Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mój problem dzięki Wam Panowie rozwiązany, wielkie dzięki! :D

Powód? Wstyd się przyznać, sprawa zupełnie podstawowa, abecadło można by rzec :oops: tzw. "kabelkologia" - miałem podłączony do dekodera tylko 1 kabel do gnaizda LNB1, a LNB2 IN "zmostkowany" krótkim kabelkiem z LNB1 OUT ...

W tym samym pomieszczeniu drugi kabel podpięty był do innego tunera (Echostar Polsatu) - inaczej nie mógłbym odbierać programów CP na posiadanej karcie.

 

Przeprowadzony test poprawności podłączeń i ustawień był taki:

Oglądany program: TVP1

Nagrywane:

TVP2,

Ale Kino,

Canal+ Film

Canal+HD

 

Zważywszy, że właśnie dzięki forum, a konkretnie dwóm osobom: Mr. Orbita i blady 114 ja (jeszcze raz dzięki !)rozwiązałem swój problem, głośno przyznaję się do swojego błędu, by inni, być może równie niekumaci jak ja, nie zadawali zbytecznych pytań, tylko skorzystali z mojego przypadku. Na swoje usprawiedliwienie mogę podać tylko tyle, że nie zastanawiałem się nad poprawnością podłączeń, ponieważ robił to tzw. fachowiec. Na podłaczonym 1 kablu odbierały przecież wszystkie kanały, a przy nim nagrywania nie sprawdzałem...

Z ciekawostek mogę jeszcze podać, że trochę mnie zastanawiało, dlaczego w: Menu/system/wykrywanie sygnału miałem dane tunera 1, a nic odnośnie 2-go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na icordforum.com ukazał się nowy firmware oznaczony symbolem 1.00.14 oto link pod którym można go ściągnąć http://rapidshare.com/files/179987313/hdpvr_1.00.14.zip

natomiast tu można poczytać http://www.icordforum.com/viewtopic.php?f=3&t=3729

niestety moja znajomość niemieckiego jest znikoma więc może któryś z kolegów germanistów może się doczyta co ta wersja nam daje

pozdrawiam wszystkich w nowym 2009 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozumiem że lepiej stworzyć np. dwie listy ulubionych osobno dla CP i osobno dla C+ w celu poprawnego działania EPG. Stworzenie jednej listy ulubionych i pomieszanie programów z tych dwóch platform spowoduje lekki zamęt z EPG, dobrze rozumuję?

Kolega Blady 114-mogę Cię prosić o jakąś aktualną listę lub kogokolwiek? Widzę że jest tu na forum w dziale Humaxa jakas lista, ale nie bardzo chyba aktualna i jakieś dziwne to EPG w niej!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ma wpływu na EPG, bo co z tego, że zrobisz dwie listy, jeśli i tak będziesz przełączał pomiędzy kanałami i zmieniał transpondery - na jedno wyjdzie. Lista kanałów nie ma na to wpływu, a sposób przesyłania danych przez nadawców (a szczególnie przez Cyfrę+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatKurier OSTRZEGA użytkowników Humaxa iCord HD:

Uwaga na nieautoryzowany soft dla Humax iCord HD!

 

2009-01-07 11:57:59 / Jacek Grzeszczak

źródło: Sensor

W sieci pojawiło się oprogramowanie dla odbiorników Humax iCord HD oznaczone jako 1.00.14. Oficjalny polski dystrybutor odbiorników marki Humax - firma Sensor ostrzega przed ładowaniem tej wersji. Jest to wersja próbna, która nie miała ujrzeć światła dziennego. Posiada ona błąd, który podczas ładowania może spowodować uszkodzenie odbiornika!

 

Oficjalna aktualizacja oprogramowania odbiorników Humax iCord HD jest dostępna wyłącznie poprzez system OTA z satelity Hot Bird 8 (13E). Póki oprogramowanie nie trafi tam - jego ładowanie każdy przeprowadza na własną odpowiedzialność!

 

Dotyczy to także każdego innego sprzętu - ładować należy tylko i wyłącznie pliki sprawdzone, których poprawne działanie potwierdzają dystrybutorzy i sprzedawcy!

 

Uszkodzone odbiorniki trzeba wysyłać do Niemiec i wiąże się to z wymianą płyty głównej odbiornika, w związku z czym zalecana jest ostrożność.

 

Oficjalne wydanie nowego oprogramowania dla odbiorników Humax iCord HD jest planowane w najbliższym czasie i będzie usuwać część z zauważonych i zgłoszonych błędów, m.in. zostanie poczynione pierwsze podejście w celu poprawy działania odbiornika z niektórymi modułami Common Interface, zwiększenie kompatybilności protokołu HDCP i kilka innych zmian.

 

Jednak do czasu oficjalnego wydania prosimy o nieładowanie niesprawdzonych plików.

Do Niemiec :?::? A w Polsce żaden serwis tego nie naprawi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info dostaliśmy od Sensora - nie wnikam. Lepiej dmuchać na zimne ;) W ogóle dotyczy to każdego odbiornika, zwłaszcza drogich, bo strata większa ;) Najlepiej nie ładować niepewnych plików. Chociaż z drugiej strony powiem Wam tak, że jakoś Niemcy na swoim forum to ładują i owszem - był jakiś raport, że komuś się coś wysypało, ale ogólnie działa chyba. Zalecam jednak ostrożność. Póki co oficjalny soft to 1.00.13, a jak będzie coś nowego na OTA, to wtedy będzie nowy oficjalny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w Icordzie dwa moduły PowerCam z kartą C+ oraz moduł wraz z kartą z Polsatu. W tej konfiguracji sprzęt wiesza mi się kilka razy dziennie, Objaw jest taki, że robi się stop-klatka, a dźwięk idzie dalej na bieżąco. Wcześnie używałem tylko modułu PowerCam z C+ i takich problemów nie miałem. Czy ktoś ma podobne doświadczenia z używania dwóch modułów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa moduły jeden cyfrowy polsat drugi diablocam z cyfrą plus i tnk. Mam też oryginalny moduł c+. Nie mam powercam ale u mnie takie problemy nie występują. Z moich testów wynika że ze sprzęty które posiadam najlepiej pracują w konfiguracji cp w górnej kieszeni a cyfra + w dolnej i to wszystko z oryginalnymi modułami. Czas przełączania między kanałami nie przekracza 4 s nie zależnie czy to kanał C+ czy cyfrowego polsatu hd czy sd. Gorzej jest natamiast jak mam moduł cp i diablocam wtedy już pojawiają się jakieś opóźnienia w czasie przełączania . Diablo wprowadza troche zamieszania ale to jedyny jak narazie sposób żeby mieć te 3 platformy. Przy sofcie 1.0.0.14 u mnie na oryginalnych modółach c+ i cp działa super nie pojawiają się te durne napiy kanał jest nie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój także się nie zawieszał, ale był to pierwszy egzemplarz 160GB (a zapłaciłem za 320GB), który wymieniono mi na nowy z większym dyskiem. I ten się zawiesza średnio 3 razy dziennie gdy w slocie 2 znajduje się dowolny moduł (objawy: stopklatka z fonią, konieczny "twardy reset").

Dokupiłem drugi egzemplarz (dużo nagrywam - potrzebowałem dodatkowego, pewnego w działaniu egzemplarza do nagrań bez ograniczeń do 2 częstotliwości, z pełnym dekodowaniem - mam 3 moduły z kartami Cyfry+ HD i jeden z kartą CP HD). Poza tym kiedy kopiuje się materiały na dodatkowy dysk lub deszyfruje nagrane filmy to dekoder jest zajęty i nie można z niego korzystać.

Kombinowałem, że ten nowy iCord, który dokupię nie będzie taki pechowy i jakoś sobie z tym bałaganem poradzę...

Niestety ten nowy okazał się jeszcze mniej stabilny. Zachowuje się identycznie, ale zawiesza się co ok 10 minut!!!! Z jednym modułem w 1 slocie oba odbiorniki pracują dość stabilnie.

Teraz już po raz drugi ten nowszy jest w serwisie. Za pierwszym razem wymieniono płytę bazową. Nic nie pomogło. Teraz czekam na wyniki drugiej naprawy, ale jestem pewien, że problem nie zostanie rozwiązany. Zostanę zwyczajnie z dwoma badziewnymi urządzeniami i poczuciem, że zostałem naciągnięty... na sporą kasę.

Użytkowanie tego sprzętu z dwoma modułami przypomina jakiś dreszczowiec lub horror, niczego nie można być pewnym!

W cenie dwóch slotów CI mamy więc jeden.

A teraz jest już alternatywa... ale to nie na tym forum.

Dodam jeszcze, że:

-żaden z tych trzech odbiorników nie nagrywa nic z transpondera 12265MHz (Polsat Sport HD, HBO HD, Discovery HD)

-nie ma żadnych możliwości edycji nagrań

-proces deszyfracji nagrań lub kopiowanie na USB nie może odbywać się w "tle" co na całkiem długi czas pozbawia nas możliwości korzystania z urządzenia

-nie ma żadnych ostrzeżeń (i wyboru) przed zerwaniem deszyfracji nagrywania przy np. zmianie kanału (trzeba się bardzo nakombinować, żeby tego uniknąć planując nagrania)

-brak możliwości wykorzystania wielostrumieniowości modułów (konkurencja już to potrafi zrobić)

-upośledzony slot nr.2 - nie do użytku... (w dwóch z trzech egzemplarzy, a serwis jest bezradny)

Cóż, chyba moja anielska cierpliwość jest na wyczerpaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, bym zapomniał: jeśli ktokolwiek ma jeszcze problemy z nagrywaniem Polsat Sport HD i HBO HD (ja nic takiego nie mam, więc nie mogę tego potwierdzić, co napiszę poniżej).

 

Należy zgrać listę kanałów i wyedytować za pomocą edytora Uniformula wartości TS ID obydwu kanałów z 7800 na 7900. Podobno pomaga. Jak się coś takiego mi trafi to przetestuję temat. Sprawę analizuje też Sensor.

Też mam problem z kanałami hd cyfrowego polsatu. Nie da się ich nagrać nie można ich cofnąć w czasie oglądania. Zmiana tsid też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - jedziemy po kolei ;)

 

@seba1983 - obawiam się, że to nie możliwe - zapewne ograniczenie software'owe. I tak się dziwię, że widzi 7 aż, bo z reguły PVR-y widzą tylko jedną - pierwszą partycję.

@Gekon - w ustawieniach PowerCAM-a wyłączyłeś zbędne systemy kodowania?

@lechma - jeżeli jesteś niezadowolony ze sprzętu (bo z poprzednich postów wnioskuję, że PowerCAM-a masz, a mimo tego nie możesz dojść do ładu) - po prostu go sprzedaj. Kup inny PVR, ale ostrzegam - nie ma na rynku żadnego w 100% dopracowanego produktu. Są tematy na forum - poczytaj o bolączkach innych marek zanim podejmiesz decyzję, żeby nie wyszło "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Miej też na uwadze powszechną bolączkę, tj. dzielenie dużych plików na kawałki - nie każdy sprzęt ma partycję w ext3 - jak producent zastosował FAT32, to brak edycji nagrań na tunerze (moim zdaniem od takich rzeczy jest komputer) to pikuś w porównaniu z koniecznością późniejszego składania nagrań na komputerze, co też nie zawsze jest możliwe. Niestety tutaj nie podpowiem jaki sprzęt nagrania dzieli, a jaki nie - o to trzeba się pytać użytkowników poszczególnych modeli.

O wielostrumieniowości już pisałem - u konkurencji różnie z tym bywa, są sprzęty, co potrzebują 2x CI i splittera, żeby nagrać dwa nagrania w formie zdeszyfrowanej z C+ (w Polsacie to trzeba zapewne dwa abonamenty wziąść) - fajnie, co nie? ;) (zanim bojówki fanów odbiornika o którym mowa się odezwą - nie wymieniam marki, więc sobie darujcie - stwierdzam fakty, dla kontrastu mogę dodać, że za to świetnie pracuje z modułami i jest stabilny jak żaden inny odbiornik na rynku, ale i tak nie powiem nazwy - zgadujcie sobie - są plusy i minusy jak wszędzie)

Tu nie ma ostrzeżenia przed zerwaniem deszyfracji, a w innych sprzętach - nie ma deszyfracji - ciekawe obejście problemu :] Ale można i tak - mniej funkcji = mniej kłopotów.

Zgadzam się, że deszyfracja i kopiowanie powinno dać się załatwiać w tle - to by się przydało. Ostrzeżenie mogliby dodać, ale z punktu widzenia software'owego to trudne lub niewykonalne, bo musiałoby się to pokazywać już przy planowaniu nagrań - odbiornik musiałby sprawdzać w jakich systemach jest kodowany kanał, z jakimi providerami, jakie ma karty i czy już nie planowano czegoś innego, co będzie korzystać z tego modułu. Dodatkowo musi być opcja ominięcia tego, aby jak ktoś akurat karty nie ma w tej chwili w odbiorniku, ale ją wrzuci - żeby też mógł nagranie zaplanować, bo inaczej będzie powód do zgłoszenia błędu w drugą stronę.

Temat 12,265 jest chyba nadal nierozwiązany - jest obejście z kombinowaniem z listą kanałów, ale póki co mam sprzeczne informacje - jednym działa, innym nie. No najwyżej jeśli ktoś zaryzykował, załadował 1.0.14 i coś na ten temat nowego może powiedzieć.

 

Gdzieś wcześniej w tym temacie zbierałem wszystkie błędy dostrzeżone w sofcie (to jedyny odbiornik, dla którego coś takiego zrobiłem, a przy kilku innych też by się przydało :> ) - przy wolnej chwili odnajdę to, zaktualizuję o nowe rzeczy i wrzucę ponownie w temat + może przetłumaczę i wyślę do Niemców - tam ten sprzęt jest popularny, więc jak zauważą listing błędów, to się zainteresują. Ciemno widzę ten ich nowy model HDCI-5000, bo jak później rok mają bugi poprawiać, to szkoda na nich czasu, kasy i zdrowia (do tego nazwa kojarzy się z HDCI-2000, który był z perspektywy czasu przeciętnym odbiornikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten wątek chyba ma najwięcej czytających-posiadaczy Icorda w Polsce ;)

Mam pytaniem siedzę od pewego czasu nad nowo-nabytym Icordem i... nie potrafię znaleźć TVN siedem. Jest w paczce "N"ki, ale zakodowany, przy przeszukaniu wszystkich transporderów Hot Birda. Pod żadną inną pozycją (bodajże 1350 stacji tv) nie pojawia mi się , nawet pod inną nazwą (chyba, że to jakaś egzotyczna nazwa?) Instalacja na razie najprostsza z możliwych- antena 85 cm, pojedynczy konwerter i kabel, pakiet familijny+relax mix+hbo+hboHD+Mtvnhd. Moduł CAM kupiony z abonamentem parę dni temu, jest tylko jeden w tunerze, wszystko działa, oprócz tego tvn siedem...

Przed Icordem z tą samą instalacją pracował bardzo dobrze Echostar 616, tvn siedem bez problemów.

Możę ktoś mógły podpowiedzieć mi wszystkie wartości do wpisania w program Uniformula, aby pojawił się ten nieszczęsny tvn7....

Z góry dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft 1.00.14 nie rozwiązuje problemu nagrywania z tp 12265, ale prawdopodobnie rozwiązuje zawieszanie tunera z modułami C+ i CP.

Piszę prawdopodobnie ponieważ mam ten soft dopiero od tygodnia. W tym czasie powinien się zawiesić 3..4 razy, jak dotąd jest OK.

Soft pobrałem tutaj : http://www.humaxdigital.com/deutsch/hcs ... cordhd.asp

 

Problem nagrywania na tp. 12265 można obejść w następujący sposób. Przed rozpoczęciem nagrywania wyjąć kartę z modułu lub cały moduł.

Po nagraniu wsunąć moduł lub kartę i wtedy można obejrzeć nagrany materiał. iCord jednak nie nagra drugiego pliku przy dekodowaniu.

Humax zapowiada nowy soft z wieloma nowymi rozwiązaniami, może ten problem będzie rozwiązany. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami Mr. Orbita mam wyłączone zbędne systemy kodowania w Powercam ale nic nie pomogło, dalej się zawiesza z dwoma modułami. Z ostatniej chwili.... Wyjąłem moduł PowerCam ze slotu nr 1 i zostawiłem sam CP w slocie drugim i po godzinie właśnie mi się zawiesił. Porażka. Wcześniej miałem HDCI więc jestem przyzwyczajony do problemów :). Teraz tylko się zastanawiam czy czekać na oficjalny update czy zdecydować się na niemiecką publikacje wersji 14. Czy ktoś coś wie na temat terminu wprowadzenia nowego softu w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja, z tym tvn siedem: mam ustawione f=11393V, SR 27500, pmt pid 262, vpid 514, apid 670, pcr pid 130, sid 4313, FEC 3/4... ponawiałem sygnał i nici, zakodowany. Czy ktoś mający moduł Polsatu i odbierający TVN siedem byłby uprzejmy porównać jakie ma u siebie, spod programu uniformula, działające dla tej stacji... kobiety w domu płaczą za ulubionymi serialami :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem komunikat z oficjalnej strony humaxa, że jak zainstaluję nowy soft nieautoryzowany to spadną na mnie wszystkie plagi egipskie i trochę się przestraszyłem :shock: . Czy jest ktoś kto się odważył , zainstalował ten soft (14) i miał problemy ?

A swoją drogą ciekawe komu chce się pisac soft do jakiegoś obcego sprzętu i wystawiac w sieci nie wiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gekon jeszcze raz zamieszczę link do oficjalnej strony Humax Niemcy, stamtąd pobrałem ten soft.

http://www.humaxdigital.com/deutsch/hcs ... cordhd.asp

 

Nie mam żadnych problemów. Za kilka dni ten soft pojawi się zapewne na stronach polskich.

Tak było też z wersją 1.00.13. Soft o którym piszą na stronie Sensora to jakaś wersja przejściowa

nosząca ten sam numer. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura wymyślona przez sensor. Nie ma możliwości żeby ktoś zmienił soft do icorda ponieważ nie jest upubliczniony kod źródłowy. Jest to oryginalny soft a sensor jest jako główny przedstawiciel Humaxa niedoinformowany i tyle. Narobili zamieszania bo może komuś brakło prądu podczas wgrywania softu i tuner się wysypał i nagle oprogramowanie jest szkodliwe i beta i w ogóle. Wgrałem i u mnie hula. Szkoda gadać. Jeszcze jedno dobrze by było żeby rzeczywiście ktoś z poza humaxa się wziął za ten tuner może w końcu by coś poprawił.

Na stronie http://www.humaxdigital.com najnowszym softem do icorda jest wersja 1.0.0.7 czyli wniosek z tego, że oprogramowanie 1.0.0.13 też jest nielegalne do odbiornika Humax iCord HD. A główna strona humaxa deutschland też jest nie legalna bo tam jest wersja 1.0.0.14. A może po prostu oni tam nie śpią tak jak w sensorze i cokolwiek robią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...