Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś widocznie namieszali w CP podczas startu tych dodatkowych Eurosportów i u niektórych abonentów korzystających z modułów są problemy. Pewnie model odbiornika nie ma tu żadnego znaczenia i na każdym się będzie restartował. U Ciebie tylko na TVP1, ale @stan69 pisał też o TVP2. Pewnie tych stacji, na których moduły wariują jest więcej, zależnie od abonenta. Zgłaszajcie w odpowiednie miejsce i niech naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wiadomość z opisem całej sprawy przez ICOK w sprawie problemów technicznych, zobaczymy co odpiszą.

Mam nadzieję, że będzie inaczej i nie zrzucą całej winy na usterkę TV lub problem z instalacją antenową (źle ustawiona antena) - to ich ulubione odpowiedzi :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawcą TVP1 HD jest NC+ i jeśli już to tylko oni mogli coś "namieszać" w sygnale. Co nie zmienia faktu, że to CP musi wykonać diagnostykę i docisnąć nadawcę.

Ale restarty nie występowały tylko na TVP1 HD, ale i na TVP2 HD o czym pisał @stan69, a ten kanał jak wiemy nadaje CP. Pewnie tych stacji jest więcej, tylko u @krzychu7 dzieje się to akurat jedynie na TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po kilku dniach pracy z modułem Polsatu zauważyłem pewien problem.

Mam moduł z Polsatu, ten nowy CI+ z legacy włożony do Vu+ Solo2 z najnowszym softem OpenPLi.

W tunerze chodzi jeszcze karta z NC+ dlatego pewne programy się dublują, np. TVN HD.

Po jakimś czasie pracy moduł jakby znika, tzn. przełączam na program tylko nadawany przez Polsat, np. Polsat Sport HD i jest ciemność.

Blokadę rodzicielską wyłączyłem jak pisałem wcześniejszym poście - poprawiła się szybkość dekodowania programów.

Jak wejdę do menu CI/Softcam to tam moduł jest, ale nie mogę wejść dalej do "Polsat CAM CI+" np. żeby odczytać dane karty. Tak jakby karta znikała, więc i logiczne że nie potrafi odkodować.

Jak będę próbował wejść kilka razy do tego menu, albo zrobić restart/init to się pojawia i znów działa jakiś czas i ponownie znika.

Myślałem, że to jest spowodowane jednostrumieniowością modułu, ale jak zaczynam nagrywać jakiś kanał co się dubluje z NC+ to też mam ciemność. Nawet jak się nic już nie nagrywa to dalej ciemność.

Może ktoś wie co się dzieje? W czym jest problem? Tuner, soft, moduł nie współpracuje?

Edytowane przez wigru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moduł ma pierwszeństwo nad kartą. Spróbuj znaleźć jakiś plugin, który by pozwalał wybrać, które kanały mają być dekodowane z CI+, a które z karty (oscama). Masz plugin CIPlusHelper?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji, iż nabyłem nowy telewizor LG 49UJ701V, chciałbym wykorzystać jego potencjał w postaci modułu CI+. Od dawna jestem klientem CP i chciałem dokupić ów moduł lecz w punkcie dowiedziałem się, że owe już nie są produkowane i niedostępne. Jednak czytając to forum jakoś uzyskana odpowiedź jest dla mnie dziwna. Serdecznie prosiłbym o pomoc Was, mądrzejszych ode mnie. Czy faktycznie nie można dostać tego modułu? Czy jeżeli są to czy można je po prostu kupić / wymienić na obecnie używany i wysłużony dekoder HD 5000?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wymieniłem bo mi się dekoder ''popsuł''.

 

Twoje "kiedyś" ma już ponad dwa lata.

 

https://forum.satkurier.pl/index.php?app=forums&module=forums&section=findpost&pid=1106323

 

Obecnie moduł można otrzymać przy podpisaniu nowej umowy lub przedłużając obecną. Nowe umowy opisane są tutaj, dla obecnych abonentów opisujemy tutaj

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem TVP 1 na odbiorniku Opticum 406p z modułem CP CI+. W ciągu godziny moduł dwukrotnie przestał dekodować kanał i zachował się tak jakby się wyłączył. Konieczna była zmiana kanału. Na innych kanałach tego nie zaobserwowałem. Coś jest jednak na rzeczy jeśli chodzi o opisywane wcześniej problemy z modułami CP CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja od mniej więcej 16 lutego męczyłem się z ponad już 2 letnim modułem CP. Nie chciał się uwierzytelniać, wywalał błędy o kodach dotyczących braku listy kanałów oraz błędów aktywacji karty. Od mniej więcej 2 tygodni resetował się co kilka godzin, a i zdarzały się dni, że co kilka lub kilkanaście minut. Dziś go wymieniłem i pierwszy raz od miesiąca doznałem szoku - szybkość przełączania kanałów  na wymienionym module jest oszałamiająca no i jak na razie nie wywala żadnych błędów i nie ginie mi w TV menu Wspólny interfejs CI, co przy poprzednim niestety miało miejsce (było ono nieaktywne). Nie chcę zapeszać, ale mam wrażenie, że stary moduł lekko się wysłużył i stąd te problemy. Jakoś ostatnimi czasy coraz więcej sprzętów wytrzymuje wyjątkowo do 2 czasem lekko ponad 2 lata :)

 

A i dodam, że u mnie problem nie występował w ogólne na kanałach TVP. Zaczęło się od TVN TURBO HD, następnie kilka razy na POLSAT HD, a apogeum usterki miało miejsce na ID HD - tutaj moduł umarł i nie chciał się obudzić aż do chwili odłączenia zasilania TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...