Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, szyzag123 napisał:

No niestety. Nie każdy ma warunki, by walnąć sobie na szafkę czy ścianę 55 cali (biorąc pod uwagę metraż danego pomieszczenia).

Ja to rozumiem , ale to nie będzię dla ciebie WOW.

Ja oglądam w sypialni Netflixa na 32 calach i też jest fajnie , ale to nie to samo co Netflix w salonie na 55 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Ja to rozumiem , ale to nie będzię dla ciebie WOW.

Ja oglądam w sypialni Netflixa na 32 calach i też jest fajnie , ale to nie to samo co Netflix w salonie na 55 calach.

Wiesz : ja jestem osobą, która nie wymaga wiele od TV (taka prawda). Ogólnie to ja szukam 43 cale telewizor pod PS4, telewizję z modułu i Netflixa. Warunki mam, jakie mam. Wiadomo, że na 55 calach by to o wiele lepiej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, danielpes5 napisał:

Jak by nie mogli puścić testowego przekazu TVP 4K powiedzmy z tydzień temu i sobie potestować ustawienia.

A tak dzisiaj wszystko leciało na żywioł.

Sam 3/4 meczu siedziałem w ustawieniach telewizora :P

Oficjalnie cały mux w DVB-T2 jak i kanał TVP 4K są testowe, co oznacza, że cały czas trwają testy. Zatem co, mieli kilka dni wcześniej robić testy testów? :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szyzag123 napisał:

 Wiadomo, że na 55 calach by to o wiele lepiej wyglądało.

Nie no ale zaraz, jak to lepiej?

 

Im wiekszy ekran przy tej samej rozdzielczosci tym mniej pikseli na cal czyli gorsza jakość obrazu.

 

Bardziej chodzi o to ze przy 43 calach nie bedzie takiej różnicy miedzy full HD a 4K jak na większych ekranach. Jednak różnicę zauważysz na pewno, chociazby dzięki bitrate i HDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cudownygraczz napisał:

mieszkam w Łodzi w nowoczesnym apartamentowcu zbudowanym 2 lata temu, odbieram w naziemnej wszystkie muxy, a tvp 4k nie odbieram, tv mam 2 nowe 4k sony z 2020 roku i samsung z 2018 roku i nic, brak tvp 4k, brak tych kanałów testowych w dvbt2, wie ktoś co może byc przyczyną?

Na Samsungu przeskanuj w ust ręcznych,szukaj w eksperckich,na 100% znajdziesz,tylko parametry na Łodz musisz wpisać,inaczej nie znajdziesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wyso napisał:

Nie no ale zaraz, jak to lepiej?

 

Im wiekszy ekran przy tej samej rozdzielczosci tym mniej pikseli na cal czyli gorsza jakość obrazu.

 

Bardziej chodzi o to ze przy 43 calach nie bedzie takiej różnicy miedzy full HD a 4K jak na większych ekranach. Jednak różnicę zauważysz na pewno, chociazby dzięki bitrate i HDR.

No też właśnie o to chodzi. Po co wybierać jakiś większe TV, jak przy np. Full HD będzie gorsza jakość obrazu pomiędzy 55 cali, a 43 calach. W 4K może być różnica diametralna, ale przy Full HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2021 o 09:53, G2000 napisał:

Jakiś inny kanał 4K pokazujący Euro będzie dostępny piracko w sharingu? Nie przypuszczam żeby inne nacje nagle rzuciły się do oglądania meczów z polskim komentarzem ale fakt piracenia TVP 4K będzie miał miejsce. A podobno C+ uszczelnia system.

Ci nadawcy nadają mecze Euro 2020 w 4K.

 

TRT 4K z Turksat 42E - FTA

RAI 4K z Hotbird 13 - Tivusat

NPO1 4K z Astry 23.5E z Canal Digitaal.

 

 

Więc po co się bawić w piracenie jak można legalnie oglądać niskim kosztem.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kingofsouth napisał:

Odpalilem w naziemnej i faktycznie obraz bajka no i te kolory żywe
6150ed337cae4b5073541e45319f2541.jpg

Widzę że masz również  Samsunga...

Czy na naziemnej coś kombinujesz w ustawieniach kolorów,barw itd . czy leci Ci z ust. fabrycznych ?

Czy możesz ew. wrzucić skreena  ust. jakie masz na naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam197211 napisał:

Widzę że masz również  Samsunga...

Czy na naziemnej coś kombinujesz w ustawieniach kolorów,barw itd . czy leci Ci z ust. fabrycznych ?

 

 

Nie bawię się w ustawienia, bo nie widzę takiej potrzeby. Nie chce mieszać , gdyż mam konsole podłączone i szkoda mi psuć tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie bawię się w ustawienia, bo nie widzę takiej potrzeby. Nie chce mieszać , gdyż mam konsole podłączone i szkoda mi psuć tego.
 
Każde źródło ma niezależne od innych ustawienia. Spokojnie możesz się pobawić, a jeśli nie będziesz przepinał konsol, to tam się nic nie zmieni. Chyba, że po wszystkim naciśniesz "zastosuj do wszystkich źródeł", czy coś w tym rodzaju.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...