Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I vice versa @muza_tv 

@dvbtowiec co dla Ciebie znaczy wyzbyć się poglądów? Każdy ma jakieś poglądy. Ważne czy je eksponuje . Niestety obecnie bardzo łatwo mi rozszyfrować na kogo głosują prowadzący różnych programów telewizyjnych czy radiowych. Nie kryją sie ze swoimi sympatiami. Jednak to możliwe, by miec swoje poglądy, ale by prowadzić program w taki sposób, ze nie sposób mnie jako odbiorcy to wyczuć.Pokazuje to Gawryluk czy Rymanowski.  Traktują jednakowo wszystkich swoich rozmówców niezależnie od przynależności partyjnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wislok napisał(a):

@Kirk ciekawe czy podziela moje zdanie, ale " Bumerang" Powinien być dydaktycznie pokazany na studiach przyszłym dziennikarzom. 

Podzielam, gdyż "Bumerang" był dobrym przykładem, jak można takie różnice wyłapywać i jak można je omawiać bez intencji dokopywania komuś. Bo to też była cecha charakterystyczna - krytykowano dane materiały, wskazywano różnice w przekazach, ale nie odbywało się to w atmosferze "o, teraz to dokopiemy TVNowi/TVP/Pulsowi czy innej stacji i powiemy, że my jesteśmy najlepsi, a reszta kłamie". A już na przykład jak oglądałem swego czasu "Kulisy manipulacji" w TV Republika, to tam takie zacięcie było.

 

Reaktywacja? Moim zdaniem, gdyby to było tak wykonane jak te 15-20 lat temu, to mogłoby to się sprawdzić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Na antenie Polsat News zadebiutowała Adamina Sajkowska. Z informacji wirtualnemedia_pl wynika, że dołączyła do Wojciecha Dąbrowskiego i Bartłomieja Maślankiewicza, którzy w ostatnich latach najczęściej przygotowywali relacje na żywo z Sejmu.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/adamina-sajkowska-dziennikarka-polsat-news-na-zywo-wojciech-dabrowski-bartlomiej-maslankiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład "rzetelnego" z dnia dzisiejszego materiału w Polsat News. 

Stacja w materiale dziennikarza podała cytuję:

Cytat

Dziś za leki nie płacą Ci którzy skończyli 75 lat. 

Każdy kto ma seniora w rodzinie wie że to nieprawda. Darmowe są wyłącznie wybrane niezbyt drogie leki. Za większość się płaci, za niektóre słono. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 23:11, Falcon napisał(a):

To też nieprawda.

Przed chwilą w Faktach materiał przedstawił  wyliczankę. 

Dla osób 75+ bezpłatnych jest zaledwie 20% leków które kupują seniorzy. I są to leki stare. Te najnowocześniejsze nie są refundowane. 

Polsatowi gratulujemy obiektywizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu musielibyśmy mieć wiedzę, czy dziennikarz tego nie wiedział i nie ustalił, czy wiedział a mimo to podał dalej przekaz z konwencji. Hasło że osoby z danej grupy wiekowej nie płacą za leki jest chwytliwe, ale to przykład typowej manipulacji, jeśli się nie dodaje że tylko za wybrane leki, a to jest obowiązek dziennikarza.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jacek Smaruj awansował w Telewizji Polsat. Jak dowiedział się portal wirtualnemedia_pl, objął stanowisko głównego wydawcy programu informacyjnego „Raport Dnia”, nadawanego w Polsat News. Wcześniej pracował przy tym formacie w roli reportera i wydawcy. Leszek Dawidowicz pracuje przy programie „Państwo w Państwie”



https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-smaruj-leszek-dawidowicz-polsat-news-raport-dnia-panstwo-w-panstwie-reporter-glowny-wydawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W weekend Polsat News przeniesie studio porannego pasma „Nowy dzień” do Sopotu. Prowadzący porozmawiają z gwiazdami i prowadzącymi Polsat SuperHit Festiwal. Nie zabraknie też relacji zza kulis sopockiego amfiteatru. „Nowy dzień” poprowadzą Beata Cholewińska i Mariusz Abramowicz.

https://www.tvpolsat.info/news/54088/nowy-dzien-ponownie-na-polsat-superhit-festiwal-kto-poprowadzi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Profesor Adam Szynol, medioznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego o Polsat News.

Jest to zdaje się wypowiedź dla Wirtualnych Mediów, nie znalazłem w Google podobnych wpisów na innych portalach.

Cytat

Dlaczego TVP wybrało sobie TVN za obiekt ataków? Bo jest to w tej chwili jedyną mainstreamową stacja, która dość mocno recenzuje działania rządu. Nie robi tego Polsat, który umościł się na wygodnej pozycji obserwatora - dodaje medioznawca

 

Z tym się w pełni zgadzam, co już nie raz podkreślałem. Jak widać medioznawcy także podzielają tej punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo się zawiodłem na programie "Raport". Myślałem, że będzie podobny do "Czarno na białym" emitowanego w TVN 24 tym bardziej, że paru dziennikarzy odeszło z Wiertniczej właśnie do Polsatu. Brakuje mi w tej stacji dziennikarstwa śledczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...