Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem i niestety tak jak pisałem wcześniej - nie wiadomo dlaczego pomimo dobrych parametrów kanałów one nie działają, rozwiązanie poniżej.

 

Dla tych co jeszcze się łamią czy wyrzucić ferdka do śmieci, bo zbytnio się boją całej operacji, kilka uwag do tych co możecie doczytać w różnych opisach instrukcji wgrania i czyścika (być może dlatego że dla niektórych specjalistów pewne rzeczy są oczywiste :P ):

1) Kupujemy kabel nullmodem (allegro lub dowolny sklep komputerowy) ale uwaga - MUSI być do "programowania" bo są też kable nullmodem do np switchy cisco czy innych i one NIE działają do programowania tunerów.

2) Podłączamy do komputera z wyjściem COM (jest z tym problem bo co raz mniej komputerów ma to wyjście w szczególności laptopów) najlepiej znaleźć wśród znajomych laptopa jeszcze z takim wyjściem - może być stary, dzięki temu będziemy uruchamiać programy w WinXP - tu akurat wszystko działa bez najmniejszych problemów, najlepiej mi chodziło wszystko na starszej wersji upgrader (2.21). Przy rozwiązaniu z wszelakimi przejściówkami z nowych laptopów na wyjście COM - pojawiają się różne dziwne problemy, tak jak przy windowsie 7. Dlatego proponuje od razu nie tracić czasu na wkurzanie się tylko pożyczenie od kogoś kompa z portem COM.

3) Dla tych co myślą że mogą mieć problemy z odpowiednim wyłączeniem ferdka przy wgrywaniu czyścika - naprawdę jest to kwestia wprawy i po 3-4 razie na pewno się uda. Generalnie najlepiej to wychodzi jak wyłączymy przełącznik _tuż_ przed tym jak się pojawi "please wait" bo przełącznik jest tak skonstruowany, że przełącza się też z opóźnieniem, a potrzebujemy żeby tuner rzeczywiście wyłączył się w momencie pojawienia się tego komunikatu.

4) Przerabianie listy kanałów nie zawsze daje pozytywny efekt - stąd moje wcześniejsze posty. Również aby przyspieszyć całą operację i nie tracić czasu na to JAK w programie HEXED zmienić tą listę i dlaczego ona nie działa (nazwa pliku, złe wprowadzone dane hx, wersje oprogramowania itp itd) omijamy w ogóle ten punkt wgrywając dostępną już listą z końca czerwca pod 8900 hivion. Owa lista jest pełna i działa rzeczywiście bez zarzutu. Lepiej stracić czas na ponowne układanie swoich kanałów. Można to oczywiście zrobić programem ChannelEdit otwierając sobie stara listę w jednym oknie i w drugim nową i tam edytować.

 

Po takim usprawnieniu temat załatwiamy w ciągu naprawdę 10-15 min. Ostatnio przerabiałem znajomym 3 ferdki i z gotową listą kanałów łącznie to trwało 15 min, a od razu powiem że jestem totalnym lamerem jeśli chodzi o te tematy.

 

Mam nadzieję, że komuś ten opis pomoże, albo sprawi że jeszcze niezdecydowani zabiorą się za wgranie tego softu zamiast wyrzucać ferdka na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawa z softem wyglada na dzień dzisiejszy następująco. Ostatni soft fabryczny można wgrywać przez pena, a epg jest dostępne ( posługuję się kartą cyfry+) wyłącznie jeśli korzystamy z modułu ( w moim przypadku z astona ) .

 

jaki jest ostatni soft fabryczny? jaki numer? bo ja mam jakis wgrywany sprzed roku, kartę c+ w module i epg nie mam (to znaczy na kilku kanałach jest ale w ogromnej mniejszości). Już chciałem wgrywać hivona tylko ze względu na brak epg ale może udałoby mi się pozostać na fabrycznym sofcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie moduł TNK HD działa ok i lepiej niż moduł Polsatu. Nie ma pikselozy. Co prawda obraz wskakuje z pewnym opóźnieniem ale wszystko jest OK. Problem zauważyłem na dźwięku DD. Podczas Tańca z Gwiazdami rwał się regularnie (przerwy kilkusekundowe) głos w kinie domowym. Może to wina akurat tylko tego programu transmitowanego na żywo. Muszę sprawdzić na filmach. Wydaje się, że zdarzyło się to pierwszy raz na TVN HD ale nie mam pewności. Oglądałem wcześniej mecze Ligii Mistrzów na nSport HD i takiego efektu nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie...ja sie zdecydowalem zakupic do fergusona 8900hd... modul Aston 2,26 pod Cyfre+ ..mam pelny pakiet ...wykorzystam ..owszem wydatek spory ale rekompensuje w dzialaniu mam takie pytanie czy Astona mozna jeszcze wykorzystac w innym celu?do innej platformy zagranicznej?? albo czo on sam ..bez karty jeszcze cos dekoduje?z gory dzieki..jesli to nie ten dzial prosze mnie skierowac gdzie indziej..pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dość ciekawą przypadłość związaną z używaniem softu Hiviona.Data uprawnień na karcie zmienia się zawsze po wyjęciu karty i załadowniu jej ponownie (dopiero za 3 czy 4 razem czytnik kart pokaże MEDIAGUARD, tak na marginesie). W przypadku oryginalnego softu Fergusona data uprawnień zmieniała się wraz z przepływem tych uprawnień od nadawcy tzn. bez zbędnego wyciągania karty.

Natomiast zarówno w sofcie Fergusona jak i Hiviona występuje problem edycji transponderów tzn. zmieniam parametr FEC dla jakiegoś tp i zapisuję.Wszystko jest poprawnie w pamięci tunera do momentu wyłączenia prądu czy restartu. Wtedy taka zmiana nie jest więcej widoczna (na przykład robiłem zmiany dla kilku tp dla Sky Italia na HB i po restarcie/wyłączniu nie były widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoduje wszystko w SECA Mediaguard czyli: CYFRA+ HD, CanalSat HD, Digital+ HD, Canal Digitaal HD, ABSat

bez karty nic nie dekoduje

Dziekuje Ci za odpowiedz...jeszcze tylko dopytam czy w Polsce jest mozliwy zakup kart pod wymienione przez Ciebie platformy ktore dekoduje Aston..albo inaczej zapytam..czy to ma wogole sens?z gory dzieki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal nie rozumiem :)

mam karte c+ w zwykłym module za 49 zł

co dałby mi zakup modułu aston (cena jednak miedzy 49 zł a 330 zł jest duza)

czy kanały przelaczaja sie szybciej?

mam jeszcze karte CP w module i jesli w moim 8900hd te dwa moduły pracuja razem to strasznie rwie na niektórych kanałach, czy moduł aston rozwiązałby ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zmieniłem soft fabryczny na Hivona - udało się za 4 razem :) Moje spostrzeżenia:

Na ogromny plus który przeważył że pozostanę chyba przy Hivonie nawet jak sie ukaże nowy

soft fabryczny to fakt, że w końcu kanały przełączają się bardzo szybko i nie ma szatkowania i przycinania obrazu. Wcześniej miałem C+ i CP w modułach i wyglądało to tragicznie, teraz na Hivonie C+ mam w czytniku a CP pozostała w module i chodzi to pięknie

Na minus dla mnie duży (nie wiem kiedy sie przyzwyczaję) jest to że teraz po kliknięci "info" i strzałkę w prawo zawsze miałem co będzie po danym programie i epg o nim a teraz strzałka daje mi podgłoszenie... cały czas intuicyjnie wbijam ta strzałkę i czekam na info ;-)

 

Jeszcze mam pytanie do Was czy macie epg na TVP1,TVP2, wszystkich HBO, Cinemaxach i filmboxach bo ja na tych kanałach nie mam i nie wiem czego to wina... może listy kanałów bo ta pozostała mi jeszcze przed wgraniem Hivona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Astonie znacznie szybciej "wsakują" programy niż na module C+. Czy Ferguson wypuści jeszcze soft do 8x00? Nie liczę na to. Firma nie raz pokazała, że klienta ma w [beep]. Kup szprzęt i spadaj. To jest dewiza Fergusona. :)

Co do wspolpracy Astona z fergusonem to pelna zgoda ,świetnie wspolpracuje szybko przelącza ,nie ma sie czego przyczepic, nie ma porownania do modulu cyfry+ CAM HD ale w razie czego mam go na "czarną godzine" bo nigdy nie wiadomo co bedzie..co do Firmy Ferguson tez masz racje..ich motto to- sprzedać ,wsparcia nie dać!-przejadą się na tym ,mysle ze juz sie przejechali..choc staram sie byc obiektywny ich produkty nie są zlej jakosci..ale to za malo..jesli placimy za sprzet siłą rzeczy wymagamy "opieki " nad nim ze strony producenta..jak z samochodami ,lodowkami czy czymkolwiek innym podobnym..jesli tego nie otrzymujemy..odsuwamy sie i idzemy do konkurencji..To chyba normalne i logiczne..takie są prawa rynku..Firma na tym zawsze straci..opinie..renome..chyba ze jej na tym kompletnie nie zalezy..co w tym przypadku jest widoczne golym okiem i stara dobra maksyma-jak sie raz sparzysz,dmuchaj potem na zimne-pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...