Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cyfra wprowadza nowe karty w wyniku czego potrzebuje przeprogramować Cardsplitter GreenEightSystem co by mi ICORD działał;] Mam tylko pytanie.

Ktoś wie jak się to robi? Ma ktoś instrukcje co i jak w przypadku wadliwego działania?

O ile wiem to na razie nie działa, rozmawiałem z dystrybutorem tego splitera, obiecująże rozwiążą problem wkrótce. Tam trzeba się z nimi kontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno zaskoczony wypowiedziami Mr.Orbity z ostatnich dni, zaprzeczających sobie, szczególnie w kontekście postów hdtvfana i mojej opinii o tym z 16-09 i rozjuszonej reakcji Mr.Orbity na mój post. Zapewniam, że nie reprezentuję konkurencji Humaxa, nie jestem nawet zawodowo związany z branżą elektrotechniczną. Jestem tylko zwykłym klientem, który śledził ten wątek, bo zamierzał kupić Humaxa iCorda HD (już nie zamierzam) na miejsce rzęchowatego i usterkowego PVR8000, jako drugi tuner do domu. Żeby się o tym przekonać wystarczy dokładnie prześledzić moje posty. Nie wiedziałem, że wątek ten jest zarezerwowany wyłącznie dla właścicieli Humaxa iCorda i nie wolno mi się wypowiadać na ten temat, bo nie jestem jego posiadaczem. Czy jeśli mojemu sąsiadowi bez przerwy psuje się samochód to też nie mam prawa marki tego auta skrytykować? Dlaczego jest tak wiele postów nie tylko na tym, ale i na innych forach związanych z telewizją, opisujących wady i problemy Humaxa iCorda? Dlaczego Mr. Orbita mimo tego tak bardzo broni Humaxa iCorda uznając go za najlepszy na rynku :] i dlaczego SatKurier tak mocno go reklamuje ? Otóż domyślam się, że dostawca udzielił wysokich rabatów i tu jest pies pogrzebany. Rozumiem, że Hollex i SatKurier to jedna firma, ale jeśli prowadząc firmę handlową i wydaje się jednocześnie ogólnopolskie pismo, które ma ambicje bycia obiektywnym oraz prowadzi rzekomo "niezależne forum", to należy zachować minimum przyzwoitości i obiektywizmu. Skoro tego obiektywizmu brakuje, a zaczyna liczyć tylko kasa, to zaczyna się tracić wiarygodność i tą wiarygodność niestety moi Panowie straciliście.

I pomyśleć, że na innych forach tyle razy zachęcałem ludzi do odwiedzania tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ronie

 

Reakcja Mr Orbity na twój post może ostra ale jest uzasadniona. Nazywasz bublem sprzęt którego sam przyznajesz na oczy nie widziałeś. Powielasz wieści niesprawdzone i zasłyszane. Prawnicy nazywają to konfabulacją. Piszesz kategorycznie że iCord to bubel i ja się tym czuję nieco obrażony. Ja go mam w domu i wydałem na niego parę złotych. Poświęciłem sporo czasu na porównanie kilku urządzeń i jestem przekonany że optymalnie wybrałem z dostępnej oferty najlepsze urządzenie. Mi działa dobrze i mimo usilnych testów nie znajduję w nim wad o których rozpisują się 2 osoby na tym forum. Czyli ty który nawet nie masz tego modelu i hdtvfan.pl który tuner ma.( i ma prawo do swojej opinii choć ja się z nią nie zgadzam)

Nie dziw się więc że jeśli tak kategorycznie nazywasz bublem produkt którego nie znasz, że wreszcie ktoś ci napisał to co większość myśli, czyli, że po prostu jesteś tu służbowo. Dlaczego tak sądzę, bo w ogóle nie odnosisz się do wielu pozytywnych opinii na tym forum za to negatywne opinie wprawiają cię w niezdrową euforię.

To prawda, że nie wolno ci wydawać sądów na temat iCorda jeśli go nie masz. Bo w tym momencie twoje oceny są albo zmyślone albo zasłyszane.

Jeśli tego nie rozumiesz to w ogóle masz problemy z oddzieleniem zmyśleń od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedziami Mr.Orbity z ostatnich dni, zaprzeczających sobie

W którym fragmencie?

 

wystarczy dokładnie prześledzić moje posty

Śledzę świetnie i co widzę: Humax jest zły, nie ważne jaki model i czy go widziałem, czy nie, czy znam soft, czy nie. Jest zły i koniec. Nie przyjmuję do wiadomości innej opcji - to rzęch koniec i kropka. Tak dokładnie Twoje wypowiedzi w tym temacie wyglądają od samego początku. Bogu dzięki, że go nie kupujesz - nawet gdyby był prawie perfekcyjny - i tak siedziałbyś nad nim tak długo aż by się zepsuł.

 

Nie wiedziałem, że wątek ten jest zarezerwowany wyłącznie dla właścicieli Humaxa iCorda i nie wolno mi się wypowiadać na ten temat, bo nie jestem jego posiadaczem. Czy jeśli mojemu sąsiadowi bez przerwy psuje się samochód to też nie mam prawa marki tego auta skrytykować?

Jeśli widzisz faktycznie ten samochód i jego usterki - owszem można, ale co innego smarować na markę bo kolega kolegi sąsiada coś tam powiedział gdzieś. Różnica kolosalna.

 

Dlaczego jest tak wiele postów nie tylko na tym, ale i na innych forach związanych z telewizją, opisujących wady i problemy Humaxa iCorda?

Tak wiele? W tym wątku widzę wypowiedzi trzech, może czterech osób na wątek kilkustronicowy, w tym Twoje wywody o czymś, czego na oczy nie widziałeś. Na innych forach szukam, szukam i też podobna sytuacja - kilka osób kontra rzesza zadowolonych, na oficjalnym forum Humaxa - to samo. Gdzie te "wiele"?

 

Dlaczego Mr. Orbita mimo tego tak bardzo broni Humaxa iCorda uznając go za najlepszy na rynku i dlaczego SatKurier tak mocno go reklamuje ?

Bo wiem, że to dobry produkt na tle innych sprzętów. I powtarzam - nie ma dla mnie pojęcia "najlepszość" i nic takiego nie pisałem. Każdy sprzęt ma plusy i minusy. Po prostu iCord HD jest całkiem udany, nie idealny - udany.

 

Skoro tego obiektywizmu brakuje, a zaczyna liczyć tylko kasa, to zaczyna się tracić wiarygodność i tą wiarygodność niestety moi Panowie straciliście.

Tylko wg. Twojej prywatnej wydumanej opinii. Wystarcza rozejrzeć się po forum - w temacie Topfielda 7700 pisałem tak samo, w Fergusonach - w podobnym tonie. No to co? Wszyscy mi płacą? Śmiesznyś waść.

 

Złota zasada - jak się nie ma o czymś pojęcia, to się tego nie ocenia, a już szczególnie wyciągając opinie z raptem kilku wypowiedzi przypadkowych osób. Tak postępuję ja w wypadku każdego produktu, z którego nie korzystałem osobiście (proszę prześledzić moje wypowiedzi na temat każdego nowego sprzętu - zawsze nacechowane obojętnie) i tego samego wymagam od wszystkich tu. To się nazywa (trudne słowo): OBIEKTYWIZM.

 

Aha, bym zapomniał: jeśli ktokolwiek ma jeszcze problemy z nagrywaniem Polsat Sport HD i HBO HD (ja nic takiego nie mam, więc nie mogę tego potwierdzić, co napiszę poniżej).

 

Należy zgrać listę kanałów i wyedytować za pomocą edytora Uniformula wartości TS ID obydwu kanałów z 7800 na 7900. Podobno pomaga. Jak się coś takiego mi trafi to przetestuję temat. Sprawę analizuje też Sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie Wasze kłutnie,i powiem tylko,że chyba zasługuje na tak kontrowersyjne opinie wśród jego posiadaczy.....( Coś w sobie ma??? ) Jeśli nawet nie będzie działał poprawnie,to niech sobie stoi na widocznym miejscu,bo ładnie się prezentuje:))

Posiadam iCorda już od prawie roku i nigdy nie miałem z nim problemów technicznych.Sądzę jednak,że przygotowany on był bardziej na rynek niemiecki niż polski.Jedyny problem który zauważam to EPG dla C+.

Mam nadzieje,że po zmianie kart ten problem zniknie.

Sorry za żartobliwe podejście do tematu,ale myślę,że dopóki nie znajdziemy odpowiednika tej klasy sprzętu,doputy nie powstanie nowy wątek z nazwą innego tunera HighEnd :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mr. OrbitaNależy zgrać listę kanałów i wyedytować za pomocą edytora Uniformula wartości TS ID obydwu kanałów z 7800 na 7900. Podobno pomaga. Jak się coś takiego mi trafi to przetestuję temat. Sprawę analizuje też Sensor."

 

Szybko się wieści rozchodzą. Potwierdzam tę wiadomość, dzisiaj byłem w Sensorze z moim iCordem i poprzez tę zmianę TS ID ludzie z Sensora spowodowali

że mój tuner nagrywa Polsat Sport HD. Aby skutecznie rozpracować problem mam apel do wszystkich którym iCord bez zmiany TS ID nagrywa Polsat Sport HD.

Proszę o przesłanie emailem swojej list kanałów. Należy na pendrive wyeksportować listę kanałów a później przesłać na adres equest@onet.eu

Jeżeli inżynierowi Humaxa działają opieszale to pomóżmy sobie nawzajem Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie !!

Czy ktokolwiek przeprowadzał już aktywacje nowej karty C+ na iCordzie z modułem Cyfry???

Jeśli tak,to proszę o kilka słów o czasie aktywacji,lub reakcji tunera.W sąsiednim wątku napotkałem mnustwo kontrowersyjnych wypowiedzi o aktywacji nowej kartyC+,w zależności od posiadanego tunera i ciekawi mnie opinia,jak zachowuje się iCord.

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek aktywowałem nową karte c+ z modułem scm i przebniegło to bardzo sprawnie. Cyfra wraz z kartą przysłała instrukcję jak takiej aktywacji dokonać tylko zapomniała o posiadaczach właśnie modułów cam a opis dotyczy wyłącznie tunerów. Przeskanowałem tr 10892 H 27500 i jest tam kanał WYMIANA KART. Wymieniłem karte przełączyłem na ten kanał o godzinie 18, zostawiłem włączony a w międzyczasie oglądałem tv ze zwykłej anteny naziemnej. Po przełączenie na satkę z ciekawości przed godz 19 już wszystko było ok. Także nie spodziewałem się, że tak szybko i sprawnie to poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek aktywowałem nową karte c+ z modułem scm i przebniegło to bardzo sprawnie. Cyfra wraz z kartą przysłała instrukcję jak takiej aktywacji dokonać tylko zapomniała o posiadaczach właśnie modułów cam a opis dotyczy wyłącznie tunerów. Przeskanowałem tr 10892 H 27500 i jest tam kanał WYMIANA KART. Wymieniłem karte przełączyłem na ten kanał o godzinie 18, zostawiłem włączony a w międzyczasie oglądałem tv ze zwykłej anteny naziemnej. Po przełączenie na satkę z ciekawości przed godz 19 już wszystko było ok. Także nie spodziewałem się, że tak szybko i sprawnie to poszło.

Bardzo dziękuje za odpowiedż.Wychodzi jednak nato,że Humax-y biją wszelkie rekordy czasu aktywacji nowych kart Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mimo usilnych testów nie znajduję w nim wad o których rozpisują się 2 osoby na tym forum. Czyli ty który nawet nie masz tego modelu i hdtvfan.pl który tuner ma.( i ma prawo do swojej opinii choć ja się z nią nie zgadzam)

 

Szanowny kolego nie zadaleś sobie nawet trudu aby przejrzeć wcześniejsze posty.

Dla przypomnienia na tym forum było kilka osób które miały opisywane przeze mnie problemy.

 

Mam pewnien problem z iCordem - zawiesza się w nim obraz (robi się stopklatka) ale głos jest odbierany dalej tak jakby program był transmitowany.

Mam dokładnie ten sam problem, używam modułu C+. Domyślam się, że może to być problem softu. Przed aktualizacją zjawisko

to nie występowało. Ale pewności brak ponieważ w ostatnim okresie zawieszanie nasiliło się.

Potwierdzam u mnie jest tak samo z astonem jak i z C+

 

Jak więc widać przynajniej w zakresie zwisów jest kilka osób które "mają tak samo jak ja" (to fraza też z piosenki) :smile:

Problem nie dotyczy jak widać tylko modułów C+ ale i Astona.

Potwierdzają to też inne osoby na innych forach.

 

 

Drogi Ronnie (...) Nazywasz bublem sprzęt którego sam przyznajesz na oczy nie widziałeś. Powielasz wieści niesprawdzone i zasłyszane. Prawnicy nazywają to konfabulacją.

 

Nie wdając się w obronę Ronnie chciałem zwrócic uwagę, że powielanie treści niesprawdzonych i zasłyszanych to nie konfabulacja. Pojęcie to ma zanczenie nieco inne i dotyczy zapełniania/uzupełniania pamięci treścią całkowicie zmyśloną (czyli nieprawdziwą).

 

 

A wracając do sedna sprawy to informuję, że przed zakupem iCorda wykonałem telefon najpierw do Hollex a później do Sensora i zapytałem m.in. jaki kupić moduł do C+. W Hollex polecili Astona a w Sensorze ... oryginalny moduł C+ !!!

Uzasadnieniem takiego "polecenia" było wg. osoby z która rozmawiałem to, że C+ wymienia karty i przechodzi na nowy system kodowania i nie wiadomo czy będą one poprawnie pracowały z modułami innych producentów, więc bezpieczniej kupić moduł od C+ z aktualizacją nr 4.

Dodam, że serwisant wspomniał o tym iż z każdym modułem karta C+ ma problemy (lub na odwrót) więc wybór modułu od C+ będzie najlepszym rozwiązaniem.

Potwierdzeniem tego były "szopki" z Astonem 2.17 którego iCord "nie trawi".

 

Wielka Twoja i admina racja. Mam 2 ICordy 320 i 750, oba nie mają sobie równych wśród konkurencji, Jestem zadowolony dlatego kupiłem drugi taki sam. Orbita ma dużo racji, podpisuję się pod jego opiniami całkowicie

 

Przepraszam ale chyba o czyms zapomniałeś, cztery miesiące temu, dokładnie 14 maja 2008, o 13:51 na tym forum pisałeś w odpowiedzi na posty użytkowników dotyczące zawieszania obrazu w iCordzie (stopklatka przy kontynuacji dzwięku), że:

 

Potwierdzam u mnie jest tak samo z astonem jak i z C+

 

... więc nagle dostałeś zaniku pamięci (wybiórczo) czy jest jakaś inna przyczyna, że zapałałeś milością do iCorda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu zmieniłem moduł na PowerCan Pro i oto sekret.

 

Dodam także, że moduł HD C+ absolutnie nie nadaje się do Icorda, jest za wolny, dekodowanie trwa za długo, lepiej było z astonem 2.17 ate i tu zwisy pojawiały się przy szybkiej zmianie kanałów, najczęściej przy przeskoku z kanału zwykłego na HD. Dopiero PowerCam Pro rozwiązał ten problem. Ten moduł rozkodowuje jednocześnie cały transponder i jest stosunkowo szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem iCord'a i jestem coraz bardziej pozytywnie do niego nastawiony. Nie ukrywam, że pomocne są dla mnie opinie na tym forum. Z tego co czytam wnioskuję, że do w miarę poprawnej pracy z C+ najlepiej użyć modułów:

1) PowerCam Pro

2) Diablo Cam

 

Nadal mam jednak kilka pytań. Czy komuś poprawnie udało się skonfigurować iCorda do pracy z C+ i CP? Jakich modułów należy wtedy użyc? (czy mogą byc 2 takie same z listy powyżej?).

 

No i jeszcze jedna sprawa. Chciałbym aby iCord stał się czymś w rodzaju centrum rozrywki = był w stanie odtwarzać filmy .avi i .mkv. W sensorze dowiedzialem się, że iCord nie posiada takiej funkcjonalności. Dlatego mam kolejne pytanie: czy z doświadczenia z innymi modelami Humaxa, możecie coś powiedzieć na temat rozszerzania funkcjonalności oryginalnego oprogramowania? Czy komuś udało się do iCorda zalogować po ssh? Byłby to już jakiś początek przy próbach dodania do niego Xine'a lub mplayer'a.

Podejrzewam, że nie tylko ja jestem zainteresowany taką funkcjonalnością, więc jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w tej dziedzinie to może się ze wszystkimi podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby iCord stał się czymś w rodzaju centrum rozrywki

Chyba lepiej abyś sobie kupił mikser dla DJ-a:))))..ubawisz się wtedy do bólu!!

Póki co iCord,będzie tylko dość czystym okienkiem na świat;))

Co do modułów,to raczej polecam oryginalny moduł C+...kto wie co się będzie działo od początku Pażdziernika z innymi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby iCord stał się czymś w rodzaju centrum rozrywki

Chyba lepiej abyś sobie kupił mikser dla DJ-a:))))..ubawisz się wtedy do bólu!!

Póki co iCord,będzie tylko dość czystym okienkiem na świat;))

Co do modułów,to raczej polecam oryginalny moduł C+...kto wie co się będzie działo od początku Pażdziernika z innymi???

Ja natomiast nie polecam, mam nową kartę C+ zaktywowaną na nowy system kodowania ( w tym systemie nadawany jest kanał WYMIANA KART plansza o aktywacji wyświetla się dopiero wtedy, gdy karta rozkodowuje sygnał nadawany w nowym systemie. Jak na razie z PowerCamPro wszystko chodzi bez problemów. Żadnych zwisów przy przełączaniu kanałów. Spliter WiFi też działa z nową kartą C+, Icordem i modułem PoweCam Pro bez problemów. Niezależnie mam moduł HD C+ który oczywiście nie dzała (aktualizacja 9) i Astona 2.17. Z tym ostatnim jest niby OK ale nie do końca. Zwisy od czasu do czasu się pojawiają. Jeśli zainwestowało się sporo w dekoder to na module nie ma co oszczędzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..). Z tego co czytam wnioskuję, że do w miarę poprawnej pracy z C+ najlepiej użyć modułów:

1) PowerCam Pro

2) Diablo Cam

 

Nadal mam jednak kilka pytań. Czy komuś poprawnie udało się skonfigurować iCorda do pracy z C+ i CP? Jakich modułów należy wtedy użyc? (czy mogą byc 2 takie same z listy powyżej?)..

 

W przypadku CP nie ma możliwości użycia innego modułu niż od CP bowiem moduł i karta są parowane (podobnie jak dekodery i karty CP).

Tak więc jesteś skazany na moduł z CP i jeden z listy powyżej, co stwarza niebezpieczeństwo nepoprawnego działania iCorda.

Jeżeli chcesz iCorda zrezygnuj z CP i kup jeden z modułow powyżej dla karty C+ lub jeżeli chcesz odbieraćprogramy innej platformy - kup inny dekoder.

Uważaj w chwili obecnej trwa wymiana kart C+ i o ile kary się aktywują w m.in. ww. modułach to nie wiadomo jak bedą współpracowały z nimi gdy cyfra przejdzie na nowy systemkodowania co ma nastapić już w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj w chwili obecnej trwa wymiana kart C+ i o ile kary się aktywują w m.in. ww. modułach to nie wiadomo jak bedą współpracowały z nimi gdy cyfra przejdzie na nowy systemkodowania co ma nastapić już w październiku.

Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale z wypowiedzi na forum można wywnioskować, że raczej nic złego nie powinno się stać w paźdzerniku po zmianie systemu kodowania. Oryginalne dekodery C+ będą pracowały z nowymi kartami, gdyż protokół komunikacji pomiędzy dekoderem a kartą nie ulega zmianie. Jedyne co się zmienia to system dekodowania w karcie. Wniosek z tego taki, że iCord rownież nie powinien mieć z tym żadnych problemów. No i istnieje jeszcze dowód na to, że sobie radzi - prawidłowo wyświetla planszę informującą o prawidłowej wymianie karty - ten kanał jest już kodowany w nowym systemie.

Dziekuję za informację o parowaniu modułów CP z kartą CP - tego akurat wczesniej nie wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu zmieniłem moduł na PowerCan Pro i oto sekret.

 

Dodam także, że moduł HD C+ absolutnie nie nadaje się do Icorda, jest za wolny, dekodowanie trwa za długo, lepiej było z astonem 2.17 ate i tu zwisy pojawiały się przy szybkiej zmianie kanałów, najczęściej przy przeskoku z kanału zwykłego na HD. Dopiero PowerCam Pro rozwiązał ten problem. Ten moduł rozkodowuje jednocześnie cały transponder i jest stosunkowo szybki.

 

Właśnie zamówiłem i czekam na moduł "PowerCam.Pro" i zapytam: co dokładnie oznacza, że rozkodowuje cały transponder? Czy możesz nagrywać w formie rozkodowanej i oglądać wszystkie programy z niego jednocześnie? W którym slocie go umieściłeś?

 

 

Mam iCorda 320Gb od miesiąca.

Na wstępie kupiłem do niego moduł CP z nową kartą i moduł Cyfry+ (SmartDTV). Początek był tragiczny! Potwierdzam w 100% wszystkie chyba tu wymienione problemy... Ustaliłem, że w tej konfiguracji C+ w górnym (1) slocie, CP w dolnym daje najmniejszą ilość problemów.

Ale i tak nie do przyjęcia.

Dokupiłem więc Astona 2.19 i sytuacja nieco się poprawiła. Mogłem umieścić CP w górnym slocie (Aston lepiej sobie radzi w dolnym niż CI z Cyfry).

Zniknęły przez to duże problemy z deszyfrowaniem nagrań, a było tragicznie! Teraz została tylko minimalna "pikseloza" zarówno z CP jak i z C+ (tylko w punkcie przełączeń kanałów i to bez konieczności przekładania modułów). Nie ma jednak mowy o wykorzystaniu dwustrumieniowości Astona.

 

Obecnie najbardziej dokuczają mi nast. problemy:

-zawieszanie przy przełączaniu programów (C+) - pomaga miękki restart, ale nie przy nagrywaniu!

 

-brak buforowania i zapisu na PolsatSportHD i HBOHD (oba z transpondera 12,264MHz), czasami zapisze się plik w formie zakodowanej, ale po deszyfracji nie jest zapisywany plik zdekodowany (chociaż proces przebiega niby normalnie). Próbowałem już chyba wszystkiego - zmiana "TS ID", ponowne wyszukiwanie kanałów itp... nie działa i już! A ten transponder chyba będzie docelowy dla HBO HD? No i tu HBO HD ma EPG. Miałem przez 2tygodnie inny egzemplarz iCorda i zachowywał się identycznie. Może ktoś mi doradzi czego jeszcze spróbować?

 

-kilka razy zanotowałem "twardy restart" - stopklatka z dźwiękiem - niestety podczas nagrywania. Mam wrażenie, że ostatnio coraz częściej. Miałem też na początku problemy z obrazem - gubił klatki, migotał. Ustąpiło po zmianie kabla HDMI.

 

Pomimo tych problemów nie mam jednak zamiaru łatwo się poddać, bo i tak nie ma chyba na rynku lepszego sprzętu... świetny obraz, potencjalnie duże możliwości zapisu audycji - poprawię co mogę i czekam na nowy software.

 

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś używa już dysku USB? Jak to funkcjonuje i jaki najlepiej kupić? Już brakuje mi miejsca i planuję zakup HDD USB może 1Tb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem i czekam na moduł "PowerCam.Pro" i zapytam: co dokładnie oznacza, że rozkodowuje cały transponder? Czy możesz nagrywać w formie rozkodowanej i oglądać wszystkie programy z niego jednocześnie? W którym slocie go umieściłeś?

 

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś używa już dysku USB? Jak to funkcjonuje i jaki najlepiej kupić? Już brakuje mi miejsca i planuję zakup HDD USB może 1Tb.

 

PowerCam jest modułem wielostrumieniowym co oznacza, że dekuduje jednocześnie cały transponder. Więcej na ten temat Tutaj http://www.powercam.com.pl/telekab.pdf . Natomiast co do dysku USB to wszystko też działa bez problemu. Humax widzi najlepiek dyski sformatowane pod linuksem, wtedy nie ma ograniczeń pojemności. PenDrive sformatowany w FAT ma ograniczenie do 4GB, NTFS Humax nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz11 - podziękowania za wsparcie! Choć mam nadal wątpliwości czy Humek z aktualnym softem jest w stanie odkodować więcej niż jeden strumień... ale może będzie chociaż stabilniejszy?! :smile:

 

PS. Właśnie kurier dostarczył mi PowerCam.Pro...

Tak jak przypuszczałem rozkodowuje tylko pojedyńczy strumień, ale C+ zmienia kanały szybciej i narazie się nie zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...