Skocz do zawartości

Które kanały Cyfry+ powinne pójśc do wymiany


yacgery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Nie wiem czy to jest dobry pomysł.Każdy z nas może wymienic rózne kanały które rzadziej lub wcale nie oglada.Niestety Cyfra nie robi tego typu badań a szkoda bo oferta mogłaby byc ciekawsza ewentualnie nizsza cena i poprawa jakości.Wg mnie w pierwszej kolejności powinny wylecieć kanały grupy Zone.Są poprostu słabe.Szkoda tez miejsca na gnioty w stylu Polonii1 czy ITV.

Herezja! Na Zone Reality leci wlasnie Intervention. Dla ludzi w temacie, jest to inspiracja, edukacja i ... deska ratunku! Nie oddalbym tez Dominick Dunne. Albo Diet Trials. Zero-sized celebrities. Nawet Sleep Clinic. A kto nie ogladal Miracle Diet ten nie wie ile mozna stracic wylaczajac Zone Club. Herezja!

 

Polonia tez moze dla mnie poleciec, ale setki innych zaprotestuja. ITV - pierwsze slysze.

 

Dobry temat. A oto moje propozycje ktore bym najchetniej wywalil a nie wymienil z listy programow Cyfry+: :P

BBC Prime

Fox Life

ESPN Classic

BBC Prime - dokumenty czesto lepsze niz na NatGeo

Fox Life - moja zona by cie udusila za America's Next Top Model

ESPN Classic - a gdzie indziej zobacze wszystkie walki Mike Tyson'a

 

Konkluzja: Wyrzucajac kanaly w oparciu o takie propozycje, Cyfra popelnilaby samobojstwo! Ludzie maja rozne gusta. Slyszales o koncepcji "long tail". Wylacz kanal w jez. wloskim, a stracisz 300 klientow. Pozostaw tylko polski, a zostanie ci 20% klienteli! To samo dotyczy tematyki: wylacz golfa, stracisz 200 w Polsce. Pozostaw tylko HBO ... stracisz 99%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bruno moi rodzice mają Cyfrę+ już wiele lat także miałem okazję zobaczyć repertuar Ale Kino! i szczerze mówiąc ten kanał jest słaby. Zone Europa jest duża lepszy. Prezentuje lepsze filmy i przede wszystkim ciekawsze czasem nawet mniej znane.A Ale Kino! filmy, które wcześniej zostały 100 razy przemielone przez Canal+, HBO albo inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak. Zamiast Discovery World/Science/T&L uruchomiłbym 3xPlanete tak jak jest w CanalSat.

 

Zastąpiłbym również: Movies 24 na np. 13th Street, ESPN Classic na Sailing Channel, Zone Reality na Animax, Zone Club na "Dom i Ogród".

 

TVP Polonia, TVP Kultura, TV Puls, radia i serwisy interaktywne przesunąłbym na tp 92. Na tp 14 zwolniło by się jedno miejsce dla stacji HD, np. Voom HD. Na tp 18 uruchomiłbym odpowiednik Planete Juniors z CanalSat i przeniósł NGC na tp 15.

 

Zamieniłbym AB Moteurs na Motors TV, oraz podzieliłbym pakiet Relaxx na trzy opcje.

 

Dodałbym jeszcze Sci Fi i Universal Channel.

 

Fox Life niema co usuwać, ponieważ nadaje on z obcego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niestety - co Wy widzicie w tym badziewiastym Polszmacie :?: same reklamy i dziesiątki razy odgrzewane filmy a treść merytoryczna innych ich seriali hmmm. no cóż rzecz gustu. Kupcie sobie zwykłą antenę i będziecie mieli ten swój polsat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kanale Dom i Ogród jest/było mówione od bardzo bardzo dawna a do chwili obecnej ani widu ani słychu. A podejrzewam, że jak go uruchomią to będzie cienki tak jak Kuchnia.TV. Dużo programów z tego kanału leci na Zone Club, tvn style i BBC Lifestyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Discovery World/Science/T&L uruchomiłbym 3xPlanete tak jak jest w CanalSat.

Zastąpiłbym również: Movies 24 na np. 13th Street, ESPN Classic na Sailing Channel, Zone Reality na Animax, Zone Club na "Dom i Ogród".

 

No to musialbym na ciebie naslac Hitman'a, bo nie zauwazyles, ze wiele osob oglada kanaly w jez. angielskim, a ty bys o polowe chcial obciac te oferte w sferze dokumentu. Thank you very f much.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sednem jest post Ciacha z 17 marca. Najlepiej dać ludziom wybór. Niech tylko powstanie jeden pakiet - podstawowy z wszystkimi kanałami TVP, Polsatem (jeśli go dołączą i jeśli stacja zechce), czy TVN i kilkoma innymi, za niewielką opłatę rzędu około 10 zł. A reszta, do wybory, do koloru.

Nie polecam wyrzucania żadnego kanału. Każdy coś lubi, więc uszanujmy też gusta innych widzów. Platformy powinny najpierw usiąść przy stole i dogadać się, co do rozmieszczenia kanałów na transponderach, bo dublowanie kanałów nie ma żadnego sensu. Tylko zajmują one miejsce i obniżają jakość pozostałych. Dopiero po tej operacji można myśleć o dodawaniu nowych kanałów.

Lepiej dodawać nowe kanały.

Ktoś z Was napisał, że Movies24, to Hallmark2. Nie zgodzę się z tym. Na tym pierwszym nie ma tego, co jest na drugim. Target podobny, ale inne propozycje filmowe.

Ja, mimo że jestem facetem (co widać w nick'u), to nie pogniewałbym się gdyby pojawiła się Zone Romantica.

Zlikwidowałbym natomiast pakiet Relaxx. A kanały wchodzące w skład tego pakietu, po prostu spolszczyłbym. Dodać polskie tłumaczenie i po sprawie. Platforma zyskałaby trzy unikalne stacje tv.

Nie ma, moim zdaniem, sensu tworzyć kanałów z przesunięciem czasowym. Ewidentnym przykładem jest Cinemax2, który mógłby być kanałem o nazwie Cinemax+24, gdyż emituje dzień później to samo, co Cinemax. Ten kanał można byłoby zlikwidować, choć z drugiej strony parę filmów widziałem w Cinemax 2. Może jest w tym wszystkim jakaś logika.

Może napiszę herezję ale napiszę to, nie widzę sensu tworzenia kanałów w wysokiej rozdzielczości. Po pierwsze zajmują one o wiele więcej miejsca, niż kanały SD. Po drugie - jeśli będzie dobra jakość kanałów w standardowej rozdzielczości (niektórzy mówią o wzorach z Niemiec), to tym bardziej nie widzę takiego sensu. Bardziej sensowe jest dodawanie opcji dźwięku przestrzennego, niż HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ostatniej części Twojego postu to faktycznie herezja.Poza tym jak ktoś tu słusznie zauważył możemy sobie dywagować co każdy by chciał - i na tej samej zasadzie można sobie pogadać ile słoni przejdzie przez ucho igielne. Cyfra i tak zrobi swoje a Wam i mnie to w miarę odpowiada bo jesteście jej abo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

- Zone Romantica (i to nawet nie za repertuar tylko bez najgorszą jakość obrazu jaką tylko można sobie wyobrazić)

- Zone Club (oferta i tak dubluje się z Domo, TVN Style czy Kuchnią)

- Extreme Channel (zamieniłbym go ewentualnie na Rush HD)

- iTV (wstyd marnotrawić pasmo transpondera na taki gniot)

- Jetix (moim zdaniem najgorszy z kanałów dziecięcych obecnych w Cyfrze, wielu kreskówek nie pozwoliłbym oglądać swemu dziecku; wymienić na Nickelodeon albo Boomerang)

- 4 Fun TV, Patio TV, TV Puls (nie mam nic przeciwko tym stacjom, ale nie powinny gnieździć się na transponderach płatnej platformy cyfrowej; niech poszukają sobie innego operatora, co nawet na dobre by im wyszło biorąc pod uwagę jak niski bitrate Cyfra im przydziela)

- DOMO.tv (nominowany za to, iż 95 % ramówki stanowią programy amerykańsko-brytyjskie; miał to być polski kanał tematyczny a wyszedł klon BBC Lifestyle, Zone Club i Discovery Home & Leisure)

- Hallmark i Movies24 (albo poprawią jakość obrazu albo precz z oferty)

- HBO2, HBO Comedy, AXN Sci-Fi, AXN Crime, Cinemax 2 (stacje i tak serwują same powtórki - mimo, że ilością premier na głównych kanałach nie grzeszą, zwłaszcza AXN -> zaoszczędzone pasmo można by przeznaczyć na polepszenie fatalnej jakości HBO1, głównego AXN i Cinemax1 ; zdaję sobie, że taki ruch ze strony Cyfry jest praktycznie nierealny, aczkolwiek pomarzyć zawsze można :wink: )

- Animal Planet (może wyrzucenie tego kanału utarłoby trochę nosa dla Discovery Network; zamiast niego należałoby sprowadzić/stworzyć prawdziwy kanał z filmami przyrodniczymi - mam dosyś reality shows z udziałem amerykański&brytyjskich weterynarzy czy zwierzęcej ukrytej kamery)

- MusicChoice (wymieniłbym na rodzime Miasto Muzyki RMF FM nadawane satelitarnie - warunek bitrate audio 256-320 kbit/s; MusicChoice dla porównania ma ~ 130 kbit/s co niestety słychać no i nie oferuje muzyki polskiej)

- Tele5 / Polonia 1 / Edusat (niby nie do końca w ofercie, chociaż w przeszłości gościły na transponderach Cyfry+; powinni przesunąć je na jeszcze dalsze miejsca na liście kanałów, niektórych denerwują one samą obecnością :lol2: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam, że lepiej mieć nawet troszkę mniej kanałów za to w lepszej jakości i z lepszą ramówką. Zresztą w przypadku niektórych pozycji zaproponowałem wymianę na inny kanał o podobnej tematyce, a nie usunięcie. Z jednej strony Cyfra na dzień dzisiejszy i tak nie jest w stanie pomieścić tylu stacji (transpondery pękają w szwach; pikseloza atakuje ze wszystkich stron; dźwięk na MusicChoice przypomina kiepską empterójkę, a nie płytę CD), z drugiej - wiele kanałów dubluje się po względem tematyki lub oferuje same powtórki (na przykład przy obecnej ilości premier jeden AXN w zupełności by wystarczył) tym samym blokując miejsce nowym kanałom, które mogłyby wzbogacić ofertę (np. Animax, The History Channel HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...