Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jest dostępna wersja softu 1.00.13

Po niej załadowałem najnowszą polską 1.00013. Wszystko też działa poprawnie. Pojawił się dostęp do sieci LAN. EPG jeszcze nie kompletny.Soft 1.00.13 można pobrać ze strony niemieckiej http://www.humax-digital.de/products/hdpvr_cs.zip

 

Albo byłem wczoraj zmęczony albo nie umiem wgrać nowego softu. Ściągnąłem plik, rozpakowałem i wgrałem na flashpena plik hdpvr_cs.hmx do głównego katalogu. Wyłączyłem iCorda przyciskiem z tyłu obudowy, wsadziłem flashpena w slot usb, włączyłem iCorda przyciskiem z tyłu jednocześnie trzymając wciśnięty przycisk standby. iCord przeszedł w stan ładowania oprogramowania ale napisał, że nie widzi pliku, któy miałby załadować. Taki objaw miałem zarówno z wersją 1008 jak i polskim 1.00013. Powiecie co źle robię? Dzięuję i pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba pamietac ze mozliwość rejestrowania kilku strumieni jednocześnie jest uzależnione od konfiguracji zastosowanych konwerterów, najlepiej wielostrumieniowość rejestracji działa z tym dekoderem z konwerterami UNICABLE. Standardowe konwertery umozliwią rejestracje 4 kanalów z maksymalnie dwóch różnych transponderów, przy UNICABLE nie ma tego ograniczenia.

 

Życie niestety każe zweryfikować to twierdzenie.... przy zastosowaniu konwertera UNICABLE ograniczenie dwóch różnych transponderów nadal istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Humaxa iCord'a 500GB z najnowszą (1.00.13) polską wersją oprogramowania. Wcześniej użytkowałem inne dekodery (w tym HD - philips, ferguson, technisat) a obenie też nbox'a recordera "n-ki", co pozwala mi na podzielenie się opinią o tym sprzęcie:

 

Zalety (subiektywne):

- super jakośc obrazu (SD i HD)

- bardzo ładne menu ekranowe i dla mnie dość funkcjonalne

- ładny zewnętrzy design

- bardzo cicha praca wentylatora chłodzącego HDD, który wyłacza się wraz z przejściem urządzenia do standby'u (dla porówniania w n-boxie nawet w trybie uśpienia wentylator pracuje non stop i bardzo hałasuje)

- bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie z HDD (w tym HD)

- bezproblemowa praca z zewnętrznym HDD

- bezproblemowe ściąganie plików po ftp (wejście ethernet)

- bezproblemowa i szybka (czas pojawienia się obrazu ok. 1-2 sek) współpraca z CI CP (nowy soft i nowa karta)

 

Wady:

- zwisy "średnio" 1 na dzień (stopklatka obrazu przy kontynuacji odbioru fonii)

- pojawiające się komunikaty na C+ o braku uprawnień (pomimo tego, że moduł CI od C+ jest z najnowszym zaktualizowanym oprogramowaniem - wcześniej z starym softe była istna "droga krzyżowa" ale i teraz jak widac nie jest wszystko OK).

- nieszczęsne EPG:

1. brak polskich znaków na C+ oraz "pełny" opis programu skrócony do 2,3 linijek tekstu urwanego w środku zdania lub wyrazu (z CP wszystko OK pełny opis z polskimi znakami).

2. ilość informacji o kolejnych programach na C+ max. 1 do 3 pozycji tylko w danym dniu !!! - o kolejnych dniach można zapomnieć (CP do przodu na ok. 1-2 dni).

- po przełączeniu na kanał HD na wyświetlaczu tunera pojawaia się ikona "HD" która gaśnie po kilku (3-4) sekundach - dziwne skoro się zapala informując o odbiorze sygnału HD to czemu nie świeci na stałe do momentu zmiany kanału na SD.

- brak na wyświetlaczu tunera ikon informacyjny o podłączonych urządzeniach:

1. do wyjść USB: HDD czy pen drive

2. do wyjść SCART (TV, VCR), CHICH, HDMI, - na stałe świeci się tylko ikona "TV" pomimo tego, że żaden kabel nie jest podłączony ani do SCART ani do HDMI czy CHICH

- brak możliwości tworzenia większej ilości list ulubionych niż 5 (ale tak ma chyba większość tunerów).

 

Reasumując tuner jak dla mnie na 4+ z nadzieją na rozwiązanie problemów z EPG co dotyczy C+ oraz "wymuszeniem" na C+ zmiany oprogramowania modułu CI .(może po wrześnoiowej zmianie kart coś się zmieni na lepsze, bo jeżeli CP potrafił zmienić soft i obecnie jego CI pracują bez zarzutu - więc C+ chyba też potrafi ?).

 

Pozdrawiam

hdtvfan.pl

 

P.S.

 

Może ktoś z forumowiczów "odświeżył" by listę programów do iCord'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- brak na wyświetlaczu tunera ikon informacyjny o podłączonych urządzeniach:

1. do wyjść USB: HDD czy pen drive

2. do wyjść SCART (TV, VCR), CHICH, HDMI, - na stałe świeci się tylko ikona "TV" pomimo tego, że żaden kabel nie jest podłączony ani do SCART ani do HDMI czy CHICH

 

Co do 2 - głowy sobie uciąć nie dam, ale chyba ten piktogram nie ma informować o tym, czy coś jest podłączone, tylko że w danej chwili oglądasz kanał TV, a nie słuchasz stacji radiowej - czyli po przełączeniu na kanał radiowy powinna zgasnąć ;) Jeśli tak się nie dzieje - to błąd, bo do tego to służyć powinno, nie do wykrywania połączeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2 - głowy sobie uciąć nie dam, ale chyba ten piktogram nie ma informować o tym, czy coś jest podłączone, tylko że w danej chwili oglądasz kanał TV, a nie słuchasz stacji radiowej - czyli po przełączeniu na kanał radiowy powinna zgasnąć ;) Jeśli tak się nie dzieje - to błąd, bo do tego to służyć powinno, nie do wykrywania połączeń ;)

 

Zgadza się. Ikonka TV informuje o odbiorze programów TV. Po przelączeniu na programy radiowe "zapala się" ikona RADIO. :smile:

Pomimo tego podtrzymuję, że tej klasie sprzętu przydały by się ikonki informujące o podłączeniu chociaż pendrive'a lub zewnętrznego HDD ...

 

Ponadto pod tymi ikonami TV/RADIO są jeszcze (widać je w bardzo intensywnym świetle) kolejne ikony "XT" "TX" "SRS" i chyba jeszcze jakaś jedna.

Oczywiście żadna się z nich nie zapaliła ...

 

Jednak największe niespodzianką in minus to zachowanie ikon "po lewej stronie" wyświetlacza a dokładnie HD i DD (Dolby Digital).

Podam przykład: Canal+ Sport, emisja w HD i DD.

Po przełączeniu z innego kanału na ten (C+Sport) zapalają się ikony HD i DD na ok. 2 sek i gasną. Ponowie "wejście" na ten kanał - zapala się tylko HD.

Kolejny przyklad:TVN.

Przełączenie na program i pojawia się ikona DD na 2-3 sek. i gaśnie lub wogóle się nie zapala (oczywiście jest emisja w DD i wybrana jest ściezka audio oraz na pasku informacyjnym na TV jest potwierdzenie, że jest emisja w DD).

Aby było jeszcze ciekawiej taki emitowany (w HD i/lub DD) program był nagrywany i po uruchomieniu odtwarzania z HDD zapalają się diody HD i DD na stałe !!!tzn. świecą się do konca emisji ale pod warunkiem, że nie zostanie włączone przewijanie lub pauza.

Wystarczy tylko zatrzymać na chwilę odtwarzany materiał lub przewinąć i ikona HD gaśnie a świeci się DD ... lub odwrotnie.

 

Koszmar. :cry: Czy ktoś zna przyczynę tak nieracjonalnego zachowania tych ikon ?

W końcu od sprzętu za ponad 2.000 zeta można chyba się spodziewać większej "normalności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku pozostałych ikon (HD i DD) to najwyraźniej (chyba ???) bład. Pozostaje to zgłosić do dystrybutora. W każdym razie to akurat nie jest największy problem w tym odbiorniku - bardziej dobijający jest brak szerszego EPG dla Cyfry+ i ucinane opisy - liczę, że zgodnie z obietnicami zostanie to docelowo poprawione. Ideału w temacie odbiorników HD PVR na rynku nadal brak - każdy ma jakieś plusy i minusy, akurat Humax iCord HD wypada całkiem nieźle w mojej prywatnej opinii, przykre jest tylko, że tak ciężko ich zmusić, aby bardziej zwracali uwagę na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę szanownym forumowiczom zwrócić uwagę, że problem EPG dla Cyfry u Humaxa nie pojawił się z wypuszczeniem Humaxa iCorda tylko istnieje od kilku lat i dotyczy rownież Humaxa PVR 8000. Skoro od 4 - 5 lat Humax nie zauważa problemu, to nie liczyłbym, że teraz nagle go zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę szanownym forumowiczom zwrócić uwagę, że problem EPG dla Cyfry u Humaxa nie pojawił się z wypuszczeniem Humaxa iCorda tylko istnieje od kilku lat i dotyczy rownież Humaxa PVR 8000. Skoro od 4 - 5 lat Humax nie zauważa problemu, to nie liczyłbym, że teraz nagle go zauważy.

Problem polskich literek w EPG Cyfry+ został rozwiązany w HDCI 2000. Są więc pewne szanse biorąć pod uwagę, że iCord to nowy model który na rynkach

europejskich pojawił się na początku roku. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polskich literek w EPG Cyfry+ został rozwiązany w HDCI 2000. Są więc pewne szanse biorąć pod uwagę, że iCord to nowy model który na rynkach

europejskich pojawił się na początku roku. Pzdr.

 

Problem z EPG Cyfry+ w Humax-ie nie ogranicza się tylko do kodowania polskich liter ale także do zawartości (dostępne jedynie dwie pozycje :aktalna i następna) oraz "obszerności ( w opisie występują jedynie dwie piersze linijki). Ten problem o ile pamiętam występował także w HDCI-2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek jakie zaobserwowałem przy użytkowaniu mogę jeszcze napisać że reaguje na naciśnięcie "4" na pilota od nbox-a. iCord interpretuje to jako "1" ;)

 

- bezproblemowe ściąganie plików po ftp (wejście ethernet)

 

Możesz podać jakm loginem i hasłem trzeba się zalogować do iCorda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kolejnych dniach przyznam, że mam dosyć tego odbiornika.

1. Nagrywanie na HDD właściwie wychodzi tylko poprawnie gdy nagrywany jest program i jednocześnie oglądany.

Gdy przełączę się na inny kanał podczas nagrywania i później odkodowuję plik okazuje się, że uciekają na obrazie "grube" piksele tz. robią się najczęściej linie z kwadratów lub pojawiają się właśnie duże kwadraty o różnych kolorach na ekranie.

Zauważyłem, że o dziwo bardziej dotyczy to CP niż C+. Ponieważ używam (oryginalnych) obu modułów CAM (C+ i CP) przypomiałem sobie, że gdzieś ktoś pisał, że one się razem "gryzą" w tunerze - więc postanowiłem spróbować osobno. Niestety było to samo. Na plikach z nagraniami z C+ były to znikome małe piksele a na CP duże kwadraty od 1-3 cm.

2. W EPG kolejna ciekawostka oprócz wczesniej opisywanych - programy które są nadawane z rożnymi systemami kodowania z jednego transpordera przez C+ i CP mają po rozwinięciu opisu nadawanego programu ... dwa opisy. Pierwszy z C+ który ogranicza się do 2 linijek tekstu bez polskich fontów (kolor niebieski opisu) a kolejny niżej w tym samym oknie to opis z CP już pełny (kolor czarny, drobniejsza czcionka) Porażka :)

W moim przekoniamu jeśli chodzi o EPG to zwalanie "winy" (przez Sensora) na system kodowania znaków do EPG używany przez C+ jest nieprofesjonalne.

Ponoć jak piszą użytkownicy były takie same szopki z poprzednikiem iCorda, więc problem jest znany juz chyba z 2 lata !!!

Powstaje więc pytanie dlaczego w nowej wersji softu dla iCorda juz dedykowanej na polski rynek nikomu nie chciało się tego zrobić - przecież w Polsce nie ma 50 platform które nadaja EPG każda w inny systemie. Po prostu olewanie klienta za 2.100 polskich złotówek.

3. ... i kilka kolejnych "drobniejszych" niedogodności:

- w menu nie ma możliwości usunięcia transpordera będacego na liście

- w menu nie ma wyboru "czasu" dla Polski

- nagranie nie może być pauzowane np. w celu pominięcia reklamy. Trzeba nacisnąć STOP i na nowo REC - ale wtedy są to oddzielne pliki i nie maja ciągłości odtwarzania.

- brak mozliwości sortowania (alfabetycznie) listy programów w opcji gdzie można dokonać przenoszenia programów - skutek, jezeli chcę aby kolejne po sobie były np. programy TVP to muszę przewijać całą liste i odszukiwać każdy program TVP, następnie go zaznaczyć i przenieśc na określony numer.

- odbiornik uruchamia się samoczynie kilka razy dziennie (i w nocy) i na wyświetlaczu pojawia się napis jezeli dobrze pamiętam "check updating ..." . Tuner pochodzi sobie ok. 2-5 minut i się sam wyłączy.

- irytująca i nie praktyczna klapka w pilocie. Aby się dostać do dodatkowych opcji: telegazeta, wybor ściezki dzwiękowej, zmiana formatu obrazu trzeba rozsunąć klapkę co wprawia mnie w stan w... (wrzenia) ;)

 

... tak własciwie to nie wiem co z tym tunerem zrobić ... reklamować czy czekać na soft ... lub sprzedać komuś kto ww. uwagi nie interesują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku kolejnych dniach przyznam, że mam dosyć tego odbiornika.

1. Nagrywanie na HDD właściwie wychodzi tylko poprawnie gdy nagrywany jest program i jednocześnie oglądany.

Gdy przełączę się na inny kanał podczas nagrywania i później odkodowuję plik okazuje się, że uciekają na obrazie "grube" piksele tz. robią się najczęściej linie z kwadratów lub pojawiają się właśnie duże kwadraty o różnych kolorach na ekranie.

Zauważyłem, że o dziwo bardziej dotyczy to CP niż C+. Ponieważ używam (oryginalnych) obu modułów CAM (C+ i CP) przypomiałem sobie, że gdzieś ktoś pisał, że one się razem "gryzą" w tunerze - więc postanowiłem spróbować osobno. Niestety było to samo. Na plikach z nagraniami z C+ były to znikome małe piksele a na CP duże kwadraty od 1-3 cm.

 

Też miałem ten problem i pocieszę Cię że jest on rozwiązywalny... pomogła mi dopiero lektura tego tematu, gdzie pojawiła się informacja o nierównej pracy obu slotów CI. Jeżeli podczas dekodowania nagrania umieścisz moduł, który ma służyć do dekodowania tego programu w górym slocie, a dolny będzie pusty, to nagranie powinno być zdekodowane bez problemów i bez tej "pikselozy". Uciążliwe to trochę, nie przystaje do klasy urządzenia i mam nadzieję że zostanie to poprawione. Sensor powinien może w końcu prejrzeć na oczy i zauważyć że sukces rynkowy najłatwiej osiągnąć jest wtedy, gdy reaugje się na uwagi użytkowników i ulepsza produkt, tym bardziej że większość problemów można poprawić za pomocą lepszego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor nie jest producentem tego odbiornika, a dystrybutorem - uwaga źle ukierunkowana. Przypuszczam, że Sensor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko jest perfekt, ale jak Humax nie reaguje, albo reaguje powoli to co tu można zrobić. Podobnie ciężko na uwagi reaguje Topfield - oprogramowanie pojawia się naprawdę rzadko. Zaczynam powoli utwierdzać się w przekonaniu, że im popularniejsza marka - tym bardziej lekceważy uwagi klientów.

 

Ogólnie nie wiem jak to jest - producenci mają czasami dziwne podejście. Trochę off-topic, ale ostatnio wydałem wojnę TwinHan-owi (producent kart DVB). We wszelkie możliwe sposoby próbuję ich dręczyć, aby zrobili poprawkę chociaż pod obsługę modułów AstonCrypt w AD-SP 400 - cisnę ich od strony niemieckiego dystrybutora, zgłaszałem temat Yansatowi (polski dystrybutor), sam pisałem chyba na wszystkie możliwe adresy e-mail, także do AzureWave Technologies. Myślicie, że zareagowali? A gdzieżby tam - nawet odpowiedzi nie mam. Jak oni chcą coś sprzedać jak nie chcą wykonać poprawki wręcz niezbędnej na handel na naszym rynku? Taki dobry produkt, świetna czułość głowicy, rewelacyjna cena, a support do d***. Pytałem ich także o SDK - publikacja tego może spopularyzować produkt wśród programistów, a Ci napędzą klientów dzięki alternatywnym aplikacjom napisanym z pomocą obecności SDK. Ale zamiast udostępnić to oficjalnie na stronie internetowej dla każdego to nawet słowem o tym nie wspominają, cudem jakąś starą wersję wydarłem gdzieś w sieci, ale z 2006 roku - mocno się przeterminowała...

 

To samo tyczy się odbiorników cyfrowych - jeżeli producent nie rozumie, że spolszczenie, dobra praca ważnych dla nas modułów CI, zlokalizowana instrukcja obsługi i pełne wsparcie naszego EPG, choćby nie wiem w jakim formacie było, jest niezbędne do handlowania u nas, to po co w ogóle wchodzi na nasz rynek! Niepotrzebne zawracanie gitary dystrybutorowi, sklepom prowadzącym sprzedaż detaliczną i użytkownikom. Inverto pokazał ostatnio, że da wsparcie MediaHighway zrobić (stopniowo wprowadzają 7 dni na Cyfrze+) i wcale nie musi to strasznie zwiększyć koszt odbiornika dla klienta końcowego. Czemu reszta tego nie robi?

 

Ogólnie jednak uważam, że mimo pewnych niedopracowań i tak iCord HD na tle HD PVR prezentuje się dość dobrze. Obawiam się, że jeszcze długo na rynku nie będzie produktu, o którym w 100% będę mógł powiedzieć, że jest perfekcyjny. Póki co przy zakupie trzeba wybierać mniejsze zło, kierując się opiniami tych, którzy dany sprzęt już nabyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor nie jest producentem tego odbiornika, a dystrybutorem - uwaga źle ukierunkowana.

 

ja nie twierdzsę że Sensor jest producentem i że od nich należy wymagać nowego softu. Jednak rolą dystrybutora powinno być (poza sprzedażą) także monitorowanie danego rynku, reagowanie na jego potrzeby i przekazywanie tych wszystkich informacji do producenta. Tym bardziej w sytuacji, w której producent nie jest zbyt skory do wprowadzania zmian, trudno mieć nadzieję że panowie z Korei będą zastanawiać się co trapi polskiego użytkownika. Tu właśnie widzę rolę lokalnego dystrybutora, gdyż w pewnym sensie to wpływa także na popularność produktu na danym rynku (przykładem niech będzie różnica w wielkości sprzedaży pomiędzy porównywalnymi produktami: Fergusonem 8900 i Humaxem 2000). To dystrybutor powinnien być adresatem tych uwag i przekazywać je producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając na tym i na innych forach o problemach użytkowników Humaxa iCorda dziwię się, że nadal znajduje się on w kategorii "high end" podczas gdy, jak widać i słychać, nie powinien być wyżej jak w kategorii średniej tunerów sat PVR HD. To przesadne oszacowanie wprowadza w błąd i tylko rośnie liczba rozżalonych użytkowników. Tak się składa, że mam służbowe kontakty z Koreańczykami (poludniowymi). Doproszenie się u nich o cokolwiek co wykracza poza ustalone parametry, albo uzyskanie nietypowych informacji graniczy z cudem. Przestają odpowiadać mimo, że teoretycznie powinno im zależeć. Jest to często jak [beep]e głową w mur, niestety. Jest to typowy przykład chińskiej mentalności "jeśli masz złe wieści, nie odzywaj się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dość nietypowe. Otóż mam jednego ICORD'A i najprawdopodobniej zakupie 2 tylko chciałbym wiedzieć jak będą sie zachowywały piloty.

Czy będzie możliwość korzystania jednym pilotem z 2 odbiorników czy każdy odbiornik ma "przypisanego pilota" i nie ma takiej możliwości?

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kolejne pytanie. Mianowicie czy w momencie kiedy będę miał dwa moduły aston 2.18 i 2 karty C+ to czy będzie możliwość nagrywania 2 kanałów w formie rozkodowanej (pomijając oglądanie innego).

Dziękuje

 

To jest naprawde dziwne, czytalem na forach, ze to dziala dla wszystkich majacych twinkonwenter, a to to samo przeciez co 2 kable :( , jak pisalem, u mnie na jednym kablu bez twina moge nagrywac wszystko na tej samej polaryzacji, dziwne !

Co do obiecanegio testu... faktycznie jezeli nagrywam material pochodzacy z 2 roznych modulow (c+ i polsat) w tym samym czasie oba materialy nagrywaja sie rozkodowane ! Wczoraj wieczorkiem nagrywalem jednoczesnie wulkan z polsatu i drugi fiml na HBO (oczywiscie ogladlem go w ym samym czasie, inaczej nagralby material zakodowany) oba materialy nie wymagaja dekryptacji... pozdrawiam

bzyk

 

Nie było problemu z zawieszaniem sie jak opisano kilka postów wyżej?

 

 

Zakupiłem 2 moduł Astona i faktycznie przy 2 kartach i 2 modułach ICORD nagra 2 kanały (kodowane) w formie niekodowanej. Ale pojawia sie inny problem mianowicie czasami działa jeden moduł a czasami działają 2 w wyniku czego raz nagra w formie odkodowanej 2 kanały a innym razem w formie odkodowanej nagra 1 kanał. Nie wiem gdzie leży przyczyna tego problemu, próbowałem wielu sposobów zamiana modułu kart itp jednak dalej jest to samo. Wygląda to tak jakby zawieszał sie jeden moduł. Nie wiem czy ktoś miał podobny problem jak tak proszę o pomoc. Czy może mieć wpływ to że nie mam najnowszej wersji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor nie jest producentem tego odbiornika, a dystrybutorem - uwaga źle ukierunkowana. Przypuszczam, że Sensor doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko jest perfekt, ale jak Humax nie reaguje, albo reaguje powoli to co tu można zrobić. Podobnie ciężko na uwagi reaguje Topfield - oprogramowanie pojawia się naprawdę rzadko. Zaczynam powoli utwierdzać się w przekonaniu, że im popularniejsza marka - tym bardziej lekceważy uwagi klientów. (...)

 

I Humax i Sensor i ... każdy posiadacz tego odbiornika ma swój udział w obecnym stanie rzeczy.

1. Humax aby wyprzedzić konkurencję wypuszcza NIE PO RAZ PIERWSZY (poprzednio np. HDCI 2000) niedopracowany produkt reklamując go w mediach jako urządenie HighEndowe licząc, że pierwsi użytkownicy będą testerami tego urządzenia - jest to coraz bardziej powszechną praktyką - np. serwis Nokii nawet nie kryje się z takim stwierdzeniem. Kiedyś na nowy model jakiegoś sprzetu RTV/AGD czekalo się dłużej ale był bardziej dopracowany .

2. Sensor "lecąc" na panującej wciąż wśród klientów opinii o tym iż HUMAX to Mercedes w sprzecie TV-SAT sprzedaje ten sprzęt pomimo, że zdaje sobie sprawę iż jest on niedopracowany - przynajmniej od strony software. Dopuszcza się więc nieładnej praktyki polegającej na "wciskaniu" bubla jak długo można - tzn. do chwili aż opinia o tym sprzęcie będzie na tyle zła, że przestanie się sprzedawać.

 

Wprawdzie tudno mówić o etyce sprzedaży ale warto zaznaczyć, że takie postępowanie może w końcu się przełożyć na "położenie" firmy.

Firma, ktora sprzedaje taki bubel naraża się na utrwalanie wśród klientów nie tylko na negatywnego wizerunku, ale też ponosi koszty obsługi serwisowej.

 

3. Dalczego wina leży też po stronie kupujących - ponieważ kupują go klienci - entuzjaści tej tematyki i ... gadżeciarze.

To skolei powoduje, że reklamacje nie są w ogóle wnoszone prze te osoby bo zdają sobie sprawę, że problemy z funkcjonowaniem są związane najprawdopodobniej z niedopracowaną wersją oprogramowania i w nadziei iż w kolejnej wersji się "coś" zmieni, czekają ... a tu gwarancja minęła

I tu jest własnie wina nabywców tego sprzętu. Po prostu nie realizują swoich uprawnień !!!

Gdyby nabywcy zarzucili dystrybutora i sprzedawcę formalnie poprawnie złożonymi reklamacjami to najprawdopodobniej sprzedaż w Polsce rozpoczeła by się dopiero po wypuszeniu stabilnej dla polskich operatorów wersji oprogramowania.

 

Pragnę podkreslić, że każdy kupiony produkt który ma być w pełni sprawnym urządzeniem zgodnie z deklaracją producenta i/lub dystrybutora o jego właściwościach, które mają się "dać" uruchomić.

Software odbiornika NIE JEST OSOBNYM PRODUKTEM !!!

Dlatego też nadmiar wiedzy w zakresie TV-SAT i optymizm co do pojawiania się nowego softu jest BŁĘDNY !!! i powoduje obecny stan.

 

Analogicznie: jak kupiłem telefon GSM to ma on wykonywać poprawnie wszystkie funkcje a nie np. zrywać polączenia czy nie wysyłać SMSów. Ja nie muszę wiedzieć i nawet nie chcę czy to wina softu czy elektroniki telefonu !

 

Na koniec kilka kolejnych spostrzeżeń po kombinacjach z zamianą modułów:

1. jeżeli jak jako nr 1 jest włozony moduł C+ a nr 2 CP - odbiornik rzadziej się wiesza, jednak w tym układzie KAŻDE zakodowane nagranie z CP wprawdzie daje się odkodować ale nie za bardzo da się to oglądać gdyż na obrazie "uciekają" piksele w formie bardzo dużych kwadratów.

Z C+ jest lepiej ale tez nie idealnie. Czyli do bani.

Dodatkowo w tym układze modułów przełączenie programów obywa się dość szybko ale z to na niektórych programach zamiast obrazu najpierw wskakuje z menu odbiornika "program jest kodowany lub ...." a następnie info z modułu o braku uprawnień i dopiero po naciśnięciu Ok lub exit wskakuje obraz - łącznie zajumje to ok. 10-15 sek. Koszmar !!!

Co ciekawe pomimo tego, ze programy są kodowane w różnych systemach co w jakimś sensie by tłumaczyło to zachowanie tunera to tylko na niektórych z nich (kodowanych w kilku systemach) jest powyższy objaw.

2. zamiana modułów - czyli nr 1 CP a nr 2 C+ powoduje reakcję odwrotną - tuner częściej się wiesza ale za to można poprawnie odkodować nagrania z HDD.

Pzełączenie programów obywa się wolniej ale pojawia się RZADZIEJ (ale nie zanczy, że w ogóle) na niektórych programach zamiast obrazu info z modułu o braku uprawnień.

3. W każdym przypadku tj. bez względu na uklad modułów każde nagranie jest "uszkodzone" (piksloza na calym obrazie na ok. 1-3 sek) w miejscu w którym podczas nagrania przelączyliśmy się na inny program i zaczął on być podczas zapisu kodowany.

4. Pomimo prawidłowego sygnału sila 80-90% jakość 80%-100% czasami po przełączeniu na jakiś program pojawia się info "program jest kodowany lub ...." i albo obraz wskoczy np. po 10 sek. alo i nie. Wtedy trzeba się przełączyć a inny program (na którym spotkamy taką samą planszę) i wrocić to obraz zaskoczy ... albo i nie. Wtedy reset wylącznikiem na obudowie.

5. Jeżeli coś nagrywamy i oglądamy i będzie "typowy" zwis tunera (obraz się zatrzymuje a słychać fonię ktora idzie caly czas na żywo) to nie resetujcie odbiornika do czasu aż ma się zakończyć nagranie bo .... nagrywa się ono poprawnie !

W takiej sytuacji - opisanego zwisu - musimy wiedzieć o której godzine zakończy się nadawanie dango programu TV bo zwieszony odbiornik pomimo ustawionego timera który powinien go wylaczyć pokazuje na wyświetlaczu, że nagrywa a w rzeczywistości już nie nagrywa. Czyli jakby "działał w tle" podczas zwisu. Ale zabawa !!!

 

To tyle na dzisiaj przed wyslaniem tego bubla do serwisu, co każdemu radzę jak najszybciej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje posty mogę dać Ci tylko jedną radę - jeśli jeszcze się da - zwróć ten odbiornik i... nie kupuj żadnego innego. Zrezygnuj z TV Sat lub weź odbiornik platformy - jest jeszcze gorszy, ale przynajmniej tani. Nie traktuj tego jako złośliwość, a dobrą radę. Dlaczego? Gwarantuję Ci, że żaden odbiornik cyfrowy nie spełni Twoich oczekiwań. Miałem już kilku takich klientów i wiem, że szkoda zarówno ich czasu, jak i czasu sprzedawców - będziesz niezadowolony, będziesz odsyłać odbiornik do serwisu, a przecież nie chodzi o to, żeby się przepychać z serwisem, martwić o kurierów itp. tylko oglądać. Dobrze, że są tacy klienci dbający o każdy element, ale z przykrością stwierdzam, że nie ma co takim osobom zaoferować. To nie jest tylko kwestia Humaxa, że sprzęt nie jest dopracowany. Ba - te błędy które wyliczasz (jak sprawa piktogramów) to dosłownie pikuś przy tym, co dzieje się z innymi sprzętami. W każdym odbiorniku cyfrowym, nie ważne czy za 100 zł, czy za 3000 zł jestem w stanie wyliczyć przynajmniej po kilka, niekiedy kilkanaście błędów, wpadek, problemów. Tak jest i już. Wina leży nie tylko po stronie producentów sprzętu, ale samych nadawców.

 

Z EPG Cyfry+ w ogóle nie byłoby problemów, gdyby nie pakowali się w drogi MediaHighway - co im to dało? Ano nic - w DVB można zrobić tyle samo - też da się nadawać EPG z siedmiodniowym wyprzedzeniem. Owszem - da się MediaHighway wprowadzić w oprogramowaniu odbiornika, ale wymaga to dużego nakładu dodatkowej pracy ze strony producenta odbiorników i póki co tylko Inverto coś próbuje zrobić w tym kierunku (Topfield dodał opcję do menu, ale nie działa, więc póki co się nie liczy). Byłoby DVB - nie byłoby problemów. Do tego już nawet sami popadli w problemy, bo przecież nowe Strongi - oryginalny odbiornik dystrybuowany przez Cyfrę+ nie wspiera ich własnego EPG, bo nie ma MediaHighway. No i po co im to było?!

 

Druga sprawa to moduł, z którym wykonujesz testy. Korzystasz z oryginalnego modułu Cyfry+ (Canal+ HD) i to błąd, bo to bubel. Nie ma żadnego odbiornika cyfrowego, który pracuje z nim w 100% poprawnie (i proszę tu nie polemizować - ja tu jestem od testów i stykam się z problemem na codzień). Nawet jeśli Humax wypuści nową wersję i tak będzie źle - nie będzie działać i kropka. O module Canal+ HD pisałem milion razy, tylko uzupełnię, że jeszcze pół biedy jeśli trafił Ci się moduł z logo SmarDTV z tyłu (z aktualizacją 9), bo jeśli masz SCM Microsystems to ten moduł jest w ogóle do kosza. Jest to najzwyczajniej w świecie bubel od Cyfry+, ale niestety mimo iż powtarzam to ciągle i ciągle - stale najpierw szuka się przyczyny w odbiorniku. Już wcześniej wiedziałem, że były conajmniej dwie wersje modułów Canal+ HD, ale dopiero ostatnio trafiłem na dwa różne i udało się je porównać.

 

Sprawa modułu Cyfrowego Polsatu: mam nadzieję, że moduł masz zaktualizowany, bo inaczej także nie może być mowy o normalnej pracy, bo poprzednia wersja oprogramowania modułu działała nieprawidłowo (tyle, że Cyfrowy Polsat miał chociaż na tyle siły przebicia, że zmusił SmarDTV do wykonania poprawki - po jej załadowaniu jest o wiele lepiej; Cyfra+ nie robi w tej sprawie nic, moduły od SCM utknęły na 4 aktualizacji i użytkownicy nadal się z nimi męczą). Jeśli masz nową kartę i dostęp do kanałów HD - aktualizacja jest załadowana.

 

Oczywiście nie mówię, że Humax jest bez winy - problem z dwoma modułami jest znany, ale Humax to jedno, a same moduły, jakich się używa to inna sprawa.

 

Jeśli nie interesuje Cię czyja to wina - masz takie prawo - zwróć sprzęt (o ile się da, ew. sprzedaj), bo tracisz czas. Żaden odbiornik nie spełni Twoich oczekiwań, bo w każdym znajdę błędy i to w niektórych przypadkach dużo gorsze od tych, które znalazłeś w Humaxie. Wysyłanie do serwisu ma znikomy sens, bo jak nie ma oprogramowania, to w serwisie go nie stworzą; to nie problem sprzętowy. Taki jest rynek sprzętu sat i na to nie da się nic poradzić. Nie osiągniesz ideału, bo ideału nie ma i jego "stworzenie" jest niemożliwe. Odbiorniki MPEG-2/SD są na rynku od 11 lat i co z tego - nadal w każdym z nich znajduje te same, powielane od lat błędy różnych kalibrów. Jeśli w jednym coś działa lepiej - coś innego zepsuto totalnie. Poprawią, to zepsują coś innego i tak w nieskończoność. Cóż z tego, że przykładowo regularnie się wytyka problem EPG w C+. Najlepsze co się da zrobić w tej sprawie bez MediaHighway to 3 dni (z 10,892H), a nawet to mało który sprzęt przetwarza poprawnie, choć co test w SAT Kurierze to punktuję za to... Siedzę w tym biznesie na tyle długo, że mogę jasno powiedzieć nie da się zrobić odbiornika idealnego.

 

W zeszłym tygodniu wysłałem listę 13 błędów wyliczonych w tym wątku (tak - tyle tego było przez całe 12 stron) - zawarłem wszystko co się przewijało, łącznie z tematem EPG (tu powiem jasno - jeśli w ogóle coś będzie, to góra 3 dni) i wiem, że wykaz dotarł tam gdzie miał dotrzeć. Czy ktoś się tym zajmie - nie wiem (przykładowo co do kwestii piktogramów - wątpię - to nie jest błąd z kategorii poważnych). Co się dało - próbowałem sprawdzić u siebie. Niektórych błędów nie potwierdziłem (ktoś wspominał, że w EPG brakuje litery "ł" - nic takiego nie zauważyłem; nie zdarzyło mi się także aby załadowały się dwie informacje o pozycji programowej różnym kolorem czcionki - jedna z Cyfry, druga z Cyfrowego Polsatu, a sprawdzałem wszystkie kanały pracujące w simulcrypcie). Z błędów, które można podciągnąć pod poważne - są 4. Cała reszta to w mojej opinii bzdety, których u konkurencji również nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...