Skocz do zawartości

Strong 6860


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tej opcji nie przerabiałem muszę sprawdzić. Choć wydaje mi się że raczej to nic nie da. Strong nie działa u mnie już jako dekoder z przelotką jest samodzielnie podłączony do instalcji antenowej. Taką sytuacje z zanikaniem obrazu właściwie to obraz jest czary mam na Eurosporcie niemieckim i na niemieckiej 1 ARD (chyba jest to odpowiednik polskiego TVP1). Zadziwia mnie ten dekoder a właściwie problem z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od EPG. Na większości kanałów są tylko dwie pozycje, aktualnie emitowany program i najbliższa audycja. W kilku przypadkach EPG w ogóle nie ma, np. Comedy Central. Conajmniej dwa kanały u mnie mają pełne EPG. Są to na przykład MTV Polska i FoxLife. Nie badałem, czy funkcjonuje on na kilka dni naprzód.

O częściowej aktualizacji su dowiaduję się od Was. Więc muszę obejrzeć.

Teraz pytanie. Kiedy wyszukuję nowe kanały (robię to przy okazji pojawienia się nowego kanału w ofercie platformy), to zastanawiam się, który sposób wyszukiwania zastosować. Wiem, że są conajmniej 3, w tym na PID. Ja stosuję wyszukiwanie automatyczne (oczywiście przy wyłączonym trybie operatora, czy jak to się nazywa). Który sposób jest lepszy? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie. Pomijam fakt, że wyszukiwanie trwa wiecznie. Generalnie na Strong'a nie narzekam. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś z odłączeniem na chwilę z prądu?

 

Dzięki burli zadziałało pokazał się obraz na niemieckim Eurosport ale póżniej znowu był czarny. Jest na to jeszcze jedno rozwiązanie trzeba wyłączyć ten szmelc Strong z prądu i ustawić głośność kanałów na dekoderze na zielonym pasku i wówczas dekoder działa poprawnie. JESZCZE RAZ WIELKI DZIĘKI. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam ten dekoder od listopada 2007 roku. Przed kazdym wyszukiwaniem nowych kanałów wyłączam na chwile dekoder z prądu.To jest chyba najlepsze rozwiązanie bo inaczej strong potrafi sie zawiesic i wyczyścic kolejnośc kanałów jaką do tej pory mieliśmy ustawioną. Co do aktualizacji oprogramowania to zmienilo sie tylko tyle ze nic sie nie zmienilo.Jesli ktos sie naprawde interesuje to zauwazy ze radia nadal sie wylaczają i dalej jest tak jak bylo. Co do EPG to zmienilo sie to ze pokazalo sie np. na HBO Comedy a zniklo z innych kanalow.Nie przeszkadza mi ze kanały przełączają sie w czasie 1,42345 sekundy ale to że pilot do tego tunera jest tak tandetnie wykonany ze .......nie mam słów.Reasumując : grosze dałem... ale przynajmniej mogę sobie oglądnąc duuuuużo piłki nożnej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Co do EPG to zmienilo sie to ze pokazalo sie np. na HBO Comedy a zniklo z innych kanalow.[...]

Pojawiło się na HBO Comedy, bo kanał został przeniesiony na transponder Cyfry, a zniknęło na innych, bo np. Discovery Science, Discovery World czy Discovery Travel&Living zostały przeniesione na inny transponder, nienależący do tego operatora i EPG już nie ma na wielu dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam problem z zegarem. Na noc wyłączam dekoder z prądu (ekologicznie). Po ponownym włączeniu myli się o 2h do "tyłu". Wreszcie udało mi się zaktualizować soft, po zresetowaniu do ustawień fabrycznych. Powoli dojrzewam do wyrzucenia tego złoma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np czasami nie ma obrazu na Eurosporcie niemieckim więc muszę wyłączyć z prądu dekoder ale jak go podłącze zegar ustawia się poprawnie. Każdy z użytkowników Stronga ma inny problem. :D Może czas zmienić nazwę tematu na Notoryczne problemy ze Strongiem 6860. :D

 

Tak przy okazji ten dekoder aktualizuj nowe stacje telewizyjne :?: Bo jak ja to robie idzie to troszkę za szybko właściwie nie ma paska procentowego nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam ten soft po aktualizacji. Wyszukuję "kanały" cyfry +, pod przyciskiem "info" mam zawartość i wybieram sobie co chcę po przyciskiem "audio". Chyba trudno znaleźć bardziej skomplikowany sposób włączenia np PR III. Czy istnieje prostszy sposób?

Kanały tematyczne typu "oldies" straciły zawartość - nie ma nic w epg ani pod "info".....

W nawiązaniu do uwag pod moim poprzednim postem - wiem, że mogę "podpędzić" zegar, ale w przyzwoitym dekoderze czas chyba zawsze powinien być bieżący a nie codziennie zmuszać mnie do grzebania w menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ktoś niezwykle religijny odbierał TV Trwam na Strongu i nagle nie może ... TV Trwam jest teraz na nowym transponderze 10773 H którego nie ma w zestawie częstotliwości Astry w Strongu. Co można zrobić żeby ustawić ten transponder i odbierać TV Trwam i inne kanały na tej częstotliwości ? Jest to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

mam mały problem nie wiem dlaczego ale na paru kanałach np. Discovery, TV Polonia, TVP Info i jeszcze na paru kanałach wyskakuje mi brak sygnału, jak klikne OK i pokazuje się lista kanałów i poziom sygnału to mam go na 77 ale jakoś mam na 0 i nie wiem dlaczego wcześniej wszystko dobrze działało. Przeszukiwałem nawet jeszcze raz kanały, ale nic nie pomogło. Jak myślicie co to może być antena raczej nie bo inne kanały dobrze odbierają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

mam mały problem nie wiem dlaczego ale na paru kanałach np. Discovery, TV Polonia, TVP Info i jeszcze na paru kanałach wyskakuje mi brak sygnału, jak klikne OK i pokazuje się lista kanałów i poziom sygnału to mam go na 77 ale jakoś mam na 0 i nie wiem dlaczego wcześniej wszystko dobrze działało. Przeszukiwałem nawet jeszcze raz kanały, ale nic nie pomogło. Jak myślicie co to może być antena raczej nie bo inne kanały dobrze odbierają :(

 

Kolega korzysta z przełącznika diseq? (2 lub wiecej pozycji satelitarnych) jesli tak niech poczyta wcześniesze posty a może ma podłączony drugi dekoder przez przelotkę w Strongu wówczas też może być taka sytuacja z zanikiem syganłu nie których kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie dodania transpondera. W menu "Instalacja" - "Wyszukiwanie kanałów" - "Częstotliwość" jest tylko możliwość wybrania określonych częstotliwości. Więc gdzie można dodać nowy transponder na danym satelicie a dokładnie transponder Astra 10773 H z TVTrwam, TVHistoria i TVPolonia i TVKultura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyszukiwaniu kanałów wybierz satelitę Astra później najedz na częstotliwość nacisnij ok rozwiną się wszystkie częstotliwości a natępnie nacisnij jeden z kolorowych przycisków na pilocie chyba zielony gdzie przypisana jest funkcja dodaj wpisujesz częstotliwość polaryzacje itd pamiętaj żeby zapisać ustawienia to też z tych kolorowych przycisków na pilocie. Jak to już zrobisz nowy transponder powinien się załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem cyfry lub c+ od początku istnienia w Polsce ale dopiero od listopada korzystam z zestawu tuner + antena sat. Odkrywając to forum ucieszyłem się w nadziei na to, że znajdę tu mnóstwo pomocnych odpowiedzi. dziwi mnie więc fakt, że stali bywalcy forum piszą nie sprawdzone przez siebie informacje. Do kolegi, który ma problem z kanałami Trwam czy TVP Historia na Strongu - jeżeli odbierasz astrę wystarczy przeszukiwać kanały za pomocą zielonego przycisku "sieć" - warto dodać opcję "kanały niekodowane" . Ponieważ Strong nie ma tych kanałów dopisanych przez Cyfrę wyświetlą sie przy pierwszym przeszukiwaniu. Sprawdziłem to wczoraj na własnej skórze, gdy po 4 dniach udało mi się prawidłowo zainstalować diseqc do tunera stronga ( na infolinia nikt nie znał poprawnych ustawień LNB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że "wystarczy przeszukiwać kanały za pomocą zielonego przycisku "sieć" - warto dodać opcję "kanały niekodowane" . O ile dobrze rozumiem, to tuner wyszukuje kanały tylko z transponderów, które ma zapisane w swojej pamięci. W przypadku, gdy w bazie pamięci nie widnieje dany transponder, żadna opcja "sieć" czy "kanały niekodowane" nie pomogą - a z Twojej wypowiedzi wynika, że jest zupełnie odwrotnie. Trzeba najpierw dodać częstotliwość nowego transpondera do bazy pamięci tunera, a później szukać kanałów, czy to przez opcję "sieć", czy "kanały niekodowane".

Odkrywając to forum ucieszyłem się w nadziei na to, że znajdę tu mnóstwo pomocnych odpowiedzi. dziwi mnie więc fakt, że stali bywalcy forum piszą nie sprawdzone przez siebie informacje.
Właśnie! Poczytaj wszystkie posty o tym samym problemie - zaczynają się na 31-ej stronie tematu o Strong-u, a nie będziesz bezpodstawnie krytykował. A tak poza tym, to witamy na Forum :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...