Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Z tym się absolutnie nie zgadzam. Obrazki z Kataru są rewelacyjne. 

Może masz jakiś budżetowy telewizor gdzie HDR HLG jest sztucznie i koszmarnie programowo robione

Ja też potwierdzam. Bardzo dużo zależy od jakości telewizora. TVP 4K to HDR HLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu w czasie transmisji  jest bardzo dobra.Telewizor OLED PANASONIC.Mam   porównanie do innych transmisji w 4k.Nagrałem mecze z  Euro 2020 oczywiście  z kanalu tvp4k  i obecne z Mundialu 2022.Jeśli porównać do tvn i polsatu to nie maja żadnego   kanału 4k nawet okazjonalnie.Czyli straszna bieda.

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dysku nagrane mecze poprzednich mistrzostw i gołym okiem widać różnicę. Po drugie mam porównanie również z meczami naszej kopanej na C+4K. Telewizor ten sam. OLED LG C1. Twierdze jednoznacznie, ze obraz z obecnych mistrzostw w porównaniu z poprzednimi czy nasza ekstraklasa jest słaby. Sprawdzane na naziemnej, kablowce MM i przekazie C+.

Do rewelacyjnego obrazu bardzo daleko.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nolan napisał(a):

no popatrz markowy tv i nie odbiera...  no no no  😂

Odbiera, tylko czasami się zawiesza. Nie jest bardzo częste. Nie ma problemów z kanałami 4K na satelicie. Jakiś problem jest z TVP 4K. Możliwe że to mieszanie ciągłe przez nadawcę z obrazem i dźwiękiem powoduje że telewizor głupieje.

Wczoraj także i mój się zawiesił 2x na meczu z USA, ale wcześniejszy oglądałem bez problemu, także te wczorajsze nie powodowały problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DanielK napisał(a):

Ja też potwierdzam. Bardzo dużo zależy od jakości telewizora. TVP 4K to HDR HLG.

Ważne jest to HLG ( Hybrid Log-gamma ). Zapewnia on prawidłową jasność obrazu oraz kolory na telewizorach nie posiadających żadnego HDR-u. Dlatego nieraz można ten HDR wyłączyć ( jeżeli w telewizorze jest taka możliwość ) i wtedy kolory i jasność będą takie jak na kanałach HD.

Gdyby nadawali np. w HDR 10 to wtedy przy wyłączonym HDR obraz byłby ciemny i szary.

Ja w swoim Sonny Oled odbieram TVP 4K i inne kanały 4K przez dekoder VU+ Ultimo a w Tv. HDR-HLG mam wyłączony. Dzięki temu obraz jest jaśniejszy i kolory są bardziej naturalne niż przy załączonym HDR-HLG.

Natomiast kiedy odbieram taki kanał bezpośrednio przez telewizor to już nie mogę wyłączyć HDR-HLG i obraz jest gorszy niż przez dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale na belce z wynikiem upływający czas rozszerza się i zwęża w zależności od cyfr. Pierwszy raz widzę takie cudo.

 

Przy okazji dodam, że w mojej kablówce w końcu doczekałem się ścieżki z Atmosem. Czyli teraz mam stereofoniczną i z Atmosem. Nie wiem czemu jednak nie dali wszystkich.

Edytowane przez hipis_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 4K na canal +. Wczorajszy mecz USA-Walia - tylko w pierwszej połowie co najmniej osiem zaników obrazu (albo czarny ekran, albo kaszana na części obrazu). Dzisiejsza pierwsza połowa meczu Argentyny, podobnie. I ja mam się zachwycać jakością obrazu?!!! Dźwięk wyciszony, trudny do ustawienia. Inne kanały 4k - wszystko prawidłowo, żadnych usterek z obrazem.

Edytowane przez darklew64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...