Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka obserwacji po zmianie na nową kartę C++.

Mianowicie:

W momencie gdy mam wpięty moduł CP i C+ Ten drugi zawiesza się niemiłosiernie, ma problemy z każdym kanałem z paczki cyfry. Dosyć często wyskakuje mi komunikat o uruchamianiu modułu w którym jest C+. Natomiast wszystko chodzi sprawnie w momencie kiedy jest wpięty sam C+ powiedział bym że chodzi nawet troszkę lepiej niż przed zmianą karty. Sam PC chodzi bezproblemowo. Możliwe ze zostanie to naprawione w nowym sofcie, czy ktoś zna datę ukazania się go?

O EPG z C+ pisano już wiele więc nie będę się rozpisywał miejmy nadzieje że zostanie ono poprawione w raz z nowym softem.

 

Nie wiem czy ktoś zauważył podczas przeglądania materiału zapisanego na HDD bądź USB mianowicie lista zawsze wraca do początku przy zatrzymaniu odtwarzania.

Troszkę to irytujące bo za każdym razem muszę przekopać się przez cały materiał aby znaleźć jeden plik. Czy inni użytkownicy też tak mają? Albo ja o czymś nie wiem.

Inną rzeczą wartą uwagi jest to ze "dekodowanie następuje podczas pierwszego oglądania" i tu mam małą niespodziankę mianowicie utworzyłem playlistę zakodowanych plików które chciałem odkodować przez noc. Więc zacząłem odtwarzać i położyłem się spać rano sprawdzam i pliki są dalej zakodowane pomimo ich obejrzenia. Dla pewności zrobiłem tak kilka razy i mogę na 100% powiedzieć że nie odkoduje plików z playlisty.

 

Kolejną rzeczą którą zauważyłem jest to iż po zdekodowaniu pliku ale nie obejrzeniu go Icord podczas swojego testu na stand by sam tworzy rozdziały takie jak podczas pierwszego oglądania.

Tu nasuwa mi się namyśl skoro tworzy rozdziały, to już niewielki krok do tego aby dekodował zakodowany materiał, tu ukłony do programistów.

To na razie tyle odnośnie moich obserwacji. Jeżeli ktoś ma podobne problemy i obserwacje proszę o odpowiedź.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy mam wpięty moduł CP i C+ Ten drugi zawiesza się niemiłosiernie, ma problemy z każdym kanałem z paczki cyfry. Dosyć często wyskakuje mi komunikat o uruchamianiu modułu w którym jest C+.

 

Mam wrażenie, że nie zależy to od karty C+ lecz od modułu. Miałem moduł C+, potem kupiłem Astona 2.19, a teraz od wczoraj włożyłem PowerCam.Pro. No i wreszcie nie mam problemów z zawieszaniem! Moduł CP siedzi w slocie1, a PowerCam w 2. Z obu mam deszyfrację nagrań bez większych problemów i artefaktów. Żeby jeszcze wielostrumieniowość PowerCam'a działała... ale to chyba tylko w stacjach czołowych (profesjonalnych) da się wykorzystać.

 

Szkoda, że Humax daje tak małe wsparcie! Do wszystkiego musimy dochodzić sami - denerwując się niepotrzebnie i narażając na niepotrzebne wydatki (zanim trafiłem na właściwy kupiłem aż trzy moduły do C+). Nie ma opisu praktycznego wykorzystania funkcji dekodera, co on może, a czego lepiej unikać itp.

 

Deszyfracja z listy odtwarzania - pliki z listy są odtwarzane bez "edycji właściwości", jest to rodzaj odtwarzania domyślny (w każdy oknie menu odtwarzania klikamy "OK" i mamy ten sam rezultat). Gdyby domyślnie wybierana była deszyfracja byłoby Ok.

Należałoby może dać możliwość ustawienia listy deszyfracji. A najlepiej jeszcze na Standby'u, gdy moduły są wolne (z zaprogramowaniem godziny, np. 1:00 w nocy!).

I wsparcie dla wielostrumieniowości Power.Cam'a, skoro tak stabilnie pracuje w Humku...

 

Czy komuś się udało uruchomić skuteczny zapis (i buforowanie) dla PolsatSportHD i HBOHD z transpondera 12,264 MHz?

 

A co do szukania plików: po założeniu kilku katalogów tematycznych jest może nieco łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie, że nie zależy to od karty C+ lecz od modułu. Miałem moduł C+, potem kupiłem Astona 2.19, a teraz od wczoraj włożyłem PowerCam.Pro. No i wreszcie nie mam problemów z zawieszaniem! Moduł CP siedzi w slocie1, a PowerCam w 2. Z obu mam deszyfrację nagrań bez większych problemów i artefaktów. Żeby jeszcze wielostrumieniowość PowerCam'a działała... ale to chyba tylko w stacjach czołowych (profesjonalnych) da się wykorzystać.

 

 

Moim zdaniem wielostrumieniowość PowerCam działa, bez tego nie można nagrywać z jednego transpondera 4 kanałów jednocześnie. A tu tak jest bo moduł jednocześnie rozkodowuje cały transponder. Aston to moduł dwustrumieniowy, jeden kanał oglądasz a drugi nagrywasz. W PowerCamPro wykorzystuje się wszystkie możliwości Humaxa. Jak na razie to jedyne dobre i sprawdzone rozwiązanie. U mnie pracuje na 2 Humaksach ze spliterem. Praktycznie nie mam negatywnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mogę nagrywać jednocześnie do 4 kanałów z C+, ale tylko jeden (w najlepszym przypadku) w formie zdekodowanej. Każde nowe nagrywanie odbiera poprzedniemu dostęp do dekodowania. Priorytet w dekodowaniu ma kanał oglądany, więc jeśli podczas zapisu przełączymy się na inny kanał z C+ (nawet z tego samego transpondera) natychmiast nagranie zaczyna zapisywać się w formie zakodowanej. Tak jest w przypadku wszystkich trzech sprawdzonych przeze mnie modułów CI, również PowerCam'a.

Humax nie ma oprogramowania do wykorzystania więcej niż jednego strumienia deszyfrującego.

 

Chyba, że o czymś nie wiem i jeśli ktoś zna taką możliwość to proszę o podpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W zwiazku z wypowiedziami jednak zrezygnuje z Astonów V2.18 i V2.19 i zakupię Power Camy Pro.

Mam tylko jedno pytanie.

Czy te moduły działają ze spliterem GreenEightSystem gdyż taki posiadam.

Bo z tego co sie orientowłem moduły Power Cam Pro niedziałają z posiadanym przeze mnie spliterem.

Proszę o odpowiedź.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety, aby wykorzystać splitter GreenEightSystem do obsługi PowerCam.Pro, trzeba u producenta (być może u dystrybutorów również) zamówić nowe karty dostępu obsługujące w/w moduł.

Serwer splittera może zostać dotychczasowy (należy jedynie zaaktualizować oprogramowanie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się jak w underworldzie dodali obsługę diablo wifi. U mnie to samo i wiem że jeszcze kolega sytka ma ten sam problem.Mogę wejść w menu modułu wszystko zmieniać a nie żyje. Nie czyta kart w małym i dużum slocie. Także nie jest to tylko twój problem. Nawet pisałem do duolabs żeby naświetlić ten problem ale nie bardzo mają ochotę odpisać.Wiadomo kaske wzięli mają gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może moja sprawa była już we wcześniejszych postach,ale umknęła mi.

Czy deszyfracja nagrań w ICordzie następuje tylko podczas oglądania danej pozycji, czy można ewentualnie ustawić nagranie lub listę zakodowanych nagrań do deszyfracji w wybranym dniu i o wybranej porze np. w nocy podczas niekorzystania z tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tylko w czasie oglądania i po wybraniu deszyfracji trzeba odtworzyć cały plik bez możliwości zatrzymania, pauzowania itp, "od deski do deski" - tworzony jest nowy plik zdeszyfrowany, który może być krótszy od oryginału jeśli przerwiemy proces (ten moment kończy plik). Brakuje jakiejkolwiek edycji - poza wcześniejszym zakończeniem...

Nie można dekodera wyłączyć w trakcie operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację, jeśli chodzi o deszyfrację jest to kiepskie rozwiązanianie zwłaszcza przy nagraniu np. w ostatnim dniu miesiąca i braku czasu żeby od razu je obejrzeć, a już następnego dnia Cyfra zmieni klucze na karcie i nagranie jest do wyrzucenia. Może Sensor (a także Hollex) mogliby jakoś wpłynąć na Humaxa w temacie bardziej przyjaznej deszyfracji, choć z drugiej strony wyczytałem już wcześniej, że rozmowy z Humaxem m.in. na temat zmian softu są po prostu tragiczne (w Inverto deszyfracja odbywa się automatycznie, podczas czuwania i przede wszystkim zdeszyfrowanie 2 godz. nagrania trwa ok. 20-30 minut i jest to chyba obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Icorda od wczoraj.

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy (uszy) to niesamowity hałas, który powoduje tuner. Szumi, buczy - nie do wytrzymania w nocy. Jak sobie z tym poradziliście?

 

Zwróciłem też uwagę na fakt, iż po wciśnięciu Pauzy tuner zaczyna nagrywać kanał, jednak po włączeniu odtwarzania dalej obraz jest bez dźwięku, a po chwili (5 -6 sekund) tuner przełącza na "Sygnał na żywo" - mimo, iż Pauza trwała godzinę! U Was też tak jest?

 

Tuner u mnie poprawnie działa z kartą Cyfry (a dokładniej z kartą SmartWii) w Astonie 2.19.

 

Jaki jest kod do menu? Nie ma w żadnej instrukcji...

 

Na razie jestem rozczarowany. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(w Inverto deszyfracja odbywa się automatycznie, podczas czuwania i przede wszystkim zdeszyfrowanie 2 godz. nagrania trwa ok. 20-30 minut i jest to chyba obecnie najlepsze rozwiązanie na rynku)

Oj, chciałoby się tego w Humku! To byłoby to!

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy (uszy) to niesamowity hałas, który powoduje tuner. Szumi, buczy - nie do wytrzymania w nocy.

Masz chyba pecha... Sprawdziłem dwa egzemplarze (160 i 320 MB) i muszę przyznać, że pracują bardzo cicho. Zapewne dysk wpada w jakieś wibracje(?).

po wciśnięciu Pauzy tuner zaczyna nagrywać kanał, jednak po włączeniu odtwarzania dalej obraz jest bez dźwięku, a po chwili (5 -6 sekund) tuner przełącza na "Sygnał na żywo" - mimo, iż Pauza trwała godzinę! U Was też tak jest?

Tuner u mnie poprawnie działa z kartą Cyfry (a dokładniej z kartą SmartWii) w Astonie 2.19.

Być może, iż moduł CI nie może się ponownie zsynchronizować po wyłączeniu "pauzy" i przechodzi do "live". Tylko moduł PowerCap.Pro pracuje w Humku stabilnie i bez większych problemów. Może też być inna przyczyna: u mnie nie funkcjonuje nagrywanie i buforowanie na niektórych kanałach (np. z transpondera 12265MHz - HBO_HD i PolsatSportHD), do dziś nie wiem dlaczego!

Menu domyślne to:0000 (cztery zera).

iCord jest bardzo zaawansowany sprzętowo i naprawdę szkoda, że te niedopracowania softu tak znacząco (i zasłużenie) psują mu reputację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba pecha... Sprawdziłem dwa egzemplarze (160 i 320 MB) i muszę przyznać, że pracują bardzo cicho. Zapewne dysk wpada w jakieś wibracje(?).

 

Możliwe, wymienię dysk i zobaczę.

 

Być może, iż moduł CI nie może się ponownie zsynchronizować po wyłączeniu "pauzy" i przechodzi do "live". Tylko moduł PowerCap.Pro pracuje w Humku stabilnie i bez większych problemów. Może też być inna przyczyna: u mnie nie funkcjonuje nagrywanie i buforowanie na niektórych kanałach (np. z transpondera 12265MHz - HBO_HD i PolsatSportHD), do dziś nie wiem dlaczego!

Menu domyślne to:0000 (cztery zera).

iCord jest bardzo zaawansowany sprzętowo i naprawdę szkoda, że te niedopracowania softu tak znacząco (i zasłużenie) psują mu reputację!!!

 

A Diablo Cam 2.2? Zamówiłem właśnie Diablo Cam 2.2 Wireless + Base, mam nadzieję, że będzie działać OK. Pauza w sumie wymusza nagrywanie w tle, wtedy nie działałby także timeshift, a on działa. Hmm, może faktycznie jedynie ta funkcja ma problem z CI.

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podsumować, jak obecnie, w ostatniej wersji softu sprawuje się EPG na kanałach Cyfra+ i Polsatu:

- polskie znaki w EPG i Info

- długość i jakość opisów Info (czy nie ucina opisów itp.),

- czy pokazuje napisy w trybie tekstowym czy graficznym i jak tam z polskimi znakami w napisach?

 

PS> W sprawie tej deszyfracji off-line w Inverto: miałem ten tuner i ta funkcja bardzo źle działała, ale to wina Astona, ktory się często resetował w trakcie tej operacji, uszkadzając deszyfrację nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam wrażenie, że nie zależy to od karty C+ lecz od modułu. Miałem moduł C+, potem kupiłem Astona 2.19, a teraz od wczoraj włożyłem PowerCam.Pro. No i wreszcie nie mam problemów z zawieszaniem! Moduł CP siedzi w slocie1, a PowerCam w 2. Z obu mam deszyfrację nagrań bez większych problemów i artefaktów. Żeby jeszcze wielostrumieniowość PowerCam'a działała... ale to chyba tylko w stacjach czołowych (profesjonalnych) da się wykorzystać.

 

Czy PowerCAM nie pokazuje ci czasem komunikatu No right to watch this program?

W Digicorder S2 z modułem Polsatu i PowerCam, gdy wejdę na HBO, Foxlife, Cinemax itp. nagle mam ten komunikat i trzeba naciskać OK.

A w tle ten program już jest zdekodowany!

 

EDIT: wyjaśnione na innym forum, niestety problem występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PowerCAM nie pokazuje ci czasem komunikatu No right to watch this program?

W Digicorder S2 z modułem Polsatu i PowerCam, gdy wejdę na HBO, Foxlife, Cinemax itp. nagle mam ten komunikat i trzeba naciskać OK.

A w tle ten program już jest zdekodowany!

Tak, to prawda, nawet przy oglądaniu zdeszyfrowanych nagrań miewam takie komunikaty, ale uważam, że to drobny problem i nie powoduje żadnych przykrych konsekwencji. Czego nie da się powiedzieć o innych usterkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to poprawią kiedyś (napisałem maila z uwagami do nich :-). W końcu Aston 2 to potrafi (ustawia czas wyświetlania komunikatu na 0 i po kłopocie).

Jak masz ochote to zrób update do "REF: HD V2.0.4". Transponder 12207H/kanał Free X i ściąga po kilku minutach.

Ale ten update bez znaczenia dla Cyfra+ (poprawiona obsługa francuskich kart CanalPlus 3.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum i na dodatek nie znam się dokładnie na TV SAT.

Zamierzam kupić jakiś dobry Twin PVR HD, do tej pory posiadałem PVR-a Cyfry, niestety jak wiadomo to straszmy gniot - wieczne zawieszanie itp. teraz pomyślałem o Icordzie + PowerCam Pro ale po przeczytaniu tego wątku mam pytanie - w jaki sposób platformowy PVR (straszny gniot) załatwiał problem nagrywania jednego kodowanego kanału podczas oglądania innego nawet z innej częstotliwości skoro Icord tego nie potrafi bez jakieś wspomnianej deszyfracji ??

Jednym z warunków wyboru tunera jest dla mnie brak ograniczeń w nagrywaniu i jednoczesnym oglądaniu dowolnych kanałów. Nie chciałbym również tracić czasu na jakąś deszyfrację - czy to wogóle możliwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icord rejestruje 4 kanały podczas gdy oglądasz piąty. To sporo pracy dla procesora, specjalnie gdy nagrywane i oglądane są kanały HD. Przypuszczam, że dlatego mamy sytualcję taką - oglądasz pierwszy kanał, drugi jest nagrywany z szyfrowaniem, trzeci z szyfrowaniem, czwarty z szyfrowaniem a piąty, ostatnio uruchomiony bez szyfrowania. Warto pamiętać by nie przełączać podczas nagrywania na inny kanał kodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...