Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna mam cyfrowy polsat z modułem ci+ .Po włączeniu telewizora przez 3-5 sekund mam czarny ekran z informacją "sygnał zakodowany" ,po tych kilku sekundach obraz sam się pojawia.Kolejnym problemem jest opóźnienie EPG,które pojawia sie dopiero po kilku minutach. Wcześniej miałem moduł nc+ i tam tych problemów nie było.Telewizor to samsung smart serii 7 .Czy ktoś ma też takie problemy?

To nie wina modułu tylko telewizora. Posiadam tv Sony i od włączenia nie mam żadnych problemów. Obraz jest natychmiast. Samsung trochę inaczej dekoduje kanały. Dlatego taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie rację może mieć @stojak:

 

To nie wina modułu tylko telewizora. Posiadam tv Sony i od włączenia nie mam żadnych problemów. Obraz jest natychmiast. Samsung trochę inaczej dekoduje kanały. Dlatego taka informacja.

 

 

Ja niestety nie mam możliwości tego zweryfikować. Posiadam wprawdzie telewizor Sony, ale nie ma on wbudowanego tunera satelitarnego. Modułu CAM Cyfrowego Polsatu używam w tunerze satelitarnym zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina modułu tylko telewizora. Posiadam tv Sony i od włączenia nie mam żadnych problemów. Obraz jest natychmiast. Samsung trochę inaczej dekoduje kanały. Dlatego taka informacja.

Ja jednak widzę winę  w module cam, Mam TV Samsung z serii 9000 i żadnych problemów nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z Tv Sharp lc-40cfe4042e i jego współpracy z modułem CAM Cyfrowego Polsatu.

Telewizor sam przestawia kanały - czasami po kilku godzinach a czasami po kilku dniach. Co może być przyczyną lub co zrobić aby tak się nie działo.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dziś na przykład na TVP 1 non stop jest komunikat kanał kodowany i czarny ekran. Poza tym z ponad 400 kanałów na liście kilkadziesiąt zniknęło i lista ma nieco ponad 350 kanałów. Może coś źle robię na etapie wyszukiwania kanałów i dlatego potem są takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pilocie Openboxa naciśnij dłużej klawisz exit i powinna się pojawić lista zainstalowanych pluginów, po kolei wyłączaj i pomoże - też tak miałem i któryś z emulatorów powodował blokowanie modułu CI od Cyfrowego Polsatu.

Jesli tak zrobię nie będzie to miało wpływu na działanie karty nc+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tv Samsung i też po włączeniu mam przez chwilę zakodowane kanały. W nc nie było tego problemu. Tu jak przyłączam na dalsze kanały to potrafi też wskoczyć na dłuźszą chwilę kanał zakodowany.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tv Samsung i też po włączeniu mam przez chwilę zakodowane kanały. W nc nie było tego problemu. Tu jak przyłączam na dalsze kanały to potrafi też wskoczyć na dłuźszą chwilę kanał zakodowany.

 

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mój brat kupił  przed tygodniem tv Samsunga i też moduł wariuje. Włożyłem go do swojego Sony i problemów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Samsung obecnie, to tylko marketing, a jakość poszła w odstawkę. Nie są to pierwsze problemy z modułem i TV Samsung.

Samsung testował moduły CP i ma pełną wiedzę jak działają. Obecny stan współpracy ich telewizorów z modułem pokazuje jak małym rynkiem dla nich jesteśmy.Mimo obietnic nie wprowadzili automatycznej obsługi list kanałów CP. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy miałem wątpliwą przyjemność kontaktowania się z serwisem Samsunga i zawsze mieli jedną odpowiedź - moduł CP nie spełnia standardów. Na pytanie, czy zatem bezproblemowa współpraca modułów CP z TV innych marek nie sugeruje czegoś zgoła innego, pozostawało bez odpowiedzi lub "nie będziemy wypowiadać się o TV konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak współpracuje moduł Cl+ z dekoderem Ferguson HF 8900 w którym znajduje się karta NC+ ? Aktualnie użytkuje moduł CI z kratką NC+ i wszystko działa poprawnie. Zastanawiam się nad przejściem z "przepłacania" Mini HD za 19,90 zł na umowę na pakiet Rodzinny HD , moduł Cl+  z usługą ON THE GO. 

Edytowane przez Flaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...