Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kocik89 napisał:

W meczach o 18 i 21 nie widać tego charakterystycznego przyciemnienia a w tym o 21 to jest szczyt. Nie wiedzialem że tak można w ogóle. Netflix niech się schowa. Graty dla UEFA. 

Każdy mecz tak powinien wyglądać, więc nie gratuluj. Po za tym do pełni szczęścia brakuje, żeby każda kamera na stadionie była UHD a tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, domino236 napisał:

Pc+ 

Czy mi się wydaje, że w drugiej połowie jest jeszcze lepiej? Żyleta. 

Według mnie blisko perfekcji, jak najlepsze mecze LM i Ekstraklasy. Mam na myśli obraz z satelity, naziemny jakby lekko niedosycony pod względem kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obraz jest z natywnych kamer UHD HDR ( a jest ich na każdym meczu 8 ) to rzeczywiście jest to przyszłość i efekt jest rewelacyjny. Jednak pozostaje pewien niesmak.  Przerażał mnie np:  obraz z kamer bezprzewodowych podczas meczy Walia- Szwajcaria.  To nie było nawet dobre Full HD. Dziwne trochę, bo przecież technicznie jest wszystko gotowe na to by większość kamer była UHD HDR ( wszystkie niestety jeszcze nie, większość wozów ma opcje max 24 kamer przewodowych w UHD), a tu taka sytuacja, że dają tylko 8 ( tak wiem, że kilkanaście innych w Full HD HDR, ale to nie to samo) Do tego powtórki realizowane w Full HD SDR. Najlepiej oglądało się mecz z Rosji, bo tam mamy jeden z najnowocześniejszych wozów na świecie - Niemiecki TVN U6. Generalnie ja spodziewałem się w roku 2021 czegoś więcej. Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja na IO w Tokio, jak poradzi sobie z tym OBS, ale tego możemy w Polsce nie zobaczyć niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnicę w odbiorze pomiędzy 4K a HD odczułem dzisiaj zwłaszcza w meczu o 15.00 z Baku, na stadionie gdzie trawka nie jest soczyście zielona a słońce naparza niemiłosiernie. W transmisji w TVP Sport HD było obraz prześwietlony, poblakły, były miejsca zbyt oświetlone, niemal białe plamy a z innych częściach stadionu zbyt duże zacienienie. I tu widać było do czego służy ten cały HDR, bo na TVP 4K zdecydowanie lepiej było widać obraz w tych zacienionych i prześwietlonych miejscach no i szczegóły obrazu oraz nasycenie koloru w 4K też są zdecydowanie przyjemniejsze dla oczu, nawet gdy podejść blisko do ekranu.

Aż chciało by się więcej tego 4K na satelicie, a przecież można by poprzenosić co nieco do HEVC i bez problemu znaleźć miejsce. Zresztą pojemność Hot Birda nie jest obecnie w pełni wykorzystana, tylko chętnych z kasą brak.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...