Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł nie ma wpływu na działanie EPG. EPG jest niekodowane. Jeśli bez modułu nie działa, to z modułem też nie będzie działać, a oprogramowanie TV wymaga poprawki. Jeśli działa bez modułu - z modułem też będzie.

czyli EPG może działać, jednak to zależy od danego modelu (oprogramowania) TV?

a jak to sprawdzić? mam podłączyć kabel od talerza bezpośrednio do tv i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i mało tego - może działać różnie na różnych kanałach, co też jest zależne od oprogramowania w TV.

 

Co zrobić, żeby sprawdzić? Po pierwsze TV musi mieć oczywiście tuner satelitarny (w parametrach informacja o DVB-S/S2, a z tyłu charakterystyczne nakręcane złącze "F"), bo bez tego podłączanie anteny satelitarnej do TV jest bezcelowe. Po tym trzeba po prostu wyszukać kanały z satelity zgodnie z instrukcją TV, dokonując stosownej konfiguracji w zależności od tego jaki się ma układ antenowy (jeden satelita, czy monoblock, czy może jeszcze coś innego, to nie temat tego wątku). Po wyszukaniu na liście wystarczy zlokalizować kanały, które wchodzą w skład oferty Cyfrowego Polsatu i zobaczyć co wyświetla się w EPG w telewizorze. Mimo, że kanał nie zostanie zdekodowany (bo nie ma modułu), to informacje o programie muszą się wyświetlić. Jeśli ich nie będzie lub będą skromne/na krótki okres czasu - wina TV i lepiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"adiksw",ja też mam tv Samsung Smart i odbieram CP za pomocą modułu CI+ od prawie roku i nie mam żadnych problemów z odbiorem jakichkolwiek kanałów tvn-owskich,czy innych!Spróbuj ponownie z listy ogólnej wszystkich kanałów otwierać tvn-y,aż trafisz na właściwy przypisany do CP.Nie wszystkie kanały danej stacji są na polsatowskiej,że tak się wyrażę częstotliwości i jej przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy korzystając z modułu CI+ podłączonego bezpośrednio w TV działa wam EPG?

Potwierdzam, że w modelach Toshiba serii WL968 EPG działa bardzo ładnie, tylko oczywiście brak polskich znaków.

 

Jednak mam kolejny problem, TV złapał ponad 1900 programów, z czego oczywiście większość nie świeci.

Chciałbym uporządkować listę programów (np Polsat HD jest na 1292 pozycji) jednak wyszukiwanie tych które odbierają przy takiej ilości to koszmar.

Czy jest gdzieś może umieszczona lista programów z HB, które odbierają w CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ten tuner z Twojego opisu to czytałem po łepkach tylko opinie o nim ale raczej są negatywne . Na forach zawsze czepiają się softu do tego modelu i to tu może być problem. Są opinie złej współpracy modułu polsatu z tym tunerem. A może moduły CP i Cyfry się gryzą .Sprawdz osobno każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczi1280 - mam to samo na tunerze Technisat Digyboxx HD C+, Napis "brak karty" pojawia się tak samo jak u Ciebie. Walczyłem z tematem bardzo długo, też wymieniałem moduł Ci + na inny, tuner też ale nie ma na to rady. Technisat twierdzi, że póki co nie ma na to lekarstwa, jedyna nadzieja to aktualizacja softu dla modułu Ci+ przez Polsat bądź wymiana modułu na starszą wersję czyli Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w Technisat ISIO (wersja international, soft v2,52xxxx) stary moduł CP działa bez problemów.

Dziwne jest to że dedykowany moduł CI+ ma problemy ale jak wiemy ten nowy standard jest raczej na rękę dla nadawcy amy użytkownicy z tego nic nie mamy dodatkowo wręcz przeciwnie nadawca może nam pewne rzeczy poblokować w przyszłości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczi1280 - Na forum jest wiele postów od użytkowników tunerów Technisat z modułami Polsat Ci (bez plusa) i z tego co czytałem śmiga wszystkim bez problemu. Spróbuj sobie załatwić wymianę na starszy moduł ale jest to w tej chwili bardzo trudne, sam czekam już drugi miesiąc i póki co nadal go nie mają. Jedyny mały minus starszych modułów to podobno delikatna pixeloza od czasu do czasu na kanałach HD ale z tego co wiem pojawia się rzadko. Poza tym wszystko śmiga tak samo, pytałem już kilku osób i twierdzą, że przełączanie kanałów jest tak samo szybkie. Jak mi nie wymienią w punkcie to zamawiam na allegro z cesją. Na aktualizacje ze strony Polsatu raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moduły CI ciężko jest dostać i chyba dam sobie z tym spokój. Do tego dziś przeszedłem na dobrych warunkach do nc+ ze starym modułem Cyfry, który w tym tunerze działa bardo dobrze. Umowę z Polsatem mam do grudnia, więc chyba go oddam z końcem umowy lub przejdę na pakiet Mini HD dla paru kanałów których nie mam w nc+. Dla wszystkich którzy chcą brać moduł CI+ Polsatu do tego tunera przestrzegam, koszmar co rusz brak karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć paru rzeczy.

Chciałem podpisać na dniach umowe z CP pakiet familijny max HD + film HD + MR za 0zł/msc nowa promocja tylko na ten pakiet.

1.Czy moduł CI+ jest jako główny czy jako MR?

2.Czy w fergusonie 8800HD bedzie działał dobrze?

3.Jaka jest naprawde różnica miedzy CI a CI+ (ferdek8800HD ma kieszeń CI )

Bardzo prosze o pomoc bo nic sie nieda dowiedzieć od tych Pań które tam pracują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moduł przy MR działa jako odbiornik główny.

Raczej działa w większości dekoderów, więc w Fergusonie pewnie też.

Moduł CP działa w trybie zgodności z CI (legacy), więc jak na razie nie może korzystać z restrykcji, jakie pozwala narzucać standard CI+.

 

ps. Spokojnie możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

HD3000, albo HD6000 (różnica w cenie inicjacji).

Obydwa na STi7111, więc klasa Sagema z C+.

 

ps. Były plotki o MR na dwóch CAM-ach w lipcu, więc może poczekaj te dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...