Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dotychczas tak było, jednak jak mówiłem są plotki, że CP chce zmodyfikować świadczenie usługi MR, między innymi na dwóch modułach.

 

Czas pokaże jak będzie, w końcu to tylko dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu do Multiroom'u nie dadzą, gdyż nie działałoby wówczas zabezpieczenie w postaci okresowego blokowania się urządzenia dodatkowego. Moduł CP takiej funkcji nie posiada. Posiadają ją tylko dekodery produkcji CPT i tyle one właśnie mogą być do Multiroom'u jako urządzenie dodatkowe. Może się to kiedyś zmieni. Jakiś czas temu krążyła tu na forum jakaś plotka, że ponoć od lipca br. ma być możliwość wzięcia dwóch modułów CAM do Multiroom'u, ale ja jakoś w to nie wierzę... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To zabezpieczenie, to strasznie idiotyczny pomysł, bo de facto przecież niczego nie zmienia, poza periodyczną niewygodą.

 

Zresztą jest to rozwiązanie potwornie nienowoczesne i uniemożliwiające średnio raz na tydzień normalne korzystanie z oferty na co najmniej kilka minut.

 

Jak dla mnie, to kompletna porażka.

 

ps. Co do modyfikacji MR, to zaczekajmy do lipca. Dajmy CP szansę na rozwój. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zabezpieczenie to faktycznie do najwygodniejszych z punktu widzenia abonenta nie należy, ale moim zdaniem i tak jest o niebo lepsze, niż konieczność ciągnięcia po domu kabla sieciowego LAN (jeśli ktoś w domu takowej instalacji nie ma) i spinania nim dekoderów. Wtedy też tym bardziej odpada możliwość korzystania z modułów CAM. :? Mi tam te zabezpieczenie Multiroom'u w Cyfrowym Polsacie nie przeszkadza. Przełożenie na chwilę karty z mojego modułu do dekodera mojego brata to dla mnie żaden problem. W końcu nie robi się tego codziennie, a można to też zrobić wcześniej, nie czekając na zablokowanie się dekodera dodatkowego. :)

Osobiśnie wątpię, że Cyfrowy Polsat zrezygnuje z tego zabezpieczenia i pozwoli bez ograniczeń korzystać z dwóch dekoderów niezależnie w ramach Multiroom'u, a tym bardziej z dwóch modułów CAM. Wówczas byłoby jak dawniej w CYFRZE+, że ludzie dzieliliby się abonamentem na pół. Chociaż byłoby super, gdyby była możliwość wzięcia dwóch modułów, bo wtedy mój brat mógłby sobie też sprawić np. jakiegoś Fergusona i odbierać Cyfrowy Polsat na swoim niezależnym sprzęcie, tak jak ja w tej chwili. :)

Ale to tak na marginesie, bo to nie jest temat o Multiroom'ie CP. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy ja dobrze rozumiem? Jeśli ktoś teraz zechce wziąć CP wraz z Multiroom'em i w tym jako dekoder główny moduł CAM to już nie da rady? :shock::roll:

Bo wiadomo, dwóch modułów nie da rady, gdyż moduł może być tylko jako tzw. urządzenie główne. Ale teraz nie można nawet wziąć jednego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Można nadal do MR brać CAM-a jako odbiornik główny, ale w menu CAM-a nie ma opcji MR, więc chwilowo MR na dwóch modułach jest w CP niedostępny.

 

Oby to się jak najprędzej zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w menu polsatowskiego modułu nigdy nie było opcji MR! Moduł ten od samego początku można było brać do MR tylko jako urządzenie główne i tylko jedną sztukę. Jako urządzenie dodatkowe już tylko dekoder dedykowany produkcji CPT. Tutaj raczej nic się nie zmieniło... :roll:

A wiadomo może coś więcej na temat ewentualnych przyszłych zmian w obecnym MR pod kątem możliwości wzięcia dwóch modułów CAM? Bo jakiś czas temu krążyła tu jakaś plotka, że ponoć od lipca br. ma być taka możliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Plotka, jak to plotka, ma wartość plotki. :)

 

Zaczekajmy spokojnie do lipca, być może nasze oczekiwania zostaną zaspokojone.

 

W sumie, dotyczyłoby to wcale niedużej grupy abonentów CP, jako że lwia większość korzysta z dekoderów CP kupionych na własność i na wynajem.

 

Grono korzystających z modułów jest nieliczne, ale MR na dwóch modułach, to byłby naprawdę strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego, co widzę na stronie CP to przy wyborze pakietu "Mini HD" faktycznie dostępny jest moduł CAM CI+ za 99 zł na własność! :shock: To chyba jakaś nowość, bo wcześniej w ogóle nie można było dostać modułu CAM do tego pakietu. Był dostępny chyba od "Familijnego HD". :roll: W ogóle też wcześniej nie można było wybrać modułu CAM przy zamówieniu internetowym, a teraz już taka opcja jest. :) Widać jakiś postęp w Cyfrowym Polsacie! :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj przedłużyłem umowę na pakiet familijny Cyfrowy Polsat z 37,9 na 39,9 zł wraz z zakupem modułu CAM za 1 zł. Moduł został prawidłowo zainstalowany w telewizorze co poświadczył komunikat. Pojawia się problem ponieważ na kanałach wyskakuje informacja "Kanał zakodowany" oraz "problem z kartą błąd 09". Ponadto w ICOK musiałem zmienić ręcznie numer aktywnej karty z starej 073977098597 na nową 241331581633. Korzystałem także z opcji "Wznawianie połączenia z satelitą", co w niczym nie pomogło. Co ciekawe w "Stanie rachunku" widnieje: pakiet opłacony do FTA 9999-12-31. Proszę o wyjaśnienie.

Przeskanowałem telewizor na wyszukiwanie kanałów, znalazł ich w sumie około 2 000, nie są one w żaden sposób uporządkowane, nie wiadomo, które należą do CP.

 

Proszę o poradę ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...