Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie ja twierdze ze z trzech wspanialych platworm, jezeli chodzi o oferte programowa cyfra jest gora. polsat cyfrowy ma dziwna konstrukcje placenia i tych pakietow i pakiecikow... a w n-ce ani canal+ a nie polsatu:D wole cyfre:)

Tzn. jeżeli nie interesuje Cię ile płacisz...

Bo tak to można wymieniać w Cyfrze nie ma nSportu, nie ma nFilmu, itd.

Głupie gadanie wg. mnie.

A teraz spójrz na cennik podstawowego pakietu jeżeli przychodzi do Cyfry + nowy użytkownik i chce mieć możliwość nagrywania.

Zanim poszukasz to Ci już odpowiem.

Pakiet podstawowy + kanały HD (te podstawowe 10szt, które wszystkie platformy mają) + opłacanie abo za dekoder po okresie promocyjnym (czyli 5 z 18 miesięcy) płacisz jakieś 86zł

Za 86zł w n-ce masz pakiet z 17kanałami HD, nagrywarkę za 48zł (jednorazowo) z pakietem HBO i wypożyczalnią VOD na nFilmVOD a w kieszeni zostaje jeszcze 8zł miesięcznie bo ta promocja jest po 78zł i to na 13msc (z czego jeden jest darmowy).

 

Nie jestem pracownikiem n-ki ale ostatnio ojcu skończyła się umowa z CP i mnie zapytał co wybrać bo on nie ma głowy do tego aby szukać ofert.

Oferta C+ była po prostu najgorsza bo najdroższa, a oferująca bardzo podobne jeżeli nie gorsze warunki od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po części masz rację, tylko co wolisz?

Płacić mniej i nie mieć za bardzo co oglądać-/w tym momencie kasę wyrzucam w błoto/

czy płacić więcej i mieć na czym zawiesić oko :) To tak jak z samochodem. Maluchem i przysłwiowym mercem dojedzisz do celu - tylko kwestia komfortu i przyjemności z kierowania i jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po części masz rację, tylko co wolisz?

Płacić mniej i nie mieć za bardzo co oglądać-/w tym momencie kasę wyrzucam w błoto/

Najlepsze jest to, że dla nowego klienta to właśnie w CP i n jest kanałów więcej i taniej niż w podstawowym pakiecie w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór Cyfry,n czy CP zależy od tego co chcesz oglądać.Jak cię interesuje siatkówka,boks,F1 to zdecydowanie polecam CP.Oferta filmowa w C+ jest moim zdaniem lepsza niż w pozostałych dwóch platformach.Co do n-ki to nie bardzo jestem przekonany.Przemyśl to co chcesz oglądać i potem wybieraj bo tak na szybko to nie polecam.Ja na szybkiego zerwałem umowę z CP i przeszedłem do n-ki jednak ofertą n-ki bardzo się rozczarowałem zero siatkówki,boksu jak dla mnie oferta sportowa mizerna.Myślałem że będzie coś lepszego niż w CP ,jednak po 6 miesiącach wysłałem wypowiedzenie i od nowa przeszedłem do CP :)Co najwyżej jak bym miał teraz coś dobrać do CP to dobrał bym C+ ponieważ oferta w ostatnim czasie znacznie się poprawiła niż to było wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że tutaj mowa o merytorycznej zawartości oferty a nie konkretnej wycelowanej indywidualnej.

Przecież kto chce oglądać Orange Extraklasę to nie ma przecież wyjścia i choćby trzeba było płacić 200zł to w tej kategorii C+ wygrywa.

Ja raczej porównuję co za ile można dostać.

W n-ce najtaniej za to samo albo nawet za delikatnie więcej (jakość obrazu, menu i jakość hardwaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie??/czyli jak?

Twierdzisz,że jakość obrazu w N jest lepsza. Na jakiej podstawie?własnego TV i oczu czy opinii kilkunastu osób którym dałeś możliwośc porównania w trych samych warukach i sprzeęcie obrazu obu platform. Piszesz o merytoerycznej a wracasz z uporem maniaka do kosztów. Tak jak napisałeś o Orange - mnie interesują kanały dokumentalne i będę za nie płacił bo nigdzie indziej ich nie mam i lata mi czy N jest tańsza czy nie. Co z tego, że Nfilm kosztuje w promocji 9.90zł/ normalnie 20zł/ jak tam w pętli leci ze 20 filmów w wakacje i bezczelnie wmawiają abo., że to na ich życzenie/ przecież to tak jakbym tą kasę wyrzucił w błoto/ .

Już prędzej zgodzę się, że w pakietach podstawowych /nie chce mi się szczegółowo porównywać/ w N dostaniesz ciut więcej kanałów ale mnie podstawa nie interesuje i wielu innych też. Poza tym różnica 2 czy 5 złotych raczej nie robi wielkiej różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacietrzewiaj się tak.

Ujmę to w inny sposób, który widocznie umknął uwadze.

Jako nowy klient, całkiem zwyczajny, nie kibic nie wyszukiwacz tematów/pakietów (coś tak jakby ja, ojciec, matka, i takie tam szaraczki), chcący mieć nagrywarkę i kilka/kilkanaście kanałów HD nie ma lepszego wyboru niż n-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę na której nie będziesz miał co nagrywać czy raczej wypaśny telewizor HD na kórym nie będziesz mial co oglądać? Oferta programowa platformy n jest bardzo uboga w dodatku od jakiegoś czasu nie dodają nowych kanałów nawet tak podstawowych jak orange sport info dostepne wszędzie poza n-ką. To tylko 1 przykład, chcesz to wymienię ci kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaeres ja się nie zacietrzewiam :D to tylko telewizja i nic więcej.

Sam kiedyś miałem N / razem z cyfrą/ale zrezygnowałem z niej z ww. powodów.

Co do Twojego ostatniegoposta to akurat możesz mieć rację. Przeciętny klient nie ma pojęcia co to tak naprawdę jest HD i tutaj dużo zależy od umiejętności sprzedawcy i reklamy. Z tym, że cyfra ma wyrobionę markę jako produkt klasy premium ale faktycznie dla typowego Kowalskiego ważna jest ilość a nie jakość no i cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę na której nie będziesz miał co nagrywać czy raczej wypaśny telewizor HD na kórym nie będziesz mial co oglądać? Oferta programowa platformy n jest bardzo uboga w dodatku od jakiegoś czasu nie dodają nowych kanałów nawet tak podstawowych jak orange sport info dostepne wszędzie poza n-ką. To tylko 1 przykład, chcesz to wymienię ci kolejne.

Z chęcią posłucham/poczytam.

Wchodząc na stronki C+ i n mam czarno na białym jakie kanały wchodzą w skład pakietów podstawowych ile trzeba dopłacać za HD i ile kosztuje użytkowanie dekodera z nagrywarką.

Po 5 śmiesznych miesiącach promocji w C+ za podstawowy z nagrywarką i mixHD płacę 87,90zł (czyli 13 pozostałych miesięcy).

Przy podstawowym pakiecie w n płacę 54zł przez cały okres trwania umowy 13 miesięcznej.

Porównując ofertę Pakiet Podstawowy C+ i Wszystkie Pakiety Tematyczne n mamy relacje cenową 42,90zł (po 4miesiącach) + 20zł dekoder (po 5 miesiącach) w C+ (umowa na 18msc) i 54,00zł w n (umowa na 13msc).

I teraz patrzymy co za to mamy - nie wspominając braku niemal całego pakieciku AXN, poprzez Eurosport 2, TVP Sport, Animal Planet, Discovery World, VH1, MTV Rocks na CN, Disney Channel i Disney XD kończąc BRAK W OGÓLE PROGRAMÓW HD, których w n masz 13sztuk już w cenie abonamentu.

Gdy dołożymy 9sztuk HD w C+ to wychodzi abonament 87,90zł o którym wspominałem wyżej.

Teraz czekam na Twoją ofertę bo może ja źle czytam stronki tych dwóch platform oraz połączyłem się z niekompetentnym konsultantem Cyfry.

 

Ostatnio całkowicie darmowo dodali mi 2 kanały HD (BBC HD i FoxLife HD - TVN+1 HD nie liczę) bo umowę mam jeszcze sprzed wejścia nowego cennika 54zł (płacę mniej

Za to w C+ słyszałem szykuje się podwyżka bo coś dodają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie platformy mają swoje dobre i złe strony najgorsze w n-ce jest to ,że nic nie możesz do niej dołączyć np CP i inne platformy nie przestawisz kanałów na głównej liście a cyfra pozwala na to mieć swój dekoder . Zresztą jak ktoś się przyzwyczai do swojego tunera i jak ja do cyfry to n-ka i tak będzie stać na półce mimo , że mają świetny moim zdaniem Wojna i Pokoj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę na której nie będziesz miał co nagrywać czy raczej wypaśny telewizor HD na kórym nie będziesz mial co oglądać? Oferta programowa platformy n jest bardzo uboga w dodatku od jakiegoś czasu nie dodają nowych kanałów nawet tak podstawowych jak orange sport info dostepne wszędzie poza n-ką. To tylko 1 przykład, chcesz to wymienię ci kolejne.

Z chęcią posłucham/poczytam.

Wchodząc na stronki C+ i n mam czarno na białym jakie kanały wchodzą w skład pakietów podstawowych ile trzeba dopłacać za HD i ile kosztuje użytkowanie dekodera z nagrywarką.

Po 5 śmiesznych miesiącach promocji w C+ za podstawowy z nagrywarką i mixHD płacę 87,90zł (czyli 13 pozostałych miesięcy).

Przy podstawowym pakiecie w n płacę 54zł przez cały okres trwania umowy 13 miesięcznej.

Porównując ofertę Pakiet Podstawowy C+ i Wszystkie Pakiety Tematyczne n mamy relacje cenową 42,90zł (po 4miesiącach) + 20zł dekoder (po 5 miesiącach) w C+ (umowa na 18msc) i 54,00zł w n (umowa na 13msc).

I teraz patrzymy co za to mamy - nie wspominając braku niemal całego pakieciku AXN, poprzez Eurosport 2, TVP Sport, Animal Planet, Discovery World, VH1, MTV Rocks na CN, Disney Channel i Disney XD kończąc BRAK W OGÓLE PROGRAMÓW HD, których w n masz 13sztuk już w cenie abonamentu.

Gdy dołożymy 9sztuk HD w C+ to wychodzi abonament 87,90zł o którym wspominałem wyżej.

Teraz czekam na Twoją ofertę bo może ja źle czytam stronki tych dwóch platform oraz połączyłem się z niekompetentnym konsultantem Cyfry.

 

Ostatnio całkowicie darmowo dodali mi 2 kanały HD (BBC HD i FoxLife HD - TVN+1 HD nie liczę) bo umowę mam jeszcze sprzed wejścia nowego cennika 54zł (płacę mniej

Za to w C+ słyszałem szykuje się podwyżka bo coś dodają.

Nie bądź taki aptekarz w tym liczeniu po pierwsze kanał kanałowi nie równy również pod względem merytorycznym Ja mogę uważać np.Canal+za kanał super a Ty za badziwie a po drugie idąc tym śladem to np.nikt by nie kupował masła w delikatesach gdy w innych sklepach takie samo jest tańsze a jednak kupują zarówno tu i tu.Więc kolego jak uważasz ,że n-ka jest lepsza to Twój osąd i nie narzucaj innym swojego poglądu.Ja uważam akurat odwrotnie ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie i tyle w tym temacie.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą n'ki jest to, że nie można jej odbierać na swoim tunerze, a trzeba brać przymusowo ten ich "nbox". I to jest jeden z głównych powodów, dla których nie wziąłem tej platformy i raczej nie wezmę, dopóki to się nie zmieni. N'ka takim swoim działaniem zmusza mnie to stawiania obok mojego tunera kolejnego "pudła", które i tak ma ograniczoną funkcjonalność. A tak, mając swój tuner i kartę CYFRY+, mam "wolność" w postaci dowolnie programowalnego sprzętu (lista kanałów, odbiór większej ilości kanałów, np. z kilku satelitów itp.), możliwość odbioru dodatkowo również Cyfrowego Polsatu (poprzez moduł CI), a także TnK. :) Dlatego też, dopóki n'ka nie "odparuje" swoich kart z nboksem lub nie wypuści modułów CI ze sparowanymi kartami to o n'ce nawet nie będę myślał... :roll: Mam CYFRĘ+ i mi to wystarcza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Cyfra+ ma najlepszą ofertę programową, głównie dzieki kanałom produkcji Canal+ Cyfrowy. A przecież o to chodzi, żeby było co oglądać :D Fakt, że jest najdroższą z polskich platform cyfrowych, ale coś za coś. Jednak na pewno kazdy ma inne preferencje i upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro Cyfra ma najlepsze i super programy to po jaką [beep]ę oferuje swoim abonentom TVN i całą resztę kanałów z tej paczki które są własnością N ?

A teraz jeszcze słyszę głosy o Polsat.

 

 

Ale sam jestem abonentem Cyfry ale kanały które oglądam i tak są na wszystkich platformach, bo nie interesuje mnie kopanina piłki.

No może poza grą naszej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...