Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że już przyznanie koncesji ponadregionalnych (powiedzmy w miejsce obecnych 6 ogólnopolskich czyli trzech w MUX1 i również trzech MUX2) takich jak obecne analogowe TVN, TV4 i TV Puls rozwiązało by już tą sprawę załatwiły że nie trzeba by było robić kolejnych multipleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze, że ta Helsińska Fundacja Praw Człowieka zajmie się tą sprawą, to przynajmniej daje poczucie "jako - takiej" bezstronności. Jednak powinna ogólnie zająć się konkursem i kryteriami, a nie tylko sprawą nieobecności tv Trwam. Inne stacje startujące mają takie same prawa. Czytając wypowiedzi niektórych polityków widzi się, że nie obchodzą ich inne stacje i ogólnie sprawa konkursu, kryteriów wyboru tylko i wyłącznie nieobecność tv Trwam.

Cytat z linka powyżej "Z dotychczasowych rozdań wynika, że programy prezentujące światopogląd katolicki, będą w nadawaniu cyfrowym nieobecne". Oczywiście tego, że TVP nadaje programy typu "Słowo na niedzielę" czy Transmisje mszy świętych Pani nie raczy zauważyć.

 

Inna sprawa: już za niecały rok rozpoczną się wyłączania nadajników telewizji analogowej - a więc znajdzie się "miejsce w eterze" na nowe multipleksy. Dobrze by było, żeby KRRiT już teraz rozpoczęła działania zmierzające do uruchomienia nowego darmowego multipleksu. Trzeba przecież wybrać operatora, rozpatrzyć odwołania. Trzeba też wybrać kanały i rozpatrzyć odwołania. To wszystko zajmie dużo czasu. Gdyby procedury zacząć już teraz można by zrobić tak, że zaraz po wyłączeniu emisji analogowej na danym kanale uruchamiany jest nowy multipleks. Nie wiem czy to zgodne z prawem, ale można by konkurs i zgłoszenia na MUX1 rozszerzyć na kolejny MUX. Lista chętnych już sporo się skróciła - weszły by dajmy na to: 4fun, Next, Tele5, Superstacja, Orange Sport Info, iTV no i Tv Trwam. Wszyscy byliby zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne multipleksy będą komercyjne, a nie wiem czy takie zainteresują TV Trwam. Natomiast kolejne niekomercyjne miejsca będą tylko w pierwszym multipleksie, gdy opuszczą go kanały Telewizji Publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych multipleksów ,nadawanie jest drogie a nie ma zainteresowania ze strony nadawców .Ze względu na prezentowane treści TV Trwam i postać Ojca Dyrektora dla wielu korzystne było aby ta stacja nie była za bardzo słyszalna ,więc miejsce na multipleksach wypełniono czym bądź .Tak z ciekawości zapytam czy Eska ,Polo Disco rozpoczęły w końcu nadawanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych multipleksów

 

Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Poslce:

http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf

 

Str. 4 - przyporządkowanie kanałów dla MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 (mobilna), MUX5 i MUX6 + jeszcze dodatkowo dywidenda.

 

nie ma zainteresowania ze strony nadawców

 

Tak, 17 kandydatów na 4 miejsca w MUX1, protesty, odwołania, pełno kontrowersji - to na pewno świadczy o tym, że nikt nie jest zainteresowany :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam nie uświadczysz wiking na platformach cyfrowych,a te nadają na hotbirdzie. Przecież większość ludzi,którzy nie mają hopla na punkcie telewizji nie zakłada dwóch anten,czy tzw. rozdzielnika..

Nie trzeba zakładać dwóch anten, ani żadnego rozdzielnika (nie wiem nawet co masz myśli ;)). Wystarczy przy montowaniu anteny na HotBird do odbioru platform dołożyć jeszcze jeden konwerter oraz przełącznik. Koszt dodatkowego konwertera skierowanego na Astrę oraz przełącznika przy w miarę dobrych producentach zamknie się w 50 zł. Taniej wyjdzie niż kupienie odbiornika do Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Masz rację,miałem na myśli konwenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne multipleksy będą komercyjne, a nie wiem czy takie zainteresują TV Trwam. Natomiast kolejne niekomercyjne miejsca będą tylko w pierwszym multipleksie, gdy opuszczą go kanały Telewizji Publicznej.

Co znaczy komercyjny i niekomercyjny multiplex? Jedne są obsługiwane przez Emitel za darmo, a inne za opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam nadzieję i głęboko w nią wierzę, że KRRiT wcześniej czy później będzie musiała powiedzieć "mea culpa" i przyznać koncesję :)

Wprost przeciwnie. KRRiTV dobrze zrobiła nie przyznając Tv Trwam koncesji na nadawanie cyfrowe tylko że głupio się tłumaczy. Przecież wiadomo że Rydzyk kase ma. KRRiTV powinna po prostu powiedzieć że dopóki ten nadawca łamie prawo to koncesji nie dostanie i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten błąd w postaci odrzucenia wniosku TV Trwam zostanie niebawem naprawiony. Cały ten MUX-1 to chyba jakieś nieporozumienie - jedna wielka tania rozrywka. Czy tak powinna wyglądać w Polsce cyfrowa telewizja? Do rynku naziemnej telewizji dołączył tylko jeden nadawca - ZPR. Reszta nowych stacji jest w rękach "starych graczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mam nadzieję i głęboko w nią wierzę, że KRRiT wcześniej czy później będzie musiała powiedzieć "mea culpa" i przyznać koncesję :)

Wprost przeciwnie. KRRiTV dobrze zrobiła nie przyznając Tv Trwam koncesji na nadawanie cyfrowe tylko że głupio się tłumaczy. Przecież wiadomo że Rydzyk kase ma. KRRiTV powinna po prostu powiedzieć że dopóki ten nadawca łamie prawo to koncesji nie dostanie i tyle...

Jakie prawo łamie?

Powinna być jakaś ustawa, która mówi o tym, że jeżeli któryś z wielkich graczy przejmie choćby 0,0001% jakiejś stacji w DVB-T to od razu powinna stracić koncesję. Ale tu jest Polska. Lepiej od razu dać dwóm po połowie, a nie marnować pieniądze na jakieś pseudo konkursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie prawo łamie?

 

Radio Maryja tego nadawcy jest nadawcą społecznym i nie ma prawa nadawać reklam. Tymczasem na antenie stale są reklamowane inne przedsięwzięcia Rydzyka: "Nasz Dziennik, Wyższa szkoła kultury społecznej i medialnej, odbiorniki satelitarne sprzedawane przez Lux Veritatis czy też sama tv Trwam. Ponadto przeprowadzili nielegalną zbiórkę pieniężną za co zostali skazani na grzywnę której nie zapłacili co też jest naruszeniem prawa. Ponadto propaguje treści antysemickie, szerzy nienawiść przez co narusza wartości chrześcijańskie, do respektowania których zobowiązuje go ustawa medialna. Ponadto dotychczasowa działalność nadawcy nie daje podstaw iż będzie on prawo przestrzegał co zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji jest powodem odmowy koncesji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych multipleksów

 

Plan wdrażania telewizji cyfrowej w Poslce:

http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf

 

Str. 4 - przyporządkowanie kanałów dla MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 (mobilna), MUX5 i MUX6 + jeszcze dodatkowo dywidenda.

 

nie ma zainteresowania ze strony nadawców

 

Tak, 17 kandydatów na 4 miejsca w MUX1, protesty, odwołania, pełno kontrowersji - to na pewno świadczy o tym, że nikt nie jest zainteresowany :lol2:

 

Jeśli rzeczywiście maja być kolejne MUX to ja się pytam dlaczego miejsce w 1 dostały stacje w tym czasie nieistniejące?

 

Nie trza było od razu dac TV Trwam, Tele5, Superstacje i Eske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne multipleksy będą komercyjne, a nie wiem czy takie zainteresują TV Trwam. Natomiast kolejne niekomercyjne miejsca będą tylko w pierwszym multipleksie, gdy opuszczą go kanały Telewizji Publicznej.

Co znaczy komercyjny i niekomercyjny multiplex? Jedne są obsługiwane przez Emitel za darmo, a inne za opłatą?

Może wyraziłem się źle. Ale miałem na myśli to, że kanały dostępne na piątym oraz szóstym multipleksie będą dostępne dla widza odpłatnie, tzn. że będą zakodowane, a jeśli będziesz chciał pooglądać to będzie musiał wnieść opłatę kolego moderatorze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście maja być kolejne MUX to ja się pytam dlaczego miejsce w 1 dostały stacje w tym czasie nieistniejące?

Nie trza było od razu dac TV Trwam, Tele5, Superstacje i Eske

 

Zgadzam się z Tobą, najlepszym wyborem były by te 4 stacje które wymieniłeś. TTV też lubię oglądać choć ta stacja wcześniej nie nadawała. Ja za SKANDAL uważam że na MUX 1 są kanały TVP (1, 2, Info) bo powinny być tylko prywatne! Kanały TVP mają swój cały MUX3! Tak na prawdę na MUX1 jest jeszcze miejsce na jedną stację dodatkową, bo jest 7 a prawidłowo wejdzie 8 jak w przypadku MUX2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz bo nie nadążam .Załóżmy ,że powstanie piąty multipleks na którym będą np.cztery komercyjne kodowane kanały - czy te kanały będą używać jednego czy czterch różnych systemów kodowania ? .Wszystkie obecne tunery /przystawki dvb-t pracują w trybie FTA (bez możliwości dekodowania czegokolwiek) z technicznego punktu bardzo ,bardzo trudne przedsięwzięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za SKANDAL uważam że na MUX 1 są kanały TVP (1, 2, Info) bo powinny być tylko prywatne! Kanały TVP mają swój cały MUX3! Tak na prawdę na MUX1 jest jeszcze miejsce na jedną stację dodatkową, bo jest 7 a prawidłowo wejdzie 8 jak w przypadku MUX2.

Kolego musisz trochę doczytać, a potem ogłaszać skandale. ;) Kanały Telewizji Publicznej mają zapewnione miejsce w pierwszym multipleksie tylko do 2013 roku. Po tej dacie kanały Telewizji Publicznej muszą opuścić pierwszy multipleks i zrobić wolne miejsce, które zostanie zagospodarowane przez inne kanały, a zostaną one wybrane w kolejnym konkursie na pierwszy multipleks.

Tak jak pisałem wcześniej zmiany, które zajdą w pierwszym multipleksie w 2013 roku są szansą dla TV Trwam bez robienia różnych akcji, jak to ma obecnie miejsce. Jednym z zagrożeń dla TV Trwam jest jej sytuacja finansowa. Jeżeli wszelkie kontrole potwierdzą, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała rację nie przyznając TV Trwam miejsca w pierwszym multipleksie z powodów finansowych to TV Trwam sam papież nie pomoże. Drugim zagrożeniem może być Telewizja Publiczna, która walczy o to, aby w pierwszym multipleksie pozostać na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz ,że TV Trwam szerzy nienawiść i zgorszenie złóż do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ..... najlepiej na siebie o oszczerstwa

Pozwij mnie jeśli mówię nie prawdę. Widziałem to sam na własne oczy i to nie raz. Jest wiele wspaniałych mediów katolickich w Polsce, których sam chętnie słucham, np. Radio Warszawa. Szkoda, że jest też medium, które nie stosuje nauczania, które głosi.

 

Cała ta awantura to burza w szklance wody. Rozdano dopiero 4 koncesje a jeszcze wiele jest do rozdania. Podejrzewam, że jak NTC ruszy na dobre to miejsca będzie więcej niż chętnych dlatego o obecność TV Trwam w NTC byłbym spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...