Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie życzę sobie zę TV Trwam nazywać telewizją katolicka bo nie chce żeby ktoś mnie jako katolika utożsamiał z tą stacją.

 

Co do nienawiści to się nie zgodzę, bo nie widziałem jeszcze w TV Trwam ani w RM nienawiści.

 

Nie widziałeś nienawiści w TV Trwam? A to ciekawe,mam Ci przypomnieć jak "[beep]ry" kilka miesiecy atakowały dziennikarzy TVNu? Jeśli to nie jest nienawiść to aż się boje sobie wyobrazić jak ona wygląda w Twoim mniemaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś katolikiem, to postępuj wg ich nauki, słowem rób swoje. Zaś 'występki' twórców TRWAM, jeśli to tak nazwać można niech osądzą ich przełożeni. Chyba księża z Trwamu mają jakich przełożonych, co?

Niech oni się tym zajmą... No chyba, że ty jesteś ich biskupem i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić?

Strasznie ciekawy wątek się zrobił, a dyskusja momentami śmieszna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama w sobie TV Trwam podlega jedynie dwóm osobom - Tadeuszowi Rydzykowi i Janowi Królowi. To oni są założycielami spółki Lux Veritatis, do której należy TV Trwam. Inaczej wygląda sprawa Radia Maryja, która należy do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, zależnego od ojców redemptorystów. W zarządzie stacji też zasiada jedynie Rydzyk. Generalnie ponoć nad redemptorystami stoi już tylko bezpośrednio papież Benedykt XVI.

 

Wielkie zdziwienie, że przyczepiamy się do 10 proc. programu, który TV Trwam poświęca polityce. Ale w telewizji katolickiej przecież nie powinno się wchodzić na takie tematy. A czym jest według was transmisja exclusive z podpisania z paktu koalicyjnego PiS-LPR-Samoobrona, czego nie mogły zrelacjonować media publiczne i komercyjne? Czym jest wyskakiwanie operatorów Trwam przed toruńską siedzibę i nadawanie na żywo obrazu wozów transmisyjnych TVP i TVN, jednocześnie upubliczniając wizerunek pracowników tych stacji bez ich zgody?

 

Polityczne przykłady:

http://www.youtube.com/watch?v=iAuTSlQ1ybw - nic, tylko się śmiać.

http://www.youtube.com/watch?v=37JxsKUuOHI - reportaż o Aleksandrze Gradzie - i po co oni to poruszają?

- tu zaprosili kolejnego barana żeby najechać na rząd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. W takim razie jeśli ktoś Ci przyłoży na ulicy za krytykę TVN czy innej polskiej stacji telewizyjnej, to też będzie słusznie?

 

Przytoczę cytat z Pisma Świętego:

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39).

oraz drugi:

Jezus w czasie swego przesłuchania u Annasza został uderzony w policzek. Odpowiedział: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz? (J 18,23).

 

Rzeczywiście, [beep]rowe berety są wielkimi katolikami, a TV Trwam iście katolicką telewizją, skoro nie biorą sobie tych słów do serca. Zamiast na spokojnie przyjmować (także często słuszną) krytykę, odpowiadają kontrą. W dodatku przemocą fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ prawy Twoje argumenty mnie powalają,czyli według Ciebie nikt już nie może krytykować TV Trwam?

Można krytykować i wytakać błedy kazdej stacji telewizyjnej i radiowej nawet należacym do Ojca Rydzyka.

A nagonka w TVN na PiS,Kościół,o.Rydzykowi,Prezydentowi jest wytworem wyobraźni,Rodziny Radia Maryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. W takim razie jeśli ktoś Ci przyłoży na ulicy za krytykę TVN czy innej polskiej stacji telewizyjnej, to też będzie słusznie?

Przytoczę cytat z Pisma Świętego:

Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39).

Rzeczywiście, [beep]rowe berety są wielkimi katolikami, a TV Trwam iście katolicką telewizją, skoro nie biorą sobie tych słów do serca.

Znów wtrącę swoje 3 grosze, bo widzę, że chyba ktoś tutaj źle rozumie przesłanie biblii. Otóż słowa tam zawarte, są wskazówką jak mamy postępować, a nie wg których mamy kogoś osądzać. Od osadzania są inni. Słowem, jeśli zacytowałeś Mt 5,39 to postępuj wg tych zasad, możesz też nawoływać do ich przestrzegania, ale nie możesz kogoś osądzać jakimi są katolikami, na podstawie tego czy pewnych zasad przestrzegają, czy też nie.

Każdego osądzi Bóg, a jeśli jest to osoba duchowna to pewne konsekwencje mogą wyciągnąć już jego przełożeni.

W Trwam w RM pracują chyba księża, tak?

Jeśli nie postępują jak na katolików przystało, to czemuż ich przełożenie nie wyciągają w stosunku do nich jakiś konsekwencji?

Domniemywam, że wszystko jest OK.

A nagonka w TVN na PiS,Kościół,o.Rydzykowi,Prezydentowi jest wytworem wyobraźni,Rodziny Radia Maryja.

Akurat ja oglądam TVN, a TVN24 na okrągło i jako widz muszę stwierdzić, że w stosunku do TRWAM padają uszczypliwe i złośliwe komentarze. Krytyka jest wskazana, ale wtedy gdy przy jakiejś dyskusji obecne są obie strony. Przykładowo jeśli pada już krytyka TRWAM, powiedzmy przy okazji jakiejś dyskusji, to z dziennikarskiego obowiązku zawsze ktoś musi zabrać stanowisko przeciwne. Jeśli ktoś z zaproszonych gości nie ma ochoty bronić Trwam, to musi to robić prowadzący program. A taki np. Kuźniar jak pada hasło Trwam, to od razu hahaha...

Jak jest w Trwam to nie wiem. Nie oglądam. Dziwi mnie natomiast ta nagonka na te media. Przecież powinno być tak, że jak komuś dana stacja się podoba, to ją ogląda, a jak nie, to niech zmieni kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sybic - mnie też to dziwi, ale we współczesnym świecie im coś jest dziwniejszego, tym trudniej komuś wytłumaczyć, że to jest dziwne. Skupianie się na polityce w TV Trwam to tak, jak skupianie się na Telezakupach, np. w TVP1. Tylko, że w pierwszym wypadku zaraz z kilkanaście osób będzie mnie krytykować, że to jednak nie jest tak jak ja uważam, a w drugim wypadku wszyscy się ze mną zgodzą. Rozumie ktoś coś z tego? Bo ja nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka jest wskazana, ale wtedy gdy przy jakiejś dyskusji obecne są obie strony. Przykładowo jeśli pada już krytyka TRWAM, powiedzmy przy okazji jakiejś dyskusji, to z dziennikarskiego obowiązku zawsze ktoś musi zabrać stanowisko przeciwne. Jeśli ktoś z zaproszonych gości nie ma ochoty bronić Trwam, to musi to robić prowadzący program.

Czy zasada o której napisałeś jest zachowana w programach TV Trwam? Tylko raz widziałem polityków PO w TV Trwam. Najeżdża się na nich a oni nie mogą się nawet bronić. I nie wmawiaj mi, że robi to prowadzący. Uśmieszki z PiS i TV Trwam w TVN 24 też nie powinny mieć miejsca ale tak żenujący poziom obiektywizmu w mediach o. Rydzyka może tylko wywoływać uśmiech.

Powinno być tak, że jak komuś dana stacja się podoba, to ją ogląda, a jak nie, to niech zmieni kanał.

Jak najbardziej masz rację. Tylko, że TV Trwam utożsamia się z wiarą katolicką a ja nie chcę mieć nic wspólnego z wieloma postawami kreowanymi w tej stacji bo nie są to według mnie postawy zgodne z wiarą i przekonaniami katolickimi. Za bardzo nie wiadomo co zrobić z TV Trwam bo wśród biskupów są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy TV Trwam i Radia Maryja. Sprawa załatwienia tej sprawy wywołała by ogromny spór i rozłam, którego Kościół w Polsce chce uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż! Sprawa bardzo delikatna. Poproszę o więcej taktu i zrozumienia. Nie chcę, aby wymknęło się coś niekontrolowanego. Zbyt bardzo temat idzie na udowodnienie swoich racji i to z przekąsem. Nie wszystkim to wychodzi. Myślę, że się zrozumieliśmy. Przynajmniej mam taką nadzieję. Żeby nie było, że nie „informowałem” Mówiąc delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy może myślę błędnie ale obejżałem parę odcinków "Jazdy próbnej" na Tv Trwam i jestem zdziwiony natłokiem informacji o danej marce.Po tym programie mogę dowiedzieć się naprawdę dużo: od zwykłych zachowań na drodze, obsługi auta i podstaw mechanii pod maską itp, aż do konkretnej marki a nawet jej historii. Zdjęcia i montaż też nie są najgorsze.I pomysły im się nie kończą! Moje odczucie pozytywne. Dlaczego ciekawy program? Może dlatego że zawsze jest inny temat, prowadzący występuje z inną osobą, w innym miejscu. Wątki się nie powtarzają. TVN TURBO też oglądam więc mam jakieś porównanie. Co o tym sądzicie?

 

Linki

file:///D:/Jazda%20pr%C3%B3bna/Pe%C5%82ne%20odcinki%20Jazdy%20pr%C3%B3bnej/foty/1.TIF

file:///D:/Jazda%20pr%C3%B3bna/Pe%C5%82ne%20odcinki%20Jazdy%20pr%C3%B3bnej/foty/2.TIF

file:///D:/Jazda%20pr%C3%B3bna/Pe%C5%82ne%20odcinki%20Jazdy%20pr%C3%B3bnej/foty/3.TIF

file:///D:/Jazda%20pr%C3%B3bna/Pe%C5%82ne%20odcinki%20Jazdy%20pr%C3%B3bnej/foty/4.TIF

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o24

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o23

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o22

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o21

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o20

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o19

http://www.tv-trwam.pl/index.php?sectio ... sectio=o18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o program motoryzacyjny TV Trwam, to widziałem lepsze... Chociażby w 2002 roku na antenie Tele 5 pokazywano "Auto Motor i Sport TV". To był moim zdaniem bardzo dobry magazyn. I w nim też nie brakowało szczegółowych informacji na temat omawianej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wtedy jeszcze nie miałem tv satelitarnej, więc nie mogłem porównać. Wiem też, że kiedyś wcześniej był jakiś program motoryzacyjny w TV Trwam, ale dowiedziałem się dopiero kiedyś przeglądając archiwum, a na antenie na niego nigdy nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy będzie "kręcenie anten" na 7E

Nie będzie, to tylko test całej paczki, a TV Trwam i Radio Maryja się do niej zalicza. Docelowo stacje o. Rydzyka wypadną z paczki, a sam o. Rydzyk po zakończeniu umowy z TVP prawdopodobnie wynajmie miejsce u innego operatora na Astrze. I zamiast akcji przestawiania anten czy zakupu odbiorników MPEG-4 będzie akcja przeszukiwania na nowo transpondera XYZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie będzie. TV Trwam jest już na trzeciej częstotliwości z Astry 19,2E, tak więc będzie i na czwartej - być może tp. 12,551 V. Problemem dla Ojca z Torunia może być to, że trzeba będzie więcej płacić za wynajem pojemności, bo korzystanie z częstotliwości w promocyjnej cenie od TVP powoli dobiega końca... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...