Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, wislok napisał:

dziennikarka nie trzyma mikrofonu nawet, więc tak naprawdę podejrzewam,, ze cale zdarzenie miało miejsce przed nagraniem wywiadu, a nie w trakcie jego trwania.  

Mikrofon trzymał operator kamery Polsatu.

@wislok Na 90% musiało to być przed nagrywaniem wywiadu przez Polsat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

47 minut temu, dvbtowiec napisał:

Inwektywy - przekraczasz kolejne granice, zazwyczaj zawsze jak rozmowa nie idzie po Twojej myśli.

Słowa które cytujesz to wyłącznie moja opinia do której mam prawo.

Nie odbieraj tego prawa innych. Nie tylko ty masz prawa @dvbtowiec  moim zdaniem to Ty przekraczasz granice pisząc o Insynuacjach i zarzucając brak obiektywizmu . 

Dyskusja o tym jak powinno się podpisywać Putina poszła po twojej myśli za to :) p. S. Mnie nie zależy na przekonywaniu innych, ja po prostu wyrażam swoje zdanie, nie mam ambicji by podzielała je jakaś większość.

@Kirk ciekawila by mnie twoja opinia w tym watku Bawołek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wislok napisał:

moim zdaniem to Ty przekraczasz granice pisząc o Insynuacjach i zarzucając brak obiektywizmu .

Powtórzę po raz ostatni. Nie ma przekonującego dowodu na nagraniu że reporterka Polsatu odpowiadała na pytanie dziennikarza. Zatem wg mnie to opinia jest nieobiektywna - dopisujesz swoją historię. I zapewniam Cię że ja także nie mam ambicji aby Cię przekonywać do czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zachowanie dziennikarza tvp i potem na antenie tvp info, czy na serwisach, wstyd. Bawołek zaprosiła na wywiad Tuska, a dziennikarz tvp się jej wcinał. Mógł poczekać . A nie hejtują ją cały czas na internecie, i nie wyrzucą jej z Brukseli z Polsatu. Bo nie ma powodu, winny dziennikarz tvp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam chwilę czasu, więc się wypowiem.

 

W dniu 22.10.2022 o 19:40, Mateusz2006 napisał:

Jak to Dariusz Szpakowski nazwał "bratnia stacja " przeszła do strategii bokserskiej.

Miszczak w styczniu ma zawitać do Polsatu no więc ruszyła "faza bigosowania" TVP.

No to niezły bigos medialny roku.

 

To jest moim zdaniem przesadzona opinia, bo żadnej strategii bokserskiej tu nie ma.

 

Całość opiera się na tym, że redaktor Bawołek odpowiadała za byłego premiera Tuska, czy on udzieli wypowiedzi TVP. I tego nie powinna robić, szczególnie w taki sposób jak na filmie. Można było to rozegrać lepiej, podejść do ekipy telewizji publicznej, powiedzieć "słuchajcie, teraz my nagrywamy wywiad, jak skończymy, to wtedy zwolnimy wam Tuska, dajcie nam kilka minut". Nie byłoby spięć, nieporozumień oraz powodów do tego, by poruszać sprawę w Wiadomościach.

 

Zaś kwestia cytowania tweetów - tak jak widzę po załączonych screenach, to autorzy artykułów na portalu TVP.info cytowali te wpisy jako źródło, co nie jest niczym nagannym. W dodatku na przykład wpis o tym, jakie były wyniki głosowania nad rezolucją, nie jest czymś, co wymagałoby nie wiadomo jak dużej pracy dziennikarskiej, dostępu do ekskluzywnych źródeł i tak dalej. Złożyło się najpewniej tak, że korespondentka Polsatu jako pierwsza podała to na Twitterze, tak więc w takim przypadku nie ma sensu, żeby czekać, aż to samo napisze korespondentka TVP.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zacznijmy od tego że  TVP nagrywała swoje zapytanie. Pytanie czy powinna to robić nie mając na to zgody redakcji która jak widać wyraźnie na filmie była do wywiadu przygotowana, lub go już zaczęła - to jednoznacznie z filmu nie wynika.

2. Sprawy by nie było gdyby TVP nie wykorzystała tego w Wiadomościach i nie uderzyła w dziennikarkę Polsatu. W materiale Wiadomości słyszę "Ale w nagraniu przeszkodziła reporterka telewizji Polsat". W jakim nagraniu skoro pada pytanie, czy wypowie się "potem"? O co więc ta afera? Czy redaktor Bawołek pilnowała polityka 24h na dobę nie dopuszczała TVP do niego? :)

3. Poprawcie mnie, bo nie oglądam wszystkich serwisów, czy Polsat odwzajemnił tą wymianę zdań na swojej antenie, czy zachował się w tym przypadku profesjonalnie i nie atakował konkurenta?

4. Widać wymianę zdań między TVP a redaktor Bawołek zanim pada pytanie. Co w tej wymianie zdań pada i jak długo trwała tego nie wiemy. Widzimy fragment, który jest wyciszony przez komentarz dziennikarza Wiadomości. W końcówce tej wypowiedzi, wydaje się że jest po raz kolejny "proszę odejść". To wszystko wskazuje że co do zasady zgodzę się z wami nie najlepiej dobrane słowa przez Bawołek, zostały wykorzystane aby w nią uderzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu w Brukseli pewne zasady dla dziennikarzy. Jak ktoś ma umówiony wywiad, to go nie nagrywasz. A jak sam chcesz taki przeprowadzić, to ładnie czekasz na jego zakończenie i dopiero pytasz czy tobie również ta osoba udzieli wywiadu, a nie wcinasz się w trakcie, a później robisz jeszcze aferę atakując drugą redakcję. Jak ktoś nie potrafi uszanować ustaleń, do których się wszyscy z całego świata stosują, to niech się tam nie pojawia. Tutaj wszyscy jednogłośnie potwierdzają, że to Polsat był ofiarą, a TVP nie potrafi uszanować kilku prostych zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny głos w tej sprawie

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dorota-bawolek-polsat-tvp-donald-tusk-vera-jourowa-wspiera

Cytat

- Nic nie usprawiedliwia znieważania i nękania dziennikarzy. Kampania nienawiści przeciwko @DorotaBawolek jest niedopuszczalna i musi się skończyć. Ma Pani moje wsparcie – poinformowała Jurova na Twitterze, dodając: - Komisja wydała zalecenia dotyczące bezpieczeństwa dziennikarzy, koncentrując się na dziennikarkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solorz będzie budował elektrownię atomową z rządem więc już jest pewne, że Polsat krzywdy tej władzy nie zrobi :) Dla mnie sytuacja win win dla obu stron.  Dziennikarze nie zadają niewygodnych pytań, a Solorz spokojnie prowadzi swoje interesy.

Edytowane przez Beks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nikt inny jak Polsat wyemitował skecz Wigilia  czy  regularnie  pokazuje kabaretony,  gdzie krytyka rządzących jest na porządku  dziennym.  Inflacja jest głównym  tematem serwisów  informacyjnym,  a czołowi politycy  opozycji  jak Trzaskowski goszczą  w Prime -timie głównej stacji , co sobotę  program publicystyczne z udziałem  samych nieprzychylnych władzy polityków  o 19.15.  Te  bajki o sprzyjaniu  PiS  możecie  sobie wsadzić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektrownię atomową, to jedynym krytykiem będzie TVN24. W Polsat News już lecą materiały propagandowe rodem z TVP Info o korzyści z energii jądrowej bez żadnych argumentów przeciwników. Samo podpisanie porozumienia z Koreańczykami, PN przypomina zdjęciami z Solorzem, a TVP stara się go wycinać i daje więcej Sasina.

I chyba live z Seulu był tylko w PN i w TVP Info. TVN24 nie dała bezpośredniego przekazu.

Czuję, że o niszczeniu przyrody poprzez wycinkę lasu i dewastowaniu przyrody, aby zbudować elektrownię, będzie mówić tylko TVN24. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, swordfish napisał:

W Polsat News już lecą materiały propagandowe rodem z TVP Info o korzyści z energii jądrowej bez żadnych argumentów przeciwników.

Zastanawiam się czy to nie jest autopromocja tak naprawdę

Nie pierwszy raz kiedy grupa Polsat w coś inwestuje i jest to na czerwonym pasku informacją dnia.

 

W dniu 29.10.2022 o 15:50, wislok napisał:

Kolejny odrealniony głosik

A potem będziesz mówił że to inni w stosunku do Ciebie coś piszą. Po co takie kąśliwe komentarze? Opinia jedna z wielu, każdy ma do niej prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, swordfish napisał:

Jeśli chodzi o elektrownię atomową, to jedynym krytykiem będzie TVN24. W Polsat News już lecą materiały propagandowe rodem z TVP Info o korzyści z energii jądrowej bez żadnych argumentów przeciwników. Samo podpisanie porozumienia z Koreańczykami, PN przypomina zdjęciami z Solorzem, a TVP stara się go wycinać i daje więcej Sasina.

I chyba live z Seulu był tylko w PN i w TVP Info. TVN24 nie dała bezpośredniego przekazu.

Czuję, że o niszczeniu przyrody poprzez wycinkę lasu i dewastowaniu przyrody, aby zbudować elektrownię, będzie mówić tylko TVN24. 

Totalnie nie. Nie oglądasz chyba w ogóle Faktów bo tam panuje przekonanie, że taka elektrownia powinna od dawna już istnieć, przespaliśmy ten moment. Nie będzie więc to się spinało jeśli w TVN24 by to krytykowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańska firma będzie budować elektrownię, a TVN/TVN24 ma to krytykować ? Nawet chciałbym to zobaczyć w wolnych mediach, ale chyba się nie doczekam :) W temacie elektrowni możemy liczyć raczej na jednoznacznie pozytywny przekaz w głównych telewizjach informacyjnych, bo każda ma w tym jakiś interes. 

Edytowane przez maniek357
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektrownię jądrową w Polsce to przede wszystkim interes mają w tym mieszkańcy tego kraju ;) Szkoda, że musiały takie czasy nadejść, żeby ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i na poważnie podszedł do tematu. Chociaż nie wiem, czy nie za wcześnie chwalę.

A co do Polsatu News i Solorza, on od dawna ma interes w tym, żeby żyć w zgodzie z rządem, elektrownia nie jest jedynym powodem. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...