Skocz do zawartości

Co lepsze N czy Cyfra+


Piotr Olejarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@blue voyager, a tak chwaliłeś sobie przejście do N. Już rozczarowanie?

Ale już teraz nie opłaca Ci się wracać do Cyfry, będziesz niedługo miał ją na nboxie. Tylko czy docelowo - oto jest pytanie.

@Tomas, mi w Pace wszystko działa idealnie. Do pełni szczęścia brakuje tylko szybkości, no bo listy i tak nie ułożę podobnie jak w nboxie.

W momencie gdy przechodziłem do n-ki, różnica w ofertach, zwłaszcza w programach HD, była duża na korzyść n-ki. W ciągu tych kilku miesięcy Cyfra dołożyła ponad 10 kanałów HD, a n-ka śpi. I do tego jakość w n-ce mnie zawodzi. Ale tak jak napisałeś, za jakiś czas wszystko się połączy i ja jestem z tego zadowolony.

Na początku podobnie pisał @blue voyager teraz zmienia zdanie,pooglądaj jeszcze trochę swojej N-ki to też otworzą ci się oczy tylko że wtedy będziesz już z powrotem w cyferce :D

Możesz mi pokazać gdzie zmieniłem zdanie? O tym, że dekoder n-ki ma gorszy obraz od Pace PVR pisałem jeszcze gdy miałem oba (przez kilka tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas73

ADB 5720 daje lepszy obraz od PACE 7240. Za obraz Pace moze dostac 4/5 a ADB prawie 5/5.

 

777 masz jakis TEST chętnie zobacze :)

 

voyager tez mam teraz 2szt i to samo stwierdzam turbodekoder gorszy obraz od pace pvr, super dzialanie w porownaniu z pace pvr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas73

Moge tobie powiedziec ze robilem porownanie i ADB daje lepsza ostrosc. Obraz jest nieco zywszy i wyrazniejszy.

Rowniez Opticum na STi daja ostrzejszy obraz od Pace (STi7105).

Widzialem rowniez w sieci porownania. Byc moze widziales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomas73

Moge tobie powiedziec ze robilem porownanie i ADB daje lepsza ostrosc. Obraz jest nieco zywszy i wyrazniejszy.

Rowniez Opticum na STi daja ostrzejszy obraz od Pace (STi7105).

Widzialem rowniez w sieci porownania. Byc moze widziales.

 

U mnie jest wręcz odwrotnie tv sony 55" porownuje turbodekoder z pace zmieniam tylko kabelki i ustawiam na tym samym kanale np. TVN, obraz HD nie ma roznicy ,obraz SD turbodekoder mniej ostry jasniejszy i zamazany, na kanalach gorszej jakosci widoczne wieksze pixele na turbodekoderze

 

moze ktos wkleic linka z testami tych 2 tunerow z sieci chodzi mi tylko o obraz ,-specyfikacja i dzialanie to widze ze nbox wymiata w porownaniu z pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ocenic sytuacje u ciebie.

 

Glownie porownywalem obraz HD (TVP HD, CANAL+ SPORT HD, EUROSPORT HD, ANIMAL PLANET HD) na telewizorze 40 cali i ADB dal lepsza ostrosc (relatywnie nieznaczna ale zauwazalna).

Jesli chodzi o skalowanie SD to jednak rowniez jest lepszy od Pace 7240 i tu roznica jest jeszcze wieksza choc relatywnie nie jest skokowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już chyba dekodery ze wszystkich platform cyfrowych w Polsce i mogę się podzielić w tym temacie wrażeniami z ich użytkowania ;

10 kat temu byłem użytkownikiem cyfrowego polsatu i miałem najpierw dekoder sagem4270[tak się chyba nazywał ] , któremu nie starczyło poijemności b y wyświetlić nazwy wszystkich kanałów z Hotbirda i Astry , a po kilku skanowaniach dekoder ten odmawiał w ogóle zapisania listy znalezionych kanałów , bo miał przepełnienie pamięci :evil: To był całkowity szajs . Zmieniłem go na Samsunga , który choć powolny w działaniu , miał wyraźnie pojemniejszą pamięć i imożliwiał nawet ręczne dopisywanie kanałów z pojedyńczych trasnsponderów , tak że można było nawet p;ojeździć po orbicie . Przez krótki czas miałem wówczas dekoder Thomson którego pamięć nie wystarczyła nawet do zapisania wszystkich kanałów z hotbirda [o Astrze mona było zapomnieć ] . Gdy porzestałem być klientem polsatu aby mieć jakikolwiek cyfrowy tuner satelitarny - wsadziłem do komputera kartę DVB-S Skystar2 - model 2.6C

Urządzenie to działało i działa do dziś na linuksie z marszu , bez instalowania żadnych sterowników . Odtwarzacz Kaffeine rozpoznaje je bezbłędnie .

Na windows niestety sterowniki już trzeba samemu zainstalować .

Kilka lat temu był okres gdy istniały wtyczki ; KAFFEINE-SC na linuksie i [beep] a potem [beep] - na windows które umożliwiały oglądanie części programów kodowanych .

Niestety te czasy się już skończyły i dziś poprzez kartę DVB-S w kompie można pooglądać tylko stacje niekodowane ...

4 lata sprawiłem sobie dekoder TNK SD - Technisat 2 CD .

Oferta programowa TNK SD jest bardzo skromna , ale możliwości dekodera Technisat - całkiem spore. Po przeskanowaniu Hotbirda i astry można bez problemu wyrzucić z głównej listy zbędne kanały a zaoszczędzoną pamięć wykorzystać na ręczne dopisywanie kanałów z innych satelitów niż te 2 podstawowe .

Potem był dekoder N-ki - nbox z dyskiem 250 .

Postawową wg mnie wadą tego urządzenia jest jego nadmierna prądożerność , która wynika z tego że urządzenie to nagrywa na dysk cały VOD - nawet jeśli nie zamierzam z niego korzystać . Dlatego urządzenie to prawie na okrągło ciągnie prawie 30 W prądu . Gdy z końcem roku w N-ce zlikwidowano 4 kanały i była możliwość zerwania umowy - skorzystałem z tego . Od 20 grudnia mam cyfrę+ i dekoder sagemcom .

Urządzenie to zdążyło już mi się wielokrotnie zawiesić ,choć wymuszone wgranie od nowa tego samego softu poprawiło sytuację . MOja kalkulacja była taka ;

koszt N-ki na 15 miesięcy ;aktywacja 99 zł , opłata 15x48=819;15 = 54,6 zł/mc.

Koszt cyfry+ ; aktyuwacja 0 zł + 3x0 + 12x78=936;15=62,4 zł/mc .

Czyli miało być o 8 zł drożej ale za to z ciekawszą ofertą programową .

Ale niestety w cyferce jest podwyżka - dla mnie o 8 zł /mc .

Napisałem więc tak jak wielu innych - rezygnację i czekam na sygnał z ich strony.

Jeśli uda mi się wytargować utrzymanie ceny 78/mc na cały okres umowy - pozostanę , a jeśli nie - zrzeknę się cyfry i wyciągnę z szafy działający za darmo dekoderek TNK SD a patrząc w komputer mam w rogu okienko programów Kaffeine lub PROGDVB i oglądam rzeczy niekodowane .A odnośnie jakości obrazu ;

wg mnie obraz z sagemcom-a cyfry jest lepszej jakości niż obraz z nbox-a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W n-ce, obecnie aby miec mozliwość wyboru ogladania wszystkich meczów Ligi Mistrzów - abonenci mszą wykupić dodatkowo nPremuim (ok 20 zł) http://media2.pl/media/88660-Platforma- ... trzow.html - wczesniej było wszystko w n-sport.

Bieżące rewelacyjne promocje i oferty n-ki niestety bardzo pominęły sympatyków sportu i LM.

Mimo podwyżek C+ przynajmniej w układzie programów jest stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W n-ce, obecnie aby miec mozliwość wyboru ogladania wszystkich meczów Ligi Mistrzów - abonenci mszą wykupić dodatkowo nPremuim (ok 20 zł) http://media2.pl/media/88660-Platforma- ... trzow.html - wczesniej było wszystko w n-sport.

Bieżące rewelacyjne promocje i oferty n-ki niestety bardzo pominęły sympatyków sportu i LM.

Mimo podwyżek C+ przynajmniej w układzie programów jest stabilna.

Informacje te nie były nigdy potwierdzone.

To były mega ploty i dzisiaj wiadomo już, że n`ka odblokowuje nPremium wszystkim swoim abonentom którzy mają pakiet Sport i Motoryzacja w którym to znajduje się program nSport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie masz co odpowiedzieć. Bo n-ka olała ludzi mających tnk sd. Nikt nie chce wszystkich spotkań LM, bo to było wiadomo, ze jest tylko w n. Natomiast nie zmienia się zasad w czasie gry. Jeżeli zawsze na głównym nsport był wybierany najciekawszy mecz to tak powinno być do końca obecnych rozgrywek. Potem mogą wprowadzić zmiany i każdy zdecyduje czy chce płacić więcej i oglądać lepsze mecze czy mniej i te słabsze. Ale ja zapłaciłem za produkt za rok i teraz okazuje się, że nie mam możliwość obejrzenia tego za co zapłaciłem. Abonenci n-ki produkt dostaną, bo jest ich więcej. Natomiast posiadaczy tnk sd jest mniej, wiec można ich olać. Żałosne zachwanie, chcesz oglądać to zapłać nam drugi raz za to co już wcześniej zapłaciłeś i przejdź do tnk hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...