Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Frontowiec napisał:

Skoro Putin jest "prezydentem", to kim jest Kim Dzong Un? W końcu on też jest prezydentem Korei Północnej, a większość mediów zarówno w Polsce, jak i na świecie, nazywa go dyktatorem.

W tym właśnie sęk, że nie jest prezydentem, gdyż zgodnie z tamtejszą nomenklaturą prezydentem KRLD jest tylko Kim Ir Sen, nawet pośmiertnie zwany jako "Wieczny Prezydent". Natomiast Kim Dżong Un, stosując nazewnictwo według prawa koreańskiego, jest Najwyższym Przywódcą Korei Północnej i przewodniczącym Partii Pracy Korei. Dlatego w mediach zagranicznych przyjęto nazywanie go "liderem", "przywódcą", czy też - z racji sposobu sprawowania władzy i jej legitymizacji - właśnie dyktatorem.

 

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

O ile za lege artis można uznawać referenda, co do których świat zachodni ma podejrzenia że są fałszowane. Ale masz rację dopóki społeczeństwo rosyjskie to akceptuje, to formalne wg tamtejszego prawa jest prezydentem.

Kwestia tego, czy referenda dotyczące zmiany konstytucji w Rosji były prawomocne, czy też nie, to jest osobna historia, bo na to też się wiele czynników składa. Ale na ten moment oficjalna funkcja pełniona przez Putina to prezydent Rosji, tak jest uznawany na świecie, więc tak powinien być podpisywany. Nie jako "zbrodniarz wojenny". Jest jeden powód, dlaczego nie powinno się go teraz tak podpisywać. To, kto jest zbrodniarzem wojennym, orzeka Międzynarodowy Trybunał Wojenny w Hadze, a nie dziennikarz tej czy innej telewizji. Na ten moment mówienie w taki sposób o Putinie jest opinią. uzasadnioną, ale nadal opinią, a nie faktem potwierdzonym wyrokiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kirk napisał:

o, kto jest zbrodniarzem wojennym, orzeka Międzynarodowy Trybunał Wojenny w Hadze, a nie dziennikarz tej czy innej telewizji. Na ten moment mówienie w taki sposób o Putinie jest opinią. uzasadnioną, ale nadal opinią, a nie faktem potwierdzonym wyrokiem.

Wina jest udowadniania codziennie przy bombardowaniu cywilnych obiektów. Wyrok Trybunału jest formalnością. 

 

Przed chwilą dziennikarz Polsat News na kanale Wydarzenia 24 nazwał Łukasznkę per "dykrator Łukaszenka".  Czyli jednak jak chcą mogą inaczej. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujący wniosek. 

W artykule czytamy

Cytat

W pewnym momencie materiału pracownik TVP Maciej Sawicki mówi, że "Wiadomości" TVP próbowały uzyskać komentarz do sprawy od Donalda Tuska, który przebywał w Brukseli. "Ale w nagraniu przeszkodziła reporterka telewizji Polsat" — pada z ust lektora. Na nagraniu widać jednak, że kamera TVP podeszła do lidera PO w momencie, gdy rozmawiał przed kamerą z dziennikarką Polsatu. Fragment można zobaczyć poniżej:

 

I ja się z tym wnioskiem zgadzam, jeśli tak było faktycznie. 

Gdy ekipa telewizyjna X miała umówiony wywiad, to w trakcie nagrania nie powinna przeszkadzać ekipa Y. 

A wykorzystanie tego fragmentu w Wiadomościach jest co najmniej dziwne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj, jest coś takiego jak wyłączne nagranie dla danej stacji w jakimś temacie. TVP robi aferę, dziennikarka zrobiła coś, co można zmanipulować i pokazać w inny sposób (machanie rękoma, zasłanianie Tuska) i teraz mamy tego skutek. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas_k no bez jaj, pytanie pada do Donalda Tuska czy udzieli później wypowiedzi TVP, a odpowiada Bawołek. To pytanie czy to korespondent Polsatu czy rzecznik Tuska? Tusk nie potrzebuje nianki... Bawołek rżnęła glupa w necie, ze nie zna osoby, która pytała, a do niedawna z nią pracował.. Ale szczerze nie od dziś znam Bawołek i nie zdziwilo mnie to zdarzenie. To słaby punkt Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przekonanie że reporterka Polsatu udzielała odpowiedzi na pytanie TVP? Ja tam słyszę również "Proszę odejść" 

To równie dobrze może oznaczać proszę nam nie przeszkadzać i odejść. 

Z artykułu jasno wynika że wywiad był wcześniej umówiony. TVP powinna również zadbać o to w odpowiednim momencie aby nie orzeszkadzając innym ekipom umówić wywiad. 

Z takich fragmentów łatwo wpleść narrację wygodną dla siebie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy sprawy.

Z komentarzem "Międzynarodowej agencji prasowej"

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-miedzynarodowa-agencja-prasowa-reaguje-ws-doroty-bawolek-pot,nId,6364050

Cytat

"Naszej koleżance, Dorocie Bawołek, przeszkodzono w przeprowadzaniu wywiadu" - komentuje brukselska agencja. "Pracownik Telewizji Polskiej zaczął nagrywać jej rozmowę wbrew jej woli, by następnie zmanipulować całą historię. Później Dorota stała się celem kampanii oszczerstw" - podkreśla w komunikacie na Twitterze agencja i zaznacza, że "zdecydowanie potępia nękanie" Doroty Bawołek.

 

@wislok Narracja TVP nieco inaczej wygląda w świetle tego oświadczenia, prawda?

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Widzisz fragment nagrania, tylko to co chciała Ci pokazać TVP i dołożyłeś do tego swoją historyjkę, na którą nie wpadła nawet sama TVP w Wiadomościach.

Ocenie tak, ale obiektywnej, a domniemaniom do czego odnosiła się redaktor Bawołek.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Dariusz Szpakowski nazwał "bratnia stacja " przeszła do strategii bokserskiej.
Miszczak w styczniu ma zawitać do Polsatu no więc ruszyła "faza bigosowania" TVP.
No to niezły bigos medialny roku.
 
Nie będzie żadnego bigosu.
Bawołek niedługo zniknie z Polsatu, tylko muszą znaleźć kogoś na jej miejsce.
Solorz ma budować elektrownie atomowa z rządem na technologii Koreanskiej. Koszt ponad 100 mld. Takie pieniądze na stole że zrobi wszystko czego oczekuje władza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

@wislok Widzisz fragment nagrania, tylko to co chciała Ci pokazać TVP i dołożyłeś do tego swoją historyjkę, na którą nie wpadła nawet sama TVP w Wiadomościach.

Ocenie tak, ale obiektywnej, a domniemaniom do czego odnosiła się redaktor Bawołek.

Mam prawo do swojej oceny, odnosilem się do faktu i to ocenialem, ze pytanie bylo skierowane do Tuska i to Tusk powininen odpowiedzieć. Tylko i wyłącznie. To za trudne do zrozumienia jak widać dla niektórych użytkowników. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

To za trudne do zrozumienia jak widać dla niektórych użytkowników. 

To nie fakt, to Twoje przypuszczenie i insynuacja. 

Reporterce przeszkodzono w prowadzeniu wywiadu, to jedyny fakt jak widzimy na nagraniu.

Znamy Twoje zdanie, jak widać większość komentująch go nie podziela. Komrpomisu nie osiągniemy w dyskusji :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wislok napisał:

Mam prawo do swojej oceny,

I tu popieram kolegę Wisłok.! każdy z nas ma prawo do swojej oceny,swojego zdania. O roztrzygnięciu tego sporu(tak twierdzi dziennikarka),powinien zadecydować sąd,który wg. mnie  i tak jest nieobiektywny. Dla tego nie cierpię polityki,gdzie manipulacje i odwracanie,kota,ogonem,jest na porządku dziennym. A tak swoją drogą,powinno się zamknąć,jak najszybciej , ten małostkowy temat i przejść do ważniejszych spraw,których obecnie nie brakuje.                      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

To nie fakt, to Twoje przypuszczenie i insynuacja. 

Reporterce przeszkodzono w prowadzeniu wywiadu, to jedyny fakt jak widzimy na nagraniu.

Znamy Twoje zdanie, jak widać większość komentująch go nie podziela. Komrpomisu nie osiągniemy w dyskusji :)

Mocne słowa jak zwykle, co widać na nagraniu? Ze Bawołek i Tusk stoją, nie słychać by Tusk odpowiadał na jakiekolwiek pytanie, dziennikarka nie trzyma mikrofonu nawet, więc tak naprawdę podejrzewam,, ze cale zdarzenie miało miejsce przed nagraniem wywiadu, a nie w trakcie jego trwania.  

Dwa pytanie operatora jest skierowane do Tuska i to jest fakt niezaprzeczalny. 

Trzy : Ja Ci nie odbieram prawa do odmiennej oceny sytuacji. 

Cztery: zarzuciles mi brak obiektywizmu( oczywiście dlaczego mialbym byc nieobiektywny to oczywiście nie wyjaśniłeś) i insynuacje. Juz zauwazylem, ze nie tylko w stosunku do mnie, ale także do innych, którzy wyrażają inną opinię od twojej to starasz sie ich zdyskredytować tego typu inwektywami.  Słabe. 

@Piotrek22 jeśli Pani Bawołek dotarła do jakieś informacji jako pierwsza to TVP Info w tym przypadku zachowuje się bardzo dobrze podając źródło. 

 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wislok napisał:

 Juz zauwazylem, ze nie tylko w stosunku do mnie, ale także do innych, którzy wyrażają inną opinię od twojej to starasz sie ich zdyskredytować tego typu inwektywami.  Słabe.

Inwektywy - przekraczasz kolejne granice, zazwyczaj zawsze jak rozmowa nie idzie po Twojej myśli.

Słowa które cytujesz to wyłącznie moja opinia do której mam prawo.

 

34 minuty temu, wislok napisał:

Cztery: zarzuciles mi brak obiektywizmu( oczywiście dlaczego mialbym byc nieobiektywny to oczywiście nie wyjaśniłeś) i insynuacje.

Gdyż nie masz pewności do czego odnosiła się reporterka ekipy Polsatu. Przyjąłeś że do pytania jakie zadał kamerzysta TVP. Ja tego tak jednoznacznie nie widzę, co już wyjaśniałem.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...