Skocz do zawartości

Radio Zapinamypasy.pl


Gość jaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej zasady ? On się po prostu uczy. To, że masz kasę i nazwisko nie oznacza, że w biznesie odniesiesz sukces. To nie takie proste. Kwestia jest taka czy za jakiś czas wyciągną wnioski czy nie. Bo jakie on ma doświadczenie komentowanie, praca na etacie w korpo to trochę coś innego niż prowadzenie biznesu. Know-how zawsze kosztuje i trzeba za nie zapłacić w ten czy inny sposób. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mocno zawiedziony radiem zapinamypasy.pl. Początkowo słuchałem go dość często, szczególnie audycje prowadzone przez Gąsiorowskiego i Kruka, bo  lubię tych gości. Z czasem słuchałem coraz mniej, mniej więcej od połowy marca już w ogóle. Ostatnio wracając z pracy sobie włączyłem i o mało nie zasnąłem. Dwóch prowadzących tak nudnie prowadziło audycję, że gorzej chyba się nie dało.

 

Dużo częściej zdarza mi się posłuchać WeszłoFM, szczególnie jak prowadzi Piotr Wąsowski, nie zanudza, jest czego posłuchać. Ale to też nie aż tak często, generalnie najczęściej odsłu[beep]e coś z Weszło na SoundCloudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Andrzej Twarowski zadebiutował w radiu zapinamypasy.pl

Od 9 luźna atmosfera, sporo historyjek, opowiastek, rozmów o mundialu zarówno z kibicami, jak i rozszyfrowanymi: Tomek z Wawro (Smokowski), Przemek z Żoliborza ( Pełka), Przemek Rudzki. W trakcie rozmowy z tym ostatnim wyjawił że będzie ekspertem w Onetowym programie ''Misja Rosja''. Wspomnienia Ligi+Extra, początków jego pracy, Tematami stricte piłkarskimi są Premier League i Mundial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gorszego momentu nie mogli sobie wybrać - radio mogło zyskać sporo słuchaczy podczas Mundialu. Ale do tego byłaby potrzebna chociaż aplikacja na komórki, a tego się nie udało im przez kilka miesięcy stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego @Dawid nie uzależniał tak, jest spokojnie na rynku miejsca na kilka takich projektów przecież takie nisko budżetowe Radio Gol działa sobie od dłuższego czasu. Problem jest taki, że Weszło robi sobie Magazyn na Mundialu który dostępny jest na Orlenie, dziennikarze jeżdżą po krajach naszych rywali, reklamują się u nich buki a ZapinamyPasy pod tym względem wyglądało słabo. Spokojnie jest miejsce na kilka takich projektów i szkoda, że znikają ale tam zabrakło kogoś kto ma właśnie doświadczenia w robieniu biznesów w mediach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lekki szok. Nie tyle to, że projekt nie wypalił, ale to, w jakim momencie padł. Cztery (!) dni temu wszedł do gry Twaro, wiem po sobie i znajomych, że to skłoniło ludzi do posłuchania. Zbliża się mundial, który mógłby być przełomem - wiadomo, niektórych mecze zastaną w autobusach i samochodach, dla nich byłaby to ciekawa opcja. Właściciel albo bardzo niecierpliwy, albo był już naprawdę grubo na minusie.

 

Z punktu widzenia widza plus jest taki, że Twarowski zamiast ginąć w czeluściach internetu, pewnie niedługo znów zagości za mikrofonem w telewizji - nie wyobrażam sobie, by nikt po niego nie sięgnął. Może Polsat w pakiecie ze Smokowskim, może powrót do nc+, może rozwinie się współpraca z TVP?

 

Szkoda radia, szkoda Twara, szkoda ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo taa - jest się z czego cieszyć, jakie to polskie..

Jak przypomnę sobie te szumne zapowiedzi, to rzeczywiście jest się z czego pośmiać. Te tajemnice, te domysły. "Tworzymy innowacyjny projekt, ale nie możemy zdradzić szczegółów, bo to tajemnica. Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie." "Wierzymy w sukces, bo na rynku brakuje takiego radia" Bla, bla, bla...

Cztery miesiące i po projekcie.

Na poczatku tego tematu, pisałem, że w dzisiejszych czasach nie ma szans na powodzenie tego typu radia i miałem rację.

Mało tego. "Weszło" spotka dokładnie taki sam los. To tylko kwestia czasu..

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tego tematu, pisałem, że w dzisiejszych czasach nie ma szans na powodzenie tego typu radia i miałem rację.

Mało tego. "Weszło" spotka dokładnie taki sam los. To tylko kwestia czasu..

Jest miejsce, bo tak naprawdę nigdzie publicystki sportowej u nas nie ma, tylko trzeba to też spiąć biznesowo i jakoś się wyróżniać.  Weszło zarabia a radio to tylko jedna ze składni marki. Oni mogą sobie pozwolić działać inaczej, nawet dokładać, a patrząc po reklamodawcach widać tu dużą różnicę. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te tajemnice, te domysły. "Tworzymy innowacyjny projekt, ale nie możemy zdradzić szczegółów, bo to tajemnica. Wszystkiego dowiecie się w swoim czasie." "Wierzymy w sukces, bo na rynku brakuje takiego radia" Bla, bla, bla...

Ja akurat nie pamiętam za bardzo, żeby zapinamypasy tak się zapowiadało, była tylko mowa o internetowym projekcie i tyle.

 

Stano swoje radio zapowiadał od blisko roku i to od niego podobne słowa słyszałem.

 

 

Mało tego. "Weszło" spotka dokładnie taki sam los. To tylko kwestia czasu..

Nie byłbym taki pewien. Po 1. Stano zapowiadał, że mogą przez 5 lat dokładać, a i tak radio będzie istniało. Po 2, tam jest co posłuchać. Ja na żywo słucham dość rzadko, ale audycje z odtworzenia słucham regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, Stanowski znalazł dobrych reklamodawców i sponsorów, wkrótce ma ruszyć studio na mundial, kanał YT, Weszlo FM się utrzyma, bo Stanowski ma doświadczenie w mediach a to jego radio i pomysł, który przygotowywał ponad rok.

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pośpiech był niepotrzebny. Było trzeba najpierw, np. zadbać o aplikacje. Słuchanie byłoby łatwiejsze. Poczekać na Twarowskiego i wystartować, np. przy okazji Mundialu.

 

Szkoda, że projekt nie przetrwał. Szkoda też, że Smokowskiego i Twarowskiego nie ma już w Canal+. Według mnie bardzo ich brakuje w tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapinamypasy nie bardzo zrozumiało rynek. Weszli z całą platformą mocno nieprzygotowani; brak aplikacji mobilnej do dnia dzisiejszego, serwery które potrafiły nie wytrzymać większego obciążenia, czy w zasadzie brak jakiegokolwiek marketingu. Na dobrą sprawę dopiero przy powrocie Twaro coś zaczęło być o nich słychać, ale wpisy i tak objęły jedynie media społecznościowe, więc to żadna reklama w gruncie rzeczy. Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem inwestora, który zamyka interes w zasadzie na początku działalności. Od kilku dni mają u siebie Twarowskiego, oprócz tego wielu fajnych dziennikarzy, idzie Mundial więc słuchalność też by wzrosła, a on zamyka interes? Wydaje mi się, że tu chyba zadecydowały jakieś inne sprawy, a "liczby z Excela" to jedynie wymówka dla słuchaczy. Zwyczajnie nie wierzę, że z dnia na dzień zachciało mu się zamknąć cały interes.

 

Co do Weszło.fm to jestem przekonany, że oni bez problemu utrzymają się jeszcze z dobre kilka lat, dopóki będą mieli chęć na tworzenie nowych treści. Stanowskiego można lubić bądź nie, ale trzeba mu przyznać że rozumie rynek internetowy i zwyczajnie ma nosa do takich sportowych interesów. Dodatkowo w ostatnim czasie wychodzą poza internet, działają w terenie, wydają na Orlenie swój magazyn dotyczący Mundialu. Widać jak na dłoni, że interes się kręci, szczególnie że Weszło cały czas się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć oficjalnym wypowiedziom, to właśnie dla tego "super" projektu, Panowie Twarowski i Smokowski odeszli z C+, bo Ci nie chcieli się zgodzić na pracę w dwóch miejscach.

Ponad 20 lat pracy poświęcone za czteromiesięczny projekt.

Jeśli to był prawdziwy powód odejścia, to dzisiaj brzmi wręcz kuriozalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...