Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem, jak zaordynowałeś :) i jak na razie o.k.Dzięki!

 

Po tym jak "wjechałeś mi na ambicję" :brawo: pozwolisz, że powrócę do mojego pierwotnego problemu nr.2 W tym temacie napisałeś:

"2) Ten problem może być spowodowany złym ustawieniem rodzaju posiadanej instalacji antenowej. Póki co najczęściej takie przypadki się trafiały. Ważne jest, aby wybrać dobry typ, bo odbiornik na tej podstawie decyduje, czy w ogóle próbować korzystać z drugiej głowicy. Można niechcący na własne życzenie "wykastrować" możliwości odbiornika."

Przypuszczam, że fachowiec, który w biegu zmieniał mi konwertery, a w efekcie i antenę nie skojarzył przy wprowadzaniu ustawień anteny, że ten dekoder ma umożliwiać odrębne równoczesne oglądanie i nagrywanie programów.

I tak, w ustawieniach anteny mam takie kwiatki:

Typ anteny - stała (bo taka jest)

Typ połączenia - jeden kabel (i tu pewnie źle, bo do 2 konwerterów idą razem 4, dwa kable do dekoderów na jednym poziomie mieszkania, a dwa na drugim )

Ustawienia satelitów:

Hotbird 13.0E

Częstotliwość LNB - uniwersalne

Wejście DiSEqC - DiSEqC A

Zasilenie konwertera - standardowe

Transponder 10719 V 27500 A

Siła i jakość sygnału po 80%

Czy widać po tych ustawieniach że jest coś pokaszanione?

Przypuszczam, że przynudzam, ale ew. mogę się zrewanżować wiedzą podatkową... :?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione dwa takie same. Wcześniej miałem inaczej właśnie różne chociaż mam dwa kable na jednym tylko hotbird na drugim hotbird astra sirius i thor. U mnie tak działa. Chodzi o możliwości właśnie nagrywania i oglądaniu różnych kanałów. Przy tamtym ustawieniu było tak że jak nagrywałem coś z jednego transpordera to mimo że miałem drugi kabel wolny to kanały z innego transpordera już się nie dały włączyć lub nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam jedno pytanko dla tych co są głeboko w temacie. Czy jest jakaś opcja że humax wypuści jakieś nowe oprogramowanie które "wyleczy" modół diablo?Kożystając z przerwy świątecznej wgrałem nawet soft 1.00.00 i nic.Nie mam pojęcia od czego to zależy bo z tego co widzę niektórzy wracają się do softu 1.00.07 i wszystko działa jak należy.Z góry dziekuję za odpowiedz.

Nie rozumiem postępowania firmy Humax bo to przecież jeden z najmodniejszych modułów na rynku i w ten sposób to nie zdobędą potencjalnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek_64 - lista się posypie

@rafcio - zapewne jest opcja, nie doszukiwałbym się tu celowego działania Humaxa - chcieli coś poprawić i zepsuli przy okazji coś innego. W Niemczech iCord HD zyskał sporą popularność, a jest tam też wielu posiadaczy Diablo, więc mam nadzieję, że stosowna poprawka się pojawi, ale Humax tempo wypuszczania poprawek ma dość wolne... Zobaczymy. Póki co dodatkowo oczywiście zgłaszajcie temat do dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita

Jeśli możesz rzuć okiem na mojego posta powyżej, podałem tam moje ustawienia, przy których równoczesne nagrywanie i oglądanie często nie jest możliwe, bo zgłąszane są błędy, co konfliktów rezerwacji.

Listę kanałów zgrałem po usb na flasha i po zmianie zaproponowanej przez Bladego 114 wgrałem na nowo. LIsta jest OK.

Natomiast zmiana kabli na 2 takie same de facto niczego nie zmieniła, bo komunikaty o konfliktach znikły (choć nie całkiem) na etapie wprowadzania rezrwacji, jednak niezawodnie pojawiają się winnych momentach n.p., gdy nagrywanie lub oglądanie z rezerwacji ma się właśnie włączyć. Poza tym z kilku zarezerwowanych nagrań, niektóre się w ogóle nagrały!

Coś jest mocno pokaszanione... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień przykładowe zestawy kanałów, przy których takie rzeczy się dzieją. Ogólnie zasada jest taka, że ponieważ są dwie głowice, to przy dobrej konfiguracji możesz nagrywać do 4 kanałów i 5 oglądać, ale maksymalnie z dwóch częstotliwości (logiczne - dwie głowice = dwa wstrojone jednocześnie sygnały, czyli maksymalnie dwie częstotliwości). I teraz operując na przykładach:

 

Załóżmy, że chcesz nagrać jednocześnie Canal+, Canal+ Film, HBO i HBO 2. Dwa pierwsze kanały są z 10,892 GHz, pol. H, kolejne dwa z 10,719 GHz, pol. V, czyli póki co w normie - dwie częstotliwości. Jeśli zechcesz obejrzeć Canal+ Sport - nie ma problemu - nadal 10,892 GHz, pol. H, więc powinno bez problemu zaskoczyć. Jeśli wybierzesz TVN - nie uda się - 11,393 GHz, pol. V będzie trzecią częstotliwością i technicznie nie da rady tego obsłużyć.

 

Inny przykład: planujesz nagrania po 3 godziny kolejno na TVN na 16:30, Canal+ Film HD na 17:00, HBO na 17:30 i TVN Siedem na 18:00. Widać, że w trakcie startu ostatniego nagrania pierwsze będzie jeszcze trwać. Sytuacja będzie taka. Pierwsze nagranie ruszy bez problemów. Drugie ruszy jeśli oglądasz cokolwiek z 11,393 GHz, pol. V (częstotliwość na której jest m.in. TVN) lub 11,278 GHz, pol. V (częstotliwość na której jest m.in. Canal+ Film HD). W przeciwnym przypadku nie wystartuje i pojawi się błąd. Trzecie nagranie całkowicie nie ma szans na start - inna częstotliwość od dwóch pozostałych. Czwarte ruszy bez problemów (częstotliwość ta sama co TVN). W trakcie nagrwania zakres możliwych do oglądania kanałów ogranicza się sprzętowo w miarę wzrostu ilości nagrywanych jednocześnie materiałów.

 

Oczywiście żeby była jasność: te ograniczenie dotyczy wszystkich odbiorników HD PVR - dwie głowice = dwa transpondery, cztery głowice = cztery transpondery (teoretycznie Dreambox DM8000 może mieć zainstalowane cztery głowice, ale ja widziałem w akcji tylko z dwiema, ciężko powiedzieć jak będzie w praktyce) itp. Oczywiście może być gorzej - odbiornik może mieć dwie głowice i pozwoli tylko na nagrywanie jednego kanału i oglądanie + nagrywanie drugiego i nic więcej - akurat tu iCord ma nieco lepiej, bo można nagrywać trochę więcej i kombinować nieco więcej, ale cały czas mając na uwadze sprzętowe ograniczenie dwóch częstotliwości, które jest nie do obejścia technicznie na tą chwilę w ogóle - żaden producent nie znalazł na to rady ;)

 

Być może o tym wiesz i niepotrzebnie się rozpisuję - jeśli problem jest mimo tego, że masz na uwadze, że maksymalnie obsługiwane są dwie częstotliwości w jednym czasie - to trzeba jeszcze gmerać w ustawieniach.

 

Wykaz częstotliwości wykorzystywanych przez Cyfrę+ (w tej chwili jest tam jeden błąd - TVN nie jest brany z 12,284 GHz, pol. H, a z 11,393 GHz, pol. V - tak jak reszta kanałów TVN): http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita,

Wielkie dzięki :D Bardzo wyczerpująca informacja.

Nie będę ściemniał, jako laik nie miałem pojęcia, że na tak różnych częstotliwościach są nadawane programy :?

To dużo wyjaśnia, jednak w moim przypadku niestety nie wszystko...

Konkretnie:

Dziś na 20-tą ustawiłem nagrywanie na Ale Kino (do 21-45) i wówczas nie mogłem już oglądac np. TVN, ani HBO.

O 21-25 z rezerwacji uruchomiło się 2 nagrywanie (przynajmniej, taki miałem komunikat) na Canal+ Film HD i od tego momentu, nie mogę oglądac tego kanału, natomiast mogę Canal+ Film,

Podczas próby przełączenia programu właśnie w lewym górnym rogu pojawiają się dwa biało-czerwone kółeczka informujące o stanie zaawansowania nagrywania (Ale Kino, Canal+ F...)

Po zakończeniu nagrywania na Ale Kino zmiana ! Włącza mi się C+Film HD, a Canal+Film nie!

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc spróbowałem i się nie da.

Podczas nagrywania na Canal+ Film nie da się oglądać nie tylko tvn'owskich progranmów, ale też n.p. TV4, TVP INFO, PULS, Canal+Film HD, czy Eurosport...

Tak więc, jeśli możesz, powiedz mi co pozmieniać w menu. Swoje ustawienia podałe kilka postów wcześniej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_64 napisz dokładnie jak to masz ustawione bo próbowałem zerknąć na twoje usatwienia ale nie wszysko jest jasne. Więc tak masz dwa kable? Jeżeli tak to z jakimi satelitami w usatwieniach masz tam diseq A wiec używasz diseqa? Jakie satelity na pierwszym kablu , jakie na drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na starcie widzę, że coś tu jest nie tak - Sirius i Thor mają po zero jakości, czyli mówiąc po ludzku - nie działają ;) Ile masz konwerterów na antenie i ile kabli dociera do tunera? Ze wcześniejszego opisu wynikało, że dwa konwertery, każdy ma po 4 wyjścia i są one rozdysponowane na dwa tunery po dwie głowice każdy, więc Sirius i Thor powinny być wyłączone - i tak nie będą działać, jeśli nie na ku temu "infrastruktury" na antenie ;)

 

Oczywiście jeśli nie da się oglądać np.: TVN-u (ani innych wymienionych) - nadal jest źle. Mam pewne obawy co do wgrywania listy - nie wiem, czy Humax nie wywala jej celowo, bo w niej zapisana jest kwestia kabli i jeśli ładujesz ją ponownie - tuner i tak działa nieprawidłowo. Żeby temat "wyczaić" najlepiej byłoby przeprowadzić eksperyment. Po zmianie ustawienia dot. kabli wyszukać tylko dwie dowolne częstotliwości (cokolwiek, byle ręcznie, żeby wiedzieć co jest z jednej, a co z drugiej częstotliwości). Następny krok to uruchomienie nagrywania i próba przełączenia na kanał z drugiej częstotliwości. Jeśli zapis się uda - załaduj listę i ponowny test. Jeśli tym razem się nie uda - sprawa jest jasna - ładowanie listy trzeba niestety pominąć. Jeśli zapis nie uda się już przy pierwszej próbie - bez listy - pozostaje zmienić ustawienie dot. kabli w tunerze i wykonać test jeszcze raz na takiej samej zasadzie - najpierw bez listy, a później z listą.

 

Jeśli problemu nie uda się namierzyć w żaden sposób - 5 stycznia wracam z urlopu, więc będę miał dostęp do iCord-a, aby poeksperymentować na żywym organizmie - teraz działam z pamięci ;) Ew. pozostanie jednak zawezwać tego lokalnego speca - ale prywatnie zwykle stawiam to jako ostateczne wyjście. Nie to, żebym nie lubił instalatorów - swego czasu sam jeździłem na montaże, ale wolę raczej sam poznać zasadę działania danego odbiornika, aby później móc sam sobie pomóc, gdy coś siądzie, a nie za każdym razem wzywać speca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam takie samo usatwienie jak twoje tj:

Hotbird diseq A

Astra 19 diseq B

Sirius diseq C

Thor diseq D

Jak już będziesz eksperymentował tak jak ci radzi Mr. Orbita to możesz też potestować jak by ci działało z listą którą wysłałem ci na pw.

Jest to moja lista na C+, CP i TNK ustawiona według moich osobistych potrzeb i preferencji.A najlepiej było by jakbyś przywrócił do usatwień fabrycznych i po kolei ustawił. Oczywiście antena stała , dwa kable takie same.

Posiadam abonament cyfry polsatu i tnk dlatego tak są ułożone kanały żeby jak najlepiej działało epg tj większość z polsaty. Ale jak coś to są w liście wszystkie kanały wystarczy je poszukać i pozamieniać. Miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem:

1. nagrywam np jeden film na TVP2, w tym czasie oglądam inny program

2. film się nagrał, ale w formie zakodowanej

3. odtwarzam film ale np w połowie przerywam

4. po kilku dniach znowu próbuję go obejrzeć i... nie da się ani obejrzeć, ani odkodować

 

Co może być nie tak, że pomimo, ze nagrywam tylko jeden program i oglądam w tym czasie inny to ten nagrywany jest kodowany ?

Najdziwniejsze to dlaczego po kilku dniach nie mogę już odkodować tego co wcześniej mogłem ?

 

Sprzęt to iCord 320+PowerCamPro

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nagrasz jakiś materiał i nie odkodujesz go przed zmianą kluczy na nowe, taki materiał będzie już nie do rozkodowania. Czyli naprzykład nagrałeś film 29.12.2008 chcesz obejrzeć 1.1.2009 nastąpiła zmiana klucza, film był zakodowany i już nic nie zrobisz. Nie mam power cam pro chociaż jest to niby moduł wielostrumieniowy ale chyba nie bardzo działa ta wielostrumieniowość z tąd twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy

Witam

Chcialem sie zapytac jaki format plikow video obsluguje humax icord oprocz .ts,

skopiowalem z icorda na pendrajwa film , i chcialem sprawdzic czy

mozna go ogladac na komputerze, dalo sie; plik byl w formacie .ts

znalazlem nawet konwenter ktory zmienia plik divx /inne.. na ten

format-.ts, film przekonwenterowalem i skopiowalem go na pendrajwa a

nastepnie wlozylem do cyfrowki ale humax nie widzial tego pliku a ten

wczesniejszy plik ktory przenioslem z humaxa na pendrajwa szlo

ogladac...pomimo tego ze byl w tym samym formacie. Chcialem sie zapytac jaki program musze sciagnac zebym mogl

przerobic film np divx na jakis format ktory by odbiornik odtwarzal

-oprocz pliku .ts ( plik z filem ) byly jeszcze 2 inne pliki .nts i .hmt program do konwenterowania ktory uzywalem Total Video Converter

nie znam oprogramowania które pozwala stworzyć plik DVB Transport Stream (obsługiwany przez iCorda)

Chcialbym jakis film np divx , avi , xvid, vcd, dvd, przerobic tak zeby icord odczytal plik i zeby dalo sie go ogladac przez pendrajwa:) Pozdrawiam i zycze Szczesliwego Nowego Roku

Czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, blady114

Panowie, sytuacja jest totalnie pokręcona, żaden sugerowany wariant sprawy nie rozwiązał.

Najpierw zmieniłem w ustawieniach na dwa takie same kable (w międzyczasie próbowałem 2 różne).Później dokonałem na nowo wyszukania kanałów, znalazłem Canal+ Film i TVN'y, na pierwszym włączyłem nagrywanie i usiłowałem oglądać drugi (TVN, TVN7, TVN24itp) no i gleba :evil:

Później wgrałem przesłaną od bladego114 listę i to samo. :/

Chyba skończy się na zawezwaniu tzw. fachowca - może po prostu on coś pokaszanił przy montażu, albo mój Humax coś nie teges...

Tak czy inaczej, wielkie dzięki za dotychczasową pomoc i zaangażowanie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy

Witam

Chcialem sie zapytac jaki format plikow video obsluguje humax icord oprocz .ts

Humax obsługuje tylko pliki video w fomacie ts i tylko stworzone przez siebie. Także szkoda twojego czasu na kombinacje z konwertowaniem bo i tak to nie zadziała. Te dwa pliki które tworzy hmt i nts są przyczyną i raczej nie ma szans żeby jakiś konwerter ci je stworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem te pliki edytowac w winwordzie i wpisalem nazwe pliku ktory przekonwenterowalem na format .ts zamiast nazwy orginalnej, przegralem pliki do pendrajwa i tym razem humax wykryl plik z filmem ale nie dalo sie go odtworzyc, wiec chyba bede musial sobie kupic dvd a najlepszy wybor to chyba panasonic bd 55;)

 

mam jeszcze jeden problem z humaxem icord

mam 2 programy w abonamencie z cyfry ; canal + hd i canal + sport hd , kupilem specjalny modul z cyfry ; cyfra plus HD wlozylem do niego karte i tez nie dzialaja, na innym module diablo tez nie dzialaja te programy , dzialaja tylko bez programy z c+ bez znacznika HD, jesli ktos umialby udzielic pomocy do byrdzo by mnie to ucieszylo, karta dziala poprawnie bo byla sprawdzana w c+ i u nich dzialaly te programy

pozdrawiam i zycze Szczesliwego Roku 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzejg88 - Moduł Cyfry+ podpisany jako Canal+ HD działa nienajlepiej ze wszystkimi odbiornikami - raczej było go nie kupować, bo nie zmusisz go do poprawnego działania. Coś tam jednak poinno się pojawić, ew. zarywać, więc trzebaby sprawdzić, czy masz dobre parametry kanałów HD od Cyfry+ na liście - ma być 11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3 DVB-S2/8PSK. Na Diablo szanse są większe, bo z tego co pamiętam, to po odpowiednim przeprogramowaniu HD na nim działa. Niestety musisz go sobie we własnym zakresie zaprogramować.

 

@Grzesiek_64 - ostatnia rzecz jaką możesz zbadać to sprawdzenie, czy na obydwu kablach jest taki sam sygnał. Czyli powyłączaj odbiornik z prądu, odłącz jeden z kabli, a drugi pozostaw na 1 wejściu w tunerze. Włącz tuner i skonfiguruj go na jeden kabel. Jeśli zadziała - ponownie powyłączaj - zamień kable na głowicy 1 i odpal tuner jeszcze raz nic niezmieniając - ponownie powinno wszystko działać. Jeśli nie działa - padł konwerter - do wymiany przez instalatora, lub jest coś nie tak podłączone na przełączniku DiSEqC (odwrotnie?). Jeśli działa - brak koncepcji - pozostaje pomoc instalatora na miejscu, żeby obejrzał w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...