Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Euro będzie produkowane w HD z HDR więc możemy przypuszczać iż emisja TVP 4K będzie wstrzymana przynajmniej do Igrzysk w Paryżu.

Telewizja Polska mogła zapisać się historii jako pierwszy nadawca, który by uruchomił całodobowy 4K w naziemnej telewizji cyfrowej ale niestety przez kilka osób (odwołanie Kurskiego w 2022 roku) te szanse zostały zaprzepaszczone, a RTVE z Hiszpanii uruchomiła emisje regularną tamtejszej Jedynki w 4K.

https://satkurier.pl/news/235304/nie-bedzie-tvp-4k-na-euro-2024-akt.html

 

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te plany są obecnie nierealne do zrealizowania. Kanały 4K rozwijają się bardzo ślimaczo. I powiedzmy sobie szczerze efektu wow już nie robią. Trzeba by mieć naprawdę ogromny telewizor i siedzieć bardzo blisko, aby przeciętny Kowalski dostrzegł zalety 4K.

Choć ja te różnice widziałem, ale także to nie było wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

I te plany są obecnie nierealne do zrealizowania. Kanały 4K rozwijają się bardzo ślimaczo. I powiedzmy sobie szczerze efektu wow już nie robią. Trzeba by mieć naprawdę ogromny telewizor i siedzieć bardzo blisko, aby przeciętny Kowalski dostrzegł zalety 4K.

Choć ja te różnice widziałem, ale także to nie było wow.

I trzeba mieć telewizor z dobrym HDR, jeśli na siłę tym uszczęśliwią. Bo u mnie np. nie dało się nigdy oglądać TVP 4K bo obraz był za ciemny i nie dało się tego wyłączyć czy wyregulować. I zamiast w 4K mecze oglądałem i tak w TVP1,2, Sport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalne kierownictwo oszukuje widzów TVP. Mają prawa do emisji 4K ale stacji nie uruchomią ponieważ "to są koszty" ale przecież obiecywano transmisje 4K. Źródło: Wirtualne Media

 

Cytat

"Dlaczego TVP 4K nie wróci przy okazji olimpiady? – To są koszty. Poza tym nasza sublicencja mówi o tym, że możemy nadawać igrzyska równolegle tylko na dwóch kanałach, czyli na TVP Sport i jednej z głównych anten. Wszyscy wiedzą co się dzieje z telewizją. Z ekonomicznego punktu widzenia to się niespecjalne kalkuluje - wyjaśnia Kwiatkowski."

 

Zaraz zaraz ale przecież była mowa wczesnej o użyciu trzeciego feedu gdy Polacy będą startować równolegle.

 

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniec 4k.

Cytat

TVP 4K nie powróci. – Decyzja została podjęta przez władze spółki. Nie uruchamiamy tego kanału - mówi Wirtualnemedia.pl Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport.

http:// https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-tvp-4k-eurosport-4k-ultra-hd-euro-2024-paryz-2024

 

TVP miało niewyczerpalne źródło pieniędzy, teraz wreszcie może zaczną działać jak trzeba tzn. bez multum niepotrzebnych kanałów np. Biełsat.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...