Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie Humax Icord.

Otóż chodzi mi o nagrywanie gdyż zamierzam go zakupić, jednak w zależności gdzie o niego pytam to mówią ze nagrywa 4HD/6SD, 4HD/4SD, 3HD/3SD. Chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę.Ile kanałów naraz może rejestrować z C+ naraz, czy to będą 2 czy 4? Interesuje mnie także jakie dyski zewnętrzne z nim współpracują (konkretne modele)czy to musi być 2,5" czy 3,5" z własnym zasilaniem czy bez. Jak jest z softami? bo wyczytałem ze jeszcze nie wszystkie funkcje są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax w sprawie spolszczonego softu śpi, ale na wystawie ANGA dostali małe przypomnienie od nas. Już widzę, że trzeba będzie ich regularnie poganiać... Kiedyś taka marka - jedne z pierwszych sprzętów cyfrowych z prawdziwego zdarzenia w początkach telewizji cyfrowej - rywalizowały z dboxami (1) i marzeniem każdego satelitarnego szperacza było posiadaniue Humka. Niestety dziwne, dla mnie niezrozumiałe działania zarządu spowodowały, że skutecznie tracą pozycję na polskim rynku. Podkopanego zaufania nie da się łatwo odzyskać (ku przestrodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba możesz nagrywać cztery kanały a piąty oglądać z tego co mi wiadomo. Kolega puntobus pytał czy jest możliwość oglądania hbo digital z c+. Okazuje się, że usługa ta działa jako zwykły kanał po godzinie 00.00 .Udało się ją uruchomić na fergusonach 8800 i 8900.

"unnamed"- tak się nazywa ten kanał na ferdkach.Nie sprawdzałem bo ponoć dopiero po tej godzinie pojawia sie na transporderze i nie bardzo miałem możliwość.

Częstotliwość: 11.278

Polaryzacja: V

SR: 27500

FEC: 2/3

Modulacja: DVB-S2 (8PSK)

 

V-PID: 2064 (MPEG-4)

A-PID: 2068

PCR-PID: 2064

PMT-PID: 1050

SID: 13050

NET ID: 318

TS ID: 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na moduł HD cyfry najnowszy z oprogramowaniem aktualizacja 9.0 Icord nie widzi kanałów HD. Poprzednia wersja z aktualizacją 4.0 działała bez problemu. Nowa widzi wszystkie inne kanały ale bez HD

Czy ktoś może potwierdzić takie problemy z modułem ?

 

Dokonałem następujących czynności - sprawdziłem nowy moduł HD C+ także w starym Humaksie - też nie działa. Podejrzenie padło zatem na moduł. Wymieniłem go ponownie u tego samedo dystrybutora C+ na taki sam z aktualizacją 9 . Też nie działa. Dzwoniłem do działu technicznego C+ nic nie słyszeli o aktualizacji 9 . Według nich ostatnia to 4 . Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że to najnowsze moduły przeznaczone do nowych kart C+ , które mają być wymienione we wrześniu i że przez pomyłkę zostały już teraz przesłane do sprzedaży.

 

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie Humax Icord.

Otóż chodzi mi o nagrywanie gdyż zamierzam go zakupić, jednak w zależności gdzie o niego pytam to mówią ze nagrywa 4HD/6SD, 4HD/4SD, 3HD/3SD. Chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę.Ile kanałów naraz może rejestrować z C+ naraz, czy to będą 2 czy 4? Interesuje mnie także jakie dyski zewnętrzne z nim współpracują (konkretne modele)czy to musi być 2,5" czy 3,5" z własnym zasilaniem czy bez. Jak jest z softami? bo wyczytałem ze jeszcze nie wszystkie funkcje są dostępne.

 

Często nagrywam 4 kanały a piąty oglądam. Bez problemu. Jedyne ograniczenie to liczba transponderów z jakich są te kanały. Maksymalna liczba to 2. Kanały z pozostałych transponderów nie mogą być wtedy wybrane do nagrania. Filmy mogą być deszyfrowane i przeniesione do pendriva. To też działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się tylko wtrącę z dobrą wiadomością. Spolszczenie oprogramowania jest już testowane, kolejna dostawa iCordów HD będzie oferowana z załadowanym próbnym spolszczeniem (będzie jeszcze zawierać pewne niedociągnięcia), a nieco później soft pojawi się na satelicie.

 

Co do zapytań: Spotkałem się z sytuacją, że iCord HD będąc na czuwaniu nieoczekiwanie włączył się, zrobił sprawdzanie systemu i po tym wyłączył się, jednak zaobserowałem to późnym wieczorem i tylko raz się z czymś takim spotkałem. Być może iCord HD w jakimś celu potrzebuje restartu? Co do drugiego zapytania - deszyfracja przebiega najprawdopodobniej na żywo, w związku z czym obejrzeć trzeba całość (podczas oglądania karta dekoduje obraz na bieżąco i jednocześnie następuje zapis kopii). Co do tego jednak pewności nie mam - komunikatu w trakcie przebiegania procesu o jego zakończeniu brak. Jeśli nadarzy się okazja spróbujemy się o to podpytać, ew. być może ktoś z użytkowników wykrył zasadę i może zdradzi jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie iCord również testuje się stale codziennie o tych samych porach.

Co do deszyfracji nagrania, jest ono możliwie jedynie przy odtwarzaniu w normalnym trybie prędkości. ICord nie deszyfruje nagrań, przy odtwarzaniu w przyśpieszeniu. Gdy włączy się deszyfrację, to nawet nie umożliwia przewijania materiału do przodu ani do tyłu w trybie deszyfracji, opcja ta jest zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fakt ze niezly.Mialem ochote go kupic ale starczyo mi tylko na fergusona 8900 hd.I tez nie narzekam.Mam tylko ''zwale'' ze głowica do tunera pochodzi od LG jest tam tez jakis uklad SONY w okolicy HDMI.Jednego nie rozumiem dlaczego w stanie czuwania procek w tym FERGUSONIE JEST TAK H :censored: ERNIE GORACY.Pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapytań: Spotkałem się z sytuacją, że iCord HD będąc na czuwaniu nieoczekiwanie włączył się, zrobił sprawdzanie systemu i po tym wyłączył się, jednak zaobserowałem to późnym wieczorem i tylko raz się z czymś takim spotkałem. Być może iCord HD w jakimś celu potrzebuje restartu? Co do drugiego zapytania - deszyfracja przebiega najprawdopodobniej na żywo, w związku z czym obejrzeć trzeba całość (podczas oglądania karta dekoduje obraz na bieżąco i jednocześnie następuje zapis kopii). Co do tego jednak pewności nie mam - komunikatu w trakcie przebiegania procesu o jego zakończeniu brak. Jeśli nadarzy się okazja spróbujemy się o to podpytać, ew. być może ktoś z użytkowników wykrył zasadę i może zdradzi jak to wygląda.

 

U mnie iCord włącza się kilka razy dziennie i wykonuje sprawdzanie systemu. Oprócz podłączenia HDMI mam też go podłączonego po RGB do tv a to powoduje automatyczne przełączenie na to wejście TV i stąd dokładnie wiem kiedy iCord się sam uruchamia (oglądając wtedy obraz z innego tunera oczywiście).

 

iCorda mam od momentu jak tylko się pojawił a dodatkowo Technisata HD od 3 tygodni. Przedtem miałem same Humaxy. Przyzwyczaiłem się do ich menu ekranowego i grafika w Technisacie wydaje mi się trochę prymitywna. Poza tym brakuje mi w Technisacie możliwości podglądania bieżącej i następnej audycji podczas oglądania jednego kanału, innych kanałów bez konieczności przełączania się na nie (dekoder n-ki też to ma). W Technisacie jak chce się obejrzeć co nadaje inny kanał, czy to za pośrednictwem pełnego EPG czy też przycisku "i", trzeba na ten kanał się przełączyć.

No ale Technisat ma jeden zasadniczy plus - jak dla mnie - po prostu nie zawiesza się. Przełączanie się z kanałów kodowanych w jednym systemie na inny, z Cyfry na Polsat Cyfrowy, itp, przebiega płynnie, bez zawieszek i szybko. Niestety mój egzemplarz iCorda tego nie zapewnia. Zawieszki lub czarny ekran z komunikatem "kanał jest niedostępny lub zakodowany" pojawiający się na wieczność to w moim iCordzie normalka.

Poczekam na update softu do Humaxa to może się coś zmieni, choć moje doświadczenia z HDCI 2000 mówią co innego...

Nie ma tunera idealnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś słyszał o dysku 500 albo nawet 750 GB do ICORD-a. Ja bardzo dużo nagrywam i im większy dysk tym lepiej, a słyszałem że były limitowane partie ICORD-a z w/w dyskami zagranicą, tylko czy u nas się pojawią?

 

W Hollex-ie pojawił się ICORD z dyskiem 500 GB i z testowym menu w j. polskim na razie w wersji beta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humax nie mógł się zdecydować, czy wpuścić do nas partię Humaxów z dyskiem 500 GB, czy nie. Najpierw zapowiedzieli, że będzie, później się wycofali, ale ostatecznie są :) Polska wersja po wprowadzeniu pewnych poprawek pojawi się dla pozostałych posiadaczy Humaxów iCord HD w wersji z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hollex-ie dowiedziałem się jeszcze, że mieli otrzymać też Icord-y z dyskiem 750 GB. Czy w ogóle gdzieś w Europie są dostęne te tunery z takim dyskiem?

Czy po zakupie odbiornika z testowym softem beta, tuner będzie widział tę wersję po poprawkach z satelity, bo miałem już taką sytuację w innym odbiorniku, że jeżeli wersja z satelity ma tę samą datę co wersja testowa softu, mogą być problemy. Przy próbie aktualizacji oprogramowania tuner powie, że nie ma nowszej wersji oprogramowania.

Może więc lepiej poczekać zakupem tunera z tą wersją beta, aż pojawi się wersja satelitarna softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam ograniczone wejście na dach aby dostać się do mojej anteny i w związku z tym mam kilka pytań.Chodzi mi o nagrywanie 4 kanałow jednocześnie.Kupiłem w tym celu odpowiedni konwenter( Inverto Unicable Quad)Ipo pierwszej próbie instalacji nie mam sygnału z Hod birda.Teraz będę miał klucz na dach w sobotę i dlatego pytam.

1)mając zeza Astra-Hot bird(diseqa1.2) w jakie wejście w icordzie powinienem być włączony przewód antenowy?

2)Czy muszę każdego satelitę podłączać osobno(wejście lnb1,wejście lnb2.

3)jak powinny wyglądać ustawienia w menu podlanczając ten nowy konwenter.Drugi na Astre to zwykły po cyfrze.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko wtrącę z dobrą wiadomością. Spolszczenie oprogramowania jest już testowane, kolejna dostawa iCordów HD będzie oferowana z załadowanym próbnym spolszczeniem (będzie jeszcze zawierać pewne niedociągnięcia), a nieco później soft pojawi się na satelicie.

 

Czy po testach moglibyśmy się dowiedzieć czy nowy soft oferuje coś więcej poza spolszczeniem? Mam tu na myśli głownie kwestię długiego i często kończącego się brakiem zdekodowania kanału, przełączania kanałów pomiędzy systemami (np Seca a Nagravision) co wiązało się z koniecznością wyłączenia i ponownego włączenia tunera, oraz sprawę braku możliwości nagrania audycji z programu Polsat Sport HD? Czy jest już dostępne pełne (czyt. kilkudniowe) EPG Cyfry+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się więcej, gdy wrócę z urlopu - póki co jestem poza firmą i nie znam szczegółów. Pierwotnie zapowiedzi były takie, że najpierw będzie samo spolszczenie, później zostanie zrobione EPG. Co do innych problemów (tj. z dekodowaniem) - potrzebuję jakieś szczegóły, bo nie zaobserwowaliśmy nic takiego. To dzieje się po dłuższym użytkowaniu? Moduł Polsatu aktualizowany? Jaki moduł pod Cyfrę (z Astonem tuner współpracuje nie najlepiej - o tym wiemy i temat jest zgłoszony, zalecamy obecnie PowerCAM Pro)? Po zebraniu kompletu informacji wypuścimy to do dystrybutora i zobaczymy, czy będzie aktualizacja.

 

EDIT: EPG nie poprawione w tej wersji testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupilem ICorda z hdd 320 GB 2 miesiące temu dla CYFRY ogólnie rzecz biorąc odbiór jest b.dobry restarty samoczynne się zdarzaja ale to Mi nie przeszkadza, problem

w nagrywaniu pojawia się na canal + o 21 godz kiedy zaczyna się film i (nagrywanie nastawione na 21)a przed filmem maja okienko nie kodowane, w momencie zakodowanie programu film nagrywa sie zakodowany i potem nie da się go obejrzec dopiero jak nastawię nagrywanie na 21 :02 jest w porządku,ale to powoduje że brak czołówki filmu więc pozostaje nagrać na drugi dzień lub z C+film. Czy Moduł AstonCrypt 2.17 (Seca) CI też może dekodować w HD w C+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z konfiguracją ICORD. Podłączonego go mam na multiswich 2 kablami do anteny na zezie. Moduł Adton i karte C+.

I niema problemu, jednak wgrałem TV Trwam i tu sie zaczyna problem. Gdy go nagrywam nie mogę już nawet zmienić kanału.

Najprawdopodobniej mam źle skonfigurowany tuner. Czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak poprawnie skonfigurować go abym mógł oglądać kanały z astry i hotbird?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba1983

 

Jeśli nie możesz zmieniać kanałów/nagrywać niezależnie to najprawdopodobniej przy początkowej konfiguracji źle wybrałeś typ instalacji - masz dwa niezależne przewody dostarczające sygnał i tak masz to oznaczyć, później DiSEqC tak samo dla jednej i dla drugiej głowicy.

 

@rafcio

 

Masz pewność, że antena jest ustawiona poprawnie? Bo obecność siły a brak jakości może właśnie na to wskazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...