Skocz do zawartości

Inne tunery satelitarne a karta N/platformy CANAL+ (Conax)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, zaraz, gdzie tu jakaś rewolucyjna zmiana? Wszystkie kanały z oferty Hity Filmowe (w tym także HD - Filmbox HD, MGM HD), wszystkie TVN-y (już na pierwszej stronie tego wątku o tym było, że na Goldenach są), Eurosporty, MTV/VH-1 i kilka innych od dawna bez parowania działały na innych dekoderach, o czym przecież pisaliśmy w tym wątku. Widzę tu tylko TVP 1/2/Info/HD i TVN HD z rzeczy, których wcześniej nie było. AXN-y, Wojna i Pokój, Baby TV, Disney itp. to nawet osobiście podglądałem już kiedyś na karcie DVB przez Phoenixa, bo potrzebowałem informacji o ich rozdzielczości. Nie jest to ani awaria, ani zapowiedź zmian - tak po prostu było i jest.

 

@kafi - Wojna i Pokój bez parowania jest dostępna od bardzo, bardzo dawna. Reszty nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANDPOL - przecież już działają i także o tym było, że SmartWi karty n dzieli, parę miesięcy temu.

@tttttyyyyy - nie, na dekoderach Polsatu nie, bo mają czytniki pracujące wyłącznie w systemie Nagravision, a innych metod nie ma. Zresztą nawet jakby się dało to obejmuje to tylko część kanałów, nie całą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma takich dekoderów. O ile w przypadku CP mógłbyś wziąść od CP moduł CI z kartą i kupić własny dekoder, to w przypadku n-ki już to nie uda się, bo ta nie oferuje modułów CI. A same karty CP i n, nie będą działać w innych dekoderach niż te od platform i w dodatku w tych, do których są przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak pisałem, część kanałów będzie działała, ale nie powiem Ci, które to są dokładnie stacje. Większość jest dostępna jedynie na dekoderach nBox. Także zamówisz dajmy na to pakiet Style Moda Muzyka, a będą Ci działały jedynie* MTVN HD, MTV Polska i VH1 Polska z kodowanych. Dla tych kanałów będziesz płacił 16 zł?

 

* To tylko przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm, na moim Fergusonie AF-7318UCI, po włożeniu do niego (do czytnika uniwersalnego) karty "enki", żaden z wyżej wymienionych kanałów się nie pojawia... :/ Oczywiście nie biorę tu pod uwagi kanałów w MPEG-4, gdyż mój tunerek i tak ich nie odbiera. Teoretycznie więc, powinny pojawić mi się kanały: Universal, Sci-Fi Channel, Eurosport (wersja SD), Comedy Central Polska. Kanały MTV i VH-1 na karcie "enki" są nieaktywne z racji braku wykupionego pakietu z kanałami muzycznymi. Jednak żaden z powyższych kanałów na moim "Ferdku", po włożeniu do niego karty "enki", nie działa. Dlaczego? Czyżby ten tuner nie współpracował prawidłowo z kartą systemu Conax? Dodam tylko, że powyższe kanały mam w moim tunerze ustawione prawidłowo, bo po włożeniu do niego karty CYFRY+, kanały te działają. A z tego, co sprawdziłem, to dla "enki" też są one nadawane z tej samej częstotliwości, co dla CYFRY+.

W moim "Ferdku" mam najnowszą wersję oprogramowania dla tego modelu, tj. wersję 6820.

 

Próbowałem też trochę z tym kombinować, tzn. wyjąłem kartę "enki" z mojego "Ferdka", włożyłem ponownie, następnie wyłączyłem też tuner z prądu, włączyłem ponownie, itd., itp... Czekałem też dłuższą chwilę np. na kanale Universal, w nadziei, że obraz pojawi się może z opóźnieniem... Bez rezultatu... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Więc tak...

Mam problem! Chcę kupić n, ale stać mnie na tylko jeden abonament... Postanowiłem więc wykorzystać manewr ze splitterem - znany z Cyfry+.

 

Panowie z forum nhdtv.pl twierdzą jednak, że mi się nie uda... Postaram się więc opisać mój problem od nowa:

 

Mam na oku (allegro.pl) Splitter.

Na tym samym serwisie znalazłem używany nBox.

I kupując n-kę dostanę nBox (nowy) i kartę abonencką - tylko jedną, więc będę płacił jeden abonament!

Chcę więc podłączyć nBoxy do splittera Clone + Home Edition 150, do którego włożę kartę i liczę że splitter rozdzieli mi prawa dostępu...

Sprzedawcy jak i panowie twierdzą, że te urządzenia nie będą współpracować, gdyż "Działają w innych systemach" (jeden z panów podał nazwę systemu SECA)

Splittery na pewno działają z dekoderami Cyfry+, a na pierwszy rzut oka karty Cyfry i Enki wyglądają tak samo - jak karty do budek telefonicznych...

 

Proszę was o pomoc, gdyż bardzo zależy mi na N a na dwa abonamenty mnie nie stać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzeba powiedzieć, że chyba sprzedawcy mieli rację - wystarczy wpisać w :google: nazwę i w opisie tego splittera pisze, że urządzenie dla systemu Seca Mediaguard, a n-ka koduje kanały w systemie Conax. Po drugie, to nie wygląd karty sprawia, że przeznaczona jest dla innego systemu kodowania (karty wszystkich platform są do siebie podobne i przypominają karty chipowe do budki telefonicznej), a to co jest w tej karcie zawarte, tzn. w chipie umieszczonym na karcie.

Tak, że pomysł ze splitterem raczej odpada, ale może za jakiś czas n-ka uruchomi usługę Multiroom (usługa dostępna w Cyfrze+), więc to byłoby coś w sam raz dla ciebie :roll: Tutaj także można użyć :google:, aby dowiedzieć się więcej o tej usłudze lub poszukać na naszym forum wiadomości o tej usłudze.

 

Na tym samym serwisie znalazłem używany nBox

n-ka nie sprzedaje na własność swoich dekoderów, a jedynie je udostępnia (po zakończeniu umowy, trzeba dekoder zwrócić do n), więc można uznać to za sprzęt kradziony, a tego kto oferuje nBoxa na allegro za złodzieja :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...