Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie możne czy jest możliwość bezpłatnej wymiany dekodera na moduł CI ? Jakos na początku grudnia wypowiedziałem umowę wz. kanału Love i mam nowa bez wymiany dekodera.

Z nowym rokiem chce kupić tv (Samsung F6770) i pomyslalem ze przydalby sie modul CI bo to zawsze 1 puszka mniej na szafce....jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem się czy jest taka mozliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie możne czy jest możliwość bezpłatnej wymiany dekodera na moduł CI ? Jakos na początku grudnia wypowiedziałem umowę wz. kanału Love i mam nowa bez wymiany dekodera.

Z nowym rokiem chce kupić tv (Samsung F6770) i pomyslalem ze przydalby sie modul CI bo to zawsze 1 puszka mniej na szafce....jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem się czy jest taka mozliwosc

 

bardzo dobrze kombinujesz ,tylko troche za pozno :( , zadzwon do cp i popytaj sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

mam dwa pytania:

uzywam starego modulu z CP juz okolo 8 lat dziala bez problemow, ale od miesiaca (po kupnie nowego TV i sat-dekodera z firmy panasonic) mam problemy z EurosportHD i Eurosport2HD.

Inne programy dzialaja bardzo dobrze (wszystkie HD i normalne ). Czy wymiana na nowy modul pomoze w rozwiazaniu problemu. Czy jast moze jakies inne rozwiazanie.

 

TV- Panasonic TX-P65VTW60

Sat- Panasonic DMR-BST 730

 

aha jak przeloze modul tylko do TV to odbieram obydwa Eurosporty tylko bez HD. Na Sat raz wskoczyl Eurosport2HD ale nie dzialaly wszystkie inne programy i zeby je ogladac musialem wylaczyc sat i znowu zalaczyc.

prosze o pomoc i z gory dziekuje

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

mam dwa pytania:

uzywam starego modulu z CP juz okolo 8 lat dziala bez problemow, ale od miesiaca (po kupnie nowego TV i sat-dekodera z firmy panasonic) mam problemy z EurosportHD i Eurosport2HD.

Inne programy dzialaja bardzo dobrze (wszystkie HD i normalne ). Czy wymiana na nowy modul pomoze w rozwiazaniu problemu. Czy jast moze jakies inne rozwiazanie.

 

TV- Panasonic TX-P65VTW60

Sat- Panasonic DMR-BST 730

 

aha jak przeloze modul tylko do TV to odbieram obydwa Eurosporty tylko bez HD. Na Sat raz wskoczyl Eurosport2HD ale nie dzialaly wszystkie inne programy i zeby je ogladac musialem wylaczyc sat i znowu zalaczyc.

prosze o pomoc i z gory dziekuje

 

Andrzej

 

masz DVB-S2 w tym tv? czy tylko DVB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja. W Panasonicu TX-P42GT60 nie świecą TVN7, CBS Drama, CBS Reality, Polsat Film. Moduł stary CI bez plusa. Pakiet Mini HD. Wznawianie sygnału nie przynosi rezultatu. Czy to tez specyfika Panasa, czy ktoś ma podobnie?
A może spróbuj ponownie wgrać kanały,bo u mnie /mam TV Samsung UE46D6510 i moduł CP CI+ zainstalowany w tv poprzez adapter/ zdarza się kiedy CP wprowadza nowe kanały,to nie instalują się automatycznie jak to jest przy korzystaniu z dekodera,tylko muszę na nowo wgrywać kanały,aby moduł zapamiętał te nowe.Mam MR z dekoderem HD 3000 i on automatycznie wyłapuje nowe kanały,a poprzez CAM CI+ muszę na nowo wgrywać.Może to taka prawidłowość,bo nikt w "moim" APS-ie nie mógł mi udzielić wiążącej odpowiedzi i wpadłem na to sam,spróbowałem i to się sprawdziło i sprawdza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie możne czy jest możliwość bezpłatnej wymiany dekodera na moduł CI ? Jakos na początku grudnia wypowiedziałem umowę wz. kanału Love i mam nowa bez wymiany dekodera.

Z nowym rokiem chce kupić tv (Samsung F6770) i pomyslalem ze przydalby sie modul CI bo to zawsze 1 puszka mniej na szafce....jeszcze nie dzwoniłem i nie pytałem się czy jest taka mozliwosc

Ja zrobiłem tak,po ok.2 miesiącach po przedłużeniu umowy z zachowaniem "starego" dekodera HD 5000 poszedłem do APSu i zapytałem jaka jest możliwość jego wymiany na CAM CI+,a gościu mi odpowiedział,że mam przynieść dekoder i wymiana będzie załatwiona od ręki i tak się stało,tylko że musiałem czekać kilkanaście godzin /ok.16/ na to,aby sygnał został wznowiony na nowym numerze karty dekodującej,bo one są sparowane z modułem,a starą zdaje się z dekoderem.Myślę,że jak w "twoim" APS-ie są kumaci,to załatwisz to od ręki.A jak uzasadniają podstawę do wymiany dekodera na moduł,to powiem szczerze wiem,ale to nie moja sprawa.Dla mnie ważne było bezproblemowe dokonanie wymiany i tyle!Zrób tak,co ci szkodzi!Podpowiem ci,że mój dekoder nagle przed wymianą zachorował na stop klatki,pikselozę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post, zatem witam wszystkich serdecznie.

 

Zamierzam wymienić dekoder HD6000 na moduł CI+.

Dopytywałem się w punkcie CP (Kielce) o taką możliwość i podobnie jak pisze powyżej MESZEK zapewniono mnie, że nie ma z tym żadnego problemu (jestem w trakcie umowy, przedłużonej w połowie 2013 roku, generalnie z Polsatem ładnych parę lat). Ciekawe zatem czy to faktycznie prawda.

 

Główna przyczyna zmiany tunera na CI+ to brak możliwości układania listy oraz uwiązanie klienta do nagrywania na DTU320GB (a ja mam w domu 2 dyski pqi 500GB).

 

Problemem pozostaje jeszcze wybór tunera do CI+

Nie jestem jakimś zbyt wymagającym użytkownikiem. Potrzebuję jedynie mieć ciut większą swobodę w użytkowaniu pakietu CP no i jasna sprawa nagrywanie (odtwarzanie na PC nie jest priorytetem, do multimediów mam Xtreamera PRO).

 

Z tego co czytałem jest na chwilę obecną kłopot z Digyboxx HD i samym modułem z CP. Czy wiadomo coś na temat poprawy softu?

Alternatywą jest też Ariva 202e, którą dość szczegółowo opisywał wielokrotnie Barti. Martwi mnie jednak brak CI+. Nie chciałbym za rok, czy 2 znów zmieniać sprzętu. Wiem, że to trudne pytanie, ale jak sądzicie, ile czasu CP będzie umożliwiał pracę modułu CI+ w trybie legacy?

 

I na koniec, mam 42" TV ale bez bez tunera DVB-T. Czy zamiast Ariva 202E opłaca się kupić od razu 252 Combo? Czy w kwestii współpracy z modułem CI z Polsatu są jakieś znaczące różnice?

 

Pozdrawiam

Kemot7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 3 m-ce będę przedłużał umowę i chciał bym wymienić dekoder na moduł , dodam że obecnie mam Sagemcom i HD 300 w opcji M.R. Mam pytanko odnośnie zastosowania modułu, a mianowicie czy instalując go w TV ( który współpracuje w tej opcji bez problemu) będę mógł podłączyć pod TV dysk na który będę nagrywał programy ? Druga sprawa to czy mając teraz Sagemcom jako główny dekoder będę musiał go zdać , a moduł stanie się ;pierwszym; dekoderem ?, a może istnieje możliwość zdania HD 300 , a Sagem by został jako dodatkowy do M.R. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem jest na chwilę obecną kłopot z Digyboxx HD i samym modułem z CP. Czy wiadomo coś na temat poprawy softu?

Alternatywą jest też Ariva 202e, którą dość szczegółowo opisywał wielokrotnie Barti. Martwi mnie jednak brak CI+. Nie chciałbym za rok, czy 2 znów zmieniać sprzętu. Wiem, że to trudne pytanie, ale jak sądzicie, ile czasu CP będzie umożliwiał pracę modułu CI+ w trybie legacy?

Fakt, żaden z dostępnych obecnie modeli tunerów Ferguson nie wspiera bezpośrednio standardu CI+. Działają tu tylko moduły CI+ będące w tzw. trybie "legacy".

Jak długo jeszcze taki tryb będzie stosował Cyfrowy Polsat w swoich modułach CAM to trudno na to pytanie odpowiedzieć. Nikt tutaj nie zna na nie odpowiedzi.

 

 

I na koniec, mam 42" TV ale bez bez tunera DVB-T. Czy zamiast Ariva 202E opłaca się kupić od razu 252 Combo? Czy w kwestii współpracy z modułem CI z Polsatu są jakieś znaczące różnice?

Ferguson Ariva 252 Combo to jest de facto to samo, co Ariva 202E, tylko dodatkowo ma dołożoną głowicę DVB-T/T2. Jeśli, z tego co piszesz, twój telewizor nie posiada wbudowanego tunera DVB-T, a zależy ci również na telewizji naziemnej to śmiało możesz kupić Arivę 252 Combo. Działa poprawnie z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...