-szkolnikowskiego-t

 

Listów poparcia wówczas nie było.

TVP nie jest upolitycznione dziś, było od zawsze. Każdy kto idzie do pracy w TVP ma tego świadomość.

 

Dobrze, że ludzie zaczęli coś mówić.  To co się działo w poprzednich latach to był horror dla wielu dobrych dziennikarzy którzy tracili pracę. Szopka z Babiarzem jest po prostu żenująca i pełna hipokryzji w obliczu tylu zwolnień (w TVP i w radio) dobrych dziennikarzy którzy byli nie po linii PiS .

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Zgadzam się @fanbonda przyszłość Babiarza jest w TVP po tych wydarzeniach przesądzona. W atmosferze braku zaufania nie da się współpracować i jego konteakt prawdopodobnie nie zostanie przedłużony.

 

To smutne. Mimo tylu głosów poparcia: i w ankietach, i wśród dziennikarzy sportowych, i tak zrobią co będą chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wypowiedź Szaranowicza którą podlinkował @fanbonda

Podoba mi się to stanowisko. 

Zwrócił moją uwagę fragment wypowiedzi w sprawie listu poparcia. 

Bardzo mądrze to ujął

Cytat

Znałem go, zanim został upubliczniony. To pismo młodych ludzi stojących w obronie nowego lidera redakcji. Natomiast ja mam już swoje nazwisko i będę reprezentował pogląd niezależny od listu młodszych kolegów. W przeszłości miewałem propozycje podpisywania różnych pism. Gdybym zrobił to choć raz, dziennikarsko byłbym martwy. W związku z tym zachowam regułę, którą stosuję od początku swojej drogi zawodowej: odpowiadam wyłącznie za siebie.

 

I jeszcze warte zacytowania w sprawie słynnej wypowiedzi. 

Cytat

Nie ma najmniejszego powodu, by w trakcie takiego wydarzenia dziennikarz określał swój stosunek do dzieła. Nie było potrzeby oceniać Lennona. A już zwłaszcza degradować go, sprowadzając "Imagine" do idei komunizmu.

 

Cytat

Poza tym w takiej sytuacji poglądy zostawia się "w szatni".

 

Nic dodać, nic ująć. W pełni odzwierciedla to mój punkt widzenia i wielu użytkowników. 

 

 

Jeszcze jeden ciekawy fragment

Cytat

I z tym się nie zgadzałem. Ale powtórzę: przywróciłbym go do komentowania igrzysk. W tej chwili nie ma od niego lepszych

(...) 

Druga kwestia: ktoś musi przecież pracować na tych igrzyskach. 

Brzmi to dwuznacznie conajmniej. 

Ten oczekiwany głos nie jest chyba taki jak myślano że będzie. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Project_ALF napisał(a):

Teraz nowi doszli do władzy i również posypały się zwolnienia. Zostańmy jednak przy sprawie Babiarza. Lepiej nie zbaczać na inne tory w tej dyskusji

Rzeczywiście ile tych zwolnień było?? 

Chyba, że masz na myśli rachonia i innych podobnych typków, których nawet nie sposób nazwać dziennikarzami.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nasir napisał(a):

Chyba, że masz na myśli rachonia i innych podobnych typków, których nawet nie sposób nazwać dziennikarzami.

Dlatego właśnie wolałbym nie zbaczać na ten śliski temat. Dla Ciebie Rachoń to typek, nie dziennikarz, a dla kogoś innego większość tej świty która wróciła na Woronicza to ludzie obecnej władzy. W tym temacie nigdy nie dojdziemy do kompromisu.

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Project_ALF napisał(a):

Dlatego właśnie wolałbym nie zbaczać na ten śliski temat. Dla Ciebie Rachoń to typek, nie dziennikarz, a dla kogoś innego większość tej świty która wróciła na Woronicza to ludzie obecnej władzy. W tym temacie nigdy nie dojdziemy do kompromisu.

Akurat Rachoń to był rzecznik PiSu w Gdyni wiec był członkiem partii

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

O sprawie wypowiedział się W. Szaranowicz, który nazwał słowa Babiarza niepotrzebnymi, ale reakcję uznał za zbyt gwałtowną i uważa, ze Przemysława Babiarza powinno się przywrócić https://sportowefakty.wp.pl/la/1136956/szaranowicz-bez-watpliwosci-w-sprawie-babiarza-mowi-co-powinna-zrobic-tvp

 

 

Ciekawy wywiad.

Zwrócę uwagę na fragment: "Komentator sportowy sprzedaje głównie emocje i opowiada o pięknych momentach sportu. Gdybym ja zaczął nagle politykować, jednego dnia straciłbym połowę widowni. Tym bardziej że Polska jest dziś podzielona"

"W przeszłości miewałem propozycje podpisywania różnych pism. Gdybym zrobił to choć raz, dziennikarsko byłbym martwy".

 

Babiarz stał się dziennikarsko martwy z chwilą gdy stanął z poparciem dla Kurskiego na "słynnym" zdjęciu.

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...