Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał nagrany na dekoderze powinieneś przed kopiowaniem na dysk twardy mieć w postaci zdekodowanej. Najlepiej opisał mechanizmy dekodowania iCord-a Mr. Orbita kilka postów wcześniej. Materiały kopiowane na dysk twardy są zapisywane w pliku z rozszerzeniem TS, dodatkowo są dwa pliki z rozszerzeniami *.nts i *.hmt te pliki zawierają informacje które były dodatkowo transmitowane ze strumieniem mpeg2 np. napisy na filmach. Plik TS to jest nic innego jak zrzut strumienia mpeg2 odebranego z satelity. Plik TS można w prosty sposób poddać konwersji do pliku o rozszerzeniu mpg poprzez darmowe konwertery np. MPEG Stream Clip. I wtedy możesz już obrabiać to jak chcesz i czym chcesz.

Co do wielkości pliku, z tym bywa różnie bo to zależy od tego jaki program rejestrujesz na dysku. Nadawcy strumienia MPEG2 poprze satelitę, robią to różnie dla danego kanału, mam tu na myśli rozdzielczość obrazu, bitrate te parametry wpływają na wielkość strumienia i tak program 1 godz. może być niejednokrotnie różnić się/być większy od innego nagranego nawet o 50%.

 

Jako przykład podam Ci parametry zapisanego strumienia z kanału VIVA Polska:

nagranie: 6 minut i 40 sekund

 

Stream: VIVA Polska_20080117_0318.ts

Type: MPEG transport stream

Duration: 0:06:40

Data Size: 179.67 MB

Bit Rate: 3.77 Mbps

Video Tracks:

164 MPEG-2, 480 x 576, 4:3, 25 fps, 6.96 Mbps, upper field first

Audio Tracks:

96 MP2 stereo, 48 kHz, 192 kbps

Stream Files:

VIVA Polska_20080117_0318.ts (179.67 MB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć, że Humax iCord HD zbliża się do ideału po moich doświadczeniach z Humaxem PVR8000, które były takie:

- częste awarie dysku twardego i jego bardzo głośna praca,

- częste zawieszanie się tunera,

- beznadziejny interfejs w tym koszmarny pilot (np. natychmiastowe nagrywanie pod przyciskiem "3", a wybieranie kanałów zawsze najpierw z zerem),

- brak polskich liter i napisów,

- fatalny support techniczny - typowe po chińsku i koreańsku chowanie głowy w piasek gdy nie mieli dobrych wiadomości lub nie umieli rozwiązać problemu - po prostu przestawali odpowiadać. Ponadto po wypuszczeniu nowego modelu, poprzednimi już się przestawali interesować - kompletny brak dla nich aktualizacii oprogramowania i supportu.

Oczywiście mam nadzieję, że po kilku latach wreszcie może czegoś się nauczyli i być może ten nowy model będzie lepszy, mniej awaryjny i pomoc techniczna będzie lepsza bo mają już biuro w Polsce. Chciałbym w to uwierzyć.

Sorry, jestem tu nowy. Trafiłem tutaj w związku z poszukiwaniem opinii nt. iCorda.

Być może moja odpowiedź powinna trafić do forum o PVR800, ale koniecznie chciałem podzielić się moja opinią w odpowiedzi na pow. cytat

Jako wieloletni (od 2003r) użytkownik PVR8000 nie mogę się zgodzić z powyższą wypowiedzią.

 

-od samego początku pracuje ten sam dysk (Samsung 120 GB 5400rpm)

cicho, bezawaryjnie, a nagrywam codziennie masę programów z powodu niedogodnych dla mnie godzin nadawania.

Moim zdaniem jeśli jest inaczej to wina leży po stronie użytego dysku.

-sam tuner nie zawiesił mi się nigdy !

-interfejs czysto po polsku b.zadawalający

-pilot, duży stabilny, wygodny w użyciu (pommo ciężkiej eksploatacji w b.dobrym stanie)

samo wybieranie kanałów nie pozostawia nic do życzenia (można to robić na rozne sposoby)

-support, trudno powiedzieć bo z racji braku kłopotów nie korzystałem

-parę razy dzwoniłem do SENSORA i zostałem miło poinformowany

-faktem jest, że ostatnia aktualizacja była z II 2005

jednak nie ma widac potrzeby

 

Nie mówię, ze PVR8000 jest bez wad, ale strony pozytywne przeważają.

W związku z tym nast. moim tunerem będzie również Humax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie faktycznie dostępne jest na stronie Humaxa. Niestety nie ma możliwości ściągniecia tego oprogramowania z satelity jak miało być (znowu Humax nie wywiązał się z obietnic :read: ), na razie jest tylko możliwość aktualizacji poprzez usb. Co najważniejsze dalej nie ma polskiego menu :| jest czeskie, węgierskie ale polskiego nie ma dalej. Akurat nie mam tego tunera ale wczoraj wgrałem nowe oprogramowanie sąsiadowi. Zmainy w oprogramowaniu przedstawiam poniżej:

 

SW version GXLSCI 1.00.07

Datum 31.03.2008

Release note GXLSCI 1.00.07 (Current)

 

1) Improved Functions

 

Added multi-feed schedule recording function.

Added Multi-feed 4 recording function. (previous version, it was able to do only 1 recording)

Changed sub title default setting value Set Auto to Manual.

Changed quick recording display duration time. (9 minute to 10 minute)

 

2) Fixed problem

 

Fixed search problem in install wizard Manu and Search Manu.

Fixed AV play problem when recorded content playback during ORF, WDR region service changing time.

Fixed schedule recording information erased problem if try format without operate portion size.

Fixed hang-problem when 2 Sub-feeds back to back (by CIT) recording on Premiere Sport Portal.

Fixed No-Audio output problem on VCR Scart function.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Zamierzam zakupić Humax iCord HD i w związku z tym mam parę pytań:

 

1.Na jaki system plików jest sformatowany wewnętrzny dysk twardy w tunerze? (Linux, Windows FAT 32).

2. Czy zapisywane pliki są w jednej całości, czy dzielone na mniejsze ( po około 2 GB przy FAT 32)?

3. Przy kopiowaniu na dysk twardy komputera, pliki wideo kopiujemy w całości czy podzielony na mniejsze pliki?.

4.Jeżeli na mniejsze pliki (2GB FAT 32) jakim programem można je połączyć i czy w ten sposób nie traci się na jakości i czy są widoczne przejścia przy odtwarzaniu filmu połączonego w jedną całość?.

5.Jeżeli wewnętrzny dysk twardy zamontowany iCord HD jest w systemie plików Linux to czy można przenieś ten strumień na partycję dysku komputera np. programem Nortonem Commanderem, który widzi partycję Linuxa.

 

Za odpowiedź z góry dziękuję,

Pozdrawiam,

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z systemem plików jest tak. To jest partycja Linuxowa, w formacie EXT3.

Pliki rejestrowane są na dysku w całości, bez podziału.

Kopiowanie plików do komputera, puki co możliwe jest jedynie poprzez port USB. Osobiście nie testowałem, kopiowania dużych plików. Polegam na opiniach z niemieckiego forum, tam piszą że to ograniczone jest do formatu w jakim jest sformatowany flash usb. Co do dysku nie wiem, może uda mi się przetestować w ciągu najbliższych dni, to się podziele wrażeniami.

Co do przenoszenia plików z dysku dekodera na inny dysk. To jak go wymontujesz z dekodera i podłączysz do komputera to da radę to przegrać, ale to jest uciążliwe.

Zapowiadana jest aktualizacja w drugim kwartale tego roku, zawierająca obsługę wbudowanej karty sieciowej. Wtedy będziesz miał, możliwość kopiowania poprzez sieć z dekodera na komputer.

 

Mam jeszcze parę słów, co do aktualizacji 1.00.07. Pomimo braku jeszcze polskiego menu, to muszę przyznać że dekoder bardzo dobrze spisuje się z ofertą Cyfrowego Polsatu. Posiadałem do tej pory moduł Cyfra+ i nic nie miałem do tej pory ani EPG w języku polskim, nawet było obcinane do pierwszych dwóch linii z krzakami w miejscu polskich znaków i brak napisów polskich na filmach na kanałach Canal+.

Gdy zmieniłem moduł w iCordzie na Cyfrowy Polsat, mam teraz pełne EPG po polsku, z polskimi znakami. Pełne opisy audycji, w większości kanałów EPG jest na 7 dni. Na pozostałych z pferty Cyfrowego Polsatu, przynajmniej dwie pozycje, obecna i następna nawet na kanałach: Eurosport, Disney Channel, TCM/Cartoon Network, paczka kanałów BBC a te programy są nadawane na transponderach nie należących do Cyfrowego Polsatu i EPG jest dosyłane z innego transpondera i to jakoś się kompletuje i działa. I co jeszcze, na kanałach HBO są poprawnie nadawane z polskimi znakami napisy na filmach. Także, bez menu w języku polskim bardzo dobrze się spisuje się z CP. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedz w mojej sprawie.

Jeżeli przetestujesz sposób z dodatkowym dyskiem, proszę o info.

 

Tak myślę, jeżeli podepnie się do tunera po USB dodatkowy dużej pojemności dysk sformatowany na system plików Linux to nie będzie problemów przenieś NC całą zawartość do komputera bez podziału plików.

 

Z aktualizacjami to różnie bywa.

 

Nie wiem czyt dobrze rozumuje.

 

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Mam jeszcze parę słów, co do aktualizacji 1.00.07. Pomimo braku jeszcze polskiego menu, to muszę przyznać że dekoder bardzo dobrze spisuje się z ofertą Cyfrowego Polsatu. Posiadałem do tej pory moduł Cyfra+ i nic nie miałem do tej pory ani EPG w języku polskim, nawet było obcinane do pierwszych dwóch linii z krzakami w miejscu polskich znaków i brak napisów polskich na filmach na kanałach Canal+.

Gdy zmieniłem moduł w iCordzie na Cyfrowy Polsat, mam teraz pełne EPG po polsku, z polskimi znakami. Pełne opisy audycji, w większości kanałów EPG jest na 7 dni. Na pozostałych z pferty Cyfrowego Polsatu, przynajmniej dwie pozycje, obecna i następna nawet na kanałach: Eurosport, Disney Channel, TCM/Cartoon Network, paczka kanałów BBC a te programy są nadawane na transponderach nie należących do Cyfrowego Polsatu i EPG jest dosyłane z innego transpondera i to jakoś się kompletuje i działa. I co jeszcze, na kanałach HBO są poprawnie nadawane z polskimi znakami napisy na filmach. Także, bez menu w języku polskim bardzo dobrze się spisuje się z CP. Polecam

 

Wytłumaczenie jest dosyć proste - CP nadaje EPG zgodnie z DVB i koduje polskie znaki zgodnie z ISO 8859-2. Ponieważ to są standardy zatwierdzone i publiczne, wystarczy je dodać do tablic tunera.

Natomiast Cyfra+ - EPG zgodne z DVB tylko dla programu aktualnego oraz następnego (zawdzięczamy ten "zaszczyt" wyłącznie Philipsom po Ś.p. Wizji TV, inaczej nawet tego by nie było), wielodniowe EPG jest nadawane w Mediahighway, potrzebna licencja, tylko który producent ją kupi dla jednego, max 2 krajów :D Kodowanie znaków - tzw. czeski film, większość firm, które je dopasowała (Topfield, Golden Interstar etc.) tworzyły "translatory" do tłumaczenia w oprogramowaniu. Kody wszystkich znaków razem nie odpowiadają żadnej znanej tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jestem tu nowy. Trafiłem tutaj w związku z poszukiwaniem opinii nt. iCorda.

Być może moja odpowiedź powinna trafić do forum o PVR800, ale koniecznie chciałem podzielić się moja opinią w odpowiedzi na pow. cytat

Jako wieloletni (od 2003r) użytkownik PVR8000 nie mogę się zgodzić z powyższą wypowiedzią.

 

-od samego początku pracuje ten sam dysk (Samsung 120 GB 5400rpm)

cicho, bezawaryjnie, a nagrywam codziennie masę programów z powodu niedogodnych dla mnie godzin nadawania.

Moim zdaniem jeśli jest inaczej to wina leży po stronie użytego dysku.

-sam tuner nie zawiesił mi się nigdy !

-interfejs czysto po polsku b.zadawalający

-pilot, duży stabilny, wygodny w użyciu (pommo ciężkiej eksploatacji w b.dobrym stanie)

samo wybieranie kanałów nie pozostawia nic do życzenia (można to robić na rozne sposoby)

-support, trudno powiedzieć bo z racji braku kłopotów nie korzystałem

-parę razy dzwoniłem do SENSORA i zostałem miło poinformowany

-faktem jest, że ostatnia aktualizacja była z II 2005

jednak nie ma widac potrzeby

 

Nie mówię, ze PVR8000 jest bez wad, ale strony pozytywne przeważają.

W związku z tym nast. moim tunerem będzie również Humax.

Chyba pracujesz w Sensorze, że takie banialuki opowiadasz o PVR8000. Co innego go używać na codzień przez 5 lat, a co innego włączać od czasu do czasu w sklepie tak jak to prawdopodobnie robiłeś. Zaprzeczasz bowiem wszystkim oczywistym faktom związanym z tym tunerem, po to żeby poprawić grunt pod sprzedaż iCorda HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem co Pan chcesz Panie R tym postem udowodnić

tez uzywam PVR od momentu kiedy pokazał sie a rynku, wprawdzie z telewizorem CRT Philips i potwierdzam spostrzeżenia przedmówcy

nagrywam,odtwarzam,nagrywam odtwarzam i wszystko OK

nie grzebie w oprogramowaniu bo sie na tym nie znam.Wprawdzie zawiesił sie pare razy ale niezbyt czesto

EPG jest irytujące mozna powiedzieć że go nie ma a napisy inormacyjne to wielki kit ale poza tym OK

Dziwie sie firmie HUMAX ze tak nas traktuje i nawoływał bym do bojkotu tylko co w zamian

Jak patrzę a forach to normalnie kociokwik, jedni za Humaxem inni za Topfieldem czy Fergusonem jeszcze inni sikają po nogach widząc pudło Dreamboxa.Każdy ma coś za i przeciw a nasze platformy lansują swoje i tak rosna stosy sprzętu a pieniądze nasze ida w błoto. Myślę ze ten icord moze być ciekawą propozycja i technicznie i cenowo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Natomiast Cyfra+ - EPG zgodne z DVB tylko dla programu aktualnego oraz następnego (zawdzięczamy ten "zaszczyt" wyłącznie Philipsom po Ś.p. Wizji TV, inaczej nawet tego by nie było), wielodniowe EPG jest nadawane w Mediahighway, potrzebna licencja, tylko który producent ją kupi dla jednego, max 2 krajów :D Kodowanie znaków - tzw. czeski film, większość firm, które je dopasowała (Topfield, Golden Interstar etc.) tworzyły "translatory" do tłumaczenia w oprogramowaniu. Kody wszystkich znaków razem nie odpowiadają żadnej znanej tablicy.

 

Powizyjne philipsy mają EPG na trzy dni o ile pamiętam.Za kodowanie polskich znaków należy podziękować Philipsowi a nie Cyfrze.Ona tylko przejęła [beep] po Wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syntadka

Chodzi mi tylko o to, żeby nie piać z zachwytu nad iCordem bo wiele modeli Humaxa było kiepskich i należy zachować ostrożność. Zgadza się to, że żaden z dostępnych tunerów sat nie jest doskonały i ze wszystkimi są jakieś problemy. Ja po prostu po bardzo złych doświadczeniach z Humaxem PVR 8000 łatwo nie uwierzę, że najnowszy model jest taki dobry. Pożyjemy zobaczymy. Jeśli okaże się za kilka miesięcy, że po zmianach oprogramowania przystosowujących iCorda HD do polskiego rynku, który jak dotąd jest traktowany przez Humaxa po macoszemu, bedzie on tu w pełni funkcjonalny (EPG i polskie napisy dla Cyfry), być może go kupię. Ale na pewno nie w oparciu o posty takich ludzi jak Stanley, który przeredagował ulotkę reklamową sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę firmę Humax wyniósł na piedestał jeden model - 5400.I to tylko dzieki grupie zapaleńców bo Humax wypuścił moze ze dwie oficjalne poprawki.Zresztą wystarczy popatrzeć na inne modele.Głupie wyjście DD na kanale TVN nie zostało do dzisiaj poprawione w niektórych tunerach serii 5xxx o cudach typu napisy czy EPG nie wspominając.Zawsze mieli jedno wytlumaczenie - oni robią zgodnie ze standardem a specyfika rynku ich nie interesuje.Kolejne modele powielały stare błędy.Dopiero w modelu HD coś drgnęło bo może ktoś w końcu przejzał na oczy, że na samej reputacji juz dłuzej nie pociągną.

I pisze to wszystko nie po raz pierwszy zresztą jako uzytkownik Humaxa i PVR Inverto bo mając niemiłe doświadczenia z tym pierwszym straciłem zaufanie.Zaryzykuje stwierdzenie ze dopóki przedstawicielem na nasz kraj bedzie firma S z Wroclawia niewiele się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta posty o tym Humaxie, kiedy można zupejnie na spokojnie sobie poczytać, tym bardziej, że nie posiadam żadnego odbiornika jeszcze.

A może by na ringu forum stoczyć walkę Humax iCord HD kontra Technisat DigiCorder HDS2 o miano zwycięscy w kategorii recordowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przez kilka lat używałem humaxa 8000 technicznie był bez zarzutu nic się nie zepsuło pracował pewnie bez zawieszeń z dyskiem i nagrywanie nie było żadnch problemów , od 2 tygodni mam H- icord HD , brak menu pl jest denerwujący przy braku znajomości angielskiego ( miałem nadzieję że po pojawieniu się nowego softu już będzie PL ale HUMAX ma Polskich klientów " w tamtych spodniach " :-(( .

w H8000 była możliwość ustawienia nagrywania ustawiając kanał , datę , czas rozpoczęcia , długość trwania na[beep]ia oraz czy ma to być nagranie jednorazowe czy powtarzane cyklicznie np. 1x , lub co tydzień w tym samym dniu i czasie ( bardzo przydatna funkcja przy dłuższym wyjeździe np. ) w icordzie tej funkcji nie znalazłem ale to może przez mój brak angielskiego może ktoś lepiej poznał funkcje nagrywania i mógłby trochę o nich napisać , dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze iCordzieHD mozesz nagrywac ustawiajac timer na dowolne zdarzenie recznie, w formie 1raz, codziennie, i tygodniowo (weekday, czyli pon-pt wlacznie). Robi sie to tak:

wchodzisz do EPG wciskasz zolty klawisz i tam masz nagrania wybrane z epg, lub robisz nowe recznie ! wybierajac kanal date i czestotliwosc nagrywania. Jezeli ten post nie bedzie wystarczajaco czytelny daj znac, to wieczorkiem siade przy tv i napisze Ci dokladna instrukcje. Co do jezyka polskiego to faktycznie dlai ciala... ale to nic w porownaniu do nieczynnej karty sieciowej - ktora dla mnie miala najwyzszy priorytet przy zakupie tego tunerka :) - uwazam ze jest to naprawde dobry produkt poza tymi dwoma mankamentami i mam caly czas nadzieje ze Humax nie da jeszcze raz d.... tak jak z usb w hdci-2000 (slynne Prawie PVR READY, ale prawie robi wielka roznice)...

Pozdrawiam wszystkich

 

PS. To jest moj drugi humax, i moge powiedziec tak: firma robi dobre/ b.dobre produkty, ale nie dotrzymuje obietnic danych klientom, a programisci od softu powinni zobaczyc jak dziala konkurencja (do hdci-2000 ostatnis oft z lipca 2007)

 

bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pracujesz w Sensorze, że takie banialuki opowiadasz o PVR8000. Co innego go używać na codzień przez 5 lat, a co innego włączać od czasu do czasu w sklepie tak jak to prawdopodobnie robiłeś. Zaprzeczasz bowiem wszystkim oczywistym faktom związanym z tym tunerem, po to żeby poprawić grunt pod sprzedaż iCorda HD.
Chyba dobrze nie doczytałeś. PVR8000 używam b.intensywnie od 2003 roku. Nie zaprzeczam żadnym faktom, podtrzymuję wszystko co wcześniej napisałem.

Nie była to jednak opinia wyczerpująca, a tylko moje doświadczenia z tym sprzętem w odpowiedzi na poruszone wcześniej przez ciebie krytyczne uwagi.

 

Witam

nie wiem co Pan chcesz Panie R tym postem udowodnić

tez uzywam PVR od momentu kiedy pokazał sie a rynku, wprawdzie z telewizorem CRT Philips i potwierdzam spostrzeżenia przedmówcy

nagrywam,odtwarzam,nagrywam odtwarzam i wszystko OK

nie grzebie w oprogramowaniu bo sie na tym nie znam.Wprawdzie zawiesił sie pare razy ale niezbyt czesto

EPG jest irytujące mozna powiedzieć że go nie ma a napisy inormacyjne to wielki kit ale poza tym OK

Dziwie sie firmie HUMAX ze tak nas traktuje i nawoływał bym do bojkotu tylko co w zamian...........

A więc nie tylko ja jestem zadowolony z PVR8000. W oprogramowaniu nie ma co grzebać bo jest OK, a ostatni update był już w 2005 roku.

EPG jest rzeczywiście do chrzanu. Z tego co wiem nie jest to winą Humaxa, a C+, która nadaje EPG w jakimś fatalnym kodzie.

 

@syntadka

Chodzi mi tylko o to, żeby nie piać z zachwytu nad iCordem bo wiele modeli Humaxa było kiepskich i należy zachować ostrożność. Zgadza się to, że żaden z dostępnych tunerów sat nie jest doskonały i ze wszystkimi są jakieś problemy. Ja po prostu po bardzo złych doświadczeniach z Humaxem PVR 8000 łatwo nie uwierzę, że najnowszy model jest taki dobry. Pożyjemy zobaczymy. Jeśli okaże się za kilka miesięcy, że po zmianach oprogramowania przystosowujących iCorda HD do polskiego rynku, który jak dotąd jest traktowany przez Humaxa po macoszemu, bedzie on tu w pełni funkcjonalny (EPG i polskie napisy dla Cyfry), być może go kupię. Ale na pewno nie w oparciu o posty takich ludzi jak Stanley, który przeredagował ulotkę reklamową sprzed kilku lat.

Wiadomo, żaden z dostępnych tuneroów nie jest doskonały, jednak dotyczy to każdego rodzaju sprzętu czy urządzenia. Zawsze można coś zarzucić.

Jednak wybór jest tak ogromny, że każdy może sobie dobrać taki sprzęt który mu najbardziej odpowiada. Co dla jednego będzie wielką wadą to dla innego tylko małą niedogodnością lub wręcz sprawą wogóle nieistotną, za to pewne funkcje będą miały priorytet inne nie.

Z tymi fatalnymi doświadczeniami z PVR8000 mocno przesadzasz, wydaje mi się. Z EPG, jak zdążyłem się zorientować, nie będzie tak długo dobrze dopóki C+ nie zmieni standardu kodowania tych napisów. Weź ich tuner i bedziesz miał kłopot z głowy :D

A swoją drogą czemu mnie tak gnębisz ? Najpierw, że niby pracuję dla Sensora, a teraz że przepisuję ulotki ?

Po prostu uczciwie opisałem moje spostrzeżenia w odpowiedzi na twoje krytyki.

 

witam, przez kilka lat używałem humaxa 8000 technicznie był bez zarzutu nic się nie zepsuło pracował pewnie bez zawieszeń z dyskiem i nagrywanie nie było żadnch problemów , od 2 tygodni mam H- icord HD , brak menu pl jest denerwujący przy braku znajomości angielskiego ( miałem nadzieję że po pojawieniu się nowego softu już będzie PL ale HUMAX ma Polskich klientów " w tamtych spodniach " :-(( .

w H8000 była możliwość ustawienia nagrywania ustawiając kanał , datę , czas rozpoczęcia , długość trwania [beep] oraz czy ma to być nagranie jednorazowe czy powtarzane cyklicznie np. 1x , lub co tydzień w tym samym dniu i czasie ( bardzo przydatna funkcja przy dłuższym wyjeździe np. ) w icordzie tej funkcji nie znalazłem ale to może przez mój brak angielskiego może ktoś lepiej poznał funkcje nagrywania i mógłby trochę o nich napisać , dzięki.

A więc jak widać więcej osób ma dobre doświadczenia z PVR8000. Potwierdzam jego świetne możliwości nagrywania. Wracając jeszcze do EPG.

Ja nagrywam też z wielu niemieckich programów. A tam EPG działa często bez zarzutu na parę dni naprzód. Można audycje nastawiać do nagrywania bezpośrednio z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Aktualny z innego forum znalazł program do edycji list kanałów jak ktoś chce potestować jest tu:

http://www.mediafire.com/?t232djxdxlz

Lista zapisana na usb nie odpowiada temu co jest na odbiorniku ale to wina icorda że nie potrafi zapisać swojej listy, nie próbowałem jednak ułożyć jej w kompie i wgrać także nie wiem jak zadziała sam program czyta liste i można ją edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam HUMAXA iCorda i mam taki problem:

Pamięć przenosna jest od razu widoczna i tuner odtwarza pliki MP3 oraz jpg bez broblemu ale podłączając dysk twardy tuner go nie widzi.Podłączałem prze jeden i drugi port i nic, dysk 80 i 120 giga i nic.Gdzie robię błąd?

I jeszcze jedno pytanie:

W jakim formacie musi być nagrany film by móc go odtworzyć z USB lub HDD? Czy jest w ogóle taka mozliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Jestem tu nowy,ale potrzebuje pomocy !!

Po ostatnich zmianach,jakie przeprowadziła Cyfra+,nie jestem w stanie zaprogramować trzech kanałow cyfry+HD.

Problem polega na tym,że po automatycznym zainstalowaniu listy kanałów na iCordzie nie ma tych trzech kanałów.

Po wprowadzeniu ręcznym nowych parametrów odnalazłem je,ale niestety nic nie widać.

Czy to znaczy że :

1.antena jest faktycznie zle ustawiona ? (mam 80% siły sygnału i 100% jakości)

2.Cyfra+ wyklucza ten tuner?

3.Zbyt mało bardziej precyzyjnych możliwości ustawienia ręcznego tego tunera?

4.Potrzebna jakaś aktualizacja softu? (mam wersje OTA 07)

Bardzo prosze o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej nie

2. Na pewno nie

3. Nie

4. Raczej nie (do tej pory już ktoś wcześniej zgłosiłby podobny problem - wtedy dotyczyłby on wszystkich posiadaczy iCorda)

 

Pytania:

 

Jakiego modułu CI używasz do oglądania oferty HD Cyfry+?

Czy wybierasz te nowo wyszukane kanały? (bo Humax po ich dodaniu ręcznym nie poprawi tych starych Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD i National Geographic HD tylko doda je jako nowe na końcu listy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu ręcznym nowych parametrów odnalazłem je,ale niestety nic nie widać.

Jaki moduł posiadasz? Ponoć na terex 4,6 jest problem i nie działają kanały hd.

 

Witam

Mam HUMAXA iCorda i mam taki problem:

Pamięć przenosna jest od razu widoczna i tuner odtwarza pliki MP3 oraz jpg bez broblemu ale podłączając dysk twardy tuner go nie widzi.Podłączałem prze jeden i drugi port i nic, dysk 80 i 120 giga i nic.Gdzie robię błąd?

I jeszcze jedno pytanie:

W jakim formacie musi być nagrany film by móc go odtworzyć z USB lub HDD? Czy jest w ogóle taka mozliwość?

Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze to zrób partycje linuxową ext3 powinno zadziałać. Nawet konwersja materiału do ts (to jest takiego w jakim sam zapisuje pliki wideo) nie zmusi go do odtworzenia pliku nagranego na usb czy dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...