Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni wzmożonych testów i już wszystko wiem...

 

Humax to w 100% udana konstrukcja, niestety niedopracowane oprogramowanie sprawia trochę problemów. Mam nadzieję, że szybko pojawi się jego nowa wersja.

 

Co chciałbym by zostało poprawione, dodane:

- możliwość wyłączenia automatycznego pobierania EPG (w nocy trochę daje popalić, gdy tak włącza się co jakiś czas)

- polskie znaki w EPG

- możliwość ustawienia nagrywania "z ręki" (podaję kanał, czas i włącza się)

 

Do dziś nie udało mi się jednak rozwiązać problemu z Diablo Cam. Istotnie działa jedynie na wersji UW 1.29 i niższej oraz Stealth 2.29 i niższej. Trudno powiedzieć dlaczego.

 

Mam wersję Diablo Cam Wireless - bez problemu dzieli kartę Cyfry+, ale TNK w żaden sposób uruchomić nie mogę. Może to wina wsadu do Diablo...

 

Mam nadzieję, że w nowej wersji softu problem z CI zostanie rozwiązany.

 

Podsumowując, zostaję przy Humax Icord, mimo problemów na początku, teraz raczej go nie zamienię.

 

Może ktoś ma inny sposób na TNK + Diablo + Icord?

 

EDIT - dodano kilka minut później...

 

Podczas pisania tego postu przyszło mi do głowy, by zmienić oprogramowanie na niższe. Zastąpiłem 1.000.13 na 1.00.07. I wszystko działa... Diablo w wersji UW 1.44 bez problemu uruchomiło się. Tak więc, problem tkwi na pewno w sofcie Humaxa... Teraz pytanie co lepsze: FTP (którego w 1.00.07 nie ma), czy działające Diablo. Na razie zostaję przy 1.00.07. Ktoś coś schrzanił przy 1.00.13 (a to przypadkiem nie soft robiony specjalnie na rynek Polski?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Humax w ogóle ma ochotę popracować jeszcze nad nowym softem czy skończy się tylko na obietnicach (podobnie jak z HDCI2000)? O pełnym EPG Cyfry to słyszymy już od stycznia, że ma być.....

A czemuż to kolaga się tak martwi, przecież na innych forach kolega jest znanym wielbicielem Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to kolaga się tak martwi, przecież na innych forach kolega jest znanym wielbicielem Technisata.

 

A coś kiepsko kolega czyta moje komentarze. Mam jednego Technisata i 4 Humaxy w domu. I co to oznacza... a no nic, po prostu potrafię na coś co posiadam spojrzeć krytycznym okiem. Nie uważam, że jeżeli już dokonałem wyboru i coś kupiłem to jest to najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 2 lata Humax HDCI 2000, nie polecam sprzętu Humax-a, kłopoty, kłopoty... i jeszcze raz kłopoty.

Teraz kupiłem GLOBO HDS1 i kłopty znikły... o dziwo... :brawo:

EPG dla C+, Polsatu, Polskie "ogonki" nie zawiesza się !!! :brawo: nie to co humax. :shock:

Nawet dysk HDD 2,5" 80 GB, mam podłączony bez zasilacza zewnętrznego. :brawo:

Jak Ktoś chce mieć spokój w użytkowaniu, to warto to przemyśleć, aby później "się nie męczyć psychicznie" z humax-em. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka obserwacji po zmianie na nową kartę C++.

Mianowicie:

W momencie gdy mam wpięty moduł CP i C+ Ten drugi zawiesza się niemiłosiernie, ma problemy z każdym kanałem z paczki cyfry. Dosyć często wyskakuje mi komunikat o uruchamianiu modułu w którym jest C+. Natomiast wszystko chodzi sprawnie w momencie kiedy jest wpięty sam C+ powiedział bym że chodzi nawet troszkę lepiej niż przed zmianą karty. Sam PC chodzi bezproblemowo. Możliwe ze zostanie to naprawione w nowym sofcie, czy ktoś zna datę ukazania się go?

O EPG z C+ pisano już wiele więc nie będę się rozpisywał miejmy nadzieje że zostanie ono poprawione w raz z nowym softem.

 

 

Jak któryś z kolegów używa Astona do dekodowania C+ i modułu Cyfrowego Polsatu jednocześnie to polecam zamianę Astona na PowerCAM Pro. Różnica jest kolosalna. Praktycznie nic się nie wiesza, można bezporblemowo przełączać się między kanałami Polsatu i C+. Aston i moduł Polsatu w iCordzie to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia jestem posiadaczem iCord HD 500GB i nie obyło się bez problemów, choć daje sporo zadowolenia.

Podłączony na 2 kablach do Diseqa (5in2) i zeza na Hotbird i Astrę.

 

Z lektury forum widzę, że całkowicie bez głowy kupiłem standardowy SCM moduł do C+, gdyż większość problemów wydaje się być związana z nią.

 

Ale nim przejdę do problemów to wydaje się, że rozwiązałem problem z przed kilku stron - "stopklatka i chodząca fonia". Naprawiłem to poprzez sprawdzenie styków na Diseq-u. Okazało się, że jeden jest niedokręcony i dawał spięcia. Po dokręceniu "stopklatka" która występowała co 5 minut już więcej nie wróciła.

 

Z problemami, z którymi sobie nie poradziłem i nie znalazłem odpowiedzi to:

 

1. jak ustawiam nagrywanie to iCord nie pozwala w ogóle na przejście na inny kanał - komunikat "niedostępne w trybie nagrywania" wydaje mi się, iż przy podłączeniu tylko jednego kabla to pozwalał na przejście w ramach transpondera

2. jak ustawiam nagrywanie FilmboxaHD to nie tylko nie da się włączyć otwarzanie jak nagrywa ale potem i tak program jest zakodowany od 2 minuty i go obcina przy odwarzaniu (coś podobnego było opisane już z Canal+ próbowałem edytować ale nie da się w iCordzie - czy można rozszerzyć temat) - Filmbox Extra nagrywa ok.

3. przy zakupie były 4 programy nagrane z identycznym czasem startu (przypuszczam, że testował go dystrybutor lub dealer), ale teraz nie mogę ustawić nawet 2 programów do nagrywania w tym samym czasie - komunikat "konflikt rezerwacji" - czy to wina SCM i PowerCAM to zmieni? Czy muszę PowerCAM rejestrować w C+, czy poprostu wstawić?

4. czasami za każdym razem a czasami co 2-3 raz pokazuje się komunikat "Spięcie LNB" - nigdzie nie znalazłem info co to jest a połączenia wydają się ok

5. EPG ładuje się do większości kanałów dopiero po uruchomieniu kanału (czasami również sąsiednie się załadują)

6. Polskie czcionki czasami się ładują czasami "znikają" - nie znalazłem na razie zasady

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wie ktos może jak przywrócić orginalny adres mac?Po powrocie do starszej wersji softu GXLSCI 1.00.07 adres zmienił sie na FF FF FF...Znalazłe opis na czeskim forum który po przetłumaczeniu wyglada tak.

 

1 Ci / download niektórych HEX edytor

2, kopię swojego adresu MAC iCordu (jest przyklejony do dołu urządzenia)

3, pobrać plik HDPVR_loader.zip

4, Pobierz i uruchom program z Colibri dla PR-HD-1000

5, spustíš i daje że iCorda

6 z załadowaniem pliku HDF - to plik zip z HDPVR_loader.zip

7 Oszczędzasz wszystkie moduły - pobrać plik bin

8, bin otworzyć plik w edytorze hexa "

9, aby zmienić pierwszym wierszu 400k FF: FF: FF ...... na swój adres MAC czego dwie ostatnie skopiowane

10, do składowania

11, Niebo otwarte ponownie dla PR-HD-1000 (z Colibri)

12, po dodaniu modułu i dać wam jako plik został utworzony, jeśli nie są nepřejmenovával należy Flash_C00000.bin

13, prosząc parametr Rodzaj: Flash (podstawa: 0) i Offset C00000

14, oszczędzasz HDFfile terenów pod nazwą hdpvr.hmx

15, nahraješ do flashku i updatuješ jak gdyby updatuješ FW

 

Niestety nie udało mi się rozszyfrowac punktu 9 i 15.Jeśli ktoś coś może pomóc to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafcio

 

15 to informacja, żeby wrzucić plik na pendrive i wgrać tak jak normalny soft, ale 9 - nie wiem, wrzuć oryginał, nie tłumaczenie. Poza tym widzę, że to opis do PR-HD 1000, nie iCorda (no najwyżej jeśli z iCordem postępuje się tak samo, ale tego nie wiem). Po wgraniu ponownie nowego softu i resecie fabrycznym MAC nie wraca?

 

@b73

 

1. Zdecydowanie źle skonfigurowałeś połączenia Humaxa. Po zmianie połączenia na dwa kable trzeba zrobić reset fabryczny i od nowa ustawić rodzaj połączenia na dwa niezależne kable, a następnie od nowa poskładać sobie listę kanałów.

2. Problem z dekodowaniem po stronie modułu?

3. Raczej przyczyna to błąd konfiguracji - patrz pkt. 1. W każdym razie wymiana modułu też będzie konieczna. PowerCAM-a nie trzeba rejestrować - zamieniasz SCM w tunerze i oglądasz dalej.

4. Spięcie LNB = informacja o zwarciu na przewodzie do konwertera. Może to też powodować przełącznik.

5. EPG jest przesyłane na określonych częstotliwościach. Przykładowo dla Cyfrowego Polsatu EPG jest na kanałach z 11,159 GHz, pol. V i jeśli nie przełączysz się na żaden kanał z tamtej częstotliwości to EPG dla Cyfrowego Polsatu po uruchomieniu odbiornika w ogóle nie uświadczysz. W Cyfrze+ EPG jest na dwie audycje (aktualną i następną) z każdej częstotliwości, ale tylko dla kanałów, które są tam nadawane. Czyli przykładowo po uruchomieniu Canal+ pobierze Ci EPG dla Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, TVP 1, TVP 2 i kilku innych, ale już nie dla TVP Info, HBO, HBO 2, HBO Comedy i innych. W praktyce całe EPG zbierze się dopiero po zerknięciu na kilka kanałów. Gdyby Humax umiał pobrać 3 dni z 10,892 GHz, pol. H, wtedy po wybraniu Canal+ pobierałoby się 3 dni dla wszystykich kanałów z Cyfry+, ale Humax tego nie umie (przynajmniej na razie).

6. Polskie czcionki w EPG są dla kanałów Cyfrowego Polsatu, dla Cyfry+ nie ma, więc ich brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie oto orginał

Ve zkratce.

1, sežeň si / stáhni si nějaký HEX editor

2, opiš si MAC adresu iCordu ( je nalepená zespoda na přístroji)

3, stáhni si soubor HDPVR_loader.zip

4, stáhni si a spust program od Colibri pro PR-HD-1000

5, program spustíš a dáš že máš iCorda

6, dáš load HDF file - to bude soubor ze zipu HDPVR_loader.zip

7,dáš Save all modules - tím získáš bin soubor

8,bin soubor otevřeš v HEXA editoru´

9, na řádku 400k změníš první FF:FF:FF...... na tvou MAC adresu co jsi si opsal

10, uložíš to

11, otevřeš znova Heaven pro PR-HD-1000 (program od colibri)

12, dáš add module a dáš tam ten file co si vytvořil pokud jsi nic nepřejmenovával mělo by to být Flash_C00000.bin

13,zadáš parametr Type: Flash (base:0) a Offset C00000

14, dáš save HDFfile a uložíš to pod názvem hdpvr.hmx

15, nahraješ na flashku a updatuješ jako když updatuješ FW

 

 

POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!!!

Jeśli chodzi o PR-HD 1000 HEAVEN to jest to program w którym jest zakładka icord HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oryginał na niemieckim forum iCorda HD: http://www.icordforum.com

 

W zasadzie sprawa wygląda tak:

- otwierasz soft za pomocą PR-HD1000-Heaven

- po załadowaniu w dolnej części okna w tabeli powinno Ci się pojawić coś w stylu Flash (base: 0), C00000, 000A3E3A

- klikasz na Save all modules - zapisuje się plik Flash_C00000.bin

 

Aby poprawić MAC masz do wyboru trzy narzędzia. Jeśli masz dostęp do Microsoft Access to jest narzędzie MACohneHex działające przez Accessa. Wystarczy, że je uruchomisz, wpiszesz oryginalny MAC, który powinieneś mieć na nalepce od spodu iCord-a, otwierasz wcześniej zapisany Flash_C00000.bin i gotowe - plik jest przygotowany.

Jeśli nie masz MS Access - jest prosty programik Icord Loader MACFix - wpisujesz adres i klikasz na Loader FIX (plik Flash_C00000.bin musi być w tym samym katalogu)

Ewentualnie pozostaje poprawka edytorem szesnastkowym - otwierasz zapisany Flash_C00000.bin, przechodzisz pod adres 400h (program Ultra Edit) i zmieniasz sześć bajtów (FF FF FF FF FF FF) na swój adres MAC. Plik zapisujesz.

 

Aby to załadować spowrotem do tunera musisz uruchomić PR-HD1000-Heaven i zaraz po uruchomieniu wybrać Add Module i wczytać wcześniej poprawiony plik. Następnie klikasz na Save HDFfile i zapisujesz całość pod nazwą hdpvr.hmx. Plik ładujesz do odbiornika za pomocą pamięci USB (standardowo podpinasz USB i przy starcie odbiornika przytrzymujesz Record).

 

Wrzuciłem dwa narzędzia tu: POBIERZ. Jeśli będziesz chciał poprawiać edytorem szesnastkowym - to demo Ultra Edit jest tu http://www.ultraedit.com

 

Oczywiście działasz na własną odpowiedzialność - to dłubanie przy sofcie, więc jak zrobisz coś źle, to pozostanie serwis. W każdym razie jeśli wszystko wykonasz jak opisałem - nic nie powinno się stać. Powodzenia! ;)

 

Opis stworzony na podstawie informacji z forum http://www.icordforum.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Używam od kilku tygodni iCord'a HD 500GB. Podjąłem decyzję o zakupie po uważnym przestudiowaniu różnych publikacji na temat odbiorników PVR HD. Co prawda na temat Humax'a opinie często nie zachęcały do zakupu, ale po pierwsze negatywne nie dotyczyły iCorda, no i ta nagroda na SAT KRAK...

Niestety pojawiają się pewne problemy:

 

1. EPG (Cyfry) często wyświetla się jedynie we fragmencie, czasem na niektórych programach wcale, a czasem jest ok (-pełny tekst, nawet są polskie znaki z wyjątkiem "ł"). Ale taka sytuacja występuje rzadko i co najgorsze nie widzę żadnej prawidłowości. Szczerze mówiąć mocno wkurzające!

2. Czasem pojawia się problem z przełączaniem kanałów, jeśli ustawione jest nagrywanie - co ciekawe niektóre kanały się włączaja, a inne nie.

2.Czasem (znowu!) pojawia sie tablica z info o braku uprawnień, czy coś koło tego, i po chwili znika... :/

 

Ma ktoś może gotowe rozwiązanie na choć jedną bolączkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Było to wspominane w tym wątku - EPG Cyfry+ nie pracuje poprawnie.

2) Ten problem może być spowodowany złym ustawieniem rodzaju posiadanej instalacji antenowej. Póki co najczęściej takie przypadki się trafiały. Ważne jest, aby wybrać dobry typ, bo odbiornik na tej podstawie decyduje, czy w ogóle próbować korzystać z drugiej głowicy. Można niechcący na własne życzenie "wykastrować" możliwości odbiornika.

3) Jaki moduł używasz. Na wstępie mogę powiedzieć, że już wcześniej w wątku potwierdzono, że odpowiednim modułem pod Cyfrę+ jest dla iCord-a PowerCAM Pro. Aston i oryginalny moduł Canal+ HD radzą sobie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) , ale moje dylematy mają nieco głębsze podłoże...

AD 1.

Probllemy z EPG są wg. mnie dwojga rodzaju:

A. Urywany (czasem) opis programu - i tu pewnie winna jest Cyfra,

B. Wyświetlanie programów tylko na niektórych kanałach i co gosza na niektórych "do przodu i do tyłu", a na niektórych w zasadzie tylko "na bieżąco" t.j. góra godzinę do przodu;

Np. w tym samym czasie wyświetlają się programy na TVN i TVN7 nie tylko na cały bieżący dzień, ale nawet dwa dni do przodu, a dla odmiany na Canal + tylko parę godzin do tyłu i na bieżąco. Z kolei TVP Kultura, czy Historia w ogóle...

AD.2

Wezwę facowca, który mi zmieniał konwerter - dam znać czy się uporał i co zrobił,

AD 3.

Jestem tu nowy, ale nie całkiem zielony - regulamin "przeleciałem" i zanim coś zamierzałem napisać dłuższą chwilę przeszukiwałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi...

Kupiłem oczywiście PowerCAM Pro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To prawda. Sytuacja jest taka, że każdy nadawca emituje EPG po swojemu i w efekcie w Polsce mamy największy śmietnik standardów. Wolna amerykanka. Cyfra+ nadaje EPG w standardzie MediaHighway (7 dni), DVB (3 dni, ale tylko z częstotliwości 10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4) i DVB (teraz i kolejna audycja na wszystkich pozostałych częstotliwościach). Cyfrowy Polsat ma EPG DVB (7 dni z 11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4) i DVB (teraz i kolejna audycja na wszystkich pozostałych częstotliwościach). N ma DVB (7 dni z 11,449 GHz, pol/ H, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK), a na reszcie nie ma nic. TVN ma swoje EPG na nie wiem ile bez polskiej czcionki z 11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4. Bez polskiej czcionki, bo jak by było z to wg. standardu DVB nie mieliby znaków abonenci Cyfry+, a wg. MediaHighway - nie mieliby abonenci Cyfrowego Polsatu, n i TnK. Jest niewyobrażalny "syf" i winą za to obarczam Cyfrę+ za usilne pakowanie się w MediaHighway. Gdyby wszyscy dawali EPG DVB z określonej częstotliwości na 7 dni - łatwo byłoby się dostosować, a tak teraz jest w odbiornikach cyfrowych tak, że albo producent się wysili i nakombinuje, żeby to jakoś pracowało z dużymi kombinacjami w oprogramowaniu, albo dla różnych kanałów EPG różnie się pobiera w zależności od tego od kogo pobraliśmy EPG i na jakie kanały (bo część w platformach się dubluje). Obawiam się, że nigdy w Polsce nie unormujemy tej chorej sytuacji.

2. Po co fachowiec? Samemu trzeba się znać na obsłudze własnego sprzętu - instrukcja obsługi w dłoń i działaj ;)

3. PowerCAM jest sam, czy ma jakieś towarzystwo w postaci innego modułu? Czy w konfiguracji modułu masz włączoną tylko Seca (Mosaic-S), a resztę wyłączoną? To może znacznie poprawić dekodowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie można zrobić tak żeby tuner który i tak ma podłączenie do internetu połączył się z serwerem C+ bądź polsatu jak to robi program "Program TV" Po zrestartowaniu czytał i ładował EPG z pliku. Rozwiązało by to problem kanałów które nie mają epg chociażby filmbox i filmbox extra. Dokładne opisy na kilka dni do przodu.

Tak się rozmarzyłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. No to mnie nie pocieszyłeś... Problem chyba w nikłej konkurencji, a w zasadzie jej braku!

Ad2. To kwestia czasu, którego zwykle nie mam...

AD.3 Na razie PowerCamPro nie ma sąsiada.

Tak na marginesie to zastanawiam się nad TNK bo jest nSport i TVPSport (ale nie HD :( ), lub CP, ale czy warto dla 2 kanałów sportowych HD więcej becalować drugi abonament. Natomiast z rozpędu jeszcze mam drugi dekoder Echostar DSB 606 Polsatu, bo posiadana karta oczywiście współpracuje tylko z tym dekoderem.

A wracając do złącza CI to wyświetlają mi się następujące informacje:

PowerCam_HD V2.0.3,

A w menu:

SmartCart&PIN / MOSAIC-S/Information/Label: Cyfra+, Serial no...

CAS/Do you want to change it? /Yes, No

VP:76619/Serial No .......

Download status/

CSP-Disabled

Tak więc szczerze mówiąc, to nie wiem co mam wlączone? Na pewno jestem laikiem, ale to menu mogłoby być czytelniejsze... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w CAS i na pytanie Do you want to change it? odpowiedz twierdząco. Jak wejdziesz do środka - masz tam pełno MOSAIC z różnymi literkami. Najlepiej (jeśli nie korzystasz z innych kart w innych systemach CA) pozostawić włączony tylko MOSAIC-S, czyli Seca MediaGuard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...