Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak że ja Inverto Unicable podmieniłem ze zwykłym konwenterem z cyfry +,na którym mam jakość 90-100 a wkręcając inverto w to samo miejsce spada do 0.Doczytałem sie gdzieś że te konwentery nie chcą współpracowac w zezie(prawdopodobnie chodzi o diseqa)Co nie zmienia faktu ze bez diseqa tez mam 0.Czy jest taka opcja że lnb jest "trafiony"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij bez DiSEqC, do tego w menu Humaxa musisz Unicable uruchomić (w Humaxie to jest opisane z tego co pamiętam jako SCR) i wybrać dla każdej głowicy częstotliwość pracy - są cztery do wyboru w menu. Jeśli dla pierwszej głowicy wybierasz przykładowo 1210 MHz, to dla drugiej tej samej wartości wybrać nie możesz, bo to nie zadziała. LNB uszkodzony może być - różne rzeczy się zdarzają, ale poeksperymentuj jeszcze z ustawieniami menu. Oczywiście w samym Humaxie podłączasz kabel z konwertera do pierwszego wejścia, a między 1 wyjściem, a 2 wejściem robisz mostek za pomocą dołączonego krótkiego kabla F-F. Uwaga druga: po zamianie konwertera niestety musisz zrobić ustawienia fabryczne i konfigurować wszystko od zera - konwerter Unicable nie jest zgodny ze standardowymi LNBF, więc jeśli tylko zamienisz konwertery, a nie pozmieniasz ustawień - nie będzie sygnału. Niestety wiąże się to z koniecznością wyszukiwania kanałów i ich układania od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet my nie mamy wersji spolszczonej - niestety do czasu wysłania wersji PL na satelitę zostajesz z angielskim menu. Ew. przedzwoń jeszcze do dystrybutora (tj. firmy Sensor), ale w najlepszym wypadku skończy się na przymusowej wysyłce do nich, bo softu nie udostępnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie wiem tylko czy ta wersja softu jest odpowiednia do tunerów kierowanych na nasz rynek, bo w końcu SENSOR (oficjalny dystrybutor) dopiero testuje wersję softu do polskich odbiorników (jest to na razie wersja beta w sprzedawanych nowych tunkach przez Hollex).

Z tego co wiem HUMAX wypuścił ICord-y osobno na rynki Europy i na rynek polski (mające inne specyfikacje).

Żeby się nie okazało, że ten soft o którym piszecie negatywnie wpłynie na pracę tunera, będzie go zawieszał i temu podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryte menu (nie wiem czy już ktoś podawał)

 

Wchodzimy do Status i wciskamy kolejno: Czerwony, zielony, żółty, niebieski, zielony, żółty i niebieski.

 

Co do softu 1.00.08 - to jakaś wersja testowa (być może z forum http://www.icord-forum.de, bo tam 6 sierpnia wrzucono wersję testową Alpha), oficjalna ostatnia to 1.00.07 - jak się coś wam zepsuje to będzie serwis :P Może być także numer z późniejszym przełądowaniem wersji PL - nigdy nie wiadomo co wymyśli Humax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się więcej, gdy wrócę z urlopu - póki co jestem poza firmą i nie znam szczegółów. Pierwotnie zapowiedzi były takie, że najpierw będzie samo spolszczenie, później zostanie zrobione EPG. Co do innych problemów (tj. z dekodowaniem) - potrzebuję jakieś szczegóły, bo nie zaobserwowaliśmy nic takiego. To dzieje się po dłuższym użytkowaniu? Moduł Polsatu aktualizowany? Jaki moduł pod Cyfrę (z Astonem tuner współpracuje nie najlepiej - o tym wiemy i temat jest zgłoszony, zalecamy obecnie PowerCAM Pro)? Po zebraniu kompletu informacji wypuścimy to do dystrybutora i zobaczymy, czy będzie aktualizacja.

 

EDIT: EPG nie poprawione w tej wersji testowej.

 

Moduł Polsatu jest nowy (nowa wersja wypuszczona na Euro 2008), problemy z długim przełączaniem kanałów mam (ja i mój kolega, razem kupiliśmy iCordy zaraz jak się pojawiły na rynku) od początku, próbowałem na Astonie i na module HD Cyfry+ - to samo. Problem głównie występuje przy przechodzeniu z kanałów o innym systemie kodowanie (Polsat a Cyfra) ale też w obrębie Cyfry, np. jak przejdę z kanałów MTV na Canal+ lub Eurosportu na Canal+ lub z kanałów TVN na Canal+. Gdyby to było tylko dłuższe oczekiwanie na uruchomienie kanału to pół biedy ale często trzeba po prostu tuner wyłączyć i włączyć żeby wskoczył obraz.

Dla jasności sytuacji: sygnał mam o.k., antena 110 cm, jakość HotBird i Astra na 100%. Po dołożeniu modułu Polsatu pojawia się też przymrożenie obrazu (fonia "idzie dalej") i wtedy pomaga tylko przycisk na tylnej ścianie odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli masz włączone napisy ekranowe to je wyłącz i od razu zniknie problem z przełączaniem z Canal+ na inne kanały i odwrotnie. Moje testy na HF8800 dowiodły, że napisy bardzo spowolniają przełączanie kanałów... Jeśli to jednak nie pomoże, lub napisy masz wyłączone, to ciężko powiedzieć co to może być. Może zwyczajnie tuner ma problemy ze współpraća z modułami. Wtedy bym spróbował, jak sprawa ma się na innych softach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij bez DiSEqC, do tego w menu Humaxa musisz Unicable uruchomić (w Humaxie to jest opisane z tego co pamiętam jako SCR) i wybrać dla każdej głowicy częstotliwość pracy - są cztery do wyboru w menu. Jeśli dla pierwszej głowicy wybierasz przykładowo 1210 MHz, to dla drugiej tej samej wartości wybrać nie możesz, bo to nie zadziała. LNB uszkodzony może być - różne rzeczy się zdarzają, ale poeksperymentuj jeszcze z ustawieniami menu. Oczywiście w samym Humaxie podłączasz kabel z konwertera do pierwszego wejścia, a między 1 wyjściem, a 2 wejściem robisz mostek za pomocą dołączonego krótkiego kabla F-F. Uwaga druga: po zamianie konwertera niestety musisz zrobić ustawienia fabryczne i konfigurować wszystko od zera - konwerter Unicable nie jest zgodny ze standardowymi LNBF, więc jeśli tylko zamienisz konwertery, a nie pozmieniasz ustawień - nie będzie sygnału. Niestety wiąże się to z koniecznością wyszukiwania kanałów i ich układania od nowa...

 

 

Dzięki,dzięki i jeszcze raz dzięki.Konwenter sprawny i wszyskto działa na 5.Teraz jestem na etapie przerabiania listy,ale to już "pikuś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z softem w ICordzie HD nie zaszaleje się, bo nie ma go za dużo. Za niedługo będzie spolszczenie - kwestie modułów będzie trzeba sprawdzić w nim i dać mi znać - jeśli nie będzie poprawy - przekażę temat do dystrybutora. BTW: Zamieniać moduły w kieszeniach góra-dół też próbowałeś @Glimmer Twins?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryte menu (nie wiem czy już ktoś podawał)

 

Wchodzimy do Status i wciskamy kolejno: Czerwony, zielony, żółty, niebieski, zielony, żółty i niebieski.

 

Co do softu 1.00.08 - to jakaś wersja testowa (być może z forum http://www.icord-forum.de, bo tam 6 sierpnia wrzucono wersję testową Alpha), oficjalna ostatnia to 1.00.07 - jak się coś wam zepsuje to będzie serwis :P Może być także numer z późniejszym przełądowaniem wersji PL - nigdy nie wiadomo co wymyśli Humax.

Dla bardziej niecierpliwych w oczekiwaniu na nowy soft informacja, że można wgrać soft alpha 1.00.08. Oczywiście jest szansa że coś się nie uda podczas samego wgrywania i wtedy serwis. Jednak możecie spać spokojnie jeżeli chodzi o wgranie następnego softu z pl po wgraniu 1.00.08 ponieważ nawet jeżeli humax wymyśliłby coś że nie pójdzie bezpośrednio po 1.00.08 to można bez problemu wrócić do softu 1.00.07 (osobiście sprawdziłem), a w tedy to już raczej nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z softem w ICordzie HD nie zaszaleje się, bo nie ma go za dużo. Za niedługo będzie spolszczenie - kwestie modułów będzie trzeba sprawdzić w nim i dać mi znać - jeśli nie będzie poprawy - przekażę temat do dystrybutora. BTW: Zamieniać moduły w kieszeniach góra-dół też próbowałeś @Glimmer Twins?

 

Też próbowałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem :(

Zamiana modułów nic nie pomoże. Uzyskałem informację, że problem zawieszania się iCorda

( stopklatka, kontynuacja foni, pomaga tylko wyłącznik z tyłu ) tkwi w nim samym.

Procek obsługuje górny i dolny slot i w sofcie obsługującym dolny slot jest jakiś błąd.

Programiści Humax`a znają problem a jak znają to pewnie nad tym pracują.

Niestety w najbliższej wersji 10008 tego jeszcze nie poprawią.

 

Próbowałem potwierdzić to samodzielnie i oto wniosek:

1. Góra C+, dół CP wieszają się kanały Polsatu i kanały multicrypt

2. Góra CP, dół C+ wieszają się kanały Cyfry i kanały multicrypt

Przy kanałach multicrypt iCord prawdopodobnie sam decyduje z którego modułu korzysta

i zawiesza się przy dolnym module, potwierdzało by to losowość zawieszania na kanałach.

I to tyle. Zachęcam kolegów aby popróbowali takich testów i podzielili się obserwacjami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z tego, że nie powinno być żadnych problemów z załadowaniem oprogramowania do odbiornika kupionego zarówni w Polsce jak i w Niemczech. Na EPG ktoś rzucił okiem, czy coś jeszcze próbowali zdziałać (w zapowiedziach było tylko spolszczenie, EPG później, ale może jednak?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jest dostępna wersja softu 1.00.13

Własnie mój dekoder ją zciąga

Jest Polskie menu natomiast na EPG musimy jeszcze poczekać

Załadowałem wersję 1.0008. Poprawiła ona nagrywanie HD. Nie jest to żadna wersja alfa ale drobna poprawka głównie z zakresie HD, działa poprawnie.

Po niej załadowałem najnowszą polską 1.00013. Wszystko też działa poprawnie. Pojawił się dostęp do sieci LAN. EPG jeszcze nie kompletny.Soft 1.00.13 można pobrać ze strony niemieckiej http://www.humax-digital.de/products/hdpvr_cs.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie nadal brak EPG. W trakcie pół godziny tuner zawiesił mi się 4 (!!) razy przy przełączaniu kanałów - multi , Cyfra i Polsat Cyfrowy. Objaw znany: stopklatka, a fonia sobie biegnie....

U mnie tragedia. Póki co wracam do Technisata. Niech Humax popracuje nad tym problemem z drugim slotem, który opisywał kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...