Skocz do zawartości

Inne tunery satelitarne a karta N/platformy CANAL+ (Conax)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja słyszałem o drugim kwartale, a co do promocji, to myślisz że później nie będzie innych czy że do obecnej nie będziesz mógł dobrać multiroomu? Może tak, może nie, dowiemy się tego po premierze. Na pewno to lepsze niż bieganie z kartą, czy lepsze od splittera to się okaże, samo medium w postaci UTP wygodniejsze i odpada koszt cardsplittera, ale tak jak pisałem trudno to teraz oceniać nie znając warunków. Ja nie czekałem i wziąłem kiedyś dwa abonenty z różnymi pakietami tematycznymi w oczekiwaniu na multirrom. Może weź na jeden dekoder promocję "Hollywood" za 68zł http://n.pl/oferta/promocja.html a na drugi "Wielką rewolucję" za 48 zł (najlepiej wersja online lub telefoniczna) http://n.pl/nsklep/wielka_rewolucja.html o ile nie przekracza to założonego przez Ciebie budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już próbował nową (jeszcze nieaktywną) kartę n-ki włożyć do jakiegoś modułu lub dekodera i dopiero ją aktywować??? Znalazłem na :google:http://209.85.129.132/search?q=cache:l- ... =firefox-a i chyba to działa!!!!!! :jupi::jupi::jupi:

Aktywacja była dokonana(podobno) na module Technisata włożonego od Dreamboxa, ale i tak działały tylko kanały które nie były sparowane.Akurat był to pakiet hity filmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

N-ka po prostu chce ograniczyć możliwość dzielenia karty na więcej niż 1 dekoder/odbiornik.

Sparowanie karty w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

To samo tyczy się polsatu tylko tutaj jest dostępny moduł który umożliwia uruchomienie karty w swoim własnym odbiorniku wyposażonym w gniazdo CI.

Niestety mimo tego modułu polsat poległ w tej wojnie, zobaczymy jak długo utrzyma się N-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak w tej chwili wygląda sytuacja z kanałami niesparowanymi ?

 

Multiroom zapowiadają i zapowiadają, na tyle, że już sobie przestałem robić nadzieje - zresztą opcja z 2 nboxem [nie recorderem] po LAN'ie mnie w ogóle nie satysfakcjonuje - po co takie kombinacje ?! Po to jest multiroom, żeby móc niezależnie korzystać z 2 [lub więcej] odbiorników.

 

Obecnie zastanawiam się nad taką opcją - mam nbox recorder, mam możliwość kupić 2'gi nbox rec, albo turbo za niewielki pieniądze [zdaje sobie sprawę, że zapewne 'wyprowadzony' od jakiegoś dystrybutora]. Z tego co czytam to całkiem sporo kanałów nie jest sparowanych - więc taki splitter typu SmartWi byłby całkiem do rzeczy, tylko tani on nie jest - żadnych innych sensownych splitterów do Conax'a nie mogę znaleźć - w grę wchodziły by też przewodowe.

 

A już tak bardziej do znawców tematu - na ile rozumiem karta sprawdza w tunerze boxkey, splitterowa 'kopia' karty chce ten sam boxkey co ma pierwotny dekoder, do starszych wersji softu nbox'ów można było wchodzić w jakiś tryb serwisowy [bTW - ktoś ma informacje jak się teraz tam dostać?] gdzie można było trochę pogrzebać w sofcie dekodera - może dało by się w ten sposób wydobyć boxkey i nadpisać w innym tunerze ?

 

Podejście N'ki do sprawy multiroomu uważam za karygodne dlatego chciałbym wreszcie móc oglądać na 2 TV to co chce, a nie być zdanym na łaskę operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myslisz do wrzesnia? Obys mial racje! Mam karte TNK i tez mnie w jajo zrobili, bo nie mozna ani upgrading'u zrobic na TNK HD ani nic a zaplacilem wlasnie za 6mies + 12mies z gory. Dzieki za wiesci, czekam tu na nowosci od Was. Z tym TNK HD sie powstrzymam do wrzesnia. Wlasnie przesznupuje znowu strone Nki. Za 74zl bylyby kanaly tematyczne (54zl) i nFilm HD (20zl). :wink: na mojim Technisacie HD S2 PVR dzialaly by wtedy wszystkie polskie platformy i MTVunltd! To bylby wtedy nie Digicoder tylko WONDERDECODER! :brawo: Przypominam, ze HD S2 ma 2 czytniki Conax (N/TNK, MTVunltd) i 2 sloty, w ktorych mam moduly CP i Astona do C+. Po wgraniu ostatnich softow (prawie) wogole sie nie zacina, nawet na kanalach SD/HD, ktore dziela platformy miedzy soba a ja mam je tylko w C+, jak np HBO HD, Eurosport HD itd. Jeden dekodus a mozna miec wszystko (a nie 58 pudel)! 8)

 

Polecam Technisata HD S2 PVR do Nki, kiedy przestana parowac karty. EPG na kanalach Nki chodzi wzglednie dobrze, trwa troche dluzej ale idzie wytrzymac. Mysle, ze Technisat to jeszcze poprawi. A jakosc na samym TVP HD (z C+) jest na tym dekoderze wrecz wysmienita. Przepraszam troche za OFF ale mysle, ze jest to wlasnie ten receiver, ktory do karty Nki najlepiej bedzie pasowal... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

A ja mam takie pytanie. Czy w związku z wprowadzeniem ncamu będzie można nową kartę n uaktywnić w camie i z niej korzystać zamiast nboxa. Nie jest to przecież moduł tnk hd tylko ncam i karta też jest n. Myślę, że będzie to ciekawy temat do pzetestowania i czy rzeczywiście to zadziała (oczywiście mam tu na myśli działanie wszystkich programów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ncam i kartą do TNK HD to ta sama karta co do oferty N, Wszystko działa na takiej samej zasadzie. Jeśli ITI się odważy powiązać Ncam z pełną ofertą N, to nie ma problemu żeby taki zestaw działał, bo to kwestia uprawniej na karcie nic wiecej, no i umowy o abonament ofery N. Może kiedyś N się zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hmm, na moim Fergusonie AF-7318UCI, po włożeniu do niego (do czytnika uniwersalnego) karty "enki", żaden z wyżej wymienionych kanałów się nie pojawia...

 

Nic dziwnego skoro masz oprogramowanie pod Cyfrę+ 8)

 

Czy ktoś może napisać jakie kanały SD można odebrać na innym tunku z oprogramowaniem Conax po włożeniu karty "n"?

 

Posty które są wyżej są z przed kilku miesięcy tak więc może być już to nieaktualne. Interesuje mnie to co jest na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, mój "Ferdek" nie ma żadnego tam oprogramowania "pod Cyfrę", tylko ma czytnik uniwersalny, obsługujący też inne systemy, niż Mediaguard CYFRY+, m.in. system Conax. Karta TNK działa w nim bez żadnych problemów.

Sprawdziłem też dzisiaj kartę n'ki w tunerze mojego brata (on ma TNK i dekoder Opticum, taki mały srebrny, sprzedawany też w zestawie z kartą TNK) i na nim też żaden kanał z karty n'ki nie działa... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się tylko eurosport 2 HD udało na karcie n'ki odpalić (ojciec ma wszystkie pakiety + nfilm darmowy do kiedyś tam), nic innego nie ruszyło. tuner opticum TS 9600 HD , soft witaminizowany 3.31. testowałem samą kartę n'ki jak i kartę cyfry + n'ki, w obu przypadkach efekt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
N-ka po prostu chce ograniczyć możliwość dzielenia karty na więcej niż 1 dekoder/odbiornik.

Sparowanie karty w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem.

To samo tyczy się polsatu tylko tutaj jest dostępny moduł który umożliwia uruchomienie karty w swoim własnym odbiorniku wyposażonym w gniazdo CI.

Niestety mimo tego modułu polsat poległ w tej wojnie, zobaczymy jak długo utrzyma się N-ka

 

Co masz na myśli z tym "poległ"? Ten ich moduł to super pomysł, dzięki temu mam Cyfra+ i Polsat na swoim tunerze, wszystko działa śpiewająco.

Cyfrowy Polsat na razie dobrze się ma i tylko czeka na nowego właściciela :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poległ miałem na myśli że da się się wyciągnąć z niego odpowiednie dane które umożliwiają oglądanie CP bez modułu.

Niestety w niektórych tunerach mając 2 platformy C+ i CP w modułach CI są problemy ze stabilnością niektórych kanałów więc jeżeli Ci działa wszystko no to fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dokładnie tak, jak przedmówca napisał. Zauważ, że jak platforma cyfrowa wyposzcza na rynek moduł CI parowany do ichniej karty - to łatwiej jest złamać tego typo zabezpieczenia.

Jeżeli moduł jest wbudowany w dekoder - to siłą rzeczy oprogramowanie dekodera stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed dobraniem się do uprawnień i ewentualnym ich podzieleniem.

Jeżeli moduł karty jest zewnętrzny - jest dwustopniowe przekazywanie uprawnień: karta --> soft modułu --> soft dekodera. Dochodzi dodatkowy punkt styku, który wpływa na bezpieczeństwo autoryzacji uprawnień.

 

n - póki broni się przez wrzuceniem dla abonamentowców możliwości używania modułów CI i własnych tunerów. Dla "karciarzy" został wprowadzony moduł CI,tak więc kwestią czasu może być pojawienie się splitter'a do nTNK HD. Piszę "może", gdyż nie jestem specem od systemu kodowania warunkowego dostępu stosowanego przez n.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do września na multuroom wtedy muszą zdjąć parowanie i stanie się normalizacja a nie to co teraz chore podejśćie do tego.

i co powiesz geniuszu?

 

W zasadzie trzeba powiedzieć jasno - celem parowania było wyeliminowanie piractwa. Brak parowania oznaczałby koniec bezpieczeństwa.

Natomiast denerwujące jest że nie ma modułów CI, żeby można było oglądać telewizję n w swoich urządzeniach.

Dlaczego nie może być tak jak z TnK HD?

 

Cel został osiągnięty. Bezpieczeństwo Cyfrowego Polsatu przy n to śmiech na sali.

 

 

A tak nawiasem .. zdjęcia nFilm HD2 z Fergusona Arivy:

31038189.jpg83657987.jpg69942547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...