Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co to znaczy wymienic dekoder na modul w ramach obecnej umowy ?

 

To znaczy że idziesz i mówisz, że zrobiłeś w domu remont, masz nowy telewizor z gniazdem CI+ który powiesiłeś na ścianie i nie masz teraz gdzie postawić dekodera i chcesz wymienić dekoder na moduł 8)

 

to to samo o co pytam?

 

Nie, kupić nowy moduł na własność a wymienić sprzęt do umowy to nie to samo. Na moduł własnościowy nie przerzucisz pakietów z innej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze , a jaki dekoder polecacie na dzien dzisiejszy ariva 202e , combo 205 ? cos innego lepszego? jakis technisat? oczywiscie z mozliwoscia PVR , w miare niskoawaryjny , dobrze wspolpracujacy z tym CAM? ; dobre opinie ma ten Ferguson ariva 202 E na forum , 2-glowicowce sa [beep]nie drogie, a i tak dwoch kodowanych kanalow nie da sie obsluzyc jednym strumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregor11

Ferguson Ariva 202E byłby, moim zdaniem, dobrym wyborem. :) Od Arivy 250 Combo różni się tylko tym, że nie ma dodatkowo głowicy DVB-T, która jest właśnie w 250-tce. A reszta to jest to samo. ;)

Ja sam mam tuner Ferguson Ariva 202E i jestem zadowolony. :) Moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa w nim prawidłowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregor11

 

Możesz kupić Fergusona, ale poszukaj starszego modelu z gniazdem CI bez CI+. Chodzi o to, że w interfejsie CI moduł nie ma możliwości szyfrowania nagrań. Moduł CI+ polsatu na takich starszych urządzeniach pracuje w trybie legacy jako moduł CI i wszystkie nagrania możesz bez problemu wrzucić w komputer. W nowszych dekoderach z CI+ operator ma możliwość szyfrowania nagrań i będziesz mógł je oglądać tylko w dekoderze na którym zostały nagrane, a jak w przyszłości oddasz moduł to stracisz do nich dostęp.

Na chwilę obecną co prawda nagrania z większości kanałów nie są szyfrowane, ale nie wiadomo jak będzie w przyszłości. Operator może w każdej chwili to zmienić.

 

Sam moduł CI+ bardzo wolno przełącza kanały nawet do 8 sekund, ale wystarczy wyłączyć kontrolę rodzicielską w jego ustawieniach, by czas przełączania drastycznie się skrócił. Mam w tunerze kartę SmartHD i moduł CP, i przełączanie kanałów w obu przypadkach odbywa się błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z modeli Fergusona nie posiada gniazda CI+. Wszystkie modele ze złączem na moduł CAM mają "zwykłe" złącze CI (bez "plusa").

Tak więc, niezależnie od tego, czy to będzie starszy model, czy też najnowszy, w przypadku Fergusona i tak będzie to model ze "zwykłym" CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zainteresowalem sie tematem z powodu checi zakupu tv z modulem DVB-S s2

mianowicie chcialbym zasiegnac rady czy TV Tsohiby http://www.toshiba.de/television/3d/ul/46ul985g/ bedzie dzialal prawidlowo i czy bedzie mozna poukladac lub zassac skądkolwiek liste programow dla CP? modul chcialbym zakupic przez ich strone i nie chce chce pozniej miec problemow, ze wszystko fajnie a dziala do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Technisatem to chyba jest więcej problemów, niż z Fergusonem. Zwłaszcza w kwestii związanej z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. Tak przynajmniej wnioskuję po przeczytaniu tematu o tym tunerze w dziale "CYFRA+" na niniejszym forum.

Ja z moją Arivą 202E nie mam żadnych problemów. A mam ją już półtora roku. Poza tym, jak dla mnie to ten Technisat jest ohydny z wyglądu. Ale wiadomo, to rzecz gustu.

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam kunszt dizajnu to może nie jest, ale na pewno elegancji mu nie brak, jest to mały, nie zajmujący dużo miejsca dekoder, o prostokątnych kształtach. UWAGA! Lepiej wygląda w realu niż na zdjęciach. :)

Co do modułu CAM CP to rzeczywiście dość skomplikowane to, jednym działa dobrze innym nie w zależności od konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim sofcie datowanym na 3 maj br. moduł cam CI+ juz poprawnie przynajmniej u mnie działa z cam CI+ CP i karta CYFRY+ HD

 

Wszystko dekoduje naet NICK JR i NICKELODEON HD z którym na tym tunerze programami był problem

 

Nie obraż sie @Barti ale FERGUSON ARIVA dobra jest do edukacji i jako pierwszy tuner do pobawienia sie.Miałem A200 HD przez 3,5 roku i powiem tak zmieniłem na MANTE 8000 HD a teraz mam TechniSat-a i nawet brak edukacji na tym ostatnim ani ziębi mnie ani parzy bo w ''[beep]'' juz nic nie ma a po 31 sierpnia 2013 jeszcze mniej będzie

 

Jeśli wiąrze sie umową z kims kto daje mi moduł cam Ci+ to taki sprzęt kupuje bo z tego powodu umowy nie rozwiążesz z CP niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie obrażam się. ;)

O Arivie 200 faktycznie naczytałem się wiele niezbyt dobrych opinii i narzekań. Swego czasu też myślałem o tym modelu, ale się wstrzymywałem z zakupem. Do czasu, aż pojawiła się właśnie Ariva 202E. Ten model miał już znacznie lepsze opinie. Dlatego też go kupiłem. I jestem zadowolony. :) Ten Technisat to przypomina mi bardziej dekoder dedykowany. Zresztą, nawet poniekąd jest on swego rodzaju "miksem" dekodera dedykowanego i niezależnego, bo jest on głównie pod CYFRĘ+ (nc+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tu sie zgodzę ale moduł CI+ czyta bez problemu już z CP i nie uwierzę w jakieś opinie ze u mnie nie działa albo ze mam problem .Owszem tuner na dopracowaniu technicznym.Drugim plusem jest zużycie energii no i jego funkcjonalność np. możesz docinać wycinać i sklejać na dekoderze sobie filmy co masz nagrane na dysku nie musisz tego na kompie robić no i działające EPG z czym niestety ma ARIVA problem na niektórych kanałach jak TCM czy CN lub inne

 

Moduł CI+ napewno działa bez problemu z Cyfrowego Polsat-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem tutaj nowy,przeczytałem kilkanaście stron tematu i odpowiedzi się troszkę różnią :)

Posiadam dekoder Ariva 210 Combo abonament NC+ Platinium a chce powiększyć odbiór o Cyfrowy Polsat Family Max HD+Film Hd z modułem CAM CI+. Pytanie brzmi:

-czy moduł będzie działał bez problemu w slocie CI umieszczonym w Arivie 210?(CI/CI+ jak to właściwie z tym jest na Arivie?)

-czy wpływa to na rozdzielanie sygnału NC poprzez Clone+?

-czy listę kanałów CP będę mógł wkomponować w już istniejącą,którą sam układałem na Arivie?

-czy ewentualnie moduł będę mógł wykorzystać także w telewizorze Samsung LE37C630K1W,który posiada slot do modułu CI?ewentualnie czy raz użyty moduł na dekoderze można stosować później w TV?

-czy przedni panel dekodera po włożeniu modułu będzie się domykał?(to tak z ciekawości hehe)

Z góry dziękuje za pomoc doświadczonym forumowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiem

- tak będzie działał do czasu aż cam CP nie przejdzie na aktywne CI+ z poziomu cam-u

- nie nie wpływa bo niby jak

- tak bez problemu

- tak przynajmniej nie powinno byc problemu no i dryga cześc tez na tak

- tak klapka domyka sie :D

 

Tak na marginesie do tej konfiguracji polecam to co mam w podpisie :D

Clone+ tez już działa testowo na TechniSat :D

 

https://satkurier.pl/news/87770/clone-ak ... wania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Cyfrowego Polsatu CI+ dobrze współpracuje z Mantą HD 900 czy też HD 800. Wprawdzie kanały przełączają się trochę wolniej niż w Fergusonie Arina 250 ale rekompensuje to za to znacznie lepszą jakością obrazu zwłaszcza SD. Dekoder ten jest zbudowany na bardzo wydajnym 2-rdzeniowym procesorze ZORAN. Jest to jeden z nielicznych procesorów graficznych, który ma sprzętowo zaimplementowany upscaling SD do HD zarówno do 720p jaki do 1080p. Dzięki temu oraz SD wyświetlany na telewizorze jest bardzo dobrej jakości (prawie jak HD). Pod tym względem wszystkie dekodery oparte na procesorach ALI - wysiadają. W początkowym okresie użytkowania były pewne problemy techniczne z użytkowaniem owych Mant - restartowały się, ale po wgraniu najnowszego softu problem ten ustąpił. Na znanym portalu aukcyjnym, tuner ten można już kupić poniżej 300,-zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brak CI+ a jakby miał Ci+ to był b.dobry

Z tym, że brak CI+ to akurat zaleta. Nowszy standard ma zalety tylko dla operatora, bo dodaje pancerne DRMy, a tym samym wprowadza jeszcze większe ograniczenia dla użytkownika. Teoretycznie CI+ pozwala na dodanie usług VOD itd. ale jest to bardzo wątpliwe, by kiedykolwiek było wprowadzone przez naszych operatorów.

Nie wszystko co nowe jest lepsze. Czasem trzeba się zastanowić co te nowe przynosi, a nie działać jak konsument zombie i kupować wszystko co aktualnie wciskają marketingowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"Moda" na ograniczenie swobody nagrywania materiałów filmowych w elektronicznych mediach, pochodzi oczywiście od "zawsze poszkodowanych" wytwórni filmowych, które już nie wiedzą co wymyślić, aby jeszcze bardziej zaokrąglić swój trzos.

 

Nie sądzę jednak, by w CP szybko się CI+ urealniło, boć to przecież media dla wszystkich, więc byłby to w pewnym sensie jednak strzał w stopę.

 

Zważywszy jednak, że użytkowników modułów w CP jest relatywnie niewielu, to nie byłaby to mimo wszystko, jakaś duża szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...